Pages:
Author

Topic: Dimension X - NFT Game! - page 4. (Read 1083 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 20, 2023, 04:12:06 AM
Yeni gün güncelleme geldi crafting sistemi getirmişler 24 saatlik açılan bir bölümde sıralamanıza göre 3 farklı kaynak topluyorsunuz bunları crafting sisteminde çeşitli seçeneklerde dönüştürerek kahramanlara ekstra özellik katmış oluyorsunuz.

Bu gün ilk mint işlemimide tamamlamış olacağım Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
February 11, 2023, 10:24:55 AM
Benim merak ettiğim bir husus var belki bilgisi olan vardır. Şimdi bu nft oyunlarında gözlemlediğim kadarıyla en basit şekilde kurgulanıyor ve oyunu başlatıyorlar daha sonra mekanikler ekleyerek geliştiriyorlar bu güncellemelerin arasında da yeni nft mint ediyorlar genel olarak nft oyunlarında böyle. Dapper sıkça kullandığım bir cüzdan. bu oyundan başka flow ağında bir oyun göremedim, ağdaki ilk oyun olduğu için değerli olabilir gelecekte neden olmasın, gelişimine bağlı tamamen. Ben web oyunlarından uzak duruyorum, yol haritasına da bağlı kalan devam edebilen oyun sayısı çok az. Bu oyunda gelişim ne yönlü olacak 3D grafikler, açık evren yeni şehirler vs bunlar, Dimension'a eklenecek modlar olacak mı. Şuan ki haliyle keyif almam kısacası.
hero member
January 26, 2023, 02:55:26 AM
Bende denemek ve işleyişi daha iyi kavramak adına önce bir tane aldım, mevcut standart ile girenlerin 1 tık önüne geçebildim yani 1 kahraman almakla pek bir şey değişmiyor sonra bir kaç tane al sat yaptım elimde 1 tane kaldı bir kaç gün satmayı denedim satılmayınca bende cüzdandaki paramla 2 tane daha aldım en azından 3 tane olunca biraz daha etkili olabiliyor. Kısıtlamalara denk gelirse o bölümde kullanamıyorsunuz tek sıkıntı bu. Dün 10 level kısıtlaması olmadığı için sadece 15 thul alabilmişim. Bu gün 20 thulu geçerim akşam 19.30 - 20.00 gibi başlayacak olana erken girerseniz rahatlıkla 5-9 arası alabilirisiniz ilk 3'e girmek zor adamlar bariz fark atıyorlar Smiley

Al-sat yapmak için komisyon çok yüksek (%15) birde bazı kahramanlar çok pahalı satılıyor özelliğine bakıyorum bence o kadar ederi yok ama neden nasıl satılıyor anlam veremiyorum.
member
Activity: 349
Merit: 52
January 26, 2023, 02:03:16 AM
Ben de konu açıldığından beri kastırıyorum ama thul kazanamadım henüz. Gece açılan odalara ilk girenlerden olmak, en iyi kombinayonu yakalamak falan ciddi sıkıntılı iş benim için.
O kadar kastık bir işe yarasa bari. D:

Standart kahramanlar thul toplamak gerçekten zor bir süre sonra takip etmek bıkkınlık veriyor. Standartlar ile devam edecekseniz bir kaç tavsiye vereceğim:

Her hafta belirli günlerde Standart için 10 level kısıtlamalı bölüm açılıyor 5 saatlik bu odalara zamanında girerseniz en az 3-9 arası thul kazanırsınız ayrıca gelen kaynakları etkin bir şekilde kullanmanız gerekiyor. 8-9-10 level olan DPS lerini yükselttiğim kahramanları sadece bu 10 kısıtlamalı odalarda kullanıyorum sonuçta 11 level olursa bu odalarda kullanmak için kahraman kalmıyor 9-10 level olanlar bende 16-20 DPS seviyesinde zamanında girersem 7-9 arası thul alabiliyorum. 10 level kısıtlamalı odalar Pazartesi 07.30, çarşamba 01.30 (salı geceyarısından sonra Smiley) perşembe 19.30 ve cumartesi 13.30 gibi açılıyor süreler 5-30 dakika arası değişebilir kapanan bir odanın peşinden açılıyor. Ayrıca salı ve cuma (çarşamba-cumartesi) gece yarısı 00.30-01.00 gibi 50milyar hasar geri sayımlı odalar açılıyor ama standartlar ile buradan thul almanız zor.

Toplam 3 adet aldım ve 3 günde yaklaşık 70 yakın thul yapabildim toplamda 600'e yaklaştım. Standartlar ile vakit kaybetmeye değmez diyorum buraya ayırdığınız vaktiğinizi değerlendirebilirseniz daha çok şey kazanabilirsiniz.

Güzel detaylar hocam, teşekkürler. Keşke baştan itibaren bir kaç eleman satın alsaydım. Git gide fiyatları da yükseldiği için artık elim gitmiyor almaya.
hero member
January 25, 2023, 03:13:56 PM
Ben de konu açıldığından beri kastırıyorum ama thul kazanamadım henüz. Gece açılan odalara ilk girenlerden olmak, en iyi kombinayonu yakalamak falan ciddi sıkıntılı iş benim için.

Standart kahramanlar thul toplamak gerçekten zor bir süre sonra takip etmek bıkkınlık veriyor. Standartlar ile devam edecekseniz bir kaç tavsiye vereceğim:

Her hafta belirli günlerde Standart için 10 level kısıtlamalı bölüm açılıyor 5 saatlik bu odalara zamanında girerseniz en az 3-9 arası thul kazanırsınız ayrıca gelen kaynakları etkin bir şekilde kullanmanız gerekiyor. 8-9-10 level olan DPS lerini yükselttiğim kahramanları sadece bu 10 kısıtlamalı odalarda kullanıyorum sonuçta 11 level olursa bu odalarda kullanmak için kahraman kalmıyor 9-10 level olanlar bende 16-20 DPS seviyesinde zamanında girersem 7-9 arası thul alabiliyorum. 10 level kısıtlamalı odalar Pazartesi 07.30, çarşamba 01.30 (salı geceyarısından sonra Smiley) perşembe 19.30 ve cumartesi 13.30 gibi açılıyor süreler 5-30 dakika arası değişebilir kapanan bir odanın peşinden açılıyor. Ayrıca salı ve cuma (çarşamba-cumartesi) gece yarısı 00.30-01.00 gibi 50milyar hasar geri sayımlı odalar açılıyor ama standartlar ile buradan thul almanız zor.

Toplam 3 adet aldım ve 3 günde yaklaşık 70 yakın thul yapabildim toplamda 600'e yaklaştım. Standartlar ile vakit kaybetmeye değmez diyorum buraya ayırdığınız vaktiğinizi değerlendirebilirseniz daha çok şey kazanabilirsiniz.

member
Activity: 349
Merit: 52
January 25, 2023, 10:36:45 AM
Yaklaşık 2,5 ay sonunda standart kahramanlar ile yapabildiğim thul sayısı 400 geçti ve geldiğim noktada ise standart olanlarla oyunu oynamanın takip etmenin pek bir anlamı olmadığına kanaat getirdim. Benden daha iyi takip eden arkadaşım ise 600 thulu geçti en iyi ihtimal ile 1000 thul biriktirip kahraman mintlemek 4-5 ay zaman alacak bu kadar zamanı burada harcamak 3-4 saatte bir takip etmek bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Mint yaptığınız zaman belki ederi yüksek bir kahraman gelebilir şans artık Smiley Denemek için ve sistemi biraz daha öğrenmek adına kahraman satın aldım 3 tanede al sat yaptım fakat al sat yapmak için iyi bir market değil çünkü %5+%10 komisyon kesintisi oluyor. 1 tane iyi kahraman olması sizi normal oyunculardan bir tık öne taşıyor. 9 tane iyi kahraman sahibi olsanız belki 1-1,5 ay içinde 1000 thul yapılabilir. Market flooru uzun zamandır 100 dolar altına pek düşmedi fakat ilerleyen aylarda neler getireceği belli olmaz sonuçta sürekli yeni kahramanlar mintleniyor yani buraya yatırım yapmak risk barındırıyor. Ocak ayı sonunda 2. sezonun biteceği söyleniyor hatta ocak ayında ETH tabanlı olarak benzer oyun çıkaracaklardı ama net bir açıklama yapılmadı.

hero member
January 13, 2023, 02:54:22 AM
Yaklaşık 2,5 ay sonunda standart kahramanlar ile yapabildiğim thul sayısı 400 geçti ve geldiğim noktada ise standart olanlarla oyunu oynamanın takip etmenin pek bir anlamı olmadığına kanaat getirdim. Benden daha iyi takip eden arkadaşım ise 600 thulu geçti en iyi ihtimal ile 1000 thul biriktirip kahraman mintlemek 4-5 ay zaman alacak bu kadar zamanı burada harcamak 3-4 saatte bir takip etmek bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Mint yaptığınız zaman belki ederi yüksek bir kahraman gelebilir şans artık Smiley Denemek için ve sistemi biraz daha öğrenmek adına kahraman satın aldım 3 tanede al sat yaptım fakat al sat yapmak için iyi bir market değil çünkü %5+%10 komisyon kesintisi oluyor. 1 tane iyi kahraman olması sizi normal oyunculardan bir tık öne taşıyor. 9 tane iyi kahraman sahibi olsanız belki 1-1,5 ay içinde 1000 thul yapılabilir. Market flooru uzun zamandır 100 dolar altına pek düşmedi fakat ilerleyen aylarda neler getireceği belli olmaz sonuçta sürekli yeni kahramanlar mintleniyor yani buraya yatırım yapmak risk barındırıyor. Ocak ayı sonunda 2. sezonun biteceği söyleniyor hatta ocak ayında ETH tabanlı olarak benzer oyun çıkaracaklardı ama net bir açıklama yapılmadı.

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 07, 2022, 03:09:14 PM
Bu akşam itibariyle oyun 2. sezona geçti.

2. sezon ile birlikte oyunda level atlamak olarak düşündüğümüz "Faction" setlerinde değişimler geldi. Yani bir başka deyişle levellarımız sıfırlandı ve sıfırdan yeni rank atlayacağız, yeni bonuslar ve yeni herolar kazanacağız. Bir önceki sezonda ilerlemiş level sahibi olan arkadaşlar büyük ödüllere ulaşamadıysa üzücü bir şekilde hakları sıfırlanmış oluyor.

Yeni "Faction"larımızın listesi şu şekilde:

1. Wastelanders
2. Alchemists
3. Insectoids
4. Robots

Oyun bu sezonda birkaç değişime uğruyor. Zamanla daha detaylı haliyle öğreneceğiz, şimdilik gözlemlediğim kadarıyla artık her battleda her hero kullanılamayacak. Heroları yerleştirdiğimiz kutucuklarda bazı güçlere sahip olan herolar o kısımda savaşa giremeyecek. Ayrıca geçen sezon x2 gibi bir bonus varken bu sezonda x4, +20 gibi vuruş güçleri karşımıza çıkıyor.

Güncel Floor: 135$
hero member
November 08, 2022, 10:44:09 AM
Kasım ayında başladığımı düşünürsek 1 ay sonunda ne kadar thull toplayabileceğim merak ediyorum şuana kadar 5 adet kazanabildim gelen xp ler ile level artıyor karakter artırımlarını da yapıyorum henüz 1k üzeri dps gücüne ulaşamadım keşke çok daha önce başlasaydım diyorum ama ilk başlarda nasıl oynanacağını çözememiştim. Karakter fiyatları da sürekli artıyor geçen hafta 95-110 dolar civarındaydı bu hafta floor 129 ve 2 tane 129 dolar satılırsa 137 dolara çıkmış olacak. Yeni bir satış yapılmayacağı söyleniyor benim merak ettiğim yapımcılar nereden para kazanıyor?
legendary
October 30, 2022, 01:54:34 PM
Hangi süreli oyuna girecekseniz seçip battle diyorsunuz daha sonra sayfanın en altında karakterler geliyor onları da üsteki boşluklara sürükleyip bırakıyorsunuz süre bitiminde ise çeşitli ödüller veriliyor şimdilik bu kadar çözdüm NFL alınca daha çok mu ödül veriyor bilemiyorum.

Oyun zaten şu anda bundan ibaret, browser oyunu deme sebebim buydu. Aktif olarak girip vuruş yapmak, herhangi bir aksiyon almak gibi bir olayı yok. Sahip olduğunuz heroları kutucuklara bırakıyorsunuz, onlar savaşıyor. Eğer elinizdeki heroların güçleri kutucuklarda belirtilmiş + ya da x gibi güçler ile aynıysa ekstra olarak yazan güçte vuruyor. Ayrıca battle içerisindeki okları takip ederek dizilim yaparsanız bir çeşit sinerji ortaya çıkıyor ve herolarınız daha güçlü saldırıyor.

NFT satın aldığınız zaman hero sayınız artmış oluyor. Ne kadar fazla heroya sahipseniz o kadar fazla güçte vuruyor, doğal olarak battle sonunda da daha fazla ödül almış oluyorsunuz. Ödüller battlea girmeden önce Rewards kısmında görünüyor zaten. Kazandığınız ödülleri (Resources), Heroes kısmına girip sahip olduğunuz karakterleri güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Tabi oyunun size verdiği free herolar için bu hakkınızı harcamak ne kadar verimli olur bilmiyorum.

Oyun içerisindeki herolardan mintlemek için yüksek miktarda THUL'e ihtiyacınız var. Birkaç ay içerisinde gereken miktarda THUL biriktikten sonra oyunda rank atladığınız için size hediye edilecek yüksek değerdeki heroyu mintleyip para yatırmadan da bu oyundan para kazanılabilir gibi geliyor. Tabi bu dediğim olur mu bilmiyorum, kurallar her zaman değişebilir benimki sadece bir varsayım Smiley
hero member
October 30, 2022, 10:30:58 AM
Oyun oynamayı biraz çözdüm ama tam olarak değil oyun oynamak dediysem de bilgisayar başında durup saatlerce oynamak gibi değil karakterlerinizi yerleştiriyorsunuz süre bitiminde karakter özellikleri xp ve çeşitli ödüller veriliyor.

https://dimensionxnft.com/game/

Hangi süreli oyuna girecekseniz seçip battle diyorsunuz daha sonra sayfanın en altında karakterler geliyor onları da üsteki boşluklara sürükleyip bırakıyorsunuz süre bitiminde ise çeşitli ödüller veriliyor şimdilik bu kadar çözdüm NFL alınca daha çok mu ödül veriyor bilemiyorum.

legendary
October 23, 2022, 04:26:48 AM

Dimension X - NFT Game!

Henüz daha yolun başında olduğunu söyleyebileceğimiz bu proje Crypthulhu Studios Inc. tarafından Dapper ekibi ile işbirliği içerisinde hazırlanmış bir F2P ve P2E NFT oyunu. Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce Dapper Wallet sahiplerine ücretsiz oyun karakteri mintleyerek oyuna giriş imkanı verildi ve o zamandan beri oyun aktif olarak devam ediyor.

Oyuna genel bir bakış atmamız gerekirse amaç herolarınız ile savaşa girmek, en yüksek vuruşları yapmak ve savaşın sonunda belirli bir dereceye girip en yüksek ödülleri kazanmaya çalışmak. Kazanacağınız ödüller sayesinden elinizdeki heroları geliştirebilir ve daha güçlü vuruşlar yapabilir, sonsuz bir savaş döngüsü içerisine girebilirsiniz Smiley

Oyunda her heronun farklı bir vuruş gücü ve karakteri var. Blade, Magic, Tech, Nuclear, Ice, Fire ve Bug türlerinden herolarınızı doğru noktalara yerleştirip x2, +6 gibi ekstra vuruşlar ile daha güçlü bir takım kurabiliyorsunuz.

Standart bir web browser oyunu gibi görünen bu projede size oyuna girişte ücretsiz verilen heroları kullanabilir ya da marketplace kısmından kendi herolarınızı satın alabilirsiniz.

https://ongaia.com/dimension-x
https://dimensionxnft.com/

Free mint sonrasında proje hakkında çoğu kişinin bilgisi olmadığı için herolar 3-5 dolarlara kadar düşmüştü, birkaç gün öncesine kadar ise 40 dolar civarına hero satın alınabiliyordu. Şu anda floor 67 dolar oldu, oyuna olan ilgi arttıkça fiyatların da yukarı yönde gideceğini kestirmek pek zor değil. Şu ölü dönemlerde ilgilenilebilecek bir oyun olabilir.

Pages:
Jump to: