Pages:
Author

Topic: Ev almak mı Bitcoin mi? - page 16. (Read 26159 times)

newbie
Activity: 126
Merit: 0
June 23, 2018, 04:45:19 PM
Bu tarihten sonra soğan ve patatesi ucuzdan toplamak daha mantıklı görünüyor. Evden de bitcoinden de daha fazla prim yaptılar  Smiley
sr. member
Activity: 638
Merit: 259
June 23, 2018, 10:02:35 AM
Yahu ev alacak paran varsa güzel ve temiz biryere gelcege yatırım olucak diye dusunuyorsan al. Ev önemli hele cocuklu bir aile iseniz... ama borc harc parayı alıp işleri biranda büyütecek durumun varsada onuda degerlendirmeni tavsiye ederim. Arac cok mantıksız olur ötv kdv daha bir ton vergi derken bosuna masrafa girersin.. Şu sıralar alma zamanı  almaktan baska bir secenek kalmıyor tabi derdin tasan çok yoksa...
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
June 23, 2018, 09:42:50 AM
ev alırken veya bitcoin, altcoin yatırımı yaparkende iyi araştırma yapmak şart mesele uygun fiyattan almak her ikisinide.
full member
Activity: 353
Merit: 100
June 23, 2018, 09:41:51 AM
hakikaten bu ev fiyatları nedir, maliyetlerin çok üzerinde ev değerleri var, üç artı bir ev 600, 700 milyar olur mu. ülkede asgari ücret 1800 lira gerisini siz düşünün, bu emlak balonu bir patlarsa fena olacak bir gün.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
June 23, 2018, 02:33:05 AM
asıl balon emlak sektörü. bitcoinden daha beter durumdalar. fiyat arttıkça artıyor. neye göre artıyorsa artık. şişirdiler iyice. talep olmadıktan sonra o fiyatlar niye. kredi çekiyor alıyor. bir krize bakar yerle bir olması ve ucuzlamalara o zaman şahit olursun.

Bugün bir tapu kadastro dairesine giderseniz "talep olmaması" durumuna kendi gözlerinizle şahit olursunuz. Yürüyecek yer bile yok binaların içinde.
Türkiye'de yaşayan insanların maddi konularda 2 amacı vardır.
1. Araba almak.
2. Ev almak.
Bu yüzden ne ev fiyatları ne de araba fiyatları hiçbir zaman düşmez.
member
Activity: 143
Merit: 10
June 23, 2018, 02:22:59 AM
Ev almak zaten zor. Okadar param olsa bile ev almazdim acikcasi. Faizler yuksek doviz de var ve kripto paralarda var. daha karli olarak
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
June 23, 2018, 12:00:37 AM
asıl balon emlak sektörü. bitcoinden daha beter durumdalar. fiyat arttıkça artıyor. neye göre artıyorsa artık. şişirdiler iyice. talep olmadıktan sonra o fiyatlar niye. kredi çekiyor alıyor. bir krize bakar yerle bir olması ve ucuzlamalara o zaman şahit olursun.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
June 22, 2018, 07:51:55 PM
Ev almayı fiyatlar daha fazla düştükten sonra düşünülebilir. Bence yatırım için  ev almak için henüz erken. Ama kıyıda köşede arsalar ufaktan zorlamadan düştükçe toplanması iyi olacaktır.
Şu zamanda en akıllıca yatırım yine bitcoin gözüküyor.
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
June 22, 2018, 05:22:04 PM
bana göre ev almak mantıklı, bu zamanda ev büyük bir ihtiyaç, ancak ev yatırımında getiri yıllık olarak düşük. kripto para pazarında daha yüksek kazanç elde etmek için büyük fırsatlar var. bunun için ev alamdan önce btc yatırımı yapmayı tercih ederim.
newbie
Activity: 126
June 21, 2018, 05:46:38 PM
Ülke ekonomisine bakılırsa şuan için ev fiyatları yeterince yükseldi daha fazla yükselmeycek, o yüzden eve yatırım yapmak akıllıca gözükmüyor. Bitcoin almanı tavsiye ederim.
member
Activity: 252
Merit: 10
June 20, 2018, 02:30:58 AM
şu aşamada ev almak daha mantıklı geliyor bana ama önceden olsa bitcoin derdim şimdi yükseliş yok sabit bir yerde bekliyor bitcoin .

arsa ev bunlar her zaman kazandırmıştır.
newbie
Activity: 252
June 20, 2018, 01:01:32 AM
Bu ortamda ev alarak paranızı eve bağlarsanız size yatırım yapacak bir şey kalmaz tahminimce bitcoin almak daha akıllı bir yatırım olur.
newbie
Activity: 98
June 19, 2018, 04:52:32 PM
Artık beton devri bitti. Biraz daha böyle devam etsin şuan verdiğimiz fiyata iki daire verecekler hatta residancelar falan araba hediye ederler müşteri çekmek için
hero member
Activity: 756
Merit: 505
June 19, 2018, 03:46:28 PM
ben garantici olduğum için ve ev almak için tek param mevcut param olduğu düşünülürse ev almayı tercih ederdim. belki evi sıkı bi pazarlıkla alıp  üzerinden artanı bitcoine yatırabilirdim.  ev parasıyla şu süreçte bitcoin almak insanı kalpten götürebilir.
bitcoinin kasım aralık seyirlerinin hazıran sonuna yaklaşırken hala yakınlarında gezdiğini düşünürsek hiç de mantıksız değil.
full member
Activity: 322
June 19, 2018, 03:04:47 PM
BTC daha hızlı büyüyor ve daha mantıklı bir ev parasını BTC ye yatırdığınızı düşünün hem hızlı hemde baya bir kar edersiniz bence o parayla da yeni bir ev alırsınız fazladan bence:)
jr. member
Activity: 238
Merit: 4
W12.io ▬ Blockchain protocol
June 19, 2018, 11:44:06 AM
Ev konusunda size katılıyorum hocam elzem bir ihtiyaç, evim varsa ve araba almayı düşünüyor olsam işte o zaman kripto para yatırmı yaparak bir risk alabilirdim. Ama şu an çok da yatırım yapacak bir birikim yok
full member
Activity: 602
June 19, 2018, 11:00:51 AM
Bir ev alacak kadar param varsa o parayı riske atmak yerine öncelikle ev alırım söylediğim size biraz tuhaf gelebilir ama; Maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisinde barınma ihtiyacı temel ihtiyaçlar içerisinde yer alır. Bu basit tanımla ben de öncelikle ev alarak kendimi ve ailemi güvene alırım.
jr. member
Activity: 54
Merit: 2
Trade Better Trade Crypto
June 18, 2018, 05:29:38 PM
1- Evi nerden alacaksın şimdi evi gidip iç anadoludan, doğu anadoludan falan alacaksan bitcoin al derim.
2- Başını sokacak evin yoksa önce bir ev al derim
3- Ev kesin yatırımi bitcoin hala kesinleşmiş bir yatırım değil.
4- Hakkında hayırlısı olsun Smiley
jr. member
Activity: 364
Merit: 1
June 18, 2018, 11:29:07 AM
Bu kripto piyasasının haline bakıp bu sorununun cevabını kendin bulabilirsin .İçinde bulunduğumuz dönem kripto paralara yatırımın çokta uygun olmadığını gösteriyor
full member
Activity: 742
Merit: 140
June 18, 2018, 09:05:28 AM
Evlerin aşırı değerlenmesi son yıllarda mecburen son bulacak. Şimdi bazı kamu bankaları düşük fiyattan faiz vermeye devam ediyor ama bu sürdürülebilir değil melesef. Haliyle evleri alan kredi ile orta kesim ve orta üst kesim. Kredi mantıklı olmadığı zaman ev fiyatları düşüp kiralara rağbet fazla olduğu için hızla artacaktır. Klasik krizdir bu yatırım yapmak yerine emlak alıp kiraya vermek yada faize yatırıp paradan para kazanmak.

Umarım bu şekilde gitmez ve bizi yanıltır memleket kazanır temenniler bu yönde ama bilinçli bir vatandaş olarak önlemimi çoktan aldım.

Şehre uzak, saçma sapan yerlerde yapılan toplu konutlar değil de şehrin içinde olan, kentsel dönüşümle yenilenen vb. evlerde düşme olacağını hiç sanmıyorum. Piyasası olan evler en kötü ihtimalle değerini korur, değer kaybetmez. Dağ başına yapılan toplu konutlar fiyatları düşse de boş kalmaya devam eder.

Katılırıyorum merkezde ve revaçta olan yerleri etkilemez ama bu sektör freni patlamış kamyon gibi. Bence bir kaç nedeni olacak düşmenin;

- Aşırı arz

- Faizlerin artması

- Kriz bekleyen insanların tasarrufa yönelip nakitte beklemek istemesi.( Kimse krizde kredi çekip ev almaz zannediyorum.)

Yani ya yukarıda ki durumlar yüzünden emlak balonu patlayacak yada faizleri düşürüp doların 8-9 lira olmasına göz yumacaklar.

2 seçenekten biri olacak bence.
Pages:
Jump to: