Pages:
Author

Topic: Ev almak mı Bitcoin mi? - page 13. (Read 26143 times)

jr. member
Activity: 109
Merit: 1
August 04, 2018, 10:00:29 AM
Ev derken 10 katlı bir apartmandan daire almak gibi bir tercihe hiç sıcak bakmıyorum. 2-3 dönümlük bir tarlaya bağ evi yapmak benim için çok daha büyük bir seçenek olur.
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
August 04, 2018, 08:33:45 AM
Ev alırım, niye? ev sahibi olmanın keyfi vardır. hayalim bahçeli iki katlı bir eve sahip olmak. Borsalarda işlem yapmanın zevki ayrı hele birde para kazandığınızdaki başarı duygusu apayrı. Her ikisini yapabilecek kadar parası olan var ise yapsın.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
August 03, 2018, 08:55:58 PM
cebimizdeki paraya göre değişebilir eğer versus sadece buysa 3+1 değil de 2+1 ev alır arta kalan parayla bitcoin alırdım.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
August 03, 2018, 03:00:08 PM
Ev Türk aile geleneğinde önemli bir kavram, kirada oturmak yerine evim olmasını tercih ederim, küçük bile olsa 1+1 insanın kendi evi gibisi olmaz. Kripto para pazarı ile gayrimenkul yatırımı apayrı iki sektör. Bitcoin uzun vadeli iyi bir yatırım. Ev ise zorunlu ihtiyaç.
copper member
Activity: 476
Merit: 110
August 03, 2018, 11:54:28 AM
Etrafımda faizlerin yüzde 50 üstüne çıkacağını düşünüp dolardan çıkıp liraya geçecek insanlar var. Ev satın almayı düşünmem zira ev fiyatlarından oluşan gerilemenin artmasını bekliyorum. Bitcoin daha iyi seçenek olarak parıldıyor.

Faiz %50 olduğu anda dolar da o oranda fırlar. Faizi yükseltmek demek dört bir yandan alev almış binaya bir kova su dökmekle aynı şey, döktüğün su hiçbir işe yaramaz yani. Faizin yüksek olduğu ülkelerde ülke para birimlerinin hali de ortada. Bu açıdan kripto avantajlı gibi görünebilir, ülkede ev alamama problemi de başladı artık.

Bir ülkede ya üreteceksin ya da huzurlu bir yatırım ortamı sağlayarak yatırımcıyı ülkeye getireceksin. Benim şahsi görüşüm bu Ankara'da ki bakanlıklar var ya onları komple yıkacaksın yanında bir kulübeyle vatanını seven, eli uzun olmayan insanlarla yeniden başlayacaksın herşeye. İster kabul edin ister etmeyin herşey birbirine girmiş durumda gerek bürokraside gerekse devlet idaresinde. 100 günlük acil eylem planını merakla bekliyorum, inşallah işi bilen insanlar tarafından hazırlanmış bir plandır. Aksi taktirde kurban bayramında dolar 5.50 lere dayar kendini rahatça. Dolardaki %2'lik artış artık 10 kuruşa tekabül ediyor bu da çok yüksek bir oran.

Ben bu postu atarken ismi 100 günlük icraat olarak değiştirilmiş program açıklandı yani eylem planına falan ihtiyacı yok demek ki ülkenin. Konular arasında şu başlık dikkatimi çekti. "Yastık altı dövizlerinizi, altınlarınızı çıkartın, gelin bunları TL'ye çevirin. Yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun."

Dolar ihalelerine giren şirketleri devlet inceliyor, siz de öğrenebilirsiniz biraz kurcaladığınızda. Maalesef bu işlerden en çok nemalananlar, ülkemi çok seviyorum diye medyada bangır bangır bağıran şirketler. Önce onlar Türk lirasına geçsin ben de tüm birikimimi Türk lirasına çevireceğim. Vatan sevgisi böyle olmaz, bir kesim aşırı fakirleşirken diğer bir kesim am üstünde göt sikiyor arkadaşlar. Askıda ekmeğe teşvik eden siyasi sistem, kimseyi ekmeğe muhtaç etmeyecek reformlar üzerine çalışmazsa bırakın ev almayı yarın bu millet ekmeğe de muhtaç kalacak.

Başlık hakkında söyleyebileceğim: Zonefloor seni kardeşim gibi severim bilirsin alabiliyorsan ev al, bitcoine ufak ufak yine devam edebilirsin yatırım yapmaya. Smiley

full member
Activity: 686
Merit: 111
August 03, 2018, 11:20:01 AM
noldu son durum peki ? özellikle yılbaşından sonra nasıl bir kar yada zarar elde ettin ? Evi satıp borsaya yatırmak gerçekten büyük cesaret tebrik ederim.
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
August 03, 2018, 11:10:36 AM
ev almak bize hiçbir ad altında para kazandırmaz o sebeple ev almanın karşısına bu versusta neyi kyarsanız koyun diğer seçenek kazanır.
full member
Activity: 297
Merit: 101
August 03, 2018, 10:59:50 AM
Etrafımda faizlerin yüzde 50 üstüne çıkacağını düşünüp dolardan çıkıp liraya geçecek insanlar var. Ev satın almayı düşünmem zira ev fiyatlarından oluşan gerilemenin artmasını bekliyorum. Bitcoin daha iyi seçenek olarak parıldıyor.
member
Activity: 910
Merit: 10
August 01, 2018, 02:57:20 AM
şu an her şey bombok. faizler uçmuş, doların hali ortada bitcoin ise belirsizlik sürüyor 1 ileri 5 geri gidiyor en mantıklısı eldekilerden olmamakta şu aralar.
member
Activity: 294
Merit: 11
July 31, 2018, 07:08:56 PM
imkanı olan ev alsın riske girmesi zora girerse de gider evinde oturur ya da zarara uğramadan satar yani bu kadar basit. işi bilmeyen adamın bitoin yatırımında yeri olmamalı.
newbie
Activity: 210
July 31, 2018, 05:08:11 PM
ben yavaş yavaş ev alma fikrine kaymaya başladım.çünkü kripto piyasasının durumu ortada.ekonomik krizde de evler ucuzlayacak.uzun vade ama mantıklı.
newbie
Activity: 252
July 31, 2018, 12:35:24 PM
Şu an için ev almak pek doğru davranış olmaz çünkü piyasalar düzelme eğilimine girdi bilhassa bitcoinde kayda değer artışlar oluyor  ben sizin yerinizde olsam bitcoin alırdım.
newbie
Activity: 38
July 31, 2018, 11:30:38 AM
Post yazıldığı zamanlarda en iyi olanı bitcoin almakmış ama şimdi durum değişiyor. Gerçi artık ev fiyatları da geri vitese taktı.
member
Activity: 279
Merit: 10
July 31, 2018, 10:12:50 AM
ikisi de çılgın yatırım bana göre. ev alıyorsun bir anda yanına yapılan bir şey ile fiyatı uçabilirken hiçbir şey yapılmazsa da nasılsa değeri git gide düşüyorsa bitcoin de aynı şekilde.
full member
Activity: 546
Merit: 100
July 31, 2018, 09:28:26 AM
ben bu düşüş bandından sonra sağlam bir yükseliş beklediğim için bitcoin almanın daha mantıkı olacağıı düşünüyorum açıkçası. ama zaman konusunda bir şey demek zor tabii ki.
member
Activity: 560
Merit: 11
July 31, 2018, 01:44:00 AM
bitcoinle satın alınabilecek ev sayısı katlanabilir. ama yapabilen çok azdır. ev satın almanın en iyi yolu fiyatlarında aşırı düşüş olduğunda ve TL ile satın evleri cüzdanda dolar var iken satın almak.
sr. member
Activity: 505
Merit: 252
July 30, 2018, 05:11:56 PM
Kripto piyasasının gidişatına bakılırsa ne ev alınır nede bitcoin en iyi yatırım altın ve döviz gözüküyor şimdilik. Sonbaharda bitcoin beklene yükselişini yapmaz ise altın ve dövizde kalmakta fayda var.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
July 30, 2018, 12:43:20 PM
Bence konut yatırımı her zaman garantili bir yatırımdır ama riski seviyorsanız o zaman bitcoin olabilir ama her zaman risktir şu dönemde eve yatırım yatırımı yaptığınız ile oranın gelişimine bağlı olarak çoğu zaman bitcoinden çok çok iyidir varsa paran yatır kanal istanbul taraflarından ev arsa v.s bak bakalım o zaman ne para  kazanıyorsun paraya para demezsiniz.
newbie
Activity: 168
July 14, 2018, 09:33:29 AM
2018 yılının başından beri büyük düşüş yaşayan kripto piyasasına güven çok kalmadı ,artık konut fiyatlarının da düştüğünü gözönüne alırsak en sağlıklı yatırım ev almak olur.
hero member
Activity: 1260
Merit: 644
July 14, 2018, 09:06:04 AM
valla bence bıtcoın almak, 5 yıl ıcınde evın fıyatı 10 kat artmaz ama bıtcoının fıyatı artar, kaar oranı olarak tabıkı bıtcoın ancak rısk olarak dersenız ev almak, sonucta ev hacklenemez, sigorta da yapılabılıo. btc sıkıntılı o konuda Cheesy
Pages:
Jump to: