Pages:
Author

Topic: HDP nin Öz Yönetim Açıklaması ve Doğudaki Olaylar Hakkında Düşünceleriniz? - page 4. (Read 5035 times)

sr. member
Activity: 350
Merit: 250
orada çalıştığım dönemlerden biliyorum, bölge halkının Türklerle bir sorunu yok
En ufak bir sıkıntı yaşamadım
Onların sorunu devletle, askerle, polisle.
Yani daha ideolojik..
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
Çözüm süreci devam etseydi bile genel olarak değişen bir şey olacağını sanmıyorum.

Orada ki insanların büyük çoğunluğu pkk nın yanında, çocuklar gündüz devletin okula gidiyor akşam hendeklerin arkasından devletin polisine kurşun sıkıyor. İstanbul'da bile pkk yandaşı bir sürü insan var. Gerçekten çok cahiller ve gerçekten bu dünyada yaşamıyor gibiler. Cahil kelimesini küçümsemek için söylemedim, 5 dk konuş öyle bir gaza geliyorlar ki canlı bomba olup taksim meydanında patlatırlar kendilerini.

Bence olayların olduğu yerlerde yeni binalar yapıp temiz insanları oralara yerleştirmek lazım. Geride kalanlarıda güzelce bir temizlemek lazım. Devlet kimin terörist kimin insan olduğunu gayet iyi biliyor, bu ayrımı da yapabilirler. Temizlik bittikten sonra da insanlar evlerine dönecekler. Maliyet yüksek ama en azından sivil kayıpların önüne geçilebilir böylece.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Malesef bu sorun öyle silahla çözülebilecek kadar ''küçük'' değil..
önce o yörenin insanını kazanmak lazım
medyaya bakıp ordakiler askerin, devletin yanında sanmayın
orada yaşayan dostlarına, akrabalarınıza bir sorun

AKP-HDP arasında gidip gelen vatandaş bu durumdan bıkmış vaziyette fakat bazı şehirlerde bir kesim var ki koyu HDP ve PKK destekçisi o insanları da kazanmak maalesef çok zor.

Pkk dediğin zaten o halk.Pkk yı azdıran 7 haziran seçimleri sonrası çözüm sürecini askıya alan Akp dir.Baktılar oylar düşüyor,Hdp batıdan bile oy alıyor 1 günde 180 derece politika değiştirdiler.Önümüzde ne var dersen onuda söyliyim.Hdp baraj altına itilmek için her yol denenecek gerek siyasi gerek hukuki olarak kapatma,ne olursa.Çünkü başkanlık için tek şart 1 partinin baraj altında kalması.Evet pkk suçlu ama bu suça zemin hazırlayan da Akp'dir.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro

AKP-HDP arasında gidip gelen vatandaş bu durumdan bıkmış vaziyette fakat bazı şehirlerde bir kesim var ki koyu HDP ve PKK destekçisi o insanları da kazanmak maalesef çok zor.
full member
Activity: 168
Merit: 100
sr. member
Activity: 574
Merit: 252
80li yıllardan beri güneydoğu zaten hep böyleydi. Gezi olayları döneminde olduğu gibi medya 3 maymunu oynuyordu. Çözüm süreci boyunca kaç tane şehit eğitim zayiatı ve "psikolojik sorunlardan intihar etti" denilerek memleketine gönderildi haberiniz var mı?

Çözüm süreci madem silah bıraktırdı teröristlere, askerin psikolojisini ne bozdu da bunca vatan evladı intihar etti?

Bu olaylarda akp hükümeti ve pkk (ve siyasal uzantıları) %50 - %50 suçludur.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1000
Şehit haberi mi geliyor? Ak Parti seçimi kazandığından beri şehit haberi görmedim. Ülkede iç savaş yok her şey çok güzel. Yaşasın Ak Parti. Ülkemizi bölemeyeceksin hain Amerikalı. Bu millet senin oyununa gelmez!
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Malum ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Doğu da hendekler barikatlar. Bir yanda bunu öz yönetim ilanları duyulurken bir yandan hergün şehit haberleri gelmekte. Hdp ye göre Hendekler barikatlar hükümetin politikasının sonucu, hükümete göre bu vahsetin sorumlusu hendekler - barikatlar ve hdp nin ayrılıkçı politikası. doğu illerimiz savaş alanına dönmüş bir yandan.
Siz neler düşünüyorsunuz?
Pages:
Jump to: