Pages:
Author

Topic: [DİKKAT + UYARI + HACKLENME] Hiçbir linke tıklamayın! Private Key Hırsızları! - page 7. (Read 5386 times)

full member
Activity: 392
Merit: 100
Myetherwallet kullanmayalım , hardwallet kullanmayalım vs.. nasıl saklayacaz paralarımızı Cheesy

Mesela ben birşey merak ediyorum priv key ve cüzdan adresim paperwallet'ta kayıtlı ama cüzdanımı myetherwallet'tan aldım. Bir gün olurda myetherwallet hack'lendi ya da kapandı ben cüzdanıma nereden erişim sağlayabileceğim ?
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Sadece priv keymi calabiliyorlar yoksa utc dosyasıyla girmeye calısılsa bu phishing adreslerinde onuda calabiliyorlarmı?
full member
Activity: 448
myetherwalliet diye bir site göndermişler bana da geldi pishing yöntemi olduğu anlaşılıyordu zaten daha dikkatli olalım.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Dikkatli olmak lazım özellikle bu linklere tıklarken iki üç kez bakmak gerekiyor artık iyice ünlenmeye başladı bu olaylar.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Gerçekten işi iyice ilerletiyorlar her geçen gün bir tuğla daha koyuyorlar üstüne.Linklere tıklamamak lazımda insanın dalgınlığına gelebilir mailime bir baktım onlarca slack üzerinden gelen mesaj kim bilir kaç masum kişinin canını yaktı bu alçak dolandırıcılar.
sr. member
Activity: 406
Merit: 252
Yeni bir virüs yayılabilir, reddit de sürekli bitcoin hack haberleri görüyorum belki de benim gözüme çarpıyordur. Dikkatli olmak gerkeir sonuçta mal canın yongası.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
Benim MEW dosyam bilgisayarda kayitli acaba bu bir sorun teskil edermi?

tabiki eder . Hani bende bu şekilde bazen bırakıyorum. Ama bilgisayarın hacklenirse o dosyalara da ulaşablirler. Harici 1-2 yerde hatta paper wallet seklinde tutmak en iyisi.
full member
Activity: 266
Merit: 190
Benim MEW dosyam bilgisayarda kayitli acaba bu bir sorun teskil edermi?
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
E-mail adresime günde 5 sefer bu şerefsizlerden mesaj gelmeye başladı.Şuana kadar çok sağlam para kaldırmış olduklarını düşünüyorum.Forumu düzenli takip eden birini artık kandırma olasılıkları yok bana göre eğer para kaptıran varsa bunlara geçmiş olsun
hero member
Merit: 501
json dosyası ile giriş yapsak yine aynı sorun yaşanırmı arkadaşlar doysanın bır kopyasını kendılerıne çekıyor olabılırlermı,gerçekn sıkıntılı bir durum.Uyarı konusu için teşekkurler

zaten olay o sen linke tıklıyosun myetherwallet ekranı gibi ekran yapmiş adamlar json yüklüyosun bildigin adamlara yüklüyosun dosyayı e bide giricem ekrana diye şifrenide yaziyosun onuda kayıt ediyor tabi login tuşuda muhtemelen send  görevi görüyor sonrası geçmiş olsun tabi.
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
json dosyası ile giriş yapsak yine aynı sorun yaşanırmı arkadaşlar doysanın bır kopyasını kendılerıne çekıyor olabılırlermı,gerçekn sıkıntılı bir durum.Uyarı konusu için teşekkurler
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Çok sıkıntılı bir durum bana'da slackten durmadan bunla ilgili link geliyor çok dikkat etmek lazım özellikle bu Pishing olayına yanlışlıkla olsa bile tıklayıp giriş yaptığımızda her şey gider.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
Twitterda denk geldim. Vitalik de uyarı yapıyordu. Ona sahte bir uyarı göndermişler sanki Ethereum yetkilileri gibi. Bir bakım falan yapıldığında bahsediyorlar bir de link veriyorlar ethereumwallet ile ilgili. Vitalik bu linke kesinlikle tıklamayın falan diyorsu. Verilen link orjinal linkten sadece bir harf farklı bu da ayırt edilmesini zorlaştırıyor. Anlayacağınız hırsızlar hiç boş durmuyorlar. Sürekli çalışıyorlar.
full member
Activity: 126
The Cryptocurrency Investor
Aslında en doğrusu myetherwallet i hiç kullanmamak. Classicetherwallet hacklendi, web tabanlı daha pek çok wallet (btc) hacklendi. Myetherwallet de hacklenecektir. Private keylerin sadece sizde olduğundan emin olduğunuz bir cüzdan kullanmak lazım.
peki jaxx nasıldır? orada depolasak güvenli midir etc yi?

Ben de merak ediyorum tecrübeli arkadaşların Jaxx ile ilgili fikirlerini. Online olarak kullandığım nadir cüzdanlardan. Gerçekten çok fazla sahtekarlık olayları türedi kriptopara dünyasında.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Sizin için pahalı bir tecrübe olmuş. Geçmişte bazı diğer arkadaşlar da yüksek miktarlar kaybettiler. Maalesef coinler gitti mi geri gelmiyor. O yüzden arada nakite geçmek, karları realize etmek lazım. Hardware walletlar bile %100 güvenilir değil. İnternete bağlı olmayan pcden adres üretip oraya gönderseniz yine risk var. Coinleri kullanacağınız zaman şifre yanlış gibi kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
member
Activity: 118
Merit: 10
Aslında en doğrusu myetherwallet i hiç kullanmamak. Classicetherwallet hacklendi, web tabanlı daha pek çok wallet (btc) hacklendi. Myetherwallet de hacklenecektir. Private keylerin sadece sizde olduğundan emin olduğunuz bir cüzdan kullanmak lazım.
peki jaxx nasıldır? orada depolasak güvenli midir etc yi?
full member
Activity: 161
hero member
Merit: 501
gecen gün bana wagerr dan geldi işin ilginç yanı baya admin atıyo gibiydi msji bedava herkese 10k wagerr verilcek felan diyordu ulan dedim piyasa zaten yerlerde bide bedava wagerr i neden versin adamlar diye düşünerek uzaklaştım olay yerinden bu ara dikkat edin adres myetherwallet gibi gösteriliyor tıklayınca myeitherwallet oluyor özellikle dikkat edin adres cubugu vs kontrol edin sürekli
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Şuan adminler link atsa tıklamıcak kıvama geldim. Resmen paranoyak yaptılar herkesi. Hiçbirşeye tıklamıyorum. Inanılmaz bir phishing olayı türedi son 2 haftadır. Adamlar resmen şeytan gibi her yerden saldırıyorlar.
full member
Activity: 490
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Evet özellikle coindashin slackinde dikkat edin. Gün aşırı dm ve mail geliyor.
Pages:
Jump to: