Pages:
Author

Topic: [ Güncel ] ** En çok kazandıran Mining coini ! - page 2. (Read 31936 times)

newbie
Activity: 36
Merit: 0
Piggy tavsiye ederim.
sr. member
Activity: 385
Merit: 250
www.thegeomadao.com
kazacak 1 sey yok
member
Activity: 95
Merit: 10
Dif i düşük olan coinleri tespit ettiğimizde buraya yazalım,boku çıktıktan sonra kazmanın bir anlamı kalmıyor.

Difficulty düşük olması da kazancı oldugu anlamına gelmiyor ki maalesef öyle olsaydı 0.5 lerde dff olan coinler var. kazanç hesaplaması insanı baya zorluyor.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Dif i düşük olan coinleri tespit ettiğimizde buraya yazalım,boku çıktıktan sonra kazmanın bir anlamı kalmıyor.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Haberim olsaydı keşke geçen hafta şu anda 91 dif,kötü oldu.

ya ben böyle buluyorum da kazmıyorum nedense bu kazmadığım 5 coin. kazmış olsaydım iyi para yaptırmıştım valla.
legendary
Haberim olsaydı keşke geçen hafta şu anda 91 dif,kötü oldu.
legendary
aph.aurpool

orası iyi de çok kalabalık oldu ya Smiley ben bunu diff 15 iken kazmadım 1 hafta önce şimdi uğraşıyorum : ) diğer bi pool daha var orası sıkıntılı biraz. o bakımdan sordum.
legendary
aph.aurpool
legendary
Dün 9 dan gördü zaten 10 sürpriz olmaz  Smiley Nisanda 20 yi görmesi lazım bence.

Aph kazıyorum şuanda. dün cryptorush.in'e giriş yapti fiyatı iyi günlük getirisi de öyle.

Geldim bende fena durmuyor kazanç  Smiley

hangi pooldasın ?
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
einsteinium iyidir, her ne kadar diff arttiysada fiyati gayet güzel yükseldi son 2-3 günde:)
legendary
Dün 9 dan gördü zaten 10 sürpriz olmaz  Smiley Nisanda 20 yi görmesi lazım bence.

Aph kazıyorum şuanda. dün cryptorush.in'e giriş yapti fiyatı iyi günlük getirisi de öyle.

Geldim bende fena durmuyor kazanç  Smiley
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
ECC kazıyorum, tahminim şu anda en karlı coinlerden. Tahminimi de yazayım tutarsa alıntı yaparım, mintpala eklensin veya eklenmesin, ECC_BTC'de 10'dan alım görecek Salı gününe kadar.
legendary
legendary
Ne kazıyorsunuz arkadaşlar şu anda?
sr. member
Activity: 389
Doğru, zaten şu sıralar yeni çıkan coinleri "multi-pool resistant" yapmak gibi bir trend var, bunun bir sorun olduğunu kabul ediyorum fakat benim cevabım bunların günlük olarak efektif olup olmadığına ilişkin bir yorumdu.

hocam sıze yazılmıs bır cevap degıl dı zaten, konusu acılmısken degınmeden edınemedım bu multipool mevzuna.

kimoto gravity well kullanılıyor multipool resistant icin ama o algoritma sadece coin'in diff retargetını duzenli bir hale sokarak, coin'e giris ve ardından cıkıs yapan multipool'un coin-diffin icine etmesini engelliyor, en azından bu durumdan diff'in tekrar  normal degerlere hızlıca gerı donus yapmasını saglıyor.

yukarıda bahsettıgım coin karlılıgın ıcıne etmesıne cozum degıl. o yuzden tekrar ediyorum (ustune alınanlara) multipool kullanıp da gelip buralarda vah doge, vah alt-coin'lere noldu dıye aglamayın. cunku bas sorumlulardan bırı sızsınız demektır.
newbie
Activity: 35
multipoolların alt-coin fiyatlarında ki dususlere buyuk etkı ettıgını unutmamak lazım. kazdıkları xyzcoin'i direk btc'ye cevirdikleri icin, karlılıgı yukselen coin'in fiyat artısını da engelliyorlar yukarıya duvar cekerek (piyasaya o coin'den yuksek miktarda surmeye baslayarak)

hanı gunluk kazancınız ve profitiniz tabiki onemlı ama son donemlerde su turkce bolumunde bıle alt-coin'ler ölüyor mu diye 2 topic acıldı, multipool kullanıyorsanız, gelip 2 gun sonra o topic'lerde sormayın lutfen bu coin'lere ne oldu diye.

Doğru, zaten şu sıralar yeni çıkan coinleri "multi-pool resistant" yapmak gibi bir trend var, bunun bir sorun olduğunu kabul ediyorum fakat benim cevabım bunların günlük olarak efektif olup olmadığına ilişkin bir yorumdu.
newbie
Şuan sabit kazarak MHash başına 0,0075 den fazla kazanıyorum.

Hangi coin bu?
sr. member
Activity: 389
multipoolların alt-coin fiyatlarında ki dususlere buyuk etkı ettıgını unutmamak lazım. kazdıkları xyzcoin'i direk btc'ye cevirdikleri icin, karlılıgı yukselen coin'in fiyat artısını da engelliyorlar yukarıya duvar cekerek (piyasaya o coin'den yuksek miktarda surmeye baslayarak)

hanı gunluk kazancınız ve profitiniz tabiki onemlı ama son donemlerde su turkce bolumunde bıle alt-coin'ler ölüyor mu diye 2 topic acıldı, multipool kullanıyorsanız, gelip 2 gun sonra o topic'lerde sormayın lutfen bu coin'lere ne oldu diye.
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
ben surekli multipool da kaziyorum fakat efektifliginden emin degilim. Wafflepool tecrubesi olan var mi, daha mi iyi merak ediyorum.

Multipoollar efektif olamaz. Mevcut diff değerine göre karar veriyorlar. 12:36 da XCOİN karlı görünüyor(DİFF:4), hooop XCOİN kazıyorsunuz, 13:45 te YCOİN karlı görünür(DİFF:3,5), hooop YCOİN kazmaya başlarsınız. Saat olur 23:00 bi bakarsınız XCOİn, YCOİN çakılmış, ZCOİN karlı olmuş(DİFF:3,2).. Bilmem anlatabildim mi..

Diff ve mevcut piyasa fiyatlarına göre karar veriyorlar. Diff genellikle fiyattan çok daha hızlı değiştiği için diff'e göre karar veriyor diye düşünebiliriz, sonuçta hash başına alabileceği BTC'yi maksimize etmiş oluyor. Verdiğin örnekte X ve Y coinlerin piyasa değerlerinin aynı olduğunu varsaydığımızda poolun yaptığı geçim doğru, çünkü birim zamanda daha çok coin (gelir) üretecektir.

Saat olur 23.00 ile başlayan cümleniz bütün coinler için geçerli, dolayısıyla sabit bir coin kazsanız da bu durum oluşabilir. Kaldı ki havuzların çoğu biriken miktarı olabildiğince hızlı satmaya çalışıyorlar, benim bildiğim sabit poolların hiç biri üretimin karşılığında BTC almıyor, ürettiği parayı dağıtıyor. Bu yüzden aslında yine multipoolların daha efektif olduğunu düşünebiliriz.

Sabit bir coini arayan poollarla kıyaslandığında multipoolların efektifliğini azaltan bir tek durum var, o da en karlı coinleri havuza dahil etmediklerinde gerçekleşiyor.

Özetle, doğru coin seçimiyle multipool her zaman sabit coin havuzundan daha efektiftir, sadece teoride değil, pratikde de yaşadığım deneyim bu yönde.

Şuan sabit kazarak MHash başına 0,0075 den fazla kazanıyorum.

Multipoollarda ayrıca şöyle bir sorun oluyor, yüzlerce kişiyi tek coine yönlendirerek o coinin zorluk seviyesini kısa sürede yükseltiyorlar..

Multipool kullanmanın negatif yönlerinden 2 tane söyledim ama sabit coin kazmanın negatif yönü sadece doğru coinin bulmak. E para kazanmak kolay değil, o kadarda olacak.. Tercih meselesidir..
newbie
ben surekli multipool da kaziyorum fakat efektifliginden emin degilim. Wafflepool tecrubesi olan var mi, daha mi iyi merak ediyorum.

Multipoollar efektif olamaz. Mevcut diff değerine göre karar veriyorlar. 12:36 da XCOİN karlı görünüyor(DİFF:4), hooop XCOİN kazıyorsunuz, 13:45 te YCOİN karlı görünür(DİFF:3,5), hooop YCOİN kazmaya başlarsınız. Saat olur 23:00 bi bakarsınız XCOİn, YCOİN çakılmış, ZCOİN karlı olmuş(DİFF:3,2).. Bilmem anlatabildim mi..

Diff ve mevcut piyasa fiyatlarına göre karar veriyorlar. Diff genellikle fiyattan çok daha hızlı değiştiği için diff'e göre karar veriyor diye düşünebiliriz, sonuçta hash başına alabileceği BTC'yi maksimize etmiş oluyor. Verdiğin örnekte X ve Y coinlerin piyasa değerlerinin aynı olduğunu varsaydığımızda poolun yaptığı geçim doğru, çünkü birim zamanda daha çok coin (gelir) üretecektir.

Saat olur 23.00 ile başlayan cümleniz bütün coinler için geçerli, dolayısıyla sabit bir coin kazsanız da bu durum oluşabilir. Kaldı ki havuzların çoğu biriken miktarı olabildiğince hızlı satmaya çalışıyorlar, benim bildiğim sabit poolların hiç biri üretimin karşılığında BTC almıyor, ürettiği parayı dağıtıyor. Bu yüzden aslında yine multipoolların daha efektif olduğunu düşünebiliriz.

Sabit bir coini arayan poollarla kıyaslandığında multipoolların efektifliğini azaltan bir tek durum var, o da en karlı coinleri havuza dahil etmediklerinde gerçekleşiyor.

Özetle, doğru coin seçimiyle multipool her zaman sabit coin havuzundan daha efektiftir, sadece teoride değil, pratikde de yaşadığım deneyim bu yönde.

Pages:
Jump to: