Pages:
Author

Topic: EOS Ekosisteminden Beleş Gelen Tokenler - page 2. (Read 728 times)

full member
Activity: 294
Merit: 193
Eosex yaklaşık 10 gündür yoktu yeni geldi. Websitelerinde oluşan hatayı gidermeleri çok uzun sürdü. Tek sorumlu kişi varmış oda galiba işten ayrılmış. Telegram üzerinden AWS den anlayan varmı diye soruyorlardı. Gelde şimdi eosex üzerinden yatırım yap. Smiley

bende diyorum niye giremedim  Grin Grin ahaha newdex , chaince, akdex bunlar aynı zamanda yazılımcıların ve block üreticilerinin desteklediği sadece eos tokelnlarının bulundugu exchangeler.

en popüleri https://newdex.io/

gerisine ancak arbitaj için bakıyorum ara sıra yani tırt şimdilik

jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Eosex yaklaşık 10 gündür yoktu yeni geldi. Websitelerinde oluşan hatayı gidermeleri çok uzun sürdü. Tek sorumlu kişi varmış oda galiba işten ayrılmış. Telegram üzerinden AWS den anlayan varmı diye soruyorlardı. Gelde şimdi eosex üzerinden yatırım yap. Smiley
member
Activity: 602
Merit: 11
Eos un meetone wallettan bende ara sira bu tarz tokenleri elde etmeye calisiyorum fakat son zamanlarda pek bakamadim bir ise yaracak mi onu da bilmiyorum
full member
Bu arada Eosfinex yakında hizmete girecek arkadaşlar kendisi aynı zamanda bp (Blok üreticisi) olduğu varsayılırsa bu size benden  bir tüyo olsun.

onun haricinde 20 ye yakın eos borsası mevcuttur. Bu airgraptan gelen tokenlar oralarda işlem görür. Newdex en poülerdir. Bu forumda bounty si yeni biten eosex ve codex gibi borsalarda mevcuttur.

Huobininde bir çalışması olacaktır eos borsası ile ilgili. Huobide bir eos BP sidir.

Eos çinde çokça tutulan bir projedir ve çoğu büyük dediğimiz firmalar eos üreticileridir.
full member
Epey süre önce bu konuyu açtığımda EOS ekosistemi baya hareketliydi. Yeni tokenler Binance üzerinden farklı oranlarda EOS holderlara dağıtılıyordu. Bana en son EOP, ATD, ADD, MeetOne, EON gelmişti.
Son zamanlarda hiç hareket yok gibi platform tokenlerinde. Bıçak gibi kesildi resmen. Oysaki en az 20 tane EOS projesi olduğunu ve bunların tokeni olduğunu okumuştum.

kesilme nedeni biraz btc nin göçmesi idi yakında toparlanır ama oyunlar Bos altında uygulamalar ise tlos altında birleşebilir. Elinizde eos varsa tlos ve bos adreslerinizi almanızı ve forkdan gelen tokenlarınızı toplamınızı tavsiye ederim.
full member
eos ekosistemi adeta bir sır gibi aslında, yani bu ekosistemdeki projeler çok bilinmiyor. bir de eos walletler neden ücretli olur anlamıyorum. yani kripto para ve ödeme sistemlerinin amacına aykırı gibi bir şey. çoğu coin airdrop, promosyon, hatta cüzdan kurulumuna hediye verirken eos neden para talep ediyor, bana saçma geliyor.

O en baştaydı şuan çoğu uygulama bedava veriyor bu forumdada bedeva veren yerlerin linki paylaşıldı araştırmanızı tavsiye ederim.
full member
EOS ekosisteminin altıncı coini IQ (everipedia) 1:5 oranında dağıtıldı. 2 haziran'da yapılan snapshot üzerinden Binance yollamış geçen gün. Sanırım EOS ekosistemindeki 30 adet civarındaki coinler bu şekilde dağıtılacak. İyi ki zamanında EOS almışım. Yeni coinlerin getirisi güzel olacak; tabi iyi borsalara girerlerse...

Geç kalmışssınız hocam IQ çöp oldu bile Eos varsa bunu cüzdanınızda tutmanızı öneririm. En azından gelir gelmez satarsınız.

2 haziran zamanında ilk eos culardansınız  Tlos talep edin !!!! dahada fiyatı gebermeden. Forkundan payınızı alın geç bile kalmışsınız. 1 Ocak itibarı ilede Bos for ladı ondanda payınızı talep edin !

Bu arada bahsettiğim Eos accountu olanlara ilk mainet zamanında. Binancede hesabı olan lar binancenin insafına kalmıştır.
full member
EOS düşüş olmasaydı çıkışına devam ederdi diye düşünüyorum. Şu anda düştü yine değeri. Ben bu tarz hareketleri çok olumlu bulmuyorum. ETH taklidi olmaktan çok orjinal olmaya çalışmalılar.

Kimse orjinal olamaz hocam orjinal dersen btc dir dash dir ve eth dur bunların her biri alanında ilk tir. Sözleşme diyen kim olursa karşısında ilk eth yaptı bunu beaa diyen biri illa çıkacaktır.

Mevzu bu fikirleri en iyi nasıl yaparımdır. Eth yatırımcısıyım ama eos arkadamı dönemem onada yatırım yaptım çünkü hızlı , dapp uyumu harika ve benim gibi yarım yamalak yazılım b ilen biri rahatlıkla uygulama gelitirip entegre edebiliyor. Hadi bunu eth da yapın Smiley

Eos eth mun daha basite indirgemiş ve hızlandırılmış halidir. kısa özet isteyene bunu söylerim.
full member
Yalnız bunlar fork tokeni değil. Eos mainnetinden sonra eos tutanlara gönderilen, eos ekosisteminde yer alacak uygulamaların tokenları. Son baktığımda 30'a yakın böyle proje vardı. Birçoğu da eos mainnet gününde elde tutulan eos miktarına göre airdrop yaptı, bazı borsalar destekledi bazıları desteklemedi. Hala da dağıtılacak olanlar var. Eos iş yaparsa bunlar da zamanla değerlenecektir ama az ama çok.

İşi bilen Eos bilen veya yatırım yaptığı tokeni araştıran bir birey. Keşke aldığımız tokeni ne işe yaradığını inceliklerini filan bi incelesek.

misal elinde 1000 eos tutan bir arkadaş TLos forkunda tahminen 800 eos kazandı Smiley

acaba kimin haberi var ?

Yada kim talep etti tlostan tokenimi ver diye hala iş yapar arkadaşlar 40-50 eos uyandırayım.

Bu arada tekrar arkadaşa teşekkürler
full member
daha mainneti yeni aktif edilmiş bir coinde bu kadar fork yaşanması çok spekülatif geliyor. piyasaya da zarar veriyor düşüncesindeyim.

Hocam arkadaş yanlış bilgilendirme yapmış , konuya hakim olmadığı belli.

ben size kısaca özetliyeyim

eos 3 forku var

biri sidechain dediğkleri meet one aslında fork demeyebiliriz ona farklı bir bakış açısı var

2 forktan biri tlos ve bos dur.

Bos tamamen oyunlar üzerine inşa edilen bir gruptur. Tlos ise tamamen uygulamalar üzerine geliştirilen bir platformdur. Bu iki fork eos eco sistemini güçlendirmek üzere bilinçli çıkartılmıştır. Amaç eos ekosistemini güçlü kılmaktır.
full member
valla şaka maka eos yatırımcılarına iyi token kazandırmış öyleyse 5 token iyi yani baya

5 değil aslında arkadaş binancede hesabı sanırım binancenin eos hesabına bakarsa 50 farklı proje tokeni görür Binanace bunların üstüne yatar sanırım
full member
Vay arkadaş bu coinler daha ne kadar forklanacak bakalım ortalık coinlerden geçilmez oldu ama Bitcoin Cash gibi para ederse hemen elden çıkarmak yerine bira elde tutmak daha mantıklı olur neticede havadan geliyor.

Bunlar fork değildir bunlar airgraptır yani projedir proje tokenlarıdır. meet one sadece içlerinde farklıdır sidechain olarak geçer.

Eos da airdrop yoktur airgrap vardır. Bir proje token çıkaracağı zaman snapshot alır ve kimde eos varsa gönderir.
full member
Son 1 ayda EOS ekosisteminden çıkacak olan tokenlerden 5 adet geldi hesabıma. 2 haziran tarihinde snapshot yapılmış, Binance de bunları belli aralıklarla yollamaya başladı.
Gelenler şöyle: EOP, ATD, ADD, MeetOne, EON. Bunardan 3 tanesi 1:1 verildi, 2 tanesi ise 2:1 şeklinde.
Araştırmış olan arkadaşlara sormak istedim. Bunların akibetini bilenler var mı? Ne zaman borsalara girecekler? İçlerinde potansiyeli olanlar var mı?

Edit: Başlığı ve içeriği "EOS forklarından gelenler" şeklinde açmıştım. Sonra bunların fork olmadığını, EOS sistemine dahil olan yeni tokenler olduğunu fark ettim. Gerekli düzeltmeyi yaptım.

Elinizdekiler hiç bişey hocam daha bir sürü token geldi hesi binancenin ana hesabında duruyor. Eğer eos larınızı cüzdanda tutsa idiniz gelir gelmez bozdurup harcama şansınız olabilirdi. Şuanda bu tokenların hepsi çöp oldu.

Birde sorunuz ne zaman borsalara girecek şeklinde sormuşsunuz hepsi zaten borsalarda. 

Biraz daha konuyu araştırın diyeceğim ama sanırım sizin hesap binancede sanırım yanı binance size ne koklatırsa onu almak durumundasınız.

Bu arada bunlar fork değil !!!!!

Öncelikle yatırım yaptığınız coinin ne işe yaradığını ekolojisini incelemenizi tavsiye ederim.

Bunların her biri airdroptur ama eos sisteminde bu airgrap olarak geçer yani oturduğunuz yerden siz airdrop kovalamazsınız. Projeler snapshot alır kimde eos varsa oranlar ve yollar.

sr. member
Activity: 980
Merit: 257
eos ekosistemi adeta bir sır gibi aslında, yani bu ekosistemdeki projeler çok bilinmiyor. bir de eos walletler neden ücretli olur anlamıyorum. yani kripto para ve ödeme sistemlerinin amacına aykırı gibi bir şey. çoğu coin airdrop, promosyon, hatta cüzdan kurulumuna hediye verirken eos neden para talep ediyor, bana saçma geliyor.

Ethereum wallet ücretsiz gibi dursada transfer edeceğiniz zaman bir miktar gas ücreti ödemeniz gerekiyor. Eos da cüzdan açacağınız zaman ödediğiniz ücret ile gelen tokenları bedava transfer edebilirsiniz. Bunun kullanımı cpu, ram kullanımıyla sınırlı. Başka bir örnekte stellar cüzdan olabilir. Aktivasyon için cüzdanda 5 xlm bulundurmanız her token içinde trust yapmanız gerekli. Esasında ücretsiz diye birşey yok. Kimisi açılırken kimisi gönderirken alıyor.  Cheesy

eos cüzdanda hesap açmak istediği ödeme şeklini nasıl tamamlıyoruz . birde bir kere ücreti ödediğimizde artık her transferi ücretsiz mi yapıyoruz ?

Eos token transfer eden oldumu ne kadar sürüyor bilen var mı ?

eoslynx uygulaması var google playde, onu indirip 1 dolara alabilirsin google play üzerinden ödeyerek. Daha sonra istersen keyini alıp, başka cüzdana import edebiliyorsun. Yada ara ara dapps yapan projeler ücretsiz cüzdan dağıtıyor onları takip edebilirsin.
member
Activity: 380
Merit: 31

Ethereum wallet ücretsiz gibi dursada transfer edeceğiniz zaman bir miktar gas ücreti ödemeniz gerekiyor. Eos da cüzdan açacağınız zaman ödediğiniz ücret ile gelen tokenları bedava transfer edebilirsiniz. Bunun kullanımı cpu, ram kullanımıyla sınırlı. Başka bir örnekte stellar cüzdan olabilir. Aktivasyon için cüzdanda 5 xlm bulundurmanız her token içinde trust yapmanız gerekli. Esasında ücretsiz diye birşey yok. Kimisi açılırken kimisi gönderirken alıyor.  Cheesy

eos cüzdanda hesap açmak istediği ödeme şeklini nasıl tamamlıyoruz . birde bir kere ücreti ödediğimizde artık her transferi ücretsiz mi yapıyoruz ?

Eos token transfer eden oldumu ne kadar sürüyor bilen var mı ?
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Epey süre önce bu konuyu açtığımda EOS ekosistemi baya hareketliydi. Yeni tokenler Binance üzerinden farklı oranlarda EOS holderlara dağıtılıyordu. Bana en son EOP, ATD, ADD, MeetOne, EON gelmişti.
Son zamanlarda hiç hareket yok gibi platform tokenlerinde. Bıçak gibi kesildi resmen. Oysaki en az 20 tane EOS projesi olduğunu ve bunların tokeni olduğunu okumuştum.

Aynılarından benim cüzdana da gelmiş ama hiçbiri para etmiyor şimdilik, para etse zaten yollamazlar  Cheesy Eos para etsin yeter aslında gerisi hikaye.
member
Activity: 291
Merit: 11

jr. member
Activity: 532
Merit: 6
jr. member
Activity: 546
Merit: 2
Orta vadede herhangi bir işe yaramaz ama uzun vadede eosun gelişeceğini ve potansiyeline ulaşacağını da düşündüğümüzde tutup değerlenmesini beklemek gerekir.
member
Activity: 380
Merit: 31
bu tokenlardan almak için eosu hangi cüzdanda tutmamız gerekiyor ne yapmalıyız
Pages:
Jump to: