Pages:
Author

Topic: Dimension X - NFT Game! - page 3. (Read 1083 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 13, 2023, 09:36:51 AM
Önceden bu konuda video ve kaynak yoktu şimdi Youtube' de video paylaşanlar var detaylıca öğrenmek için vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Oyunun pek bir amacı yok her geçen gün kahraman sayısı artıyor fiyatlar bir yerden sonra geri gelebilir. Ekip bence fiyat dengelemesi yapıyor yeni sezon ile birlikte yeni kahramanlar bende çok daha güçlü bu sebeple önceki satılanlardan daha değerli şimdilik.

Video kaynak:
https://www.youtube.com/watch?v=8SMpkgIegXY
https://www.youtube.com/watch?v=r8tKFFWDDgM&t=2213s
https://www.youtube.com/watch?v=RzR3XAUnTRI

Videoları biraz seyrettim acayip moralim bozuldu, herifin tüm kaynakları taaaa ebesinin arşında, bir sürü kahramanı var, tüm açık oyunlara aynı anda girebiliyor, muhtemelen 10 günde 1000 thul rahatlıkla yapar, hatta belki de daha kısa sürede. benim tüm oyuncuların toplam vuruşu kadar vuruş yapabilen elemanları var elinde, kaynakları da ağzına kadar dolu olunca şahsen benim ekstradan hero almadan oyuna katılmak benim için küçük bir eğlence olmaktan öteye geçemeyecek sanırım.

Buna takılırsanız oyunda ilerlemeniz zor olacaktır. Bazı hesaplarda 50 kahraman olanda gördüm 150 kahraman olanda gördüm belki bu hesapların içinde sistemin kendi sahiplari bile olabilir yada destek verdikleri yayıncılarda olabilir sonuçta içerik üretiyorlar. Videoda bende gördüm normal şartlarda kaynakları ben olsam bu kadar tutmam kahramanların güçlerini arttırırdım ama o kişi içerik üretmek için kullanıyorsa çok önemsemeye bilir.

Eylül ayında ilk hero dağıtımını (10k) bedava yaptılar dağıtım sonrası çoğu kişi 2-5-10 dolardan kahramanları sattı, kimiside aldı. Bu taraftaki potansiyeli görebilenler eminimki toplamıştır zaten kısa süre içinde kahraman fiyatları 20-30-50-70-90 dolar gibi fiyatlanmaya başladı. Dağıtımın yapıldığı akşam 300-500 dolarlık kahraman toplasaydık eğer 1 ay içerisinde rahatlıkla 50-100x yapmış olurduk yanı kısaca güzel bir fırsatı kaçırmış olduk.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
April 13, 2023, 03:55:22 AM
Önceden bu konuda video ve kaynak yoktu şimdi Youtube' de video paylaşanlar var detaylıca öğrenmek için vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Oyunun pek bir amacı yok her geçen gün kahraman sayısı artıyor fiyatlar bir yerden sonra geri gelebilir. Ekip bence fiyat dengelemesi yapıyor yeni sezon ile birlikte yeni kahramanlar bende çok daha güçlü bu sebeple önceki satılanlardan daha değerli şimdilik.

Video kaynak:

Videoları biraz seyrettim acayip moralim bozuldu, herifin tüm kaynakları taaaa ebesinin arşında, bir sürü kahramanı var, tüm açık oyunlara aynı anda girebiliyor, muhtemelen 10 günde 1000 thul rahatlıkla yapar, hatta belki de daha kısa sürede. benim tüm oyuncuların toplam vuruşu kadar vuruş yapabilen elemanları var elinde, kaynakları da ağzına kadar dolu olunca şahsen benim ekstradan hero almadan oyuna katılmak benim için küçük bir eğlence olmaktan öteye geçemeyecek sanırım.
hero member
April 10, 2023, 04:41:46 AM

Video kaynak:
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
April 10, 2023, 02:35:12 AM
Başlangıç aşamasında arkadaşlar epey heves ettiler, bense daha çok nfl UFC NBA etkinliklerini sevdiğimden pek de isinamamistim, sanırım iki haftadır ara ara oyunlara katılmaya başladım, mevzunun kendisinde pek bir zorluk yok ama, oyunlardan kazandıklarıniz ile crafting yapabilme seçeneği ve buradan elde edeceğiniz kahramanlar ile elinizdeki kahramanlara ekstra özellik ekleyebileceğinizi bilmeyince, legend özellikli crafting kahramanın scrap item ile yok edebiliyormussunuz.😁😁😁 Yahu bu zaten düşük ihtimal, sormadan etmeden ne halt etmeye hurda diye nitelersin ki be adam 😁😁 şaka bir yana hani öyle uzun uzadıya eğlenceli bir oyun gibi görünmeyebilir ama, bence elimizin altında olmasında da sakınca olmayacak oyunlardan biri...
hero member
April 09, 2023, 05:13:15 PM
Siteye şöyle bir göz gezdireyim dedim de pek bir şey anlamadım. Sanırım baştan hepsini bir araştırıp ona göre karar vermek gerekecek. Şu an oyun için minimum harcanması gereken tutar ve kazanç nedir acaba zekibey? İlgilendiğiniz ve sürekli mesaj attığınız için sordum.
İllaki para yatırmak şart değil size verilen yardımcı elemanlar ile oynayabilirsiniz fakat yardımcılar ile dps gücünüz az olacağı için uzun süre $thul kazanamayabilirsiniz 3. sezon başladı her sezonda yeni yardımcılar veriliyor biz en başından beri oynadığımız için elimizde bir sürü yardımcıda var ve kazandığımız kaynaklar ile güçlerini arttırıyoruz. Ayrıca hero da satın almış bu nedenle 2. mint yapmam kısa sürdü. Oyun basit battle dedikten sonra kahramanı yada hero nuzu benzer özellikli karelere sürekleyip bırakmak. Her aksam iki tane 24 saatlik oyun açılıyor 7 gün süren bir bölüm açılıyor haftada 2 kez 48 saatlik açılıyor gün içindede 4 er saatlik sürekli açılıyor yani oyunların bitiminde yenileri geliyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
April 09, 2023, 03:56:47 PM
Siteye şöyle bir göz gezdireyim dedim de pek bir şey anlamadım. Sanırım baştan hepsini bir araştırıp ona göre karar vermek gerekecek. Şu an oyun için minimum harcanması gereken tutar ve kazanç nedir acaba zekibey? İlgilendiğiniz ve sürekli mesaj attığınız için sordum.

Konudaki mesajları okursanız zaten çok fazla bir şey olmadığını görürsünüz, oldukça basit bir oyun. Bir sayfalık okuma yapmanız yeterli olacaktır.

Oyundan para kazanmak istiyorsanız birkaç hero satın almanız gerekiyor, oynadıkça size hediye edilen herolar ile 1000 thule ulaşmak için aylarca oynamanız gerekiyor. Bu da bence tamamen zaman kaybı. 4-5 hero satın alırsanız ortalama 1.5-2 ay gibi bir sürede hero mintleyebilir hale gelirsiniz.
Bu da 500 dolarlık bir yatırım ile ayda ortalama 50 dolar kazanç gibi düşünülebilir. Tabi buna satın alacağınız heronun ne seviyede olduğu, mintlenen heronun nasıl değerlerde çıktığı ya da oyunun popülerleşip daha pahalıya herolar satılması gibi etkenler dahil değil Smiley
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
April 09, 2023, 02:23:10 PM
hero member
April 09, 2023, 11:44:55 AM
Cuma akşamı 2. kahramanımı mintledim bu sefer Rare olanından çıktı. Bu sezon Supercharged özellikli kahramanlar gördüğüm kadarıyla çok daha etkili kalıyor ki bu sebeple markette şu an sadece 3 satış var, mintlediğimi bir süre kullanmayı düşünüyorum. 250-330 dolar arası satılır diye düşünüyorum ara ara bu fiyat aralığında listelerim. 2. kahramanı mint etme sürem 46 gün sürdü. Bir sonraki kahramanı mint yapmak için piyasada fiyat gerilerse yeni sezonu beklerim.
legendary
March 22, 2023, 12:21:11 PM
Yeni sezon güzel başladı, yeni şeyler görmek güzel. Buraya bilgilendirmeyi ben de yapacaktım ama benden hızlı davranmışsınız ZekiBeyy Smiley

Yazdıklarınıza ek olarak güncellenen şeyler şöyle:

Herolarınız artık 26 level olana kadar gelişebilecek. Yeni yükseltmeye çalıştığımız Factionlar Dinos, Slimes, Elementals ve Fur Friends. Henüz crafting yapmadığım için yeni gelecek araçları görme şansım olmadı.

Oyuna daha önce girmemiş ve girmeyi düşünenler varsa iyi bir zamanlama olabilir. Kısa sürede level yükseltip herolarınızı güçlendirme şansınız olacak. Her geçen gün oyuncu sayısı arttığı ve oyuncuların hero sayısı yükseldiği için thul kazanmak ve oyunda güçlenmek zorlaşıyor. Bu yüzden ekosistem bir süre sürdürülebilir görünüyor, 3-4 tane hero satın alıp 2 ayda bir yeni hero mintlemek kulağa hoş geliyor.

Geçen sezonda olan Harmony çok iyiydi, bu sezon yenisini kapabilecek miyim bilmiyorum herkes çok güçlenmiş Cheesy
hero member
March 22, 2023, 09:07:45 AM
21 Mart 2023 saat: 20.00 gibi yani dün akşam itibari ile yeni sezon başladı başlangıç olarak her hesaba 4 yeni sıradan hero verilmiş, daha önce dedikleri gibi crafting kaynakları sıfırlanmış sıradan kahramanlara yaptığımız ekstra güçlendirme özellikleri (+DPS hariç) kaldırılmış yani tekrardan crafting yapmak gerekiyor. Rank kısmı artık 16 levelde bitmiyor ekstra bonuz olarak 32 levele kadar arttırılmış 16 levelden sonra sadece crafting kaynakları ve kahraman yükseltme tokenleri veriliyor.

Yeni sezon ile birlikte daha farklı güçte kahraman mintleyebiliyorsunuz önceki sezonda harmony özelliği vardı, bu sezon ise supercharged özellikli kahramanlar getirilmiş. 2 Hafta içinde mint yaptığımda bu kahramanlar ile ilgili  daha detaylı açıklamalar yaparım Smiley ilgilenenlere duyurulur.
legendary
March 15, 2023, 05:33:28 AM
21 Marttan itibaren içinde bulunduğumuz sezon sona erecek. 16 level olmaya az kalmış olduğunuz kısımları bir an önce tamamlamanızı öneririm, imkanınız varsa sonda çıkan heroları toplamak için son 1 haftanız kaldı.
Yeni sezonun başlangıcıyla birlikte şu ana kadar envanterinizde bulunan ve henüz kullanmadığınız crafting itemleriniz silinecek. Eğer biriktirme yoluna gittiyseniz bir an önce silaha dönüştürmeniz ve herolara yerleştirmeniz gerekiyor. Eğer yanlış anlamadıysam yerleştirmiş olduğunuz itemler legacy bonus olarak herolarınıza artı sunmaya devam edecek Smiley
hero member
March 08, 2023, 03:45:45 PM
Bu arada oyun ile ilgili olarak gün içinde yeni bir kısıtlamalı oyun açılıyor 9-10 level ve altı kahramanlar istiyor elimdekilerin hiç biri olmuyor sanırım mint yapılanlardan olması gerekiyor çünkü bu bölüme çok az kişi girebiliyor tam olarak çözmesemde dediğim gibi olduğunu düşünüyorum ki bu bölümü getirmelerindeki amaç yeni mintlerin al-sat yapılması ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Yarın "Alchemists" bölümünü 16 level yapıyorum Smiley Kadro giderek güçleniyor Smiley
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
March 08, 2023, 05:19:29 AM
Piyasada bir düşüş havası var buda fiyatı etki edebilecek etkenlerden biri ancak bugün yarın bir güncelleme getirirlerse terse giden fiyatın önünü kırabilirler.

piyasalar Fed toplantısını bekliyor gibi. Btc dahil bir çok coinde durum aynı
Kripto bu Fed vb ekonomik dünyaya karşı çıkmış bir modeldi ancak geldiğimiz nokta tam tersini söylüyor şaka gibi

Aynen öyle hocam . Ben kripto adını duyduğum zaman. Merkezi olmayacak Fed yok başka yere bağımlılık vs yoktu ama şimdi piyasalar Fed i bekler oldu. Keşke Fed son kez faiz artırımı yapsa  ve bunu da dile getirse.  O zaman piyasalar rahatlayacak bence.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 08, 2023, 05:09:43 AM
Piyasada bir düşüş havası var buda fiyatı etki edebilecek etkenlerden biri ancak bugün yarın bir güncelleme getirirlerse terse giden fiyatın önünü kırabilirler.

Kripto bu Fed vb ekonomik dünyaya karşı çıkmış bir modeldi ancak geldiğimiz nokta tam tersini söylüyor şaka gibi
hero member
March 07, 2023, 02:27:13 PM
Piyasaların kötü olması NFT tarafınıda olumsuz etkiliyor ancak Dimensionx özelinde konuşacak olursak kullanıcı sayısı sabit kalıyor ama sürekli mint yapıldığı için NFT sayısı artıyor buna rağmen market kısmını düzenleyen ekipten birileri olduğunu düşünüyorum fiyatların çok düşmesini önlemek adına kendileri bile NFT topluyor olabilirler. İki ay öncesinde al-sat yaparak kar bile yapabiliyordum ama şimdi fiyatlar biraz daha düştü ve hype azaldı. Bazı hesaplarda 50-100-150 adet kadar NFT var bu hesaplar NFT leri satmak isteseler fiyat oldukça düşer ve ilgi daha çok azalabilir.

Bu arada bir bilgi paylaşayım Mart ayının artalarında 15-20 mart gibi 2. sezon bitecek ve 3. sezon başlayacak bu sebeple tamamlanması yakın olan levelleri tamamlamanız daha iyi olacaktır. Nisan ayı gibi 2. NFT mi mintlemiş olurum umarım bu sefer özellik olarak daha güzel bir NFT yakalarım.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
March 07, 2023, 08:41:08 AM

legendary
March 07, 2023, 08:26:23 AM
hero member
February 28, 2023, 04:02:09 AM
Gözlemlediğim kadarıyla 1-2 haftadır oyuna ilgi azaldı, savaşlarda daha kolay thul kazanmaya başladık. Birkaç güne kadar ben de 1000 yapar ilk mintlemeyi gerçekleştiririm. Nasıl bir piyasa var tam çözebilmiş değilim, level elbette etkili ama bazı heroların fiyatı saçma yüksek satılıyor gibi geliyor.
Bir süredir oyuna çok odaklanamadım ama tekrar ilgilenmek lazım, kısa süre sonra fiyatlar yükselecek bence

Mintlemenin sonu yok 100 hesap aç 1000 thul yap mintle bu oyun bana göre kısır bir döngü içerisinde gidebileceği pek bir yer olduğunu sanmıyorum.
Mintlemenin sonu yok bu konuda katılıyorum size, belli bir süre sonra oyundaki kahraman sayısıda artacak çünkü her geçen gün kahraman mintleniyor tahmini olarak satışta olan kahramanların seri numarasından yola çıkarak 24-25 şubatta en az 30 adet mint yapılmış (kahraman numaraları sıralı gidiyor).  Yeni oyuncular gelmezse belli bir süre sonra fiyatlar dahada düşecektir. Bazı hesaplarda 50-60 bazılarında ise 140-150 kahraman olduğunu gördüm bu kadar çok kahraman satışa sınulsa zaten fiyat iyice düşer ama satışa sunmuyorlar artık sistemin hesabımıdır bilemiyorum. Markette toplamda 11,9k item 1,8k kullanıcı olduğunu yazıyor ve satışta 336 item var bu rakam 10 gün öncesinde 370-380 aralığındaydı oyun alanları çoğaldığı için satın almalar arttı diye düşünüyorum.

100 hesap açmanız pek bir şey değiştirmez çünkü oyunlara başladığı zaman girmek önemli yoksa pek bir şey kazanamazsınız birde o kadar hesaba gir çık takip et oldukça yorucu olur o kadar bol zamanınız varsada uğraşmayın çünkü tek hesapla bile 1000 thull yapmak için epey zaman harcanıyor bu zamanı daha değerli şeylere harcayıp daha çok kazançlı çıkabilirsiniz.
legendary
February 27, 2023, 12:07:29 PM
Gözlemlediğim kadarıyla 1-2 haftadır oyuna ilgi azaldı, savaşlarda daha kolay thul kazanmaya başladık. Birkaç güne kadar ben de 1000 yapar ilk mintlemeyi gerçekleştiririm. Nasıl bir piyasa var tam çözebilmiş değilim, level elbette etkili ama bazı heroların fiyatı saçma yüksek satılıyor gibi geliyor.
Bir süredir oyuna çok odaklanamadım ama tekrar ilgilenmek lazım, kısa süre sonra fiyatlar yükselecek bence

Mintlemenin sonu yok 100 hesap aç 1000 thul yap mintle bu oyun bana göre kısır bir döngü içerisinde gidebileceği pek bir yer olduğunu sanmıyorum.
legendary
February 27, 2023, 12:05:17 PM
Pages:
Jump to: