Pages:
Author

Topic: E-spor bilgi,tartışma ve tahmin konusu - page 3. (Read 2957 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Roobet Cup tam gaz devam ediyor ve Eternal Fire umutlarını son grup maçı olan Mouz maçına taşımış durumda ve bugün 20.00'da oynanacak. Dünkü Imperial maçını olabildiğince izlemeye çalıştım. Mirage mapini maçın normal zamanının son anlarından itibaren izledim ve nasıl çevirdik hala şaşkınım. 3 kere uzamasına rağmen 25-23 kazandık. Vertigo mapi bizim iyi oynadığımız yerlerden birisi olduğu için umutluydum ve neyse ki umutlarımı boşa çıkarmadılar. Biraz sıkıntılı geçen yerler olsa da son roundlarda iyi iş yaptık. Ancak bu maçta çok fazla basit hata da yaptık. Takım oyununa daha fazla çalışmamız gerekli. Hala imoRR kafasına göre saçma hareketler yapıp ölüp duruyor. Takım stratejileri iyi oturursa daha sağlam oynarız.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Eternal fire dünki rakibi ence e karşı güzel bir performans sergiledi aslında. Dust2 de yediğimiz comebackla 2-1 yenildik. Comeback yemeseydik kendi seçtiğimiz haritada dünya 3.sü olan bir takımı 2-0 yenmek içten bile değildi.
Sağlık olsun. Bugün ise imperial takımını zor da olsa mağlup etmeyi başardık. Yine kendi seçimimiz nuke haritasında varlık gösteremedik. Rakip bizden daha iyi hazırlanmış bizim seçtiğimiz haritaya. Yarın mouzla karar maçı olacak. Yeneceğimizi düşünüyorum.

Dünya 3. olan bir takıma karşı ne durumda olduğumuzu hepimiz gördük EF'de iş var. Dust2'de yapılan basit hatalar olmasa Ence 2-0 ilk maçı kaybedecekti aslına bakarsanız ben bu maçı EF kazandı diye bile bakıyorum. Her neyse Imperial maçı da biraz zor oldu neyse ki son haritayı kazanarak seriyi 2-1 yaparak puan alabildik. Şimdi Mouz'la olan maçta bence Imperial'a göre daha zorlanabiliriz. Mouz, Imperial'a karşı hiç oyun oynatmamıştı. Dexter,Bymas vs iyi oyuncuları da var bakalım bol şans EF.

Takımda iş var hele ki kendilerini o üst seviyeye ait hissetmeye başlasalar tutamazlar. İmperial maçının son mapinde 10-9 öndeyken rakip 3-0'lık seri yakaladı. Orada iyi bir geri dönüş yakaaldık. Yine aynı senaryo oldu kaybettik demiştim ama çok iyi toparladık. Gelecek maçlarda rakipten ziyade kendi oyunumuzu oynayabilirsek başa baş olur en kötü ihtimalle. Ama bu takımın kredisi çok henüz yeniler ve desteği sonuna kadar hak ediyorlar.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Eternal fire dünki rakibi ence e karşı güzel bir performans sergiledi aslında. Dust2 de yediğimiz comebackla 2-1 yenildik. Comeback yemeseydik kendi seçtiğimiz haritada dünya 3.sü olan bir takımı 2-0 yenmek içten bile değildi.
Sağlık olsun. Bugün ise imperial takımını zor da olsa mağlup etmeyi başardık. Yine kendi seçimimiz nuke haritasında varlık gösteremedik. Rakip bizden daha iyi hazırlanmış bizim seçtiğimiz haritaya. Yarın mouzla karar maçı olacak. Yeneceğimizi düşünüyorum.

Dünya 3. olan bir takıma karşı ne durumda olduğumuzu hepimiz gördük EF'de iş var. Dust2'de yapılan basit hatalar olmasa Ence 2-0 ilk maçı kaybedecekti aslına bakarsanız ben bu maçı EF kazandı diye bile bakıyorum. Her neyse Imperial maçı da biraz zor oldu neyse ki son haritayı kazanarak seriyi 2-1 yaparak puan alabildik. Şimdi Mouz'la olan maçta bence Imperial'a göre daha zorlanabiliriz. Mouz, Imperial'a karşı hiç oyun oynatmamıştı. Dexter,Bymas vs iyi oyuncuları da var bakalım bol şans EF.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
legendary
İmza kampanyasında bulunduğum Roobet, CS:GO organizasyonu düzenlemişler bunu ilk defa yapıyorlar diye biliyorum.

Takımlar arasında temsilcimiz eternal fire da yer alıyor. 4 grup arasından bana göre zorluk seviyesi çok da fazla değil.
https://www.hltv.org/events/6510/roobet-cup-2022

Rakiplerimizin hepsi güçlü takımlar, Eternal Fire için önemli bir turnuva olacak gruptan çıkabilecekler mi merak ediyorum açıkcası bana biraz zor gibi göründü ama çıkmalarını çok isterim tabikide. D grubuna düşmüş olsaydık işler biraz daha kolay olabilirdi. İlk maç Ence zor bir açılış olacak, bir şekilde ENCE'i yenmeyi başarırsak ilk maçtan çok büyük moral olur.

Hepsi güçlü fakat biz de güçlüyüz. Fakat bir türlü gerçek gücümüzü gösteremiyoruz. Basit hatalarla taktiksel hatalarla sürekli gereksiz kaybediyoruz veya turnuvalardan erken eleniyoruz. Aslında ben iyi bir koçla çok daha güzel başarılar yakalanacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam çok güzel bir ekip oldular. Ence gerçekten güçlü bir rakip dünya sıralamasında 3.sırada. Yenersek büyük bir moral olur diğer maçlar daha kolay geçer gibi.
legendary
İmza kampanyasında bulunduğum Roobet, CS:GO organizasyonu düzenlemişler bunu ilk defa yapıyorlar diye biliyorum.

Takımlar arasında temsilcimiz eternal fire da yer alıyor. 4 grup arasından bana göre zorluk seviyesi çok da fazla değil.

Rakiplerimizin hepsi güçlü takımlar, Eternal Fire için önemli bir turnuva olacak gruptan çıkabilecekler mi merak ediyorum açıkcası bana biraz zor gibi göründü ama çıkmalarını çok isterim tabikide. D grubuna düşmüş olsaydık işler biraz daha kolay olabilirdi. İlk maç Ence zor bir açılış olacak, bir şekilde ENCE'i yenmeyi başarırsak ilk maçtan çok büyük moral olur.
legendary
Forumda imza kampanyasının da olduğu roobetin roobet cup turnuvası bugün itibariyle başladı.
Takımlar arasında temsilcimiz eternal fire da yer alıyor. 4 grup arasından bana göre zorluk seviyesi çok da fazla değil. Takımlar güçlü takımlar ama gruptan çıkılabilir. Temsilcimizin ilk maçı yarın ence takımı ile olacak. Zorlu bir maç olacak. Gruptaki en zorlu rakip şuan onlar.

legendary

S1mple bir kez daha MVP seçildi, böylece tüm zamanların en fazla MVP'sini kazanan oyuncu oldu ve Blast spring madalyasını kazandı. Kariyerinde toplamda 20 kez MVP olarak seçildi S1mple, Blast spring turnuvası öncesinde Device'la aynı sıradaydılar bu turnuvada kazandığı MVP sayesinde sıralamada birinci sıraya yükseldi.

CS:GO'da tüm zamanların en iyi 5 turnuva MVP'si:

1. Ukrayna Aleksandr "s1mple" Kostyliev : 20
2. Danimarka Nicolai "device" Reedtz : 19
3. Fransa Mathieu "ZywOo" Herbaut : 12
4-5. İsveç Christopher "GeT_RiGhT" Alesund : 10
4-5. Fransa Kenny "KennyS" Schrub : 10
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
Eternal Fire'da bence de IGL rolünü artık başka bir kişiye devretmek gerekiyordu. Geçtiğimiz günlerde xfl0ud yaptığı bir Twitch yayınında da bunu yapmayı düşündüklerini söylemişti. woxic'in awp yeteneğinden daha çok faydalanmamız lazımdı ve açıkçası bir IGL olarak çok zayıf kalmaya da başlamıştı. Majora giden yolda inanılmaz hatalı kararlar alıyorduk ve bunun böyle gitmeyeceği barizdi. imoRR şimdilik yeni IGL olarak devam ediyor ve ortalama bir iş yapıyor diyebilirim. Hala basit hatalar yapabiliyoruz ve bunu dün izlediğim Entropiq maçında net bir şekilde görebildim. Ancak zamanla takım oturacaktır diye umuyorum.

Takımda hala büyük eksiklikler var bence İmorr IGL rolünde çok olmadı gibi geliyor bugün Mad-lions maçını izlerken daha net anladım gibi verdiği çağrılardan taktiklerden söylüyorum bunu birde yani ilk harita da nuke haritasında toplam 21 round'da 4 kill'e sahipti ne kadar rolü IGL olsa da takıma katkı sağlaması gerekiyor. Bence takım içerisinde rol değişikliği tekrardan gündeme gelebilir.
sr. member
Eternal Fire'da bence de IGL rolünü artık başka bir kişiye devretmek gerekiyordu. Geçtiğimiz günlerde xfl0ud yaptığı bir Twitch yayınında da bunu yapmayı düşündüklerini söylemişti. woxic'in awp yeteneğinden daha çok faydalanmamız lazımdı ve açıkçası bir IGL olarak çok zayıf kalmaya da başlamıştı. Majora giden yolda inanılmaz hatalı kararlar alıyorduk ve bunun böyle gitmeyeceği barizdi. imoRR şimdilik yeni IGL olarak devam ediyor ve ortalama bir iş yapıyor diyebilirim. Hala basit hatalar yapabiliyoruz ve bunu dün izlediğim Entropiq maçında net bir şekilde görebildim. Ancak zamanla takım oturacaktır diye umuyorum.
legendary
Eternal fireda rol değişikliği üzerine takımda woxicin oynayışında gözle görülür bir artış söz konusu.
İmorr igl rolünü aldığından beridir woxic çok güzel rahat oynuyor. Arada belki yine call veriyordur ama büyük bir yük kalkınca üstünden gerçek performansını göstermeye başladı. Umarım böyle devam eder.

Takımda roller dediğiniz gibi oturmaya başladı bütün oyuncular üstüne düşeni artık yapabiliyorlar. Yeni bir takım olduğu için kesinlikle bir adaptasyon süreci şarttı bu oyuncular ne kadar birbirlerini tanısalar da aynı takım altında ilk defa bir araya geldiler bende EF'den güzel başarılar bekliyorum. Ayrıca woxic cloud9'dan ayrıldıktan belli bir süre oynamaya ara vermişti o süreç içinde performansı düştü daha yeni yeni toparlıyor ve takıma ekstra faydalar sağlıyor.
legendary
Eternal fireda rol değişikliği üzerine takımda woxicin oynayışında gözle görülür bir artış söz konusu.
İmorr igl rolünü aldığından beridir woxic çok güzel rahat oynuyor. Arada belki yine call veriyordur ama büyük bir yük kalkınca üstünden gerçek performansını göstermeye başladı. Umarım böyle devam eder.
legendary
Haziran ayı bomba gibi ard arda bir çok organizasyon yapılacak. Dubai şu Global Esports Turnuvası başladı, büyük ödül 100 bin dolar total havuz 250 bin dolar ve sekiz takımdan oluşan bir turnuva olacak. Grubun favori takımları NIP ve OG olarak görüyorum. OG, Complexity çeyrek finalde 2-1 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı. NIP- Nasr diye bir takımla çeyrek finalde karşılacak eğer bu takımı geçerse NIP yarı finalde OG ekibiyle eşleşecek.
legendary

IEM extreme turnuvasının kazananı Cloud9 oldu eski ismiyle gambit bu ekip kendini unutturmuştu ama kendini bu turnuvada tekrar hatırlatmış oldular. İlk iki haritada ortada bir oyun vardı, Ence en azından karşılıklı roundlar alıyordu ama son haritada Cloud9 ekibi tamamen Ence'in direncini kırdı ve ezici bir üstünlükle Ancient haritasından 16-3'lük bir skorla total skoruda 3-0 yaparak turnuvanın kazananı oldular.
sr. member
Cloud9 çok tertemiz bir oyunla ENCE'i 3-0 gibi bir skorla geçti finalde. Bu kadar fazlasını beklemiyordum onlardan doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında ben de ENCE'in 3-2 kazanmasını falan bekliyordum ama Cloud9 finale çok iyi hazırlanmış bir şekilde geldi. Maçların birazını izleme fırsatım olmuştu ve Cloud9'ın çok iyi bir takım oyunu oynadığına şahit oldum. İlk önce Mirage ve Overpass haritalarında sırasıyla 16-12 ve 16-11 kazandılar. Decider haritası olan Ancient'ta da 16-3 gibi ezici bir skorla kazanıp IEM Dallas'ta şampiyon oldular. Gümbür gümbür geliyor yeni Cloud9.
legendary
Cloud9 ve ENCE finalde her iki takımda rakiplerini bo3'de 2-1 yenerek rakiplerini eleyerek finale kaldılar. Yarı finaldeki sonuçlar beklenildiği gibi oldu. 19.00 saatlerinde final maçı başlayacak ilginç bir final karşılaşması olacak favori gösterilen takım cloud9 olsa da ENCE son zamanlarda iyi bir ivme kazandırdı benim seçimim bu maç için ENCE olacak.
legendary
IEM extreme turnuvasında çeyrek finalleride geride bıraktık ama çok şaşırtıcı bir eleme oldu. Bu turnuvanın en iyi favorisi olan Faze ve G2 çeyrek finalde elendiler. G2'dan böyle bir beklentim vardı favori olarak görmüyordum, Furia maçında Furia son zamanlarda yükselişte olan bir Latin Amerika takımı. G2 düzgün bir ilerleme gösteremiyor bazen çok iyi maçlar cıkarıyorlar bazen de çok acemi bir takım gibi görünüyorlar bu çok garip geliyor ve bu uzun zamandır böyle gidiyor G2 takımı için. Bugün yarı final maçları var ;

ENCE-FURİA 19*00
BIG-CLOUD9 22*30
hero member
Activity: 756
Merit: 701
E-spor deyince ben bu sene en çok League of Legends Msi 2022'yi takip ettim. Özellikle Faker tekrar finale çıkmışken kupayı alır diyordum ama RNG daha oturmuş kadrosuyla kupayı aldı. Aslında lig aşamasından beri kore ligini takip ettim ve T1 yenilgisiz geldi dünya şampiyonasına. Bizim temsilcimiz her zaman olduğu gibi pek varlık gösteremedi. Seviye çok farklı kore ve çin takımlarında. Yıllardır online oyunların birçoğunu oynayan biri olarak League of Legends'in dünya şampiyonasını her sene kaçırmadan izlerim.

https://lol.fandom.com/wiki/2022_Mid-Season_Invitational

özetlere bakmak isteyen olursa;

https://www.youtube.com/user/Lolespor/videos
sr. member
Geçtiğimiz Major turnuvasını her ne kadar burada bahsetmemiş olsam da ben de yakından takip etmiştim. Challengers Stage'de temsilcimiz Eternal Fire'ı görmek beni çok heyecanlandırdı ama sonrasını getiremedik malesef. MIBR gibi olmayacak takımlara kaybedince kolay pes ettik. Yine de bu takımın potansiyeli yüksek diyorum ben. İyice oturmaya başlayınca güzel işler yaparlar.

FaZe harika bir performans sergiledi ve NaVi'yi finalde beklediğimden daha basit bir şekilde 2-0 yenmeyi başardı. Finalin neden BO5 olmadığı hakkında en ufak bir fikrim olmasa da keyif aldığımı söyleyebilirim.

Şimdi de IEM Dallas turnuvası var ve turnuvanın en büyük favorisi FaZe bence.  Grin  Eternal Fire keşke elemelerde elenmeseydi de bizimkileri de görseydik burada.
legendary
IEM Dallas 2022 organizasyonu 30 mayıs tarihinde başladı ve Haziran 5 tarihine kadar devam edecek. Ödül havuzu toplam 250bin dolar, 16 takımdan oluşuyor. Bu turnuvanın favorisi geçtiğimiz günlerde majoru kazanan ekip Faze tabi süprizlerde olabilir. Takvimde dört maç vardı hepsi sonra erdi sonuçlar beklenildiği gibiydi. G2 ve Faze rakiplerini rahatlıkla yendiler. Ence-Mouz maçında Hades iyi bir kd istatistiği tutturdu ve takımının kazanmasında büyük bir rol oynadı.
Pages:
Jump to: