Pages:
Author

Topic: DeFi - tema za razmenu informacija - page 6. (Read 1400 times)

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
September 06, 2020, 09:27:29 AM
#15
SUSHI

Quote
Founder of SushiSwap DeFi Protocol Cashes Out.

Chef Nomi swapped his SUSHI holdings for $10 million worth of ETH.
The SushiSwap creator claims it was not an exit scam.
Instead, he compared himself to Litecoin creator Charlie Lee, who sold off all his LTC holdings in 2017.

In 24 hours, SUSHI dropped more than 70%.

https://decrypt.co/40976/founder-of-sushiswap-defi-protocol-cashes-out

ova mi prica smrdi jako, ovaj dump cijene je super primamljiva sansa za ulet na very very short term, brijem da ce se dogoditi bunce back bez obzira na to dali je projekt prevara ili ne

Btw, je tko koristi blagodati Sushiswapa? Tocnije, zanima me u praksi dali se stvarno zaradjuje postotak od svake odradjene transakcije i kako finkcioniraju doticne isplate "dividenda"
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
September 06, 2020, 04:06:18 AM
#14
Nije lako porazbacati recimo 50tak dolara vrijednosti po defi projektu kad je ulaz preko 20 dolara po transakciji
A pronaci pravi u ovoj sumi novih gemova je prava lutrija
Samo na uniswapu se listaju novi tokeni preko 150 na dan, pa da ti pamet stane... o.O
Ubaciti po 50 USD u hrpu DeFija mi se čini kao najobičnija kocka, možeš onda odigrati i rulet, na isto će ti doći. Pojavljuje se njih hrpa svaki dan, ali koliko ja malo to gledam, meni sve to liči na najobičniji ponzi, samo malo finije upakiran.

Spominjalo se u drugoj temi 1700% ROI ili tako nešto, pa kako to može biti legit i održivo. A čudimo se kako netko padne na one cloud mining ponzi sheme sa 100%  ROI mjesečno, a ovo je još gore. Ljudi ulazu masne pare u projekte bez whitepapera i tima, a to nismo radili čak ni za vrijeme onog ICO hajpa iz 2017, tad su ti shitcoini imali bar te osnove odrađene.

Što više gledam te defije, to me manje privlače. Mislim da nastavljam sa btc/eth hodlanjem osim u slučaju da naletim na nešto sa glavom i repom pa onda ubacim koji dolar.

 
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
September 05, 2020, 08:57:00 PM
#13
Ja sam tek nedavno pomalo krenuo kopati po tim novim nepoznatim Defi projektima i kad vidim ovakvo deblo od linkova znoj me oblije Cheesy Telegram mi vec sad izgleda kaoticno, a nisam ni poceo posteno dodavati Defi vezane stvari... Dobro je dosao ovaj pad BTC-a da malo sve ovo uspori da se stigne uhvatiti korak.

Najveci problem klasicnom ulagacu koji zeli “baciti” po koji ether u razne defi projekte i cekati da bar jedan moona kako spada da pokrije gubitak ostalih upada i da napravi profit je ogroman ulazni fee u swapu
Nije lako porazbacati recimo 50tak dolara vrijednosti po defi projektu kad je ulaz preko 20 dolara po transakciji
A pronaci pravi u ovoj sumi novih gemova je prava lutrija
Samo na uniswapu se listaju novi tokeni preko 150 na dan, pa da ti pamet stane... o.O
sr. member
Activity: 378
Merit: 335
https://t.me/CRYPTOVlKING
September 05, 2020, 08:34:23 PM
#12

Ja sam tek nedavno pomalo krenuo kopati po tim novim nepoznatim Defi projektima i kad vidim ovakvo deblo od linkova znoj me oblije Cheesy Telegram mi vec sad izgleda kaoticno, a nisam ni poceo posteno dodavati Defi vezane stvari... Dobro je dosao ovaj pad BTC-a da malo sve ovo uspori da se stigne uhvatiti korak.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 04, 2020, 11:28:42 AM
#11
Ako je netko kupio sBREE tokene na Uniswapu, službeno su pokrenuli mainnet i potrebno je zamijeniti sBREE tokene za BREE tokene. Nema vremenskog ograničenja pa možete pričekati da se smire cijene transakcija (potrebno je napraviti dvije transakcije). Više informacija: https://t.me/coinbreederann/48

EDIT: Jedno neprovjereno upozorenje - kod swapa prilikom upisivanja koliko sBREE tokena swapate ne bi trebalo upisivati previše decimala jer bi transakcija mogla failati. Nisam još probao radi li s primjerice dvije decimale, ali u uputama piše da su korisnici javili da imaju failane transakcije ako upišu puno decimala. Ne razumijem zašto se to događa, ali eto... Ja ionako ne mislim swapati dok se cijene transakcija me smire malo (iako su danas već osjetno niže nego neki dan).
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 03, 2020, 03:49:30 AM
#10
mislim da on misli na one koji su ucestvovali u ICO, i pocetni staking je krenuo valjda od pocetka augusta, nakon lansiranja mainnet-a, i posle je listan na Binance, pre toga nisi imao gde da ga prodas, nisam ja nesto ubedjen u njegovo vidjenje, ali je dobro znati razmotriti vise strana

Tako sam i ja shvatio. Ali tko kaže da su svi koji su sudjelovali u ICO uopće krenuli u staking. Možda su čekali listanje i prodali na Binance (iako vidim da nije bilo neke velike rasprodaje nakon što je izlistan). A i ako su krenuli stejkati, sumnjam da je puno njih odmah nakon početka stejkanja išlo zaustaviti i vaditi tokene. Ništa... Vidjet ćemo. Ja ionako ne mogu micati tokene još 24 dana, ali i da mogu, vjerojatno ne bi prodavao.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 03, 2020, 03:43:24 AM
#9
dodatno, ako ne mozes 28 dana posle zavrsetka staking-a, onda i link koji sam postavio nema bas smisla, jer on tamo navodi da izmedju 07.-12.09. istice staking za te investitore, sto prakticno znaci da oni tek za 28 dana mogu prodati?

Tamo na linku kojeg si dao se spominje da tokeni koji su stejkani nisu slobodni odmah nego nakon 28 dana. Inače, ne znam je li problem u meni ili autor tog posta nije baš najbolje objasnio situaciju jer ja ništa nisam shvatio osim da on smatra da bi između 7. i 12. rujna oni koju su kupovali DOT na ICO-u po $0.30 trebali moći prodati svoje tokene. Problem je što ne shvaćam zašto baš u tom periodu. Konkretno, nije mi jasna ova rečenica:

Quote
so the most prophetic investors will soon run out of 28 days (this will come on September 7-12) and the price will sharply drop down.

Što znači "the most prophetic investors" i zašto njima baš između 7. i 12. rujna ističe tih 28 dana?

mislim da on misli na one koji su ucestvovali u ICO, i pocetni staking je krenuo valjda od pocetka augusta, nakon lansiranja mainnet-a, i posle je listan na Binance, pre toga nisi imao gde da ga prodas, nisam ja nesto ubedjen u njegovo vidjenje, ali je dobro znati razmotriti vise strana
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 03, 2020, 03:38:00 AM
#8
dodatno, ako ne mozes 28 dana posle zavrsetka staking-a, onda i link koji sam postavio nema bas smisla, jer on tamo navodi da izmedju 07.-12.09. istice staking za te investitore, sto prakticno znaci da oni tek za 28 dana mogu prodati?

Tamo na linku kojeg si dao se spominje da tokeni koji su stejkani nisu slobodni odmah nego nakon 28 dana. Inače, ne znam je li problem u meni ili autor tog posta nije baš najbolje objasnio situaciju jer ja ništa nisam shvatio osim da on smatra da bi između 7. i 12. rujna oni koju su kupovali DOT na ICO-u po $0.30 trebali moći prodati svoje tokene. Problem je što ne shvaćam zašto baš u tom periodu. Konkretno, nije mi jasna ova rečenica:

Quote
so the most prophetic investors will soon run out of 28 days (this will come on September 7-12) and the price will sharply drop down.

Što znači "the most prophetic investors" i zašto njima baš između 7. i 12. rujna ističe tih 28 dana?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 03, 2020, 03:31:14 AM
#7

Do sad kad god sam prodao nešto u očekivanju pada cijene ostao sam posran jer je cijena otišla gore. Meni Polkadot nije velik dio portfelja i neka stoji. Osim toga, probavao sam kako ide stejkanje tako da ionako sad ne mogu pomicati DOT još 24 dana. Naime, nakon što prestanete stejkati, DOT se ne može pomicati još 28 dana s walleta. Ne znam zašto je to napravljeno, ali vidim da dosta staking projekata ima tako napravljeno.

nisam znao da tako funkcionise, ali je to prvi znak da je nesto ponzi shema, onima koji prave ponzi je potrebno vreme da se nakupe sredstva za isplatu, koja se skupljaju od novih ucesnika, i onda postave taj gap izmedju uloga i njegovog podizanja
iskreno, verujem u Polkadot, ali treba znati da postoji takva mogucnost i kod njega i kod drugih projekata

evo i link
https://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme
quote: "Operators also try to minimize withdrawals by offering new plans to investors where money cannot be withdrawn for a certain period of time in exchange for higher returns"

dodatno, ako ne mozes 28 dana posle zavrsetka staking-a, onda i link koji sam postavio nema bas smisla, jer on tamo navodi da izmedju 07.-12.09. istice staking za te investitore, sto prakticno znaci da oni tek za 28 dana mogu prodati?
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 03, 2020, 02:43:28 AM
#6
evo, nije bas striktno vezano za DeFi, ali rekao sam pozitivne stvari za Polkadot, evo tema sa altcoin gde se prica o mogucem padu cene zbog izlaska ranih investitora

https://bitcointalksearch.org/topic/m.55091091

Da, ovo je sada tricky situation. Prodati pa viditi ako padne i kupiti jos, ili se praviti mutav i pustiti pa sta bude bude

dobro je imati više informacija, ali ovo mi je malo nategnuto, da će neko ko je kupio pre tri godine, da sad odmah ide prodati, i to baš svi, ne mogu reći da sam baš ubeđen, ali uvek treba razmisliti o svim mogućim scenarijima

zavisi i koliki ti je to deo ukupnog portfolija, ako je mnogo, možda je bolje smanjiti rizik

Do sad kad god sam prodao nešto u očekivanju pada cijene ostao sam posran jer je cijena otišla gore. Meni Polkadot nije velik dio portfelja i neka stoji. Osim toga, probavao sam kako ide stejkanje tako da ionako sad ne mogu pomicati DOT još 24 dana. Naime, nakon što prestanete stejkati, DOT se ne može pomicati još 28 dana s walleta. Ne znam zašto je to napravljeno, ali vidim da dosta staking projekata ima tako napravljeno.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 03, 2020, 02:36:21 AM
#5
evo, nije bas striktno vezano za DeFi, ali rekao sam pozitivne stvari za Polkadot, evo tema sa altcoin gde se prica o mogucem padu cene zbog izlaska ranih investitora

https://bitcointalksearch.org/topic/m.55091091

Da, ovo je sada tricky situation. Prodati pa viditi ako padne i kupiti jos, ili se praviti mutav i pustiti pa sta bude bude

dobro je imati više informacija, ali ovo mi je malo nategnuto, da će neko ko je kupio pre tri godine, da sad odmah ide prodati, i to baš svi, ne mogu reći da sam baš ubeđen, ali uvek treba razmisliti o svim mogućim scenarijima

zavisi i koliki ti je to deo ukupnog portfolija, ako je mnogo, možda je bolje smanjiti rizik
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
September 03, 2020, 02:30:27 AM
#4
evo, nije bas striktno vezano za DeFi, ali rekao sam pozitivne stvari za Polkadot, evo tema sa altcoin gde se prica o mogucem padu cene zbog izlaska ranih investitora

https://bitcointalksearch.org/topic/m.55091091

Da, ovo je sada tricky situation. Prodati pa viditi ako padne i kupiti jos, ili se praviti mutav i pustiti pa sta bude bude
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 03, 2020, 02:15:25 AM
#3
evo, nije bas striktno vezano za DeFi, ali rekao sam pozitivne stvari za Polkadot, evo tema sa altcoin gde se prica o mogucem padu cene zbog izlaska ranih investitora

https://bitcointalksearch.org/topic/m.55091091
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 02, 2020, 05:37:38 AM
#1
evo da zapocnemo novu temu, da ne opterecujemo Ethereum DeFi platformama

https://cointelegraph.com/news/27m-of-sushi-funds-could-disappear-at-the-drop-of-a-chef-s-hat
vest o tome da Sushi ima developer wallet sa odredjenom kolicinom Sushi tokena (vrednost $27 miliona u trenutku pisanja clanka) koji se mogu bez najave prodati, toliko o implementiranom smart contractu
Pages:
Jump to: