Pages:
Author

Topic: [DOGE] DogeCoin Türkiye - page 7. (Read 102628 times)

legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
February 09, 2016, 08:56:28 AM
Ben sizlerden daha farklı bakıyorum.
Hiç bir numarası olmayan coinler yüksek fiyatlarla işlem görürken, gerçekten yaygınlığını ispat etmiş, hemen her exchange sitesinde işlem gören kaç altcoin biliyorsunuz.
60 - 100 arası fiyatlarda dalgalanması normal bana göre. Gözlemlediğim kadarıyla 50 sat'ın altı aşırı ucuz olduğu seviyeler. Her zaman portföyde bi miktar bulunması gerektiğini düşünüyorum.

2 ay önceki fiyatlara bakıyorum ve diğer doge hakkında geniş bilgi konusunun yazışmalarına bakıyorum, 31 sat. den alayım mı tedirginliği yaşıyormuş forumdakiler ve 42 den sattıklarında baya da mutlu olmuşlar. Yani son değerler bence yanıltıcı.

Son yükselişte çok acayip buy wall lar gördüm ve satış baskısı olmasına rağmen 2 haftadır 75 satoshi +-5 satoshi şeklinde dalgalanmakta.
doge yükselişi zor neden derseniz, herkezde var ve exchangeler arasında fon transferi için yoğunlukla kullanılıyor.
75 den c-cex de satın alıp poloniex de 74 e veriyorsun zararına ama btc cinsinden baktığında fee den daha az btc kaybetmiş oluyorsun.
poloniex de graikleri yan yana açıp karşılaştırın. etherum'a ilgi arttıkça millet poloniex e btc deposit etmek için doge yi kullanıyor.
etherum un çok alıcılı olduğu zamanlarda doge yatay seyrediyor etherum da düşüş başladığında doge kademe kademe yükseliyor.
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
February 09, 2016, 08:33:31 AM
Hiç bir numarası olmayan coinler yüksek fiyatlarla işlem görürken, gerçekten yaygınlığını ispat etmiş, hemen her exchange sitesinde işlem gören kaç altcoin biliyorsunuz.
60 - 100 arası fiyatlarda dalgalanması normal bana göre. Gözlemlediğim kadarıyla 50 sat'ın altı aşırı ucuz olduğu seviyeler. Her zaman portföyde bi miktar bulunması gerektiğini düşünüyorum.

2 ay önceki fiyatlara bakıyorum ve diğer doge hakkında geniş bilgi konusunun yazışmalarına bakıyorum, 31 sat. den alayım mı tedirginliği yaşıyormuş forumdakiler ve 42 den sattıklarında baya da mutlu olmuşlar. Yani son değerler bence yanıltıcı.
legendary
February 09, 2016, 03:27:27 AM
full member
Activity: 168
Merit: 100
February 08, 2016, 09:39:19 PM
Tr bölümünün özeti artık şu şekilde: 3-5 çaylak, 3-5 imza kampanyası geliri kasan (30 üstü hesap) 3-5 kişi de her şeyi bildiğini iddia eden ve geri kalan herkesi küçümseyen insan.
Maalesef insanın bir şey paylaşası gelmiyor. 3. üyeliğim, 1 hero, 1sr eskittim, sattım. Sadece Deepcoin yazdığında heyecanlanıyorum.

Anlıorum  sizi de bunların konuşulacağı konu burası değil bence. Adı üstünde DogeCoin Türkiye konusu... Gidin bir konu açıp bu siteminizi dile getirin. Burda konuyu kirletmeyin.

75 sat DOGE için yüksek bir rakam. Ben alım yapmadan önce düşmesini beklerim. Bu süre 6 ay hatta 1 yılı da bulabilir. Ancak bir coini doğru zamanda satın almak için beklemek yüksekten alıp aylarca satmak için kıvranmaktan iyidir.

Ankara hocam, dediiniz gibi 75 satoshiler riskli. ben bayadır uzak kaldım. Hacklemişler hesabımı. Bir geldim dogecoin 100 lere çıkmış 60 kusurlardan tekrar 75 sat. lere gelmiş. Bence dogenin stabil halde değeri 45-40 sat.ler. Ben bir müddet bekleyeceğim. Tahminim 1 ay sonra tekrar 50 sat. altına iner o zaman işte herkese önerim eğer 5-6 ay sabredebiliyorsanız yüklenin dogeye. Çünkü sabır gerekiyor. Yıl içinde 30 satoshilere dayanıp sonra biranda 80 lere çıktığını gördüm yıl içinde.
legendary
Activity: 952
Merit: 1000
February 08, 2016, 06:20:18 PM
75 sat DOGE için yüksek bir rakam. Ben alım yapmadan önce düşmesini beklerim. Bu süre 6 ay hatta 1 yılı da bulabilir. Ancak bir coini doğru zamanda satın almak için beklemek yüksekten alıp aylarca satmak için kıvranmaktan iyidir.
sr. member
Activity: 335
Merit: 250
February 08, 2016, 04:26:49 PM
Tr bölümünün özeti artık şu şekilde: 3-5 çaylak, 3-5 imza kampanyası geliri kasan (30 üstü hesap) 3-5 kişi de her şeyi bildiğini iddia eden ve geri kalan herkesi küçümseyen insan.
Maalesef insanın bir şey paylaşası gelmiyor. 3. üyeliğim, 1 hero, 1sr eskittim, sattım. Sadece Deepcoin yazdığında heyecanlanıyorum.
legendary
Activity: 1064
February 08, 2016, 11:31:05 AM
Dogeyi bende takip ediyorum. Ama hangi aralıkta gezeceğini bilemediğim için alım yapmadım. Aslında bu coinin uzmanı arkadaşlar vardır. Onlarda hiç yorum yapmıyorlar.

Forumu çöplüğe döndürdüler. Yararlı bilgiler veren üyelerin değeri bilinmiyor. İnsanların artık bilgisini paylaşmaması bana çok doğal geliyor.
DOGE nereye gider, kaçtan alınır kaçtan satılır, bunları bilenler kendi trade yapıyor zaten. Niye ücretsiz olarak bu bilgileri paylaşıp üstüne kötü muameleye maruz kalsınlar ki?
hero member
Activity: 714
Merit: 500
February 08, 2016, 11:24:47 AM
Bu saatten sonra doge alınır mı ne dersiniz? Bir miktar birikmişim var 0.05 btc gibi. Forumda bir fon olayı konuşuluyor ya ona girmeyi yada doge alıp yaza kadar hem al sat konusunda deneyim kazanmayı hemde ufakta olsa kar edip eğlenmeyi düşünüyorum. aklıma gelmişken, yobit imzasına girdim ordan doge alıp satmayı düşünüyorum. Ponzi yada ödememezlik yaparmıHuh??

Dogeyi bende takip ediyorum. Ama hangi aralıkta gezeceğini bilemediğim için alım yapmadım. Aslında bu coinin uzmanı arkadaşlar vardır. Onlarda hiç yorum yapmıyorlar.
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
February 08, 2016, 10:07:21 AM
Bu saatten sonra doge alınır mı ne dersiniz? Bir miktar birikmişim var 0.05 btc gibi. Forumda bir fon olayı konuşuluyor ya ona girmeyi yada doge alıp yaza kadar hem al sat konusunda deneyim kazanmayı hemde ufakta olsa kar edip eğlenmeyi düşünüyorum. aklıma gelmişken, yobit imzasına girdim ordan doge alıp satmayı düşünüyorum. Ponzi yada ödememezlik yaparmıHuh??
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
February 06, 2016, 09:19:51 AM
Bende doge musluklarından doge toplamaya başladım. Az bir dogeyi 70 ten sattim alcak kadar geri gelmedi. Bekliyoruz hala. Musluklara devam edeyim baya toplanıyor. Dursun kenarda artıyor nasolsa.
Dikkatimi çeken şu; hareketin yüklü miktarlarda olması hep desteğe 10-15 btc lik destekler koyarak çıkarıyorlar.Bu desteklerle harekete devam ettikleri sürece çıkacaktır diye düşünüyorum. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Şahsen ben düşer gözüyle bakıyordum yükseldi. Ama ben hala bir anda çakılacağı düşüncesindeyim.
hero member
Activity: 714
February 06, 2016, 08:51:11 AM
Bende doge musluklarından doge toplamaya başladım. Az bir dogeyi 70 ten sattim alcak kadar geri gelmedi. Bekliyoruz hala. Musluklara devam edeyim baya toplanıyor. Dursun kenarda artıyor nasolsa.
Dikkatimi çeken şu; hareketin yüklü miktarlarda olması hep desteğe 10-15 btc lik destekler koyarak çıkarıyorlar.Bu desteklerle harekete devam ettikleri sürece çıkacaktır diye düşünüyorum. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
legendary
February 06, 2016, 07:26:57 AM
Bütün altcoinler ölse tek başına doge kalır. Arkasında muazzam bir kitle var. Kriptopara dünyasında ölmeyecek 3 coin var. bitcoin, litecoin ve dogecoin. Gerisi hikaye.

bitcoin'i özel kılan ilk olması.
litecoin'i özel kılan ikinci olması.
DASH'i özel kılan teknolojik yenilikler getirmesi.
etherum'u özel kılan hayallerinin güzel olması.
peki dogecoin i bu kadar özel kılan nedir?
gerçekten merak ediyorum bu kadar iddialı söylediğinize göre benim bilmediğim bir şeyler biliyorsunuz.
Lütfen bizimle paylaşır mısınız?

Doge nin kalıcı olmasının sebebi hemen hemen tüm exchange lerde işlem görmesi bana göre.
özellikle bitcoin transfer ücretlerinin yüksek olması borsalar arası para transferinde doge kullanmamıza sebep oluyor. Smiley
legendary
September 07, 2015, 06:01:25 PM
Fiyatı 40-42 satoshiye gelirse alım yapılabilir. Son bir aydır 60'lardan 50 satlara düşüş var.

geçen aylarda
bir sefer 51 den alıp, 56 da yarısını, 57 de kalanın yarısını, 58 de kalanın diğer yarısını sattım.
ikinci sefer 53 den alıp, 58 de yarısını, 59 da kalanını sattım.
40-42 satoshi'den aldıktan sonra hangi seviyeden satmaya başlamalıyız?
öneriniz nedir?

Stratejiniz gayet güzel. 40'lı rakamlara düşünce tepki alımları olacaktır. 40-45 arası da dip yapacağını düşünüyorum, aşağıda daha fazla gidecek pek yeri yok. Topluluk desteği büyük, marketingi başarılı bir coin sonuçta.
legendary
September 07, 2015, 05:15:03 PM
Fiyatı 40-42 satoshiye gelirse alım yapılabilir. Son bir aydır 60'lardan 50 satlara düşüş var.

geçen aylarda
bir sefer 51 den alıp, 56 da yarısını, 57 de kalanın yarısını, 58 de kalanın diğer yarısını sattım.
ikinci sefer 53 den alıp, 58 de yarısını, 59 da kalanını sattım.
40-42 satoshi'den aldıktan sonra hangi seviyeden satmaya başlamalıyız?
öneriniz nedir?
legendary
September 07, 2015, 05:03:26 PM
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
September 07, 2015, 11:50:59 AM
doge mining bitmedimi hala 100 milyarı geçmiş?
Daha önce yazmış olmam lazım. Dogecoin'in toplam miktarı pratikte sınırsız diye.
Blok ödülü madencilik bitiminden sonra 10.000 olacak şekilde devam ediyor. Her yıl 5 milyar civarı eklenecek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dogecoin#Block_schedule

"Üzerindeki erişimi kaybedilen doge'lerle toplam miktarın 100 milyarla limitli kalacağı" tahmin ediliyor.
hero member
Activity: 625
September 07, 2015, 11:33:55 AM
doge mining bitmedimi hala 100 milyarı geçmiş?
sr. member
Activity: 336
Merit: 250
August 03, 2015, 04:55:53 PM
Kendisi zamanında benim hayatımı değiştiren coindir. Acayip sempatik yaklaşıyorum bu dogeye. hatta biraz daha para bulabilrsem logodaki köpecikten bile alabilirm hani ^^
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
August 03, 2015, 06:57:15 AM
1. en eğlenceli altcoin denebilir  Cheesy
2. coin sıralamasında ilk 3.üncüdür
3. toplaması çok kolay bir altcoin tipidir
herkezin kullanmasını tavsiye ederim  Wink

Herkesin ne amaçla kullanmasını tavsiye ediyorsun? P&D ile para kazanmak için mi? Köpek maması vb. ürünler alabilmek için mi? (Öyle bir marketi vardı) Dice vb. oyunlar oynamak için mi?
newbie
Activity: 36
Merit: 0
July 17, 2015, 06:26:40 PM
1. en eğlenceli altcoin denebilir  Cheesy
2. coin sıralamasında ilk 3.üncüdür
3. toplaması çok kolay bir altcoin tipidir
herkezin kullanmasını tavsiye ederim  Wink
Pages:
Jump to: