Pages:
Author

Topic: G20 Zirvesi / Ülkelerin Kripto Tepkileri - page 2. (Read 471 times)

sr. member
Activity: 840
Merit: 300
nereden baksanız  15 ülke legal demiş 6 sı neatural demiş, bu bence oldukça olumlu bir durum,  yani ben şunun anlamıyorum G20 diyorlar ama 26 ülke katılıyor ne saçma iş bu
hero member
Activity: 736
Merit: 504
Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum ayrıca bilenler bilir Çin her yıl kriptoparaları yasaklayacağını söyler ama hiçbir zaman yasaklamaz, fiyat devlet eliyle düşürülür ve bana göre alttan toplanır.. Çin spekülatif hareket eden bir devlettir ve bitcoin'i yasaklamak gibi bir amaçları yoktur.

Bu tablo net olarak serbest veya yasak olarak değil ülkelerin kriptolara karşı tavırlarını ortaya koymaya yönelik, Çin'de malum sürekli karşı durduğunu söylediği için bakış açıları negatif olarak yansıtılmış. Tabloda ki illegal yasak anlamı değil yani.

Ben illegal kelimesi yasak anlamına geliyor diye bir şey söylemedim ki? Çin'in kriptoparalara negatif yönde baktığı ya da yasadışı kabul ettiği falan bulunmuyor. Çin her yıl yasaklayacağını iddia eder ama hiçbir zaman herhangi bir yasak getirmez yani piyasayı manipule eder.
member
Activity: 65
Merit: 10
15 legal ve 1 illegal görüyorum Çin illegal demesi bence oyun, işin içinde başka bir iş var. Çin bence ara sıra yaptığı Bitcoin fiyatını  düşürme çabalarına şimdiden kılıf hazırlamış karşıt gibi görünerek, Çin gibi bir ülke kriptoya  hele de Bitcoine karşı olsun, buna kim inanır.
member
Activity: 406
Merit: 14
Çiftlik bankla cripto paraları nasıl ilişkilendirilebilir anlamıyorum. Yav ne alaka arkadaş. Araştırmadan, etmeden, bilmeden gidip yatırım yapmasınlar. Mağazadan don, atlet almıyorsun. Mesela biri ev alırken tapu olmadan ev parasını karşı tarafa yollarsa devlet o adamı korur mu? Tabii ki korumaz. O zaman bu tür sistemlere yatırım yaparken de dikkatli olacaksın. Sonra yandım, bittim, kül oldum demeyeceksin. G-20 olayına gelirsek Türkiye zaten olumlu bakıyor. Yakın zamanda Ankara'da Tübitak önderliğinde çalıştay yapılacak. Bu da ülkemizin artık bu teknolojiye eğileceğini gösteriyor.
member
Activity: 154
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
anlamadığım türkiye legal demiş ama türkiyede bakanlar almayın şu an kullanmayın diyorlar çözemedim ordayken herkes legal diyo ayıp olmasın diye mi demişler çözemedim

Ülkemizdeki bakanlar haklı değil mi sizce HuhÇiftlik bank tarzı oluşumlara güvenen bu kadar kişi varken kripto paraları basın önünde desteklerlerse bizim insanımız kim bilir kaç milyar dolar dolandırılır. Smiley
Bu nasıl bir mantık hocam önlemini alıp yasa ile kanun ile halkı koruduktan sonra bu teknolojiden memleket olarak faydalanmanın neresi kötü olabilir ki Allah aşkına ?
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
anlamadığım türkiye legal demiş ama türkiyede bakanlar almayın şu an kullanmayın diyorlar çözemedim ordayken herkes legal diyo ayıp olmasın diye mi demişler çözemedim

Ülkemizdeki bakanlar haklı değil mi sizce HuhÇiftlik bank tarzı oluşumlara güvenen bu kadar kişi varken kripto paraları basın önünde desteklerlerse bizim insanımız kim bilir kaç milyar dolar dolandırılır. Smiley

bakanlar tabiki haklı değil....benzin yanıcı bir madde diye kullanımını yasaklamak gibi bir mantık bu...eğer cahil kalırsan bunun bedelini elbet bir gün ya paranla ya malınla ya canınla ya sağlığınla ya da başka başka şeyler ile muhakkak ödemek zorundasın..çiftlikbank olayında da bu oldu...iyi o zaman saftirikler dolandırılmasın diye interneti de kapatalım  Grin

çok örnek var ama bir örnek daha vereyim.bazı cahillerin şeker fabrikalarının satılmasını sözde haklı bulması "tabiki zarar ediyorsa satılacak"  demesinin bedelini yarın hem kendi hem ailesi ödeyecek...gdolu mısırdan yapılan nişasta ve fruktoz şurubundan yapılan gıdaları tüketerek genç yaşta kanserden ölerek..

kripto da  benzer şey var..sen gidip 4 $ dan ripple alırsan ya da 100 milyar adet basılmış ethereum tokenine evi arabayı satıp girersen devlet napsın...kafası çalışmayan zaten uzak dursun en temizi

tabi bence daha temizi bizim ülkemizde bu işlerin fazla yayılmaması..cehaletten ötürü nereye girsek orayı batırıyoruz ne de olsa  Grin

Hocam çok iyi örnek vermişsiniz ama bizim ülkemizde düşünceler maalesef yasakcı zihniyete daha çok çalışıyor.Vpnleri yasaklamaya çalışan bir bilişim kurumumuz var.Devletin başı da maalesef aynı düşüncede.
full member
Activity: 434
Merit: 100
bence türkiyenin böyle pozitif bir tepki vermesi gerçekten çok ilginç o kadar tartışmadan sonra böye sonuca varmaları şaşırttı beni ne yalan söyleyim ama güzel hakkımızda hayırlısı olsun Cheesy
full member
Activity: 728
Merit: 151

bakanlar tabiki haklı değil....benzin yanıcı bir madde diye kullanımını yasaklamak gibi bir mantık bu...eğer cahil kalırsan bunun bedelini elbet bir gün ya paranla ya malınla ya canınla ya sağlığınla ya da başka başka şeyler ile muhakkak ödemek zorundasın..çiftlikbank olayında da bu oldu...iyi o zaman saftirikler dolandırılmasın diye interneti de kapatalım  Grin

çok örnek var ama bir örnek daha vereyim.bazı cahillerin şeker fabrikalarının satılmasını sözde haklı bulması "tabiki zarar ediyorsa satılacak"  demesinin bedelini yarın hem kendi hem ailesi ödeyecek...gdolu mısırdan yapılan nişasta ve fruktoz şurubundan yapılan gıdaları tüketerek genç yaşta kanserden ölerek..

kripto da  benzer şey var..sen gidip 4 $ dan ripple alırsan ya da 100 milyar adet basılmış ethereum tokenine evi arabayı satıp girersen devlet napsın...kafası çalışmayan zaten uzak dursun en temizi

tabi bence daha temizi bizim ülkemizde bu işlerin fazla yayılmaması..cehaletten ötürü nereye girsek orayı batırıyoruz ne de olsa  Grin
newbie
Activity: 98
Merit: 0
G20 zirvesinde çıkacak karara göre piyasa ya iyice dibi görecekti ya da eski haline dönecekti, genel olarak nötr-olumlu bir karar alınmış umarım borsaya da yansır bu durum.
full member
Activity: 196

full member
Activity: 420
newbie
Activity: 70
ülkelerin yıllar önce calısmalara başladıgı gözüküyor ama haberler nedense hep olumsuz birinden biri tutarsız o yüzden sadece izlemek en mantıklısı olacaktır tabi bu arada boğayı kaçırmayalımda.
full member
Activity: 686
Merit: 101
Kriptoparalara karşı mücadele bence yasaklayarak olmaz. Sisteme entegre etmeleri lazım başka türlü internet oldukça önünde durabilmenin pek bir yolu yok
newbie
Activity: 112
Ülkelerin kripto paralarına tepkileri olarak bu kadar iyi legal düşünce olamasına rağmen piyasanın bu halde olması gerçektne iç acıtan bir durum 780 milyar dolarlardan piyasanın bir anda 300 milyar dolarlara kadar gerilemesi.. Önemli konu aslında bu aradaki paralar kimin hesabına geçti yoksa eriyip gittiler mi ? yoksa fakirlerin cebinden zenginlerin cebine akışlar mı gerçekleşti..  Balinalar dahada mı kilo aldı.

İkinci teorinin gerçekleşmiş olması muhtemel. Benim de iki teorim var, birincisi Çin'in dünyanın süper gücü olma yolunca kripto piyasasını da önemli bir güç olarak görüyor ve anti görüntüsüyle kripto depolanıyor. Diğeri ise senin ikinci teorin ile aynı, büyük balıklar küçük balıkları topladılar, piyasaya giren çok sayıda acemi yatırımcı balinalara yem oldu ve gücüne güç katan balinalar şuan piyasayı kendi çıkarları doğrultusunda yönlendiriyor.
member
Activity: 168
birde bunlar eksik kalsın ya bilmiyorum gün geçtikçe dünya üzerinde tepkisiz gün olmuyor çin hindistan türkiye vs .. abi yeter da düşmanımız çok muş haberimiz yokmuş
full member
Activity: 602
Merit: 120
Ülkelerin kripto paralarına tepkileri olarak bu kadar iyi legal düşünce olamasına rağmen piyasanın bu halde olması gerçektne iç acıtan bir durum 780 milyar dolarlardan piyasanın bir anda 300 milyar dolarlara kadar gerilemesi.. Önemli konu aslında bu aradaki paralar kimin hesabına geçti yoksa eriyip gittiler mi ? yoksa fakirlerin cebinden zenginlerin cebine akışlar mı gerçekleşti..  Balinalar dahada mı kilo aldı.
newbie
Activity: 112
Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum ayrıca bilenler bilir Çin her yıl kriptoparaları yasaklayacağını söyler ama hiçbir zaman yasaklamaz, fiyat devlet eliyle düşürülür ve bana göre alttan toplanır.. Çin spekülatif hareket eden bir devlettir ve bitcoin'i yasaklamak gibi bir amaçları yoktur.

Bu tablo net olarak serbest veya yasak olarak değil ülkelerin kriptolara karşı tavırlarını ortaya koymaya yönelik, Çin'de malum sürekli karşı durduğunu söylediği için bakış açıları negatif olarak yansıtılmış. Tabloda ki illegal yasak anlamı değil yani.
jr. member
Activity: 462
Merit: 4
Ülkelerin bitcoin toplama yarışı sürüyyor artık çin piyasadan ne kadar bitcoin toplarsa okadar etkin olucak piyasada amerikada geri kalmamk için oda geç oldu ama toplamaya başladı bitcoin
hero member
Activity: 736
Merit: 504
newbie
Activity: 53
gelecekte bu dünyanın yeni lideri çin olacak amerika artık çırpınıyor herkes de bunun farkında peki çin eğer güçlü olacaksa hakim olacaksa kriptoya rest çekebilir mi kriptoyu görmezlikten gelen geleceğin dünyası için geride kalacak ama ne tuhafki pekçok proje en kaliteli borsa bile çinden çıkıyor.
Pages:
Jump to: