Pages:
Author

Topic: [Cryptomerian.com] Cryptomerian Investment Private Crypto-Fund - page 7. (Read 44532 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Fon son derece şeffaf şekilde ilerliyor bana kalırsa.Mesutcan'ın ismini burada yazmak fona yapılan büyük bir hakaret olarak değerlendiriyorum.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Anladım. Emeğinize, aklınıza sağlık  Wink
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
Her kategori kendi ağırlığı içinde mi oranlanıyor? Örneğin tokenda %20 artış görünüyor. Bu, token kategorisinin %20 artışı mı yoksa token kategorisinin getirisinden dolayı toplam portföye olan %20 etkisi mi? Diye soracağım ama ikinci seçenek olmadığı rakamlara baktığımızda açıkça görünüyor Smiley

Şu oranlardan da,

Dice   :  0.31%
Lending :   0.27%
ICO   :  -1.45%
Token : 20.46%
Trading :    5.55%

Gross  :  4.08%'i hesaplayamıyorum.

Kafam karıştı Smiley

her kategori kendi içerisinde oranlanıyor

Örneğin toplam dice 26.6482 iken bu hafta 26.73 oldu bu da 0.31% artış. ana yatırım alanları kendi içerisinde hesaplanıyor. hepsinin ağırlığına göre de gross, sonrasında da kademeli olarak işletme maliyeti kesiliyor ve net hesaplanıyor.

yatırımların dağılımı olabildiğince güncel olarak siteden ve forumda yayınlanan grafikte paylaşılmaya çalışıyoruz.
legendary
Her kategori kendi ağırlığı içinde mi oranlanıyor? Örneğin tokenda %20 artış görünüyor. Bu, token kategorisinin %20 artışı mı yoksa token kategorisinin getirisinden dolayı toplam portföye olan %20 etkisi mi? Diye soracağım ama ikinci seçenek olmadığı rakamlara baktığımızda açıkça görünüyor Smiley

Şu oranlardan da,

Gross  :  4.08%'i hesaplayamıyorum.

Kafam karıştı Smiley

legendary
Coin-Turk.com
güzel yorumlar için teşekkürler ancak yazım hatası değil.

elimizdeki tokenlar

OBITS
VDice
ICONOMI
Chronobank

her ay sonunda BTCye göre değer değişimini yansıtıyoruz. bu ay OBITS costu, ICONOMI ve Vdice geriledi...

ICOsu biten ve token olarak tutulacaklar

Taas
Humaniq

ancak getiri yine trading temellidir. traderlarımıza zeval gelmesin.

amacımız her hafta 3-5% getirmek olmadığını ve hedefimizin yıllık %40-50 olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim.
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
Bitcoin toplayan bir fona hiç bir surette spk karişamayacağından boşu boşuna post kasmış arkadaşlar

Bitcoin spk tarafından denetleniyor diyen çıkmadı. Post kasmana gerek yok yani fon sahibi heryerde kayutluyuz demeye bayılıyor meğersek normal ticari sirket olarak kayutlu imiş. Yani fonla uzaktan yakından alakası yok.
Mesela sen bizamanlar Kıbrıs'ta sirket acicaktin para topluyordun actinmi bilmiyorum eğer acmadiysan kayutlu olan arkadaştan bilgi alabilirsin.

Bu fon kanımca 2. Bir mesutcan fon vakası olabilecek potansiyelde.
2.mesutcan vakası derken tl/usd tarzı bi şeyi mi kastediyorsunuz? bu fonda anapara koruması yok o yüzden bi vaka olacağını sanmıyorum yatırımcı her şeyi kabul etmiş durumda
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
poloniexteki volatiliteden zarar ettiğim bu haftada fondaki bu kazanç bir nebze moral oldu
legendary
bu haftaki performans göz kamaştırıcı tebrikler, token %20 getirisi tam olarak ne anlayamadım

Tebrikler Smiley
Token, yazım hatası gibi duruyor.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
bu haftaki performans göz kamaştırıcı tebrikler, token %20 getirisi tam olarak ne anlayamadım
legendary
Coin-Turk.com
CS achieved net +3.07% for 28.05.2017 week. 

28.05.2017 Weekly achievement for each investment centers,

Gross  :  4.08%

Net  :  3.07% (after maintenance fee)

CS prices for 28.05.2017-04.06.2017

CS Index   0.004251
Sell   0.004208
Buy   0.004294

Please visit our website for other details and sign up for reaching out your CSs and Bitcoins.
legendary
Coin-Turk.com
beyler buraya yazan trol arkadaslar gerçekten çok ayıp ediyorlar. birincisi sizin kim olduğunu belli değil, biz alenen ortadayız. klavye cesaretiniz taktire şayan.

trolleyenleriniz bol olsun. makul eleştiri ve sorulara her zaman açığız ama amaç bağcı dövmek olduğu aşikar olduğu için artık bu konuyu uzatmayacağım.

Kapanış "kayutlu" olduğumuzu bir kez daha belirteyim ve kapatalım artık,

1- mevzuata da hakimiz, hepimiz yaşını başını almış, aileleri olan, profesyonel iş hayatında kendi işimizi en iyi şekilde yapan, Bitcoin temelli geliri ancak yan gelir olabilecek ve para kazanmak için değil farklı olanı yapabilmek için Bitcoin girişimleri yapan insanlarız.

2- bu nedenlerle yapacağımı işler bizim için risk açısından minimal olmalıdır. çünkü riske edeceğimiz çok şeyimiz var, öncelikle ailelerimiz.

3- SPK nın Bitcoini kapsayıp kapsamadığı başka bir şey, "fon işletiyorum-mevduat topluyorum" dendiğinde başa gelecekler başka bir şey. Bu nedenle mevduat topluyorum demenin 3 yıldan başlayan cezası olduğunu çok iyi biliyoruz.

4- KKTC de yapılacak faaliyete SPK denetleme yapabilir diyenlere hala hayretle bakıyorum. Mevzuatın iyi okunmasını tekrar tekrar öneririm. KKTC ayrı bir devlettir, ikili anlaşmalarla bazı denetimler ortaklaşa yapılır ama bunların kapsayıcılığı her şey değildir.

5- Sonuç olarak Bitcoin temelli bir fon yapalım ve yurtdışına açılalım dediğimizde en uygun ve hukuki nasıl yaparız cevabını bu şekilde bulduk.

6- KKTC`de Serbest Bölgede, şirket sözleşmesinde belirtilen ve sözleşmesi KKTC otoritelerince onaylanmış şekilde fon yönetimi yapabilen bir şirket aracılığı ile faaliyet gösteriyoruz. Şirket fonun gelişimini 3 aylık dönemlerde raporluyor. Bunun için vergi, harç düzenli olarak ödenmektedir.

7- Açıkçası projemiz Türkiye yi hedeflemiyor ve yatırımımızın büyük çoğunluğu yurtdışı menşeyli diyebiliriz ve bundan da gurur duyuyoruz. Belki önümüzdeki yıllarda fonumuzu BVI veya farklı bir ülkeye taşıyabiliriz ki yurtdışı açısından da kabul edilen bir ülke olabilsin. Belki Türkiye`den çıkmış Bitcoin odaklı uluslar arası olabilecek nadir projelerden birisi olacağız.

Eleştirilere her zaman açığız ama makul ve geliştirmeye odaklı olalım lütfen.

Gereksiz de olsa bu tartışmalar için teşekkür ederiz.

legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
Ben basit bir soru sordum. Altcoinlerin bu kadar değerlendiği bir dönemde fonununuzun çoğunu trade ile değerlendirdiğinizi iddia edip bu oranı verdiniz. Sebebi nedir?

Büyük fonlar, derinliği olan major coinlerde işlem yapıyorlar. ethereum, monero, bitcoin gibi.
Sizin bahsettiğiniz coinler ise düşük işlem hacimleri ile çok rahat yönlendirilebilir piyasalar.
500 BTC ile sen herhangi bir coin'e gir zaten %200 yapar. ama çıktığı o fiyattan o coin'i satabilecek misin?

Büyük fonlar dalgalı olan hacmi büyük piyasalarda %1 lik karların peşinde koşuyorlar. gün sonunda parayı yeniden cüzdana koyup bırakmak durumundalar.
adamlar gün içi hareketlerin peşinde.
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
Baltalamak gibi olmasın ama oranlar inanılmaz düşük. Poloda gözünü kapatıp rasgele 5 coin seçip paranı o 5 coine bölsen geçen 1 ayda sermaye en kötü ikiye katlanırdı. Siz yatırım yaptığınız altcoinleri nasıl seçiyorsunuz?

o zaman siz 5 değil 6 tane seçin öyle güzel güzel kazanın. bize yatırım yapmayın lütfen...

Bir yorumunuzda ben yıllık %50 oranla faiz veriyorum demişsiniz ancak söyle birsey var Türk bankasina para yatirdiginiz zaman brüt değil net faizler bile daha çok kazanırsınız hemde paranız banka güvencesinde olmuş olur.Bence oranlarınızı biraz gelistirmelisiniz
Nacizane tavsiyemdir.
Teşekkürler

hiç bir zaman %50 faiz veriyoruz demedik. böyle bir garanti yok. bir fon işletiyoruz. geçmiş performans bitcoin bazında yıllık %40-50 civarında bir kazanç getiriyor. çok şükür 1 seneyi de devirdik. 175 BTC ye ulaştık. kayıtlı kuyutlu bir fonuz.

benim de size nacizane tavsiyem lütfen siz de bize yatırım yapmayın...

gidin ayda %20, yılda %200 verdiğini iddia edenlere yatırım yapın.

Benim derdim sizin fonunuza yatırım yapmak değil. Siz işin kolayını bulmuşunuz. Sıkışınca sen yatırım yapma deyip kestirip atıyorsunuz. Çok şeffafsınız gerçekten.
Benim tek derdim forumdaki diğer arkadaşların gözünü açmak. Paralarını yatırdıkları yeri iyi seçmelerini tavsiye etmek. Ben basit bir soru sordum. Altcoinlerin bu kadar değerlendiği bir dönemde fonununuzun çoğunu trade ile değerlendirdiğinizi iddia edip bu oranı verdiniz. Sebebi nedir?
U20
full member
Activity: 546
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Bitcoin toplayan bir fona hiç bir surette spk karişamayacağından boşu boşuna post kasmış arkadaşlar

Bitcoin spk tarafından denetleniyor diyen çıkmadı. Post kasmana gerek yok yani fon sahibi heryerde kayutluyuz demeye bayılıyor meğersek normal ticari sirket olarak kayutlu imiş. Yani fonla uzaktan yakından alakası yok.
Mesela sen bizamanlar Kıbrıs'ta sirket acicaktin para topluyordun actinmi bilmiyorum eğer acmadiysan kayutlu olan arkadaştan bilgi alabilirsin.

Bu fon kanımca 2. Bir mesutcan fon vakası olabilecek potansiyelde.
hero member
Activity: 714
Merit: 503
www.mesutcandemir.com.tr
U20
full member
CAT.EX Exchange
Biz sadece arkadaşın "kayutlu" ve yazılarındaki cakismalari sorguluyoruz.
ignore edebilirsiniz ; )
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
ignore diye bi nimet var, tavsiye ederim Smiley

Bana göre durum ignore luk değil ibretlik aslında.
Ne kadar eleştiriye açığız?
Eleştirirken ne kadar bilgisizce eleştiriyoruz?
Fon yöneticisinden şirket kurucusuna hatta yatırımcısına kadar. Ne kadar tahammülsüz ve mevzuat cahili olduğumuz ortaya döküldü.
eleştiren de eleştirilen de hiç kimsenin mevzuat hakkında gerçek net bilgi sahibi olmaması ne acı.
hero member
Activity: 700
Merit: 553
ignore diye bi nimet var, tavsiye ederim Smiley
hero member
Activity: 1946
Merit: 575

Adamlar ne uğraşmış ya. Hayatımda fonlara güvenip girmedim. Hem fona giresim, hem U20'yi ignore edesim geldi. Bu nasıl bir sabırdır arkadaş.

Adamlar yılda %40-50 vermiş bugüne kadar, hala gelmiş spk falan diyor. Ciddi sabır sizin yaptığınız, tebrikler.
U20
full member
CAT.EX Exchange
@levent

Olmuyor böyle multi hesaplardan girip atıp tutmak ne güzel diğer hesaptan kayutlu kayutlu devam ediyorduk
Küfür etmeniz sizin kalitenizi gösterir ki siz zaten cointurk ile türkiyede bitcoin piyasasına çok hemde çok büyük önemler vermiş birisiniz
Mesela cointurk ponzileri nasıl desteklediğini ponziler battiginda cointurkde reklam edilen sitenin adresine bile ulasilamadigini burdaki herkes bilir sizin türkiyeye kattiginiz büyük önemler bilgiler sayesinde bunu öğrendik tabi

@Jolly

KKTC sınırları çerçevesinde spk kapsamındaki kanunlar geçerlidir.
Serbest bölgedeki şirketler ise spk kapsamında değildir bunu öğrenelim artık
Dünyadaki bütün serbest bölgedeki şirketler uluslar arası olarak anılır. Ve bağlı olduğu ülkenin kanunlarına göre yönetilir sirket içindeki kurallarla kanunları ayırmak gerekir.KKTC kapsamındaki bankalar ile serbest bölgedeki ticari şirketleri bir tutmak türkiyede garanti bankasyıla ülkerın çikolatasıni bir tutmaktır.
aradaki farkı anlamak gerekir .

Teşekkürler.
Pages:
Jump to: