Pages:
Author

Topic: Ethereum - page 2. (Read 240718 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
May 03, 2020, 12:54:08 PM
Hocam artik tamamen bitcoinin yarilanmasindaki davranisina bağli mantikli bir artiş olursa yukseliş tredi baslayabilir ancak beklenen olmazsa tekrar dibi buldurup daha da alttan toplamak icin ellerinden ne geliyorsa yapacaklardir diye düsünuyorum
member
Activity: 80
Merit: 10
May 03, 2020, 12:49:48 PM
Evet beyler uçaçakmıyız kacacakmıyız. Bu sene bin doları görecekmiyiz sonra 2011 senesine mi kaldık Huh?
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
February 20, 2020, 03:18:34 PM
Bugün Tether 3. bir taraf (Binance) ile kordineli bir şekilde zincirler arası swap işlemi gerçekleştirilerek Tron ağındaki 300 milyon dolarlık Tether'i Ethereum ağına geçirdi.

Bu ne anlama geliyor?;

• Piyasa yapıcılar dApps ve decentralized exchange için Ethereum'u uygun görüyor.
  • Piyasa yapıcılar her ne kadar yavaş olsa da Ethereum ağına ve gelişimine güveniyor.
  • Tron ağı sanıldığı kadar çok kullanılmıyor ve ağdaki Tetherlerin %42si yakılıyor.

Tron, DeFi yarışında Ethereum'un çok gerisinde kaldı ve kumar platformlarına taban oluşturmaktan daha öteye gidemedi. Justin Sun, -milyar dolarlık sirk palyaçosunun- da dediği gibi 'buy my shitcoin'.
full member
Activity: 518
Merit: 185
February 19, 2020, 12:45:37 AM
Böyle geçmiş tarihli konuların hastasıyım. çok fazla ibretlik  mesaj ve yorumlar var. İnsanların kısacık zamanda milyonlar kazanma sansının nasıl ellerinden kayıp gittiğini görebiliyoruz. Bir çok kişi de belki aklında bile yokken hiç ummadığı kadar zengin olmuştur. Şahsen bu anlara tanık olsaydım ve elimde hiç ETH veya BTC tutmamış olsaydım ruh halim nasıl olurdu kestiremiyorum Smiley Belki de ileride başka insanlar da bizim için aynı şeyleri söyleyecektir. Smiley
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
February 17, 2020, 05:27:10 PM
Bende dedim ve 2 sebebi vardı
1- max supply olmaması
2- ağzının içine bakılan ortada bir insan olması.

İkiside bitcoin felsefesine aykırı. Sonrasında türevleri arttığı için insanlar olağan dışı karşılamadı. Hatta avantaja çevirdiler max supply olmadan böyle fiyat birde %10 üzerine max supply koyduklarını düşünsene fiyat daha da artar.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 17, 2020, 12:34:03 PM
@lossnet benim anlamadığım şu yıllardır elimden geldiğince ekran kartı ile az çokbirşeyler madenciliği yaparım forumda merak ettiğim çoğu üye uyku modunde o dönemlerde bundan bir nane olur hesabı ile hiç üretip saklayan olmadı mı çok şaşırıyorum bu olaya.
Belki de o yıllarda üretip saklayanlardan bazıları, 2017 sonundaki boğa döneminde satmışlardır! Sonuçta Ethereum 2015 yılının başında çıkmıştı. 2 yıl elinde tutanlar mutlaka olmuştur. Forumda uyuyan üyelerden bazıları köşeyi döneneler, bazıları da foruma küsüp gidenler bence.

@lossnet, ben daha önce ethereum hakkında forumun ilk dönemlerinde neler denilmiş diye merak edip bunları ufak da olsa özetlemiştim: https://bitcointalksearch.org/topic/m.49192400
Baktım şimdi @gospodin :) Okuduğumu hatırlıyorum ama tekrardan okumak çok zevkli oldu :) Büyük konuşmamak gerekiyormuş işte! Şimdi de var bu aslında; bazı yeni coinler için de scam ya da iş yapmaz diyenler çıkabiliyor. Onlar da ileride nostalji konularında sergilenecekler :) Elbette ki scam olana zaten scam demek lazım. Ama kanıt olmadan, sırf laf olsun diye söyleyenler de çok var.
member
Activity: 308
Merit: 11
February 16, 2020, 05:08:36 PM
bir kaç sentten bitcoin, airdropdan eth almasak da, ilk dönemleri kaçırsak fırsat yine bir şekilde geliyor. Hala geçen yıl neo, eth toparlayamadığım için yanıyorum. Tam o düşüş döneminde yurtdışında düzen kurmaya uğraşırken kaçırdığım fırsatları arıyorum.
legendary
February 16, 2020, 10:40:34 AM
@gospodin birkaç kartın yaktığı elektriği kendi cebinden karşılayamayan zaten yoktur hocam en azından ben ne kadar etherleri satsamda birkaç kartın gelirine ellemiyorum hoş değer kaybediyor kazanıyor ancak satmıyorum bugun havaya attığım ayda 50 lira belki ileridedaha fazlasını kazandıracakki defalarca yaşadım benzerini.

eminim vardır zirvesinden satan bile heleki şu 80 usd döneminde cebimde para olmaması yokmu bu piyasada gördüğüm tek şey karamsar olmamak karamsarlığa kapıldığın an kaybediyorsun. hangi fiyattan alındığının bence çoğu koinde önemi yok.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
February 16, 2020, 10:36:58 AM
@lossnet, ben daha önce ethereum hakkında forumun ilk dönemlerinde neler denilmiş diye merak edip bunları ufak da olsa özetlemiştim: https://bitcointalksearch.org/topic/m.49192400

ilk başlarda pek de sıcak bakıldığı söylenemez ethereum'a. @mandown, hocam kimse x2-3 yapmış bir koini saklamaz. siz de madencilik yaptığınızı belirtmişsiniz zaten. madencilik ekipmanlarının parasını çıkarmak için mutlaka okutulmuştur o etherler:) akıllı olup çok az bir kısmının 1000 dolar üzerinde bozduran varsa helal olsun.
legendary
February 16, 2020, 10:28:00 AM
@lossnet benim anlamadığım şu yıllardır elimden geldiğince ekran kartı ile az çokbirşeyler madenciliği yaparım forumda merak ettiğim çoğu üye uyku modunde o dönemlerde bundan bir nane olur hesabı ile hiç üretip saklayan olmadı mı çok şaşırıyorum bu olaya.

legendary
Merit: 1123
February 16, 2020, 10:19:19 AM
Arkadaşlar bu Ethereum nedir bilen var mı?
Translate çevirisinden birşey anlaşılmıyor. Bilen yada çevirebilecek birisi bizi bilgilendirebilir mi?
Farklı bir sistem gibi görünüyor. Normal coinlerden farklı yapan ne acaba?
Başlıktaki ilk mesaj buymuş. Şu konunun açıldığı tarihte olmak isterdim valla :) "Ethereum diye bir şey varmış nedir?" Bu forumun nostaljisine bayılıyorum gerçekten.
Henüz 300 doları geçmeden sevinmemek lazım. Her an geri dönebilir bu seviyelerden. Zaten esaslı bir boğa için total market cap rakamlarını takip etmek lazım. Şu anda 290 milyar USD civarında ve çok düşük. Ancak 500 milyarı geçtiğimizde boğadan söz edebiliriz. İşte o zaman CMC ilk 100 yeşile boyanmış olur. Son boğada 800 milyar geçilmişti mesela. Elbette tek kriter de bu değil ama bir kıyas yapılabilir.
newbie
Activity: 86
Merit: 0
February 14, 2020, 07:20:49 PM
ethereumun çıkışı alt boğasına işarettir, tokenlere güven verir yatırımcıya umut verir  Cheesy

hedef 300 haydi..hızlı gidiyoruz inşallah sağlam bir düzeltme yemeyiz
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
February 14, 2020, 01:52:20 PM
cibili cibili cibili şakşakşak.
ma$allah
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
February 10, 2020, 05:07:17 PM
evet beyler ne olacak bu piyasanın & etherin hali ?

ilk pumpta kamilin birine satar btc sayisini arttiririz, 220 dolar bizim mazotumuza yetmez.
member
February 10, 2020, 03:16:52 PM
evet beyler ne olacak bu piyasanın & etherin hali ?
member
July 03, 2019, 06:39:25 PM
Hazır piyasa hareketliyken ether tahminlerinizi alalım. Ekim ayında fork var eylülde fiyatlanmaya başlar ve 500 dolar olur diyorum ben.
Zz
legendary
Merit: 1077
June 16, 2019, 05:05:46 AM
EVET BEYLER KONUYU HORTLATTIK TAHMINLERI ALALIM. ETHER YIL SONUNA NE KADAR OLACAK SIMDIDEN ZENGIN OLACAK ARKADASLARLA BU KONUDA TANISALIM Smiley)
400 $ i geçer.

Eğer bitcoin 15000 e yaklaşır sa ether de 1000 doların üstüne atar.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
June 15, 2019, 08:19:57 PM
EVET BEYLER KONUYU HORTLATTIK TAHMINLERI ALALIM. ETHER YIL SONUNA NE KADAR OLACAK SIMDIDEN ZENGIN OLACAK ARKADASLARLA BU KONUDA TANISALIM Smiley)
400 $ i geçer.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
January 30, 2019, 10:06:10 AM
Etherum Geçen sezondan Kalan ile baya bir düşüş sağladı gibi ama bu durum ne kadar sürecek açıkcası.

Benimde aslında baktığımızda yükseliş gözüyle baktığım nadir tokenlerden biri o yıl bu yıl diyenler var yatırımcı,balina,şans meselesi biraz bu durum.
member
Activity: 633
Merit: 15
January 28, 2019, 11:20:57 AM
yeni çıkan altcoinlerin neredeyse tamamı Ethereum alt yapısını kullanıyor, bu kadar çok popüler olan ve devamlı gelişen bir alt yapıya sahip bir platformun neden bu kadar çok gerilediğini anlayamıyorum...
Bu piyasa da her şey spekilasyondan ibaret, balina dediğimiz büyük yatırım sahipleri de dumo/pump yaparak para kazanıyorlar. En gübendiğin koini zamanı gelince yerin dibene sokarlar, 5 kuruş vermeyeceği dediğin koini de bir anda göklere çıkarırlar. teknolojisivs falnış hepsi hikaye. Yapabliyorsanız günlük trade yapın. Özellikle son 1 yıllık zaman aralığında ki bütün holdcular zararda.
Pages:
Jump to: