Pages:
Author

Topic: Euro 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası - page 2. (Read 3280 times)

legendary
Activity: 2926
Merit: 1476
Rollbit.com Crypto Futures
July 12, 2021, 07:02:55 AM
Turnuvanın geneline bakınca baştan beri favori olup belli bir seviyenin altına hiç düşmeyen İtalya hak ederek kazandı diyebiliriz. Daha ilk grup maçından o konsantrasyon ve motivasyona sahip olduklarını göstermişlerdi. Finale İspanya çıksa muhtemelen onlar kazanırdı. İngiltere finale kadar iyi geldi ama sonunu getiremedi. Penaltılar tamamen şans işi. Keşke finaller penaltıya gitmek yerine bir taraf gol atana kadar devam etse, seyir zevki çok daha yüksek olurdu.

Bu tarz az maçlı büyük turnuvalarda kazanan hep ufak farklarla belli oluyor. Yerel liglerde olsa haftalarca konuşulacak bir hakem kararı turnuvanın kaderini değiştirirken o kadar olay olmuyor. Genel olarak VAR kullanımı da bu turnuva sonrasında ciddi şekilde değişecektir.

Turnuvanın en kötü takımı hiçbir varlık gösteremeyen Türkiye oldu.

Altın ayakkabıyı Cristiano Ronaldo aldı. Patrik Schick ile ikisi beşer gol attı ama bir asist farkıyla ödül Ronaldo'ya gitti.

En iyi genç oyuncu İspanya'dan Pedri oldu. İleride bu ismi çok duyacaksınız.

Turnuvanın oyuncusu olarak da İtalya kalecisi Donnarumma seçilmiş.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
July 12, 2021, 06:54:20 AM
çocukluğumdan itibaren sanırım ilk defa bir final karşılaşmasını izleyemedim. dün akşam saat 22:00 gibi gözlerim dalmış gitti, ulan dedim maçı izlemeye çalışsam ancak kupa töreninde uyanırım. o kadar saat de eziyet çekeceğime gidip yatayım. bir de ingiltere maçın başında gol atınca "aha, aykut kocaman'ın ruhunu 90 dakika çekemem." dedim ve yatıp zıbardım. özeti izledim, deli chiellini'nin saka'yı indirişini izleyip kırk saat güldüm lan: https://www.youtube.com/watch?v=qnq3HPSEDck "nereye gidiyon la pezemenq"

eleme gruplarından beri kupayı en çok isteyen ve hak eden taraf kazanmış oldu. ben yine diyorum bu herifler ilk maçta bize gerçekten acımışlar. bizimkiler ikinci yarının başında nefes alamazken bu aygırlar turnuvanın son dakikasında, kısa aralıklarla oynanan o kadar maça rağmen, hala deli gibi sahada koşuyordu. bu sorun milli takımda yapılan antreman ile çözülecek bir konu değil. ülke futbolunun durumu açısından ne kadar kötü durumda olduğumuz gözler önünde. bir de yabancı sınırlaması kalkınca çöp gibi isimlere dünyanın parası verilecek. yazık.

Benim bacanak chiellinin indirdiği pozisyon da kırmızı kart dedi.
Son adam değil olmaz kırmızı dedim. Ne biçim indirdi dedi. Dün yağlı güreşte görmedik o pozisyonları. Sdam güm diye çaktı yere.
Saka olaydan etkilendi herhalde ki penaltı atışına da kendisini veremedi😀
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
July 12, 2021, 06:32:24 AM
çocukluğumdan itibaren sanırım ilk defa bir final karşılaşmasını izleyemedim. dün akşam saat 22:00 gibi gözlerim dalmış gitti, ulan dedim maçı izlemeye çalışsam ancak kupa töreninde uyanırım. o kadar saat de eziyet çekeceğime gidip yatayım. bir de ingiltere maçın başında gol atınca "aha, aykut kocaman'ın ruhunu 90 dakika çekemem." dedim ve yatıp zıbardım. özeti izledim, deli chiellini'nin saka'yı indirişini izleyip kırk saat güldüm lan: https://www.youtube.com/watch?v=qnq3HPSEDck "nereye gidiyon la pezemenq"

eleme gruplarından beri kupayı en çok isteyen ve hak eden taraf kazanmış oldu. ben yine diyorum bu herifler ilk maçta bize gerçekten acımışlar. bizimkiler ikinci yarının başında nefes alamazken bu aygırlar turnuvanın son dakikasında, kısa aralıklarla oynanan o kadar maça rağmen, hala deli gibi sahada koşuyordu. bu sorun milli takımda yapılan antreman ile çözülecek bir konu değil. ülke futbolunun durumu açısından ne kadar kötü durumda olduğumuz gözler önünde. bir de yabancı sınırlaması kalkınca çöp gibi isimlere dünyanın parası verilecek. yazık.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
July 11, 2021, 07:05:02 PM
İngiliz hoca Gareth Southgate futbolculuk döneminde de penaltı kaçırıp elenmişti yine gitti takımını sabote etti  Wink,

neredeyse bütün turnuva kenarda oturttuğun yıldız isimleri 119. dakikada "iyi penaltı atarlar" diye soğuk şekilde oyuna sokuyosun,
madem bu futbolcular topu kaleye sokma konusunda çok üstün adamlar, bütün turnuva aklın nerdeydi derler adama...

Turnuva boyunca 2 gol yiyip şampiyon olamayarak tersten tarihe geçen takım oldu İngiltere,
bütun bu tuhaflıkların asıl sebebi paraya ve şöhrete doymuş çoğu yıldız oyuncunun mecburen sezon sonunda oynanan Dünya ve Avrupa şampiyonalarını artık yeterince ciddiye almaması,

en iyi oyuncu grubu değil, turnuvayı en ciddiye alan oyuncu grubu kazandı, kesinlikle başarıya endeksli prim sisteminin (kazanan takım ve örneğin gol / asist kralları gibi) getirilmesi gerekiyor daha zevkli turnuvalar için.

Bir Not: Türkiye yapılan masraf / alınan sonuç analizi yapıldığında Avrupa sonuncusu olarak bir başka turnuvanın daha uzak ara en berbat takımı oldu... 🐑🐑🐑
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
July 11, 2021, 06:56:54 PM
Final karsilasmasi olmasi nedeniyle daha agirdan alindi, 60 dakikadan penaltilara kadar izlemedim bile o nedenle zevk vermedi diyebilirim, penaltilara gidecegini tahmin edenlere tebrikler, tebrigin en buyugunu Italya'ya gondermek gerek, beni yatirdi ancak olsun helal olsun, italyanin kalecisi sana da helal olsun.
Tarih onlari yazdi.

Tarihi yazanlar onlar doğru hocam 53 sene sonra tekrar bu kupayı kazanmışlar İngilizlerde kupa finalinde kaybederek tarihlerinde hala Avrupa şampiyonluğu göremediler en azından bizimle aynı kaderi paylaşan takımın adı İngiltere bir de grupta fark yediğimiz takım şampiyon oldu kendimizi biraz böyle avutabiliriz Grin
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
July 11, 2021, 06:31:50 PM
Mac 0-1 iken dışarıdaydım ve bacanak ile tv karşısına geçtiğimizde 1-1 biter ve penaltılara gider dedim 10 dk sonra 1-1 oldu.
Penaltılarda özellikle rashford için direğe vurur auta çıkar yorumu yaptım ve öyle oldu ( kalbime doğdu)
Her iki ülkeyi de kendi adıma  sevmem ama İtalya ehveni şer benim için.  Bir de en azından bizim gruptan şampiyon çıkması da iyi sayılır 😀
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
July 11, 2021, 06:03:54 PM
Final karsilasmasi olmasi nedeniyle daha agirdan alindi, 60 dakikadan penaltilara kadar izlemedim bile o nedenle zevk vermedi diyebilirim, penaltilara gidecegini tahmin edenlere tebrikler, tebrigin en buyugunu Italya'ya gondermek gerek, beni yatirdi ancak olsun helal olsun, italyanin kalecisi sana da helal olsun.
Tarih onlari yazdi.
hero member
Activity: 1092
Merit: 830
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 11, 2021, 06:01:37 PM
İtalya geriye düştü beraberliği yakaladı ilk golü eğer İtalya atmış olsaydı bu maç uzatmalara dahi gitmeyebilirdi. İlk yarı İngiltere baskılı oynadı İtalyanlar daha sakin bir futbol sergilediler

İkinci yarı İtalyanın daha baskın oynayacağını sanıyordum öylede oldu golü buldular belki 1 gol daha gelir diyordum ama uzatmalarda dahi gol gelmedi. Penaltı atışlarındada İtalya geriye düşsede İngilterenin son 3 atışı kaçırması İtalyanları şampiyon yaptı.

Biz İtalyanlara ilk maçta yenilip oyunu uzatmadık Smiley
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
July 11, 2021, 06:01:12 PM
2. yarı İtalya oyununu gösterdi ve ağırlığını koydu, birkaç tane çok net pozisyon kaçırdı. İzlemesi keyif veren bir maçtı. Penaltılara kalması da tam final maçına yakışır oldu. Fakat 3 penaltı nasıl kaçar gerçekten zoru başardılar, üzüldüm İngilizler için. Resmen gidip geldi maç Smiley

Şampiyona yenildik diyebiliriz artık Tongue
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
July 11, 2021, 05:56:40 PM
Şampiyon italyayı tebrik ederim de başka bir durum var İngiltere arka arkaya nasıl üç tane penaltı kaçırdı arkadaşlar italya turnuva başından beri iyi oynamıştı ama İngiltere kalite olarak daha üst seviyedeydi penaltılara kaldı mı İngilizlere oynamayın Grin
legendary
Activity: 2926
Merit: 1476
Rollbit.com Crypto Futures
July 11, 2021, 04:06:10 PM
İngiltere golü çok erken buldu ama golden sonra sahasına kapanmadı. İkinci golü atmak için sürekli İtalya savunmasını zorladılar ama pozisyonları tamamlayamadılar. İtalya ise İspanya maçından sonra en kötü maçını oynuyor. İngiltere ikiyi bulursa futbol eve dönüyor diyebiliriz ama maç 1-0 gittiği sürece büyük konuşmamak lazım, bir gol her şeyi değiştirebilir.
legendary
Merit: 1598
July 11, 2021, 03:52:39 PM
İtalya'da 3 tane büyük oyuncu var, bana göre bu turnuvadaki en iyi oyuncuları sakatlandı (Spinazzola), Chiesa çok hırslı ve etkili bir genç forvete dönüşüyor, diğeri de kalecileri,

İngiltere'nin diğer bütün mevkileri İtalyanlar'dan daha iyi, takım değeri de 500 milyon EUR daha değerli İtalya'ya göre, Sterling, Mount, Kane, sahada olmayan Saka falan bile bunlar dünya çapında konuşulan adamlar,

İngiltere çok ağır favori bu maçta, İspanya zaten tek kale oynadı beceriksiz oyuncuları sebebiyle elendi, Danimarka çıksaydı o da favori olurdu İtalya'ya karşı,

şu İtalya'nın özelliği yoğun milliyetçi duygularla eski kuşak yıldızlardan oluşan teknik kadronun takımı çok iyi motive etmesi ve uzun zamandır aynı kadro aynı sistem oynamaları, İngiltere alamazsa büyük sürpriz olur...
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
July 11, 2021, 03:42:44 PM
Italyanin farkli kazanacagina bahse girdim, bu oynayanlar italyanlar degil sanki kuzey makedonya, 1 saat geriye gitsem yine italyanin farkli kazanacagina bahse girerim de anlamadigim seyler var sanki, italyanlarda var birseyler.
ilk yari simdi bitti, birseyler ters gidiyor ne oldugunu cozemedim.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
July 11, 2021, 02:59:11 PM
Hadi bakalım final başlıyor, 2 takıma da bol şans. Kağıt üstünde İtalya daha üstün bir takım gibi görünüyor olsa da bence İngiltere bu tür maçlarda daha sağlam durabilecek bir ekip.
Final maçı açılış seremonisi düşündüğümden daha basit geçti ama tribünler fena duruyor. İtalya milli marşı şık bir şekilde alkışlandı.
Umarım keyifli bir maç izleriz, son yıllarda pek keyif alamadık bu tür organizasyonlarda ülke olarak başarısız olunca Smiley
member
Activity: 756
Merit: 17
July 10, 2021, 07:18:10 PM
0-0'a giden bir final maçı olabilir bence. penaltılara kadar gider bu maç. iki taraf da kontrollü ve açık vermeden maça başlayacaklardır. Hücumdan çok savunmayı düşünecekler bence. Bireysel bir hata olmazsa gol olması çok zor gibi duruyor.
sr. member
Merit: 391
July 10, 2021, 02:39:34 PM
Italyanin oynadigi tum karsilasmalari goz onune getirin, ingilterenin oynadigi karsilasmalari da bir kenara, italyanlar 2-3 farkla yenecekler baska bir cozumu bulunmuyor, sterling, harry kane falan kurtaramaz dingiltereyi, ancak uzatmalara giderse isler karisir.

İtalya kazansa bile fark atamaz bence. İngiltere'yi o kadar küçümsemeyin derim. Hücum yönü çok güçlü bir takım İngiltere de. Açıkası ben penaltılara gitmesini çok isterim maçın. İzleyici için daha da heyecanlı ve keyifli bir atmosfer oluşur. Eğer 90 dakika ya da 120 dakika içerisinde 2 taraftan biri kazanırsa umarım tempolu bir maç izleriz aynı zamanda da.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
July 10, 2021, 12:29:58 PM
Italyanin oynadigi tum karsilasmalari goz onune getirin, ingilterenin oynadigi karsilasmalari da bir kenara, italyanlar 2-3 farkla yenecekler baska bir cozumu bulunmuyor, sterling, harry kane falan kurtaramaz dingiltereyi, ancak uzatmalara giderse isler karisir.
Fark atacaklarını sanmıyorum, turnuvada yarı finale kadar kalesinde gol görmeyen bir İngiltere vardı, şimdi de final kıyasıya geçecek, kim kazanır bilemem ama keyifli bir final olacak,
hero member
Activity: 1092
Merit: 830
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 10, 2021, 11:03:59 AM
Bende İtalyanın alacağını düşünüyorum ama final maçı olduğu için daha temkinli ve savunma ağırlıklı oyun olur görüşündeyim 1/0 yada 2/1 İtalya alır bence savunma yapıyorlar bir bakıyorsunuz karşı kalede gol peşindeler Smiley
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
July 10, 2021, 10:54:50 AM
İtalya bence de şampiyon olur ingiltere iyi oyunculara jenerasyona sahip ama italya bi değişik oynuyor yani hepsi çok iyi anlaşıyor çok güzel paslaşmalar eşliğinde atağa kalkıyorlar. gördük bol bol da gol atma potansiyeline sahipler.
full member
Activity: 1386
Merit: 160
July 10, 2021, 06:56:44 AM

İngiltere'nin gruplardan sonra karşısında oynadığı en ciddi rakip Almanya idi ama Danimarka daha iyi direnç gösterdi. Bir de dediğiniz gibi düz mantık işlemeyebilir bu maçta. İki takımda da konsantrasyon tavan olacak. İngiltere hızlı hücumda çok tehlikeli bir takım. Aynı şekilde İtalya da savunma açıklarını değerlendirmeyi iyi biliyor. Lorenzo Insigne her an harika bir gol atma potansiyeline de sahip. Ben normal sürenin gollü beraberlik ile bitebileceğini düşünüyorum.
Pages:
Jump to: