Pages:
Author

Topic: felsefe okumak - page 4. (Read 1128 times)

member
Activity: 266
Merit: 10
October 27, 2017, 05:02:12 AM
En çok düşülen yanılgılardan biri, din ile uğraşanların aklı kullanmak işin sağlam mantık düşünsel gelişim için felsefe, dini tatbik edebilmek için hukuk, topluma yararlı olabilmek için sosyoloji, hepsinden önemlisi anlayabilmesi için METEMATİK ve MATEMATİK yanına mutlaka Fen Bilimlerini koyması gerekiyor. Genelde de bunları önemsizleştirdiği için toplum okuduğu ve inandığı din arasında farklılıklar oluşuyor ve bunun farkına bile varamadan dünyadan göçüp gidiyorlar. Enişteyi boşversin kuzen okuyabildiği kadar okusun, dünyada ki varlığına bir anlam katsın.
member
Activity: 182
October 27, 2017, 04:22:46 AM
Dinden cikmakla bi alakasi oldugunu dusunmuyorum felsefenin,bence asil mesele sonrasinda ne yapcagi,cogu issiz yada bolumunden alakasiz bir iste
member
Activity: 90
October 26, 2017, 06:47:45 PM
dibine kadar felsefe yaparım ne mutsuzum ne ateist oldum felsefe yaptı diye ateist olacaksa olsun yalandan müslüman olacağına hakiki ateist olsun birşeyler üretir topluma katkısı olur
member
Activity: 98
October 26, 2017, 05:34:13 PM
Genelde üniversite okuyanların çoğu ateist oluyor bu devirde hele bir de şehir dışında okursa iyice dinden koparak eniştenle oldukça zıt düşebilir dostum Cheesy
Ama ben herkesin istediği bölümü okumasından tarafım , bence vazgeçirmek yerine onun bu bölümü ne kadar çok istediğini farketmesini sağla .
Alternatif istediği bölümleri de değerlendirerek bir tercih yapsın . Nasıl olsa önünde daha zamanı da var . Ama bence felsefe güzel bölüm okuyabilir yine de sen biliyosun , kolay gelsin Smiley
member
Activity: 132
"One Token to Move Anything Anywhere"
October 26, 2017, 05:16:12 PM
benim bir kuzenim var kendisi felsefe okuycam diye tuturdu bizimde enişte çok mutasavıf bir adam bu yüzden felsefe okumasını istemiyor ona göre felsefe okuyanlar genelde ateist oluyor diyo adam aslında haklı bi nebze ama bende okumasını istemiyorum çünkü genelde felsefeyle uğraşan insanlar kafayı sıyırıyolar bi noktadan sonra ben daha mutlu olan insan görmedim felsefe okuyupta bu konu hakında düşünceleriniz nelerdir sizce kuzenime destekmi olmalıyım yoksa başka bölümemi yönlendirmeliyim
Pages:
Jump to: