Pages:
Author

Topic: Dimension X - NFT Game! - page 2. (Read 1083 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 27, 2023, 02:34:04 PM
ETH tarafına biraz yatırım yaptım açıkçası eğer flow tarafındaki gibi kahramanların fiyatları artarsa ciddi bir kar bırakır diye düşünüyorum ama ne olacağını kestiremiyorum. ETH bölümünde herkesle aynı anda başladığımız için birazda yatırım yaptığım için thull kazanmak daha kolay oldu, salı günü akşam 1 hafta doluyor tahminen 400-450 arasında thull yapmış olurum diye düşünüyorum. Bu tarafta tek sıkıntı fee olayı yoğunluğa göre 4-20 doları bulabiliyor ayrıca stake ve unstake için bile azda olsa fee almaları çok saçma olmuş.

Hocam eth ağında yaptığınız hemen hemen her işlem mağlesef ortalama 5 dolar civarına mal oluyor geceleri etherscan'dan kontrol edin gwei 15 altındaysa işlemi gerçekleştirin o fee'yi onlar almıyor ağın güvenliğini sağlayan validatorler alıyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 27, 2023, 02:06:09 PM
ETH tarafına biraz yatırım yaptım açıkçası eğer flow tarafındaki gibi kahramanların fiyatları artarsa ciddi bir kar bırakır diye düşünüyorum ama ne olacağını kestiremiyorum. ETH bölümünde herkesle aynı anda başladığımız için birazda yatırım yaptığım için thull kazanmak daha kolay oldu, salı günü akşam 1 hafta doluyor tahminen 400-450 arasında thull yapmış olurum diye düşünüyorum. Bu tarafta tek sıkıntı fee olayı yoğunluğa göre 4-20 doları bulabiliyor ayrıca stake ve unstake için bile azda olsa fee almaları çok saçma olmuş.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
August 27, 2023, 02:32:49 AM

Oyunun diger tarafında çok zaman kaybetmiş biriyim, daha doğrusu geç katıldığım için elimdeki kahramanlar ile oyunlarda çok da bir varlık gösteremedim ne yazık ki ama bu yeni alan için umitliyim, zaten çok da zaman harcamamız gereken bir yer değil, zamanında kahramanlari doğru yerleştirip sonuç beklemekten ibaret bir oyun için yeterince eğlenceli bir platform bu.
Hocam oyunun size başlangıçta verdikleri kahraman olmuyor yardımcı oluyor öncelikle buna açıklık getireyim Smiley Kahraman dediklerimizi mint ederek yada başlangıçta air drop yoluyla elde edebiliyoruz. Başlangıçta zamanında yardımcılar ile başlayıp geliştirmek oldukça önemli masraf etmeden yardımcıları oynadıkça güçlendirip daha fazla thull kazanabilirsiniz.

Düşün işte konudan o kadar bı haberim hocam😂 28 thul yapabilmisim başladığımdan beri, bu da sizin dediklerinizi doğruluyor sanırım. Benim yardımcılar ancak bu kadar yardım edebildi gariplerim. Eth tarafından ise umutluyum, şimdiden 10 falan thul oldu galiba, bu gidişle seneye ilk mint iki yapabileceğim sanırım 😂
hero member
August 22, 2023, 10:43:19 AM

Oyunun diger tarafında çok zaman kaybetmiş biriyim, daha doğrusu geç katıldığım için elimdeki kahramanlar ile oyunlarda çok da bir varlık gösteremedim ne yazık ki ama bu yeni alan için umitliyim, zaten çok da zaman harcamamız gereken bir yer değil, zamanında kahramanlari doğru yerleştirip sonuç beklemekten ibaret bir oyun için yeterince eğlenceli bir platform bu.
Hocam oyunun size başlangıçta verdikleri kahraman olmuyor yardımcı oluyor öncelikle buna açıklık getireyim Smiley Kahraman dediklerimizi mint ederek yada başlangıçta air drop yoluyla elde edebiliyoruz. Başlangıçta zamanında yardımcılar ile başlayıp geliştirmek oldukça önemli masraf etmeden yardımcıları oynadıkça güçlendirip daha fazla thull kazanabilirsiniz.
sr. member
August 22, 2023, 02:31:18 AM
DimensionX artık ETH tarafında da oynanabilecek. Başlangıç 22 Ağustos 2023 yani yarın olacak içerik biraz daha farklı ve kahramanlarda normalinden daha çeşitli ETH tarafında kahramanların 9 yıldıza kadar çıkabiliyor.

https://eth.dimensionxnft.com/
https://opensea.io/collection/dimensionx

ETH tarafı için yukarıdaki cüzdanlardan biriyle sisteme girmeniz gerekiyor.

Bakalım ETH tarafı kazançlı olacak mı? Sıfırdan başlayacaklar için bence kaçırılmayacak fırsat. Para yatırmasanızda mevcut yardımcılar ile biraz zaman alsada yeni kahramanlar yapıp satabilirsiniz.

hero member
August 21, 2023, 03:01:00 PM
DimensionX artık ETH tarafında da oynanabilecek. Başlangıç 22 Ağustos 2023 yani yarın olacak içerik biraz daha farklı ve kahramanlarda normalinden daha çeşitli ETH tarafında kahramanların 9 yıldıza kadar çıkabiliyor.

https://eth.dimensionxnft.com/
https://opensea.io/collection/dimensionx

ETH tarafı için yukarıdaki cüzdanlardan biriyle sisteme girmeniz gerekiyor.

Bakalım ETH tarafı kazançlı olacak mı? Sıfırdan başlayacaklar için bence kaçırılmayacak fırsat. Para yatırmasanızda mevcut yardımcılar ile biraz zaman alsada yeni kahramanlar yapıp satabilirsiniz.
sr. member
July 27, 2023, 02:20:21 PM
Valla neredeyse 8 aydır falan kör topal oynamaya çalışıyorum sadece 15 thul yapabildim, artık çok da önemi yok açıkçası çünkü belirli sayıda oyuncu üzerinden dönen bir sistemi var, dışarıdan birini çekebilecek herhangi bir cazibesi yok, sıfırdan gelseniz hero almanız lazım ki kısa sürede mint hakkı elde edebilecek thul sayısına ulaşabilmek için, e hadi birkaç yüz USD harcadın diyelim bu harcamayı geri almak uzun sürecekse hiç gerek yok bence
Kör topal oyunda kalarak bir şeyler yapmanız mümkün değil her gün thull alamasam bile 24 saatlik görevlere giriyorum oralardan kaynak ve xp topluyorum bunlarla çok daha fazla güçlenmiş oluyorum crafting kısmıda keza öyle. Fırsat buldukça 4 saatlik olan oyunları da kaçırmıyorum. 48 saatlik görevlere sadece yardımcılarla giriliyor ve bu oyundan çok daha fazla thull kazanma şansı oluyor. Siz 8 ayda 15 thull yaptıysanız bence boşa vakit harcamayın derim. Benimle beraber başlayan bir arkadaşım 4 hero diğeri ise 2 hero yaptılar. Bende 4 tane yaptım ve şuan 400 thull da birikmiş var ama bende şans yok benim toplam 4 heronun değeri 2 hero yapan arkadaşınkilerden daha daha değersiz.

Valla 4 saatlige de girsem, 24 veya 48 saatliklere de girsem, elimdeki kahramanlarla bu kadar oluyor, yani sonuç elde edemiyorum pek ama gariptir ayarlanmış gibi her akşam 9 gibi girip mutlaka bakıyorum, 24 saatlikler bitmiş oluyor, crafting falan yapıp yeni 24 saatliklere giriyorum,  bakalım ne kadar devam edeceğim ama akarı kokari yok ya pek de önemli değil.
hero member
July 25, 2023, 03:16:50 PM
Valla neredeyse 8 aydır falan kör topal oynamaya çalışıyorum sadece 15 thul yapabildim, artık çok da önemi yok açıkçası çünkü belirli sayıda oyuncu üzerinden dönen bir sistemi var, dışarıdan birini çekebilecek herhangi bir cazibesi yok, sıfırdan gelseniz hero almanız lazım ki kısa sürede mint hakkı elde edebilecek thul sayısına ulaşabilmek için, e hadi birkaç yüz USD harcadın diyelim bu harcamayı geri almak uzun sürecekse hiç gerek yok bence
Kör topal oyunda kalarak bir şeyler yapmanız mümkün değil her gün thull alamasam bile 24 saatlik görevlere giriyorum oralardan kaynak ve xp topluyorum bunlarla çok daha fazla güçlenmiş oluyorum crafting kısmıda keza öyle. Fırsat buldukça 4 saatlik olan oyunları da kaçırmıyorum. 48 saatlik görevlere sadece yardımcılarla giriliyor ve bu oyundan çok daha fazla thull kazanma şansı oluyor. Siz 8 ayda 15 thull yaptıysanız bence boşa vakit harcamayın derim. Benimle beraber başlayan bir arkadaşım 4 hero diğeri ise 2 hero yaptılar. Bende 4 tane yaptım ve şuan 400 thull da birikmiş var ama bende şans yok benim toplam 4 heronun değeri 2 hero yapan arkadaşınkilerden daha daha değersiz.
sr. member
July 25, 2023, 02:11:44 PM
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 24, 2023, 09:09:31 AM
Oyun kısır bir döngüde devam ediyor bu sebeple hero fiyatlarlarının düşmesi çok doğal her geçen gün yeni mint yapılıyor oyuncu sayısı artmıyor kısaca arz talep döngüsü.

Bu arada yarın 4. sezon başlayacak ufak bir hatırlatma eklemek istedim, craftin bölümünde bulunan kaynaklar ve güçlendirmeler silinecek bu sebeple var olanları hero/yardımcılara dağıtın en azından güçlendirilmesi silinmeyecek.
Genel olarak Blockchain oyunlarında ayın problem var. Sınırlı olan varlıklar, öğeler artış gösterirken oyunlar oyuncu sayılarını artıramıyorlar ki artırmak içinde herhangi bir hamle yaptıklarını düşünmüyorum sanırım oyunlarda aynı döngüseli yaşayacaklar. Axies Infinity, Lost Relic gibi oyunların hepsi aynı durumdalar.
hero member
July 24, 2023, 07:18:05 AM
Oyun kısır bir döngüde devam ediyor bu sebeple hero fiyatlarlarının düşmesi çok doğal her geçen gün yeni mint yapılıyor oyuncu sayısı artmıyor kısaca arz talep döngüsü.

Bu arada yarın 4. sezon başlayacak ufak bir hatırlatma eklemek istedim, craftin bölümünde bulunan kaynaklar ve güçlendirmeler silinecek bu sebeple var olanları hero/yardımcılara dağıtın en azından güçlendirilmesi silinmeyecek.
hero member
July 20, 2023, 04:19:08 AM
Hero fiyatları çok düştü, oyuncu sayısı artmıyor. İnsanlar biraz para kazanıldığını görse katılımcı sayısı artar ama şu haliyle oyun pek iyiye gitmiyor. Başta gördüğümüz 300-400 dolarlık herolar şu an için hayal gibi görünüyor.
Tabi durmak yok, thul kazanıp yeni hero yaratmaya devam edeceğiz Smiley

Hero sayıları her geçen gün artıyor ama oyuncu sayısı eskiye oranla daha çok azaldı diyebilirim mesela 4 saatlik oyunlarda sayı 250-350 arasında kalıyor. Yeni hero yapmak için 4. sezon için bekletilen thulları düşünürsek ilk etapta sezon başlangıcıyla beraber yeni hero mint yapılacak ve satışa çıkacak en kötü 100 dolardan satsak yeter diye düşünüyorum. 8 ağustosta ETH tarafındaki gelişme oyunu nasıl etkileyecek merak ediyorum. Oyuncu sayısı artmış olsa fiyatlar daha iyi noktalara gelecektir ama sonuç olarak hero sayısının her geçen gün artıyor olması fiyatları yine düşürecektir.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
July 19, 2023, 03:21:47 PM
Hero fiyatları çok düştü, oyuncu sayısı artmıyor. İnsanlar biraz para kazanıldığını görse katılımcı sayısı artar ama şu haliyle oyun pek iyiye gitmiyor. Başta gördüğümüz 300-400 dolarlık herolar şu an için hayal gibi görünüyor.
Tabi durmak yok, thul kazanıp yeni hero yaratmaya devam edeceğiz Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 19, 2023, 09:19:42 AM
Dimension X  4. Sezon Geliyor!!!

25 Temmuzda 4. Sezon başlayacak. 8 Ağustos 2023 tarihinde ise ETH ağı üzerinde bir drop çekilişi yapılacağı duyuruldu.

Katılım Linki: https://www.alphabot.app/dmx-snapshot-application 

Hero Floor 40 dolar seviyelerine geriledi bakalım yeni gelişmeler piyasanın daha fazla hareketlenmesini sağlayacak mı? merak ediyorum Smiley

Detaylı bilgi ve haber kaynağı: https://twitter.com/DimensionX_NFT

Heroların taban fiyatları en düşük bu konuda 60-70 dolarlar konuşulduğunu hatırlıyorum. Arzı sınırlı oyun assetlerine ilgim var, değerleneceklerine inanıyorum. Dimension'e benzer güçlü platformların oyunlarında varlıklar alınabilir şu sıralar düşünüyorum en azından tek bir hero. Oyunu oynaması basittir diye tahmin ediyorum, tek hero fazla eforda sarf ettirmez. Gelişsinler bir iki hero yan taraftan Axies İnfinity örneğini çok yakın zamanda yaşadık.
hero member
July 19, 2023, 07:57:35 AM
Dimension X  4. Sezon Geliyor!!!

25 Temmuzda 4. Sezon başlayacak. 8 Ağustos 2023 tarihinde ise ETH ağı üzerinde bir drop çekilişi yapılacağı duyuruldu.

Katılım Linki: https://www.alphabot.app/dmx-snapshot-application 

Hero Floor 40 dolar seviyelerine geriledi bakalım yeni gelişmeler piyasanın daha fazla hareketlenmesini sağlayacak mı? merak ediyorum Smiley

Detaylı bilgi ve haber kaynağı: https://twitter.com/DimensionX_NFT

legendary
April 16, 2023, 02:55:41 AM
Ben de oyunun verdiği herolar ile takılıyorum ama thul mhul kazandığım yok paso uprade icin gerekli elementleri veriyor arada cevher veriyor basıyorum ayakkabı geliyor herolara giydiriyorum..

69 dolara gördüm en ucuz kartını alsam mı almasam mı kararsızlıgın da kalıp kendi verdigi herolarla biraz daha takılmak istiyorum sezon bitsin ve yeni sezon da ne yapacagıma karar veririm..

Floor 78 dolar, altında bir fiyat görsem muhtemelen alırdım. Para kazanmak istiyorsanız para yatırmanız lazım, diğer türlü vakit kaybından başka bir şey olmuyor. Harcanan zaman pek de hafife alınacak gibi değil, sosyal medyaya bakar gibi günde birkaç sefer girip bakmanız gerekiyor yoksa zaten thul kazanamıyorsunuz.

Cevherleri kullanmanın en karlı olduğunu düşündüğüm yolu Chaos Sidekick. %5 ihtimalle Legendary, %10 ihtimalle Epic çıkıyor. Bunları da ortalama üstü bir heroya koyduğunuz zaman gerçekten çok güçlendiriyor. Zaten oyunda yükseklere oynayanlara bakarsanız hepsinde sağlam sidekick olduğunu görürsünüz Smiley
member
Activity: 164
Merit: 18
April 16, 2023, 02:26:05 AM
Ben de oyunun verdiği herolar ile takılıyorum ama thul mhul kazandığım yok paso uprade icin gerekli elementleri veriyor arada cevher veriyor basıyorum ayakkabı geliyor herolara giydiriyorum..

69 dolara gördüm en ucuz kartını alsam mı almasam mı kararsızlıgın da kalıp kendi verdigi herolarla biraz daha takılmak istiyorum sezon bitsin ve yeni sezon da ne yapacagıma karar veririm..
hero member
April 15, 2023, 12:05:52 PM
Bende şimdilik 6 tane hero bulunuyor genelde günlük olarak saat 10.00 ve 14.00 saatlerinde açılan 4 saatliklerde thul almak daha kolay olduğu için bunlara giriyorum daha sonra saat 20.30 da başlayan 24 saatliklere giriyorum sabaha kadar öncelikli hedef bunlarda %50 de tutunmak oluyor onlardan gelenlerle crafting yapıyorum. 10 levele kadar olan yardımcıları pek kullanmıyorum çünkü 48 saatlik kısıtlama için sürekli lazım olabiliyor.

Hedefim factionları 16 level yapıp ordaki perk destekli yardımcılarıda almak şuan 3 ü 13 seviye olamk üzere 1 taneside yarın 14 seviye olacak. Dün akşamki 400b geri sayımdada 120. olarak bitirdim 28 thul aldım böylece 9 günde 180 thul yapmış oldum.
legendary
April 14, 2023, 04:43:30 AM
İlk dağıtım sonrasında 5 doların altında onlarca ilan gördüm, bu kadar tutacağını bilsem çoktan bu oyundan binlerce doları kenara alır otururdum. Şu anda her oyunda ilk 50’ye giren tayfanın büyük kısmı baştan ucuza hero toplayanlar.
Ben 1 tane ana takım oluşturdum 4 saatlik oyunlara girip oradan thul alıyorum. 2. güçlülerden oluşan takımım crafting için kasıyor, diğer oyunlara da ortalan %70’te bitirecek heroları koyuyorum.
Bu sistemle çok fazla thul kazanılmıyor ama yavaş yavaş gelişmiş oluyorum
sr. member
April 13, 2023, 11:47:41 AM
Önceden bu konuda video ve kaynak yoktu şimdi Youtube' de video paylaşanlar var detaylıca öğrenmek için vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Oyunun pek bir amacı yok her geçen gün kahraman sayısı artıyor fiyatlar bir yerden sonra geri gelebilir. Ekip bence fiyat dengelemesi yapıyor yeni sezon ile birlikte yeni kahramanlar bende çok daha güçlü bu sebeple önceki satılanlardan daha değerli şimdilik.

Video kaynak:
https://www.youtube.com/watch?v=8SMpkgIegXY
https://www.youtube.com/watch?v=r8tKFFWDDgM&t=2213s
https://www.youtube.com/watch?v=RzR3XAUnTRI

Videoları biraz seyrettim acayip moralim bozuldu, herifin tüm kaynakları taaaa ebesinin arşında, bir sürü kahramanı var, tüm açık oyunlara aynı anda girebiliyor, muhtemelen 10 günde 1000 thul rahatlıkla yapar, hatta belki de daha kısa sürede. benim tüm oyuncuların toplam vuruşu kadar vuruş yapabilen elemanları var elinde, kaynakları da ağzına kadar dolu olunca şahsen benim ekstradan hero almadan oyuna katılmak benim için küçük bir eğlence olmaktan öteye geçemeyecek sanırım.

Buna takılırsanız oyunda ilerlemeniz zor olacaktır. Bazı hesaplarda 50 kahraman olanda gördüm 150 kahraman olanda gördüm belki bu hesapların içinde sistemin kendi sahiplari bile olabilir yada destek verdikleri yayıncılarda olabilir sonuçta içerik üretiyorlar. Videoda bende gördüm normal şartlarda kaynakları ben olsam bu kadar tutmam kahramanların güçlerini arttırırdım ama o kişi içerik üretmek için kullanıyorsa çok önemsemeye bilir.

Eylül ayında ilk hero dağıtımını (10k) bedava yaptılar dağıtım sonrası çoğu kişi 2-5-10 dolardan kahramanları sattı, kimiside aldı. Bu taraftaki potansiyeli görebilenler eminimki toplamıştır zaten kısa süre içinde kahraman fiyatları 20-30-50-70-90 dolar gibi fiyatlanmaya başladı. Dağıtımın yapıldığı akşam 300-500 dolarlık kahraman toplasaydık eğer 1 ay içerisinde rahatlıkla 50-100x yapmış olurduk yanı kısaca güzel bir fırsatı kaçırmış olduk.

Yahu en az thul veren 4 saatlik oyunlara giriyorum elimdeki en iyilerle, bir saat sonra hooop thul sınırının dışında kalıyorum, zaten artık hedefim thull falan da değil, crafting yapabilmeme yarayacak oyunlara girip mevcut elemanları kuvvetlendirmek için uğraşıyorum.

Bu arada oyunun ilk lansmanı zamanı, WhatsApp grubumuzda olan, ve grupta tüm gelişmelerden birbirimizi haberdar ettiğimiz bir dönemde iş işten geçtikten sonra haber veren arkadaşın da kulaklarını cinlatmadan geçemeyeceğim 😁😁😁
Pages:
Jump to: