Pages:
Author

Topic: [DİKKAT + UYARI + HACKLENME] Hiçbir linke tıklamayın! Private Key Hırsızları! - page 2. (Read 5386 times)

full member
Activity: 980
Merit: 152
Ethereum ve ethereum altyapısındaki tokenlere yatırım yapıyorsanız mutlaka hardware wallet almanızı tavsiye ederim. Ledger, trazor ve yeni bir ürün olarak digitalbox gibi cüzdanlar mevcut. Bu cüzdanlara yaptığınız masrafın kesinlikle faydasını göreceksiniz. En azından kafanız rahat olur. Evde tuttuğunuz paranızı bankaya yatırmak gibi bir şey.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
İnternet ortamının en büyük sorunu bu işte, birşey olursa genellikle kendi hatandan oluyor ve iz sürmek imkansız gibi bir şey.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Ufak ama kendi güvenlik önlemimi paylaşıyım. Mutlaka herkes benim gibi yapıyordur zaten. Myetherwallet sitesini iyice inceleyp orj olduğunu anladığımda chrome yer işaretlerine ekliyorum ve ne olursa olsun eklediğim yer işaretinin dışında arama kısmından giriş yapmıyorum. Bir anlık dalgınlık ve bir harflik farklı siteye girdiğinizde tüm birkiminiz uçar gider.
member
Activity: 83
Merit: 10
arkadaşlar bazı hackerlar, airdrop adı altında bedava token dağıtımı yapıyoruz diye size form doldurturlar.

burada eth cüzdan şifrenizi sizden çalmak için, myetherwallet sitesinin birebir kopyasını yapmışlar ve siz private girdiğiniz zaman direk bunu öğreniyorlar ve bütün paranızı çalıyorlar.
o yüzden lütfen şuna dikkat edin:

www.myetherwallet.com ( bu orjinal adrestir)

www.myêthêrwallêt.com (SAHTE SİTE ASLA GİRMEYİN)

DİKKAT EDİN, SAHTE OLAN WEB SİTESİNDE ŞARPKALI E HARFLERİ VARDIR.   êthêrwallêt gibi..
saygılar...
member
Activity: 756
Merit: 16
Uyarı gayet yerinde olmuş. Birçok arkadaş bu hataya düşüyor. Eth adresini bir dosyaya yada bir yere kaydedin örneğin profilinizdeki lokasyon kısmına ihtiyaç olduğunda ordan kopyalama yapıp işinizi halledebilirsiniz
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Borsa adreslerinizi / Mew login sayfasını özellikle şifreli ve para dönen tüm şifreleri işlemlerinizi mutlaka Yer imlerine ekleyin . Harici olarak da ücretli olarak bir antivirüs programı edinin ve haftalık olarak detaylı bir çalıştırın .

Biraz uğraştırabilir belki bu işler sizi ama aklınız güvende olur .
member
Activity: 365
Merit: 10
Bu piyasa dolandırıcı dolu. Geçenlerde bir arkadaşın kendi elleriyle private keyini nasıl verdiğine şahit olduk. Her yolu deniyorlar. Aman dikkat. Dolandırılmayalım!!!
hero member
Activity: 938
Merit: 501
Çok küçük harf farkı olan kopya siteler maalesef çok çok fazla, insan birinden kaçsa diğerine yakalanabilir, işlem yapmak için sayfalara giriş yaparken çok dikkatli olmak gerek, acele iş yapmamak lazım.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1002
Son zamanlar da yine artmaya başladı . Yeni & Eski ayırt etmeksizin takılabiliyoruz ister istemez .

Lütfen dikkatli olunuz . Bir anlık dalgınlıkla malum hesabımızda ki token/coin lerden olabiliyoruz . Bu konunun daimi olarak üstlerde kalması gerek .
member
Activity: 196
Merit: 11
Link, mail gibi hack girişiminde kullanılan uygulamalara dikkat etmeliyiz. 63 milyon dolar coin çalınması talihsizlik olmuş. Private keylere sahip çıkmayan tüm coinlerini ve sermayeyi kaptırır.
member
Activity: 294
Merit: 11
Hackerın biri 63 milyon dolar değerinde coin çalmış. Arkadaşımın cüzdanını da boşalttılar.
member
Activity: 126
Merit: 28
diwtoken.com
uyarın için teşekkürler hocam güncel ve lisanslı antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim. mail yoluyla gelen linklere de dikkat edilmesi gerekiyor güvenliğiniz için

antivirüs programlarinin pek bir ise yarayacagini sanmiyorum. hirsizlarin yöntemi cok basit, biraz dikkat etmek bile yeterlidir, söyle ki:

myetherwallet.com adresine girip transfer yapmak istiyoruz;
bunun icin myetherwallet.com sayfasina ait oldugunu düsündügümüz bir linke tikliyoruz ve myetherwallet.com ile tipatip ayni bir sayfa aciliyor,
ama aslinda o sayfanin adresi myetherwallet.com degil de mesela myetherwaliet.com: kücücük bir harf farki, göze bile batmiyor aslinda.
ve buraya private keyimizi giriyoruz. saniyeler icinde o private keye ait hesabimizda ne var ne yoksa bosaltiyorlar. biz daha olayin farkina bile varmadan.

onun icin girdigimiz sayfalara dikkat edelim. adres cubuguna mutlaka bakalim. maille gelen linklere tiklamayalim. google arama sonuclarindan bile girmek tehlikeli cünkü hirizlar adwords reklamlari bile veriyor.

sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
uyarın için teşekkürler hocam güncel ve lisanslı antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim. mail yoluyla gelen linklere de dikkat edilmesi gerekiyor güvenliğiniz için
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Çok dikkat etmek lazım bu konulara ortada emek var yatırım var airdroplarda oluyor genellikle yanlışlıkla pri key giriliyor onun haricinde nasıl calıyorlar bilmiyorum pri keyleri
member
Activity: 336
Merit: 17
Gerçekten sıkıntılı bir durum millet o kadar emek veriyor birşeyler kazanmak için adamlar hiç bir iş yapamadan milletin emeklerini çalmaya çalışıyorlar. Bu kadarda acizlik olmaz ama. Bende  bugün bir tane telegram kampanyasına katıldım. Katılır katılmaz hemen biri mesaj yazdı felan işte yardımcı olmak istermisiniz felan diye güya koin almak isterseniz yardımcı olacakmış bana. İki saat sonra adam kimse ismini değiştirmiş. Yani boylr şeyler olabiliyor.Allahtan ben hiçbir bilgi vermedim.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
Forum, Slack, Twitter, Facebook, E-Posta... Nereden olursa olsun... Konu ne olursa olsun... İçerik ne olursa olsun...

+++ DİKKAT EDİN + PRİVATE KEY'İNİZİ GİRMEYİN +++

Olur da yanlışlıkla buralarda paylaşılan bir linke tıklarsanız (ki TIKLAMAYIN!) ve bir online cüzdan sayfası açılmışsa (MyEtherWallet gibi)

+++ DİKKAT EDİN + PRİVATE KEY'İNİZİ GİRMEYİN +++

Online cüzdanlarınıza daima adresini adres çubuğuna kendiniz yazarak girin! Private key'lerinizi bir yere girerken çok dikkatli olun!

Her daim güncel ve bu güncelligini kaybetmeyecek postumu tekrar pushluyorum.
Dün yine bir borsa hacklenmis ve milyarlarca liralim xrp ve nem calinmis... Her daim dikkatli olunmali!
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Benim coinlerim binancede duruyor. private key diye bir şey görmedim.
sadece depozit adresim var onuda sağda solda paylaştığım oldu.

borsa cüzdanlarının private keyi var mı?

Borsada coin tutulmaz arkadaşların bahsettiği Myetherwallet gibi sitelerde Private key olması. Borsalar genel olarak çok az bir Miktar Btc veya ether harici tutmayı mantıklı görmüyorum açıkcası.
member
Activity: 714
Merit: 82
Benim coinlerim binancede duruyor. private key diye bir şey görmedim.
sadece depozit adresim var onuda sağda solda paylaştığım oldu.

borsa cüzdanlarının private keyi var mı?
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Binbir zorlukları aşarak biraz para kazanalım diye çabalıyoruz bir anda hepsine bye bye diyebiliriz, çok tecrübeli olanlar bile bir anlık dalgınlıkları sonucu böyle şeyler yaşayabiliyor, bu sayfanın arada bir canlanması hatırlatma açısından çok iyi cidden.
full member
Activity: 182
Merit: 100
DIW - Decentralized Security
Benimde başıma daha hiç hack olayı yada token çaldırma denk gelmedi. Umarım bu saatten sonra kimsenin de başına gelmez. Çok dikkatlı olunmalı özellikle yemleme taktiğine karşı sık kullanılanlardan giriş yapılmalıç
Pages:
Jump to: