Pages:
Author

Topic: eski sevgiliden ayrıldıktan sonra alınan hediyeler geri verilmeli mi - page 5. (Read 1875 times)

member
Activity: 98
Merit: 10
Şimdi olaya yaklaştığım zaman mantıken beraberken birbirini düşündüğün için özel günlerde alınan hediyeler , harcanılan emekler , paralar o zaman için kıymetli sonuçta . Geri alsan nolur almasan nolur kıymeti yok ki arkadaşım . Bence geri verileceğine gözünde tamamen değeri bittiyse at çöpe gitsin .
member
Activity: 61
hediyelerin maddi boyutuna bağlı sadece manevi değeri yüksekse öyle birşeye gerek yok

maddi boyutun ne önemi var arkadaşım ?
newbie
Activity: 30
Merit: 0
hala sevip sevmemene bağlı içinde hala birşeyler varsa vermemelisin
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Tek kelimeyle; asla! Şahit olduklarımla, ciddi psikoljik travmalara yol açacağını çekinmeden söyleyebilirim.
newbie
Activity: 56
Bence kesinlikle ama kesinlikle geri verilmeli.Neden diyecek soracak olursanız;kaldığı müddetçe eskileri deşecek,hatıralar canlanacak,yüreğiniz yanacak,ve onu hiç unutmamaya başlayacaksınız,ya kendisine geri verin,ya da yakın.Ama bana kalırsa en güzeli ; Kış ayındayız zaten,sobaya atmak veya apartmanda oturuyorsanız ;kalorifer kazanına atmak.
member
Activity: 72
direk sinirle atıp yakıp yıkmak yerine bir başkasının işine yarayacak türden eşyalar ihtiyacı olanlara verilebilir.. geriye kalan anısı olabilecek işe yaramayan eşyalar da atılabilir.
member
Activity: 82
Ne geri verilmeli ne de tutulmalı. Hepsini alıp yakacaksın. En güzeli.
newbie
Activity: 42
Bazı hediyeleri görünce insanın anıları canlanıyor ve hüzün ister istemez oluşuyor. Ben verilmemesi taraftarıyım.
member
Activity: 378
Merit: 55
gidip sevgilisine son model telefon alan arkadaşım var artislik yapacakya egosunu tavana vurduracakya. ha noldu ayrıldı kız buna vurdu :/
newbie
Activity: 42
Yani senin karakterine kalmış birşey maddi değeri olursa yüzük vs istenebilir ama diğer bir şeyler istenmez istenmemeli bence
member
Activity: 322
Merit: 12
istemem.
ben istemeden kalkar getirirse hediyeyi, bilirim ki tekrar iletişime geçmek için basit bir yöntem kullanıyordur. o yüzden muhabbeti uzatmadan alır geçerim.
isterse çöpe attım derim ama atmamış olurum durur yerinde.

zaten gururluyumdur acımdan ölecek olsam bile tekrar aramayacağım için böyle şeylerle pek uğraşmıyorum Smiley
member
Activity: 336
Merit: 11
Aslinda hayır. Fakat hatırası varsa, sürekli eskiyi hatirlatacaksa geri verilmese bile atilmali/yakilmali.
newbie
Activity: 31
hediyelerin maddi boyutuna bağlı sadece manevi değeri yüksekse öyle birşeye gerek yok
full member
Activity: 854
Merit: 113
verilmemeli. sevgiliyle ayrılıyorsun o hediye artık senin.
newbie
Activity: 17
bir arkadasım sevgilisinden ayrıldıktan sonra erkek olan benim aldığım kolyeyi başka erkeklerin yanında takamazsın diyip kolyeyi geri istemişti böyle bir manevi geri isteyiş belki kabul edilebilir ama maddi acıdan geri isteyiş bence kabulk edilebilir bir şey değil
newbie
Activity: 53
Eskiden deger verdiğin birine içinden gelerrek verilen hediyenin istenmemesi lazım karsıdakı ınsan teklıf etse bıle ben kabul etmezdım
member
Activity: 98
Ya ayrıldıktan sonra alınan değerli hediyeleri geri vermesi düşünülebilir hatta belki o bile bunu vermeyi düşünebilir ama hediye böyle bişey değildir bence. Hediye o istemeden alınır senin gönlünden kopar gönlünü kırdığında geri alamazsın almamalısın ki hiç bi hediyeyi geri istememeliyiz bence aldın bi kere peşine düşeceksen zaten sorun sendedir.
newbie
Activity: 17
ben de istenmemesi gerektiği kanısındayım
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
ayrıldıgınız sevgilinizden sizin ona aldığınız hediyeleri geri vermesini bekler misiniz ?

Tabii ki de istenmez . Birlikteyken o kişiye değer verip aldığın hediyeleri geri istemek görgüsüzlüğün dik alasıdır. Bu sebeple maddi değeri ne olursa olsun alınan hediyeler geri ayrılınca geri istenmemelidir.
full member
Activity: 378
Merit: 103
maddi değeri varmı?? varsa ne kadar buna bakarım ben ;Smiley
Pages:
Jump to: