Pages:
Author

Topic: digilira.com - Digilira ile Türk Liranızı dijital platforma taşıyın - page 15. (Read 35316 times)

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Eğer Paribu'da 100 liranız varsa 0.00135711 btc alabiliyorsunuz anlık. (Buraya da anlık yazdım ki iki gün sonra ben alamıyorum o kadar diyen çıkarsa diye)
0.0005 fee ödeyeceksiniz kaçarınız yok Waves'e aldığınız BTC'yi gönderirken.
0,00085711 Waves Dex ulaştı.
Bir bakıyorum 0,00088830 btc imiş 1 Waves.

Digilira 20 lira mı kesti. WTRY 80 TL mi var. Ee burada 70 WTRY 1 Waves alabiliyorum.

Bu yukarıda ki hesabı her insan yapabilir. Atomu parçalamıyoruz burada.
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
Ben al sat yapmıyorum sadece mining yapıyorum arada 500-600 tl çekimler yapıyorum. 20 tl ücret yüzünden ben malesef bu borsayı kullanamayacağım. Paribuda 3 tl kesinti oluyor. Al sat yapmayan hiç bir arkadaşında kullanacağını düşünmüyorum.

paribu da btc yi tl ye cevirmek icin odediginiz komisyonu hesapladiniz mi hic? digilira cok daha avantajli oluyor.
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
tl çekim işleminde uygulanan 20TL lik fahiş komisyon bedelini protesto etmek için digilira kullanmama kararı aldım.
diyeceksiniz ki diğer platformlarda fee yüksek.. fakat bu fee doğrudan madencilere, sistemin işleyişine katkıda bulunanlara gidiyor. burada ise aracı kurumun cebini doldurmaktan öte gitmiyor.

Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Hayatında hiç trade yapmadın herhalde. Bütün borsalarda yaptığın işlem başı binde 10 ile 50 arasında fee ödersin. Bu fee borsanın gelirini sağladığı şeydir, madencilere bir şey gittiği yok. Kafanız çorba olmuş sizin, önce biraz bir şeyler okuyun sonra hobi olarak yine protestonuzu yaparsınız. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

sen de okuduğunu çok doğru anlamışsın ki TL çekim işleminden alınan fee yi kastettiğim halde olayı platform içi alınan komisyonlarla kıyaslamışsın.
hero member
Activity: 2156
Merit: 685
tl çekim işleminde uygulanan 20TL lik fahiş komisyon bedelini protesto etmek için digilira kullanmama kararı aldım.
diyeceksiniz ki diğer platformlarda fee yüksek.. fakat bu fee doğrudan madencilere, sistemin işleyişine katkıda bulunanlara gidiyor. burada ise aracı kurumun cebini doldurmaktan öte gitmiyor.

Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Hayatında hiç trade yapmadın herhalde. Bütün borsalarda yaptığın işlem başı binde 10 ile 50 arasında fee ödersin. Bu fee borsanın gelirini sağladığı şeydir, madencilere bir şey gittiği yok. Kafanız çorba olmuş sizin, önce biraz bir şeyler okuyun sonra hobi olarak yine protestonuzu yaparsınız. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.
sr. member
TL piyasasına katkısı yadsınamaz elbette, meblağ yükseldikçe alınan ücret de oldukça avantajlı olduğu aşikar.
yapacağın işlem boyutuna göre maliyetlendirme yaptığında avantajlı olduğun durumlar çoktur olabilir, fakat mikro ölçeklerde bu komisyon bedeli yüksek.

eskinin nicehash i şimdinin zpool benzeri platformlarda btc olarak birikenleri tl ye dönüştürürken alternatif borsalarda işlem yapmak bana daha maliyetsiz geliyor.
sen TL dönüşüm yaparken maliyet hesabı yapmıyor musun? yeri geliyor btc fee yüzünden borsadan borsaya aktarım için waves ltc eth kullanıyoruz.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
yav adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar şaka gibi ya.

ya arkadaş sen paribudan btc satmak için paribuya btcyi yolladıgında;
25 dolar madenci komisyonu + %0.4 alış satış komisyonu + 3tl bankaya cekim ucreti odemeiyor msn?
adamlarda 20 tl bankaya cekim ucreti var sadece insaf ya.biraz düşünün oyle yazın mesajınızı.
protesto ediyormuş birde fahiş ucreti.şaka gibi.

Yanlış düşünüyorsunuz. Asıl diğer platformdaki komisyonlar aracı kurumun cebini dolduruyor. BTCTürk'te 2 milyon liralık alım satım (hacim) yapmışım bu ay, 500 bini geçtiğim için %0.1-%0.2 komisyon oranlarıyla işlem yapıyorum (https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar). 2 milyon liradan ortalama %0.2 aldıklarını düşünürsek bu ay 4000TL komisyon ödemişim demektir. Digilira'da bir emir girdiğinizde emriniz ne kadar büyük olursa olsun 0.003 WAVES ödüyorsunuz, %0.2 gibi bir şey yok yani.

Digilira WTRY bozumlarından da komisyon almazsa nasıl para kazanacak, hayır kurumu mu bu?

diğer platformlarla digilirayı karıştırıyorsunuz. önceki mesajımda da söylediğim gibi, alınan tx fee şirkete değil, ekosistem içindeki madencilere, pos generatorlere gidiyor.
diğer borsalardaki platform içi yapılan işlemleri söylüyorsunuz %0.3-4 maker taker fee bu feeler işletmeye gidiyor, doğrudur. işletme bedeli sunucu masrafları teknik masraflar.

digilira nın bu platformlardan farkı bir gateway olarak hizmet vermesi. açılışı sırasındaki çökmelerinden gördük ki sistem fiziksel bir sunucu olarak çalışmıyor, çalışmasına ihtiyacı da yok. sitede kullanılan script ile waves adresindeki wtry balance takip ediliyor sadece. kalan tüm işlemler waves dex de işlem görüyor.
fahiş fiyat olarak gördüğüm kısım burası.
kendi sitesinin maliyetlerini emsal bir borsa platformu ile nasıl mukayese edebiliyorsunuz anlamıyorum.
bu site bir gateway olarak hizmet veriyor ve ben gateway olarak hizmet veren bu yapının kestiği hizmet bedelini fahiş buluyorum
olaya sadece bitcoin olarak bakıyorsunuz. mesela benim elimde waves ya da zcash veya başka bi altcoin var. ben bunu dex üzerinden satıp 20 tl ile sıyrılabiliyorum. öbür türlü bitcoine geçmem gerekiyordu ve bunun için en az 0.0005 transfer fee + bitcoine dönerken %0.3 altcoin borsası feesi + %0.3 paribuda tlye dönerken fee ödeyecektim.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
yav emsal görmüyoru zaten hocam sadece digliaranın avantajını anlatmaya çalışıyoruz sana.
paribu dan 1-2 btc sattın mı hiç hayatında?1 btc taker olarak satsan 300 küsür lira sırf komisyon veriyorsun emsal görsek o bunun 20 katı deriz.
birbiriyle karşılaştıran sizlersiniz,paribu da 3 tl cekim ucreti diye.

şimdi bu adamlar bi alterntif getirmedi mi sana sisteme para sokmak için?
illaki bir şekilde bu adamların giderleri yok mu?
e insaf arkadaş 10.000 tl cekince 20 tl öde bir zahmet yav kaç lira olsun istiyosunz ben anlamıyorum.
sr. member
yav adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar şaka gibi ya.

25 dolar madenci komisyonu + %0.4 alış satış komisyonu + 3tl bankaya cekim ucreti odemeiyor msn?
adamlarda 20 tl bankaya cekim ucreti var sadece insaf ya.biraz düşünün oyle yazın mesajınızı.

Yanlış düşünüyorsunuz. Asıl diğer platformdaki komisyonlar aracı kurumun cebini dolduruyor. BTCTürk'te 2 milyon liralık alım satım (hacim) yapmışım bu ay, 500 bini geçtiğim için %0.1-%0.2 komisyon oranlarıyla işlem yapıyorum (https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar). 2 milyon liradan ortalama %0.2 aldıklarını düşünürsek bu ay 4000TL komisyon ödemişim demektir. Digilira'da bir emir girdiğinizde emriniz ne kadar büyük olursa olsun 0.003 WAVES ödüyorsunuz, %0.2 gibi bir şey yok yani.

Digilira WTRY bozumlarından da komisyon almazsa nasıl para kazanacak, hayır kurumu mu bu?

diğer platformlarla digilirayı karıştırıyorsunuz. önceki mesajımda da söylediğim gibi, alınan tx fee şirkete değil, ekosistem içindeki madencilere, pos generatorlere gidiyor.
diğer borsalardaki platform içi yapılan işlemleri söylüyorsunuz %0.3-4 maker taker fee bu feeler işletmeye gidiyor, doğrudur. işletme bedeli sunucu masrafları teknik masraflar.

digilira nın bu platformlardan farkı bir gateway olarak hizmet vermesi. açılışı sırasındaki çökmelerinden gördük ki sistem fiziksel bir sunucu olarak çalışmıyor, çalışmasına ihtiyacı da yok. sitede kullanılan script ile waves adresindeki wtry balance takip ediliyor sadece. kalan tüm işlemler waves dex de işlem görüyor.
fahiş fiyat olarak gördüğüm kısım burası.
kendi sitesinin maliyetlerini emsal bir borsa platformu ile nasıl mukayese edebiliyorsunuz anlamıyorum.
bu site bir gateway olarak hizmet veriyor ve ben gateway olarak hizmet veren bu yapının kestiği hizmet bedelini fahiş buluyorum
sr. member
ahahah yok arkadaş ben pes ettim.
ne yazarsan yaz paribu da 3 tl yazıyor adamlar  Grin
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Ben al sat yapmıyorum sadece mining yapıyorum arada 500-600 tl çekimler yapıyorum. 20 tl ücret yüzünden ben malesef bu borsayı kullanamayacağım. Paribuda 3 tl kesinti oluyor. Al sat yapmayan hiç bir arkadaşında kullanacağını düşünmüyorum.
sr. member
imzalar için mesaj sayısını arttırmak için atıyorsunuz mesajları bizde ciddi ciddi cevap yazıyoruz ama.
adamlarda alım satım komisyonu yok birşey yok diyoruz hala 20 tl fahiş diyorlar.

legendary
Activity: 1792
Merit: 1030

sr. member
member
Activity: 140
Merit: 20
yeni açılan borsa oluduğu için millet çakallıp yapıp yüksek fiyattan waves satıyor bu fiyatı düşerecek olan kullanıcılardır platformun coin fiyatları ile bir alakası yok bu fiyatları normal fiyatlarına çekmek kullanıcıların elinde hacim oluşturup çok yüksekten almazlar ise satan kişi bu coinin fiyatını belli bir süreden sonra fiyatı düşürmek zorunda kalacak kullanıcılar yüksek fiyattan aldığı sürece bu sefer yüksek fiyattan satıldığını gören diğer kullanıcılar sürekli yüksek fiyatttan satış veriyorlar.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Banka hesabımıza tl çekerken 20 tl kesintimi oluyor. Paribuda 3 tl bu.?
https://www.digilira.com/konu/3/komisyonlar
Kullanıcılar siteye kayıt olurken verdikleri bilgilerle uyuşan, kendi adlarına açılmış banka hesaplarına para çekebilirler.

10.000,00 TL'ye (Onbintürklirası) kadar olan para çekme taleplerinizde KDV dahil 20,00 TL (Yirmitürklirası) komisyon ücreti kesilmektedir.

10.000,00 TL (Onbintürklirası) üzerinde olan para çekme taleplerinizde KDV dahil %0.2 komisyon ücreti kesilmektedir.

50 TL çekerseniz 20 TL komisyon ödersiniz, hesabınıza 30 TL geçer. Bu yüzden büyük miktarlarla çekim yapmak daha avantajlı, mesela 20000 TL çekerseniz (20000*0.002)=40 TL komisyon ödersiniz.

Alım-satımda komisyon sıfıra yakın olduğu için Digilira daha avantajlı denebilir.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Paribu da al sat yaparken kol gibi komisyon giriyor. Hesabınızı yapıp ona göre kullanacağınız platforma karar verin.
sr. member

paribu da 1 btc sat bakalım ne kadar komisyon oduyorsun.
bu adamlarda komisyon yok.bırakında 20 tl kazansınlar bankaya cekerken.

turkiyedeki btc borsalarının hepsi gizlice tecavuz ediyor kullanıcıya alış-satış komisyonlarıyla.
ama cok buyuk miktarlar alıp satmadıgınız için farketmiyorsunuz.
cok btc si olanlar bilir bu tecavuzu daha iyi.
newbie
Activity: 30
member
Activity: 238
Merit: 10
tl icin cok iyi bir sistem. hacimler biraz daha artik fiyatlar duserse cok iyi olarak.
newbie
Activity: 1
yanlışlıkla kendi adresime gönderim yapmışım kopyalarken  Roll Eyes

3PPS9K6SjMDkRGCuFVGwFYiq4MbkoiXYtUa

şuraya 0,001 Waves gönderebilecek bir hayırsever var mı?

edit :  @TexasofblackseA  teşekkür ederim.
Pages:
Jump to: