Pages:
Author

Topic: Cüzdana gelen fazla coinin hukuksal boyutu - page 3. (Read 592 times)

member
Activity: 182
Merit: 11
January 25, 2018, 01:03:47 PM
Ahahaha yukarıda verilen coinin miktarına göre yorum yapanlar olmuş Cheesy Hocam hukuksal boyutu çok karmaşık beli bir düzenleme aslında teknolojisine bakıldığında borçlar hukukunda ayrı bir başlık altında maddeler halinde incelenmesi gereken bir alan olmasına rağmen sadece kıyas yoluyla uygulanıyor hükümler. İş o durumlara geldiyse başınızın ağrımaması çok düşük ihtimal kolay gelsin şimdiden
full member
Activity: 1050
Merit: 210
Crypto Trader
January 25, 2018, 12:56:57 PM
Borsa senin dediğin örnek 100 btc geçse hesabına  geri 100 btc olarak istermi istemez..(işin şark kurnazlığı)
Neden işte olay zaten belli günlük rakam kur farkı yurtdışı arası makas farkı ve tabii icraya iş düşünce sana örnek 100 btc olarak icra açamayacağı için işte onuda tlden zaten burda fiyatlar kol gibi üst perdeden  hesaplayıp üstünede işte diğer masraflar ile yansıtırlar.
Bu işten en kolay nasıl kurtulurum dersen işten anlayan avukat bulman lazım onla dosyaya itiraz sonrada aranızda bir uzlaşma sağlanıp  ödeyip kurtulmak yoksa çok uğraşırsın..
en kolay kurtulma yoluda şu olur icra masraflarını karşılarım de üstünede sana yollanan btc neyse rakamı iade et.yoksa diğer türlü bayağı zarar edersin.
full member
Activity: 672
Merit: 110
January 25, 2018, 12:40:30 PM
Vay adamım çok şanslısın. 100 Litecoin 18.000 dolar yapıyor. nasıl fark etmedin ve başka yere gönderdin şaşırdım doğrusu. Büyük oyuncusun sanırım. Keşke gelir gelmez müşteri hizmetleri ile yazışsaydın. Başın ağrıyabilir.
vay adamım sen de azıcık okudugunu anlasaydın keske.adam ornek vermıs ornek hey aallahım  Grin Grin
full member
Activity: 420
Merit: 125
LIVENpay.io
January 25, 2018, 11:44:06 AM
Vay adamım çok şanslısın. 100 Litecoin 18.000 dolar yapıyor. nasıl fark etmedin ve başka yere gönderdin şaşırdım doğrusu. Büyük oyuncusun sanırım. Keşke gelir gelmez müşteri hizmetleri ile yazışsaydın. Başın ağrıyabilir.
full member
Activity: 344
Merit: 100
January 25, 2018, 11:42:11 AM
Çok karışık bir durum ama senin bankadan gönderdiğin paraların dekontunu sunarak, senin hesabına fazla kripto para yattığını ispat ederler. En iyisi biran önce anlaş ve öde kurtul.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
January 25, 2018, 10:55:00 AM
Türkiyede faaliyet gösteren borsaların birinde transfer işlemi sırasında sistemsel bir hata yüzünden ödeme çift yansımış dikkatsizliğim sonucu bunu fark etmedim ve gelen coin başka coine çevirerek dış ülke borsasınına göndermiş oldum. bunun akabinde hesabım kapatılmış icra takibi başlamış ve tl bazında para çekmemiş olmama rağmen yine tl bazında tarafıma hiç uyarı yapılmadan dava dosyası açılmıştır. 
Coin olarak geri istemedikleri için saçma bir kur karşılığında tl olarak istemeleri haksızlıktır.
 Örneğin xx tl iken yanlışlık olup dondurulan hesaba karşılığında yanlış gönderilen aynı tutarda coin  yerine ( ki kur düştüğü için yarı yarıya fark ediyor) o günün kuruyla tam olarak tl istemektedirler.
işin hukuksal boyutunu geçmek istemiyorum ama ortada şark kurnazlığıyla hakkından fazla para talep ederek açılan bir icra dosyası var. Konuştuğum avukatlar bunun altından bir şey çıkmayabileceğini söylüyor ama mide bulandırıyor. 100 ltc fazla geçtiyseler yine 100 ltc talep etseler konuyu uzatmayacağım.
Yapılan ödeme emrine tabii ki itiraz edeceğim ama bu konuda bilgi sahibi olabilmeniz ve yapılabilinecekler konusunda yardım edebilmeniz için buraya bırakıyorum konuyu...
Pages:
Jump to: