Pages:
Author

Topic: felsefe okumak - page 3. (Read 1128 times)

full member
Activity: 616
Merit: 100
November 17, 2017, 05:09:48 AM
Bölüm güzelde önemli olan felsefe mi okumak yoksa okudugu üniversiteden mezun olunca iş bulması mı hangi amaç için okuyacak meslek olarak iş bulma olanagı az ama kendini geliştirme farklı bir bakış açısı kazanmak istiyorsa okusun engel olmayın
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 17, 2017, 05:07:35 AM
Bence felsefe okursa aç kalır.
legendary
Activity: 2632
Merit: 1495
November 17, 2017, 03:20:56 AM
Tabi ki destek olmalısınız. Herkes kendi istediği bölümü okusun, istediği mesleği yapsın ki mutlu bir birey ve mutlu bir toplum oluşabilsin.
member
Activity: 532
Merit: 12
November 17, 2017, 12:09:00 AM
Yanlış anlamayın, ancak yazdığınız mesajdan anladığım kadarıyla kuzeniniz ile sizin ve eniştenizin arasında çok çok büyük bir kafa yapısı farkı var.
Gerçekten iyiliğini düşünüyorsanız hiç engel olmaya çalışıp rahatsız etmeyin çocuğu. Herkes kendi bildiği gibi yaşasın.

Bende bunu farkettim hemen. Bence de üniversite çağına gelmiş birisini kendisine bırakmalısınız. Bir birey kendi kararlarını kendi vermiyorsa onun üniversiteye gitmesinin kendisine bir faydası olacağını düşünmüyorum ben.
full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
October 29, 2017, 08:23:54 AM
Selam felsefe okudum henüz iyiyim, sayılır Smiley))) bana sorarsa gitsin alsın eline mesleğini, akademisyenlik düşünmüyorsa(ki düşünüyorsa rektörün kızıyla evlenmesini öneririm) istediği zaman alır felsefe kitaplarını, kurulur cam kenarına, bir kahve ohhh, tadından yenmez ama 4 yılını heba etmesin; geri dönüşü yok gibi bir şey. Din konusuna girmek gereksiz, felsefe demek sorgulamak demektir, bakınız Hz. Muhammed'in düşünme üzerine sözlerine, bakınız Kuan'da 'sorgula' kelimesinin kaç kez geçtiğine.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
October 29, 2017, 07:36:23 AM
Ciddi bir genel kültür , bilgi , birikim gerektirir . Bu bölümü bitirdikten sonra önün pek açık olmayabilir . Fakat insanın düşüncelerinin gelişeceğini düşünüyorum. Hafıza ve ezber olmazsa olmazlardan gibi duruyor.
newbie
Activity: 30
October 28, 2017, 03:56:30 PM
Kesinlikle kuzenine destek ol istediği bölümü okusun konu zaten felsefe okuması değil ne olursa olsun üniversiteye gidince artık ufaktan da olsa dini düşüncelerinde değişimler gösterecektir bu da bilginin getiriminden dolayı bence kuzenini sal eniştene odaklan onun bağnazlıklarını yontmaya çalış ki akkafası'ndan normal bir vatandaşa dönüşebilsin evrimini tamamlasın bu senin ve ailen için daha büyük bir kazanım olacaktır kuzenine bu yolda başarılar diler anlından öperim #DirenKuzen Smiley
newbie
Activity: 43
October 28, 2017, 07:09:49 AM
felsefe yapmak ile felsefi farklı şeylerdir kahvedeki amca da biraz yapıyor ama felsefe okumak farkli birsey
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
October 28, 2017, 07:04:22 AM
Dinin bu kadar şeye alet edildiği bir ülke ve dünyada okuyan konuya az da olsa hakim olan insanların büyük çoğunluğu en iyi ihtimalle deist olmayı düşünüyor bunun hiçde azımsanmayacak bir bölümü de düşünmeyi bir tık öteye taşıyıp oluyor. Bence istiyorsa okumak bırakın okusun yani insan okudu diye olmaz. Ama kafa dağıtma olayına katılıyorum hafif sıyırmaması elde değil tabi bu bir çok meslek gurubunda da bu şekilde oluyor.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
October 28, 2017, 06:14:36 AM
Ülkedeki en gereksiz meşgale olma yöntemlerinden birisi de Felsefe okumaktır herhalde, kendi imkanlarınla da felsefe yapabileceğin ortamlar bulup kitaplar okuyabilirsin vs. Önce bir ekmek parası kazanıp daha sonra felsefe derdine düşmeli insanlar bu devirde
newbie
Activity: 32
October 28, 2017, 03:57:51 AM
Kimse felsefe okudu diye ateist olmaz bence. Ayrıca sevmediği bir bölümü okuyacağına sevdiği bir bölümü okuması onun için daha iyi olur. Okul bitince iş bulma sıkıntısı olacak tabi.  Bunu da düşünmek lazım.
newbie
October 28, 2017, 03:24:51 AM
felsefe  okumak  gercekden  zor  bi iş oncelikle saglam.bi  piskolojin  olmali  bide  zor  sonucda  baya eskiyle  ugrasan  filozofların  görüşü allah  okuyanlara sabır versin😂
full member
Activity: 219
Merit: 109
October 27, 2017, 06:37:31 PM
Yanlış anlamayın, ancak yazdığınız mesajdan anladığım kadarıyla kuzeniniz ile sizin ve eniştenizin arasında çok çok büyük bir kafa yapısı farkı var.
Gerçekten iyiliğini düşünüyorsanız hiç engel olmaya çalışıp rahatsız etmeyin çocuğu. Herkes kendi bildiği gibi yaşasın.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1143
October 27, 2017, 06:27:58 PM
Felsefe okuyan niye ateist olsun, felsefe bölümü filozof yetiştirmiyor ki filozofların düşünce yapısını öğretiyor. "Düşünüyorum o halde ateistim" şeklinde bir önerme mi var ya da tanrıya inananlar düşünce yoksunu mu!? Son zamanlarda böyle yorumlar çok çıkmaya başladı. Ateist olmak isteyen olur saygı göstermek lazım ama inananlara da aptal muamelesine gerek yok. Cool olacam, farklı olacam diye ateist olan da var, dindar görünümlülerin davranışlarını protesto eden tepkisini dine yönelten de var.
Bilinenin aksine islam "hiç düşünmez misiniz akletmez misiniz" tarzı ifadelerle düşünmeye teşvik eder. Taklidi değil tahkiki imana eremeyenler düşünceden korkabilir çünkü temeli yoktur en ufak sarsıntıda yıkılabilir, bu açıdan bakıldığında fikirlerden korkmak imanı korumaya çalışmak gibi görünse de aslında gelişmeye direnmek anlamı taşır. Zaten o nedenle özellikle müslümanlar geri kalmış bir topluluk haline geldi. Öte yandan diyalektik, münazara ve ya demagoji amaç olmamalı, hakikate varmak amaç olmalı! Felsefe bu açıdan çıkmaz sokak olarak görülebiliyor...
newbie
October 27, 2017, 04:21:07 PM
yazılarından düşüncelerinden sende de mutaassıplık sezmedim değil felsefe para kazanmak için değil ilim kazanmak için okunur sakın önünü kapatmayın çocuğun bırakın okusun gerekirse ilerde psikoloji sosyoloji tarzı bölümler de okur yeter ki isteğini kırmayın para zamanla kazanılır felsefe karın doyurmuyor mantığı bağnazlıktır felsefeyle karın doyurmaya çalışan bir toplum da olduysak Araplardan bir farkımız kalmamış demektir.
sr. member
Activity: 560
Merit: 250
October 27, 2017, 09:04:39 AM
Yani insanların bu çocuk ateist olacak korkusunu anlamıyorum isterse hristiyan olsun araştırsın buna karışmazsınız ki felsefe ülkemizde pek rağbet gören bir alan değil işsiz kalır diye tavsiye etmiyorum ben
newbie
Activity: 31
October 27, 2017, 08:39:57 AM
Kuzenin bu yolda doğruyu bulacaktır diye düşünüyorum felsefe okuyanlar ateist olmuyor araştırmayı öğreniyor bilgileniyor aydınlanıyor sonra dini saçmalıkların ne kadar mantıksız olduğunu anlayıp nazar boncuğudur kurşun dökme gibi saçma seylerden kurtulmaya çalışıyor ayrıca felsefe okudu diye değil sadece felsefe onu biraz aydınlattı diye olur bunlar ben okul olarak felsefe okumadım fakat felsefeye ilgim var ege gibi akdeniz gibi yerlerde aydın insanlar olduğundan ötürü en çok felsefeci buralardan çıkıyor diye düşünüyorum. Bırakın ne okumak istiyorsa okusun gerekirse eniştenle tartış okumak istediği okulu okutun ona sonra sizin yüzünüzden istediklerim olmadı diye yakaracaktır.
full member
Activity: 238
Merit: 100
October 27, 2017, 08:11:33 AM
aklı olan delirir zaten hocam felsefe de düşünmeyle başladıgı icin insanlar düşündükce gercekleri görür işte bu yüzden bu ülkede kimse düşünmüyor.bosuna bu halde degiliz.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
October 27, 2017, 07:00:32 AM
Okuduğu yere bağlı olarak ışıl şıl bir beyni olur, ama karnı doyar mı bu ışıltıyla bilemeyeceğim.

azen ışıltı yetmiyor kardeşim Biraz da beceri istiyor sadece felsefe okuyarak kimse bir yere gelememiştir olsa olsa 40 yıl sonra en fazla adını duyuyoruz o da Özlü bir sözde becerebilirse oda Cheesy
+
Canı ne istiyorsa onu yapsın zaten pişman olacağı  bir şey ise eğer içine girdiği anda Belki de çıkacaktır Sen yine elinden geldiği kadar destek ol
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
October 27, 2017, 06:14:53 AM
Okuduğu yere bağlı olarak ışıl şıl bir beyni olur, ama karnı doyar mı bu ışıltıyla bilemeyeceğim.
Pages:
Jump to: