Pages:
Author

Topic: digilira.com - Digilira ile Türk Liranızı dijital platforma taşıyın - page 21. (Read 35316 times)

sr. member
Activity: 490
Merit: 278
Ben çok beğendim sistemi , ilerleyen zamanlarda hacim arttıkça faydaları ortaya çıkacaktır , acele etmeyin beyler ..
Siz sürekli waves'e küfür eden lanet eden ferhat değil misiniz? Hatta waves ve etc'ye shitcoin demiştiniz. Digilira desteği, imzalar avatarlar. Smiley
https://bitcointalksearch.org/topic/m.20228709
hocam dikkatinizden dolayı sizi tebrik ediyorum:)
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Ne zaman bitecek bakım?
newbie
Activity: 42
wavedex update muhabbeti vardı. o ne oldu acaba?

Güncelleme yolda haberi geldi. 13 ünde çıkıyor.
https://twitter.com/wavesplatform/status/940657471038816256

teşekkürler, epey merak ediyorum Smiley sanırım lite programa girince update yap falan diyecektir. ben başka bir şey göremedim
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!

Güncelleme yolda haberi geldi. 13 ünde çıkıyor.
https://twitter.com/wavesplatform/status/940657471038816256
newbie
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Arkadaşlar Digilira yeni bir şey değil o zaman ki şartlarda 2000 üye beklenmiyordu. Daha bu ay Türkiye'de herkesin ağzına dolandı. Bunun eskiler farkında yeniler eleştiriyor. Tamam geleceği tahmin etmek ama 3 ay önce bitcoin ne la diyen adamlar şimdi digilira ile waves almaya başladı. Yoğunluğun sebebi bu.
Yine tekrar ediyorum ama yeni gelenler paribu'nun geçmişine baksın. 4-5 ay önce Ben Paribu'ya güvenmiyordum para yatırmak için düşünün.Bu kadar acımasız olmayın.Poloniex bile yoğunlukla başa çıkamadı ve ayrıca tahmin edemedi. Polo Polo dünyalar dönüyor orada.

bountysini aramama rağmen bir türlü bulamadım imza taşıyanları gördüm destek olmak istedim ama bulamadım suan Sad

Bounty için 2 tane Hero 1 tane Full Member kalmış görünüyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2518575.60   buradan post atarsanız yer varsa yardımcı olurlar.
full member
Activity: 630
Merit: 104
bountysini aramama rağmen bir türlü bulamadım imza taşıyanları gördüm destek olmak istedim ama bulamadım suan Sad
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
her girişimi kaliteli olduğu sürece desteklemek lazım ancak paylaşımlı host mu kullandınız ne yaptınız..
ne yazık ki inanılır gibi değil ama paylaşımlı host kulanmışlar.
yani iki kuruştan kaçmak için yapılır mı bu akıl alır gibi değil gercekten.
Site yazılımcılarını ıslak odunla dövmek lazım gerçekten öyle ise. Böyle bir borsa öyle bir hostta açılır mı Allah aşkına. Digilira'dan umutluyuz ama bu amatörlük yakışmadı.

Hocam ilk başlarda yaşanabilecek sorunlar anlayışlı olmak lazım.Digilira'nın ileride Türk yatırımcılarının bir çoğu tarafından kullanılacağını düşünüyorum.Çünkü gerekli olan bir ihtiyacı karşılamaya yönelikti.
newbie
her girişimi kaliteli olduğu sürece desteklemek lazım ancak paylaşımlı host mu kullandınız ne yaptınız..
Site yazılımcılarını ıslak odunla dövmek lazım gerçekten öyle ise. Böyle bir borsa öyle bir hostta açılır mı Allah aşkına. Digilira'dan umutluyuz ama bu amatörlük yakışmadı.

ben kontrol etmemiştim ama tahmin etmiştim.  yav çok güzel bir fikir bulup bunun değişiklik yapacağını söyleyip sonra bu kadar çok talep beklemiyorduk demek nasıl bir kafadır. yine söylüyorum kendileri bile inanmamış bunun tutacağına. internet aleminde erişimin kaybolmaması, site hızı ve işlem hızı her şeydir. bu neden düşünülmedi.. sonra tasarım vs ama tasarımı şahsen beğendim.

ciddi söylüyorum internet/borsa aleminde ben bir boşluk yakalayıp bir şey başlatacaksam kesinlikle altyapı olarak en üstten girerdim. yav arkadaş hiçbiriniz mi blog açmadınız daha önce? bandwith vs ne kadar çabuk doluyor kimse mi bilmiyor? hiç mi sormadınız? btcturk,koinim, paribu falan alternatif diyorsun onlar çöküyor hiç mi ders almıyorsun? bırak yazılım/bilgisayar mühendisi olmayı, bunu az çok yapan bilir zaten.

yıl olmuş 2018,sizin yazılım/bilgisayar mühendisi arkadaşı ya da her kim "bu yeter bence ya" kafasında ise çıkarın bence. en önemli adımda bunu yapan/yapanların size faydası olmaz zaten. böyle dar görüşlülük olamaz.

elin 21 yaşında çocuğu iotayı yapar tangle yazılımını ortaya çıkarır. bizimkiler paylaşımlı host kullanıyor.. neyse..

keşke bizim de coin konusunda binance, bitfinex gibi bir şeyimiz olsa bari. hangi konuda olursa olsun neredeyse dünyada yokuz bu çok üzücü..

*amacım kötülemek değil aksine gerçekten bir ihtiyaç ve ben de üye oldum kullanmak istiyorum ama bu dar görüşlülüğü kimler gösterdiyse yakında fişinizi çeker haberiniz olsun Smiley.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Ben çok beğendim sistemi , ilerleyen zamanlarda hacim arttıkça faydaları ortaya çıkacaktır , acele etmeyin beyler ..
Siz sürekli waves'e küfür eden lanet eden ferhat değil misiniz? Hatta waves ve etc'ye shitcoin demiştiniz. Digilira desteği, imzalar avatarlar. Smiley
https://bitcointalksearch.org/topic/m.20228709
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
newbie
biz avantajlıyız. hesaplıyız vs diyeceksiniz. sonra beklenmedik talep olacak.
talep olması için sepepleri sırakalayacksınız sonra talep fazla geldi.
şahane bi girşim fikri ama......

buna kendi yaptığın şeye inanmamak denir.
full member
Activity: 210
Merit: 100
biz avantajlıyız. hesaplıyız vs diyeceksiniz. sonra beklenmedik talep olacak.
talep olması için sepepleri sırakalayacksınız sonra talep fazla geldi.
şahane bi girşim fikri ama......
newbie
Kaç saattir bakımlı diye gösteriyor bir türlü anlayamadım. Arkadaşlar shared hosting olduğunu nerden biliyorsunuz da hemen peşin karar veriyorsunuz bir türlü anlayamadım. VDS alsalar da aynı şey başlarıan gelebilir sonuçta.

yalnız açıldıktan sonra yakın zamanda bir daha çökerse kimse kullanmaz.    digiliradan türk kullanıcı parasıyla gelemedikten sonra waves/try nin hiçbir anlamı yok. alamıyorsun da satamıyorsun da
full member
Activity: 434
Merit: 107
öncelikle yeni hizmete giren bir şeyi anlamak için onun neyi amaçladığını öğrenmelisiniz.

mesela elektrik süpürgesi. bunu üreten firma topladığı ham maddeyi ve diğer maliyetleri satıştan daha ucuza getirebileceği öngörüsüyle ve kar yapmak hedefiyle yola çıkar. ihtiyaç olarak kabul ettiği bu ürünün size sunduğu şey temizlik yapma kolaylığıdır. siz fiyat / performans eğrisinde kendinize uygun görürseniz alırsınız yok uygun gelmezse alternatifleri araştırır veya eski usul devam edersiniz.

şimdi burada digiliranın amacı ve hedefine bakalım;

digilira tl nin yabancı borsalara veya waves platformuna nispeten daha düşük maliyetle aktarımı konusunun bir ihtiyaç olduğundan hareketle böyle bir işe girişmiş. digiliranın buradaki kazancı ise dolaşıma giren kadar digilira basmak ve dolaşımdaki kadar kendine kaynak sağlamaktır. yani tüm zamanlar için toplam digilira alışı toplam digilira bozduruşundan ne kadar fazla ise o kadar finansal kaynağı herhangi bir doğrudan borsa yatırımı yapmadan bu hizmeti karşılığında geçici olarak elde eder.

dolaşım dışında eğer talepten daha fazla karşılıksız  digilira basar ise bu sefer piyasadaki digilira arzı talepten fazla olacağından satışların yoğunlaşması sebebiyle digilira sahipleri yani tl sahipleri karşısında diğer criptolar daha fazla değerlenir ve dolayısyla da borsa diğer borsalar gibi şişer.

burada hem dolaşıma giren paranın bir gün hep beraber tl ye döndüğü zaman karşılanması hem de dolaşıma talebin dışında karşılıksız digilira sokmaması için bu firmaya güven tam olmalıdır.

öte yandan yaygınlaştığı zaman kullanıcıların  tl (digilira) girişi fazla olacağından mevcut borsaya göre avantajlı gibi duran btc ltc ve ether fiyatların da dgl/btc veya dgl/eth paritesinde şişeceğini düşünüyorum. eğer bu şişme olursa bu sefer dgl den btc ye veya diğer kriptolara btc siz geçmenin bir anlamı kalmayabilir.

ama dediğim şekilde olumsuz bir şişme olmaz ise diğer kripto paralara geçiş açısından avantajlar sağlar. kullanımı artmadığı süre ise alış satış emirlerinde uçurumlar olabilir veya digilira yönünden fiyat negatif seyredebilir.
sr. member
Activity: 402
Merit: 250
Kaç saattir bakımlı diye gösteriyor bir türlü anlayamadım. Arkadaşlar shared hosting olduğunu nerden biliyorsunuz da hemen peşin karar veriyorsunuz bir türlü anlayamadım. VDS alsalar da aynı şey başlarıan gelebilir sonuçta.
newbie
full member
Activity: 158
Merit: 102
Kim ne derse desin bu beceriksizlik  Smiley Kripto borsaların tarihinde böyle acemilik ve vizyonsuzluk görülmedi.
Pages:
Jump to: