Pages:
Author

Topic: Helium - page 2. (Read 2261 times)

member
Activity: 340
Merit: 19
October 10, 2021, 08:05:08 AM


A ne znam... Type1 senzor mi je preskup da bi se igrao s njim. A ionako nemam lokaciju na tier1 području pa ništa od toga.

Inače, na Telegramu sam pročitao da Emrit ulazi u PlanetWatch s type1 senzorima. Nisu rekli koliko će zarade dijeliti ljudima kod kojih je senzor, ali piše da onaj kod kojeg je senzor mora platiti licencu, a oni šalju senzor besplatno. Po meni je to OK ali samo ako će povećati podjelu zarade na barem 60% njima i 40% vlasniku licence. Nema šanse da im netko plati licencu za 20% zarade. Pogotovo jer će s Emritom jako brzo doći do saturacije pa će i zarada biti puno manja.

Je skup je, ja sam ga uzeo, ali eto imam +tier 1 područije i čisto sumnjam da se je neko prije mene sjetio ovdje uzeti PW senzore, a čisto sumnjam i da ljudi oko mene znaju šta je PW, tako da mislim da mi se isplati, a što se tiče Emrita, tu nemogu ništa utjecati, samo se nadam da im neće dobro proć kao sa Heliumom, jer će oni samo jednom iskeširati tih 1600€, dok korisnik mora svake godine, ili svake 3 godine kupovati licence, a ako je 20-40% zarade za korisnike nije baš neka zarada korisnicima. Isto se tako nadam da će konačno porasti cjena tokena, tako da bi moglo itekako biti isplativo kupiti T1 uređaj.

Ovo za saturaciju neznam napamet brojke, ali ide ovako nekako: tier1 je kojih 2500 uređaja, a tier 2je kojih 2000 uređaja za saturaciju. Brojke nisu točne, tako da ih se treba provjeriti, ima u njihovom white paperu.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 10, 2021, 02:31:36 AM
A zato jer nisam isao u detalje. Nemam vremena svaku pizdariju koju probam istrazivat u dubinu. A i da jesam znao, opet ekipa oko mene pitanje dal zna ili ne, i dodje na isto

Ma da, OK. Ja sam stvarno dobro proučio Helium tako da se iznenadim kad netko ne zna neke osnovne stvari Grin Btw, jesi ti dobio svoje uređaje? Ako da, jesi zadovoljan zaradom?


Zato su mogli rezervirati za onog tko je naručio prvi, jer se ovako može desit da više ljudi naruče senzor za isti pixel, a nitko nema pojma da je netko već naručio uređaj

A ne znam... Type1 senzor mi je preskup da bi se igrao s njim. A ionako nemam lokaciju na tier1 području pa ništa od toga.

Inače, na Telegramu sam pročitao da Emrit ulazi u PlanetWatch s type1 senzorima. Nisu rekli koliko će zarade dijeliti ljudima kod kojih je senzor, ali piše da onaj kod kojeg je senzor mora platiti licencu, a oni šalju senzor besplatno. Po meni je to OK ali samo ako će povećati podjelu zarade na barem 60% njima i 40% vlasniku licence. Nema šanse da im netko plati licencu za 20% zarade. Pogotovo jer će s Emritom jako brzo doći do saturacije pa će i zarada biti puno manja.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
October 08, 2021, 12:18:49 PM
Evo jos jedan info koji sam danas saznao, vjerojatno ga vecina zna, ali ako se pojave novi uređaju u vašem hexu, ili u susjednom, onaj faktor zarade pada.... totalni bullshit za vece gradove jer ih ekipa ima po 5-6 u jednom hexu

Kako to nisi znao? Pa to je najvažniji dio kod odlučivanja gdje ćeš postaviti uređaj. PlanetWatch je to puno bolje riješio za type1 senzore. Imaš područja i ako si prvi u području, onda si lead senzor i zarađuješ 100% tokena. Ako si drugi, onda si backup senzor i zarađuješ ja mislim 20% onoga što zaradi lead senzor. Na taj način te boli ona stvar ako ti se netko uvali u tvoje područje nakon što si postavio svoj senzor. Jedino je zeznuto ako kupiš senzor (koji je skup ko vrag!) i dok čekaš dostavu netko se uguzi na tvoju lokaciju.

A zato jer nisam isao u detalje. Nemam vremena svaku pizdariju koju probam istrazivat u dubinu. A i da jesam znao, opet ekipa oko mene pitanje dal zna ili ne, i dodje na isto
member
Activity: 340
Merit: 19
October 08, 2021, 11:59:06 AM


Kako to nisi znao? Pa to je najvažniji dio kod odlučivanja gdje ćeš postaviti uređaj. PlanetWatch je to puno bolje riješio za type1 senzore. Imaš područja i ako si prvi u području, onda si lead senzor i zarađuješ 100% tokena. Ako si drugi, onda si backup senzor i zarađuješ ja mislim 20% onoga što zaradi lead senzor. Na taj način te boli ona stvar ako ti se netko uvali u tvoje područje nakon što si postavio svoj senzor. Jedino je zeznuto ako kupiš senzor (koji je skup ko vrag!) i dok čekaš dostavu netko se uguzi na tvoju lokaciju.

Zato su mogli rezervirati za onog tko je naručio prvi, jer se ovako može desit da više ljudi naruče senzor za isti pixel, a nitko nema pojma da je netko već naručio uređaj
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 08, 2021, 09:43:28 AM
Evo jos jedan info koji sam danas saznao, vjerojatno ga vecina zna, ali ako se pojave novi uređaju u vašem hexu, ili u susjednom, onaj faktor zarade pada.... totalni bullshit za vece gradove jer ih ekipa ima po 5-6 u jednom hexu

Kako to nisi znao? Pa to je najvažniji dio kod odlučivanja gdje ćeš postaviti uređaj. PlanetWatch je to puno bolje riješio za type1 senzore. Imaš područja i ako si prvi u području, onda si lead senzor i zarađuješ 100% tokena. Ako si drugi, onda si backup senzor i zarađuješ ja mislim 20% onoga što zaradi lead senzor. Na taj način te boli ona stvar ako ti se netko uvali u tvoje područje nakon što si postavio svoj senzor. Jedino je zeznuto ako kupiš senzor (koji je skup ko vrag!) i dok čekaš dostavu netko se uguzi na tvoju lokaciju.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
October 08, 2021, 09:23:58 AM
Evo jos jedan info koji sam danas saznao, vjerojatno ga vecina zna, ali ako se pojave novi uređaju u vašem hexu, ili u susjednom, onaj faktor zarade pada.... totalni bullshit za vece gradove jer ih ekipa ima po 5-6 u jednom hexu
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 07, 2021, 03:05:49 AM


Mislim da nisu. Kad izađe PoC v11 (najavljuju za sredinu ovog mjeseca, ne znam točno koji datum), onda bi svi uređaji koji nemaju točnu lokaciju trebali imati invalid witnesse i neće ništa zarađivati. Znači ako ti je stvarna lokacija između uređaja 500 metara, a prijavljene lokacije su puno više udaljene (npr. kilometar, dva razmaka), nećeš zarađivati ništa.

Kako će oni znati stvarnu lokaciju, dali ti uređaji imaju u sebi nekakav GPS?

Nije stvar točne lokacije nego kakva je jačina signala između dva uređaja. Ako na Helium exploreru piše da je udaljenost između dva uređaja 5 kilometara, a signal je prejak jer je stvarna udaljenost 100 metara, znači da lokacija uređaja nije točna i bit će invalid witness (u prijevodu - nema nagrade). Mislim da bi time zapravo mogle porasti nagrade za uređaje koji tu točno assertani jer hrpetina Kineza koji spoofaju lokacije neće dobivati HNT.
member
Activity: 340
Merit: 19
October 06, 2021, 11:05:27 AM


Mislim da nisu. Kad izađe PoC v11 (najavljuju za sredinu ovog mjeseca, ne znam točno koji datum), onda bi svi uređaji koji nemaju točnu lokaciju trebali imati invalid witnesse i neće ništa zarađivati. Znači ako ti je stvarna lokacija između uređaja 500 metara, a prijavljene lokacije su puno više udaljene (npr. kilometar, dva razmaka), nećeš zarađivati ništa.

Kako će oni znati stvarnu lokaciju, dali ti uređaji imaju u sebi nekakav GPS?
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 06, 2021, 10:24:51 AM
a recimo da uzmen dva bobcatminera300 jel donose duplu zaradu ili smetaju jedan drugome?
Moraju biti udaljeni barem 350m jedan od drugoga, ili da im spoofas lokaciju (sto bas nije moralno).
Inace ce ti jedan drugom krasti tokene, i ko da imas samo jednog. Ako imas rodbinu neku udaljenu, daj im jedan i reci da ce im poboljsat internet, haha

Zar nisu počeli banat ljude koji spofaju lokaciju?

Mislim da nisu. Kad izađe PoC v11 (najavljuju za sredinu ovog mjeseca, ne znam točno koji datum), onda bi svi uređaji koji nemaju točnu lokaciju trebali imati invalid witnesse i neće ništa zarađivati. Znači ako ti je stvarna lokacija između uređaja 500 metara, a prijavljene lokacije su puno više udaljene (npr. kilometar, dva razmaka), nećeš zarađivati ništa.
member
Activity: 340
Merit: 19
October 06, 2021, 09:03:07 AM
Zar nisu počeli banat ljude koji spofaju lokaciju?

Pojma nemam.

BTW prodajem 3 Emrit RAK v2 minera.
Ako je netko zainteresiran, neka se javi na PM.
Lokacija Zagreb, no nije bed ih poslat tu regionalno (SLO, BIH, SRB RS)

Imaš PM
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
October 06, 2021, 07:33:24 AM
Zar nisu počeli banat ljude koji spofaju lokaciju?

Pojma nemam.

BTW prodajem 3 Emrit RAK v2 minera.
Ako je netko zainteresiran, neka se javi na PM.
Lokacija Zagreb, no nije bed ih poslat tu regionalno (SLO, BIH, SRB RS)
member
Activity: 340
Merit: 19
October 06, 2021, 07:16:18 AM
a recimo da uzmen dva bobcatminera300 jel donose duplu zaradu ili smetaju jedan drugome?
Moraju biti udaljeni barem 350m jedan od drugoga, ili da im spoofas lokaciju (sto bas nije moralno).
Inace ce ti jedan drugom krasti tokene, i ko da imas samo jednog. Ako imas rodbinu neku udaljenu, daj im jedan i reci da ce im poboljsat internet, haha

Zar nisu počeli banat ljude koji spofaju lokaciju?
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
October 06, 2021, 06:36:48 AM
a recimo da uzmen dva bobcatminera300 jel donose duplu zaradu ili smetaju jedan drugome?
Moraju biti udaljeni barem 350m jedan od drugoga, ili da im spoofas lokaciju (sto bas nije moralno).
Inace ce ti jedan drugom krasti tokene, i ko da imas samo jednog. Ako imas rodbinu neku udaljenu, daj im jedan i reci da ce im poboljsat internet, haha
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 05, 2021, 07:14:07 PM
a recimo da uzmen dva bobcatminera300 jel donose duplu zaradu ili smetaju jedan drugome?
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
October 05, 2021, 05:22:20 PM
pozdrav ekipa, planiram kupiti pisces outdoor, zivim u sirem centru Splita, moze mi netko reci koliko se isplati ili ako im neka stranica da vidim koliko bi dnevno donosija hnt? hvala na pomoci

To ti je varijabilno, ali evo meni je trenutno neki prosjek sa indoor minerom oko 0.35 HNT. Ne djeluje puno, ali nije ni lose. $5-$6 dolara dnevno je cisto ok za pasivni income, i moram jos 2 minera postavit tako da ce biti para
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 05, 2021, 05:09:59 AM
pozdrav ekipa, planiram kupiti pisces outdoor, zivim u sirem centru Splita, moze mi netko reci koliko se isplati ili ako im neka stranica da vidim koliko bi dnevno donosija hnt? hvala na pomoci
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 04, 2021, 08:57:43 AM
A neznam tocno, al sam negdje vidio te izracune.
Pitaj na discordu, onaj Judge ce sigurno znati jer zivi tamo

Ma, tamo kad god netko pita nešto o zaradi, odgovor je uvijek da nitko nema pojma kako se dijele nagrade za Proof-of-coverage. Nije mi to toliko niti bitno. Više me zanima zašto mi drugi uređaj kojeg imam na drugoj lokaciji nema skoro nikakve aktivnosti u zadnjih tjedan dana. Ono, povremeno se pojavi "Created Challenge" i to je to. Očito nešto s Internetom ne štima na toj lokaciji tako da ću vjerojatno morati mijenjati. Ali to tek krajem mjeseca kad se vratim s mora Smiley
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 03, 2021, 06:42:53 PM
A pise ti za helium. Imas i formule koje ti tocno govore kako, kada i kolko.
Svaka od akcija koje mineri rade ima svoj weight, i ovisno o onim varijablama (dal si relayed itd,,,) ti se racuna

Sad sam se sjetio da ti nisam odgovorio na ovaj post. Gdje si pronašao te formule? U whitepaperu? Prošao sam ga na brzinu i nisam pronašao nikakve formule za izračun zarade. Recimo danas je moj uređaj imao beacon koji su vidjela tri witnessa. Jedan witness je od toga zaradio 0.278 HNT, a ostala dva su zaradila 0.217 HNT. Kako? Zašto? Sva četiri uređaja (moj i tri witnessa) imaju reward scale 1.0.

A neznam tocno, al sam negdje vidio te izracune.
Pitaj na discordu, onaj Judge ce sigurno znati jer zivi tamo
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 03, 2021, 12:33:21 PM
A pise ti za helium. Imas i formule koje ti tocno govore kako, kada i kolko.
Svaka od akcija koje mineri rade ima svoj weight, i ovisno o onim varijablama (dal si relayed itd,,,) ti se racuna

Sad sam se sjetio da ti nisam odgovorio na ovaj post. Gdje si pronašao te formule? U whitepaperu? Prošao sam ga na brzinu i nisam pronašao nikakve formule za izračun zarade. Recimo danas je moj uređaj imao beacon koji su vidjela tri witnessa. Jedan witness je od toga zaradio 0.278 HNT, a ostala dva su zaradila 0.217 HNT. Kako? Zašto? Sva četiri uređaja (moj i tri witnessa) imaju reward scale 1.0.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 02, 2021, 07:49:22 AM
Ma iskreno, neznam dal bi se isapp zajebavat. Zarada je pala drasticno, rekao bi i skoro 80%, a i navodno je sada halving cime ce jos vise pasti.
A dam se kladiti da ce mineri biti nekih $1k sa carinom i svime

Ja sam se prijavio. Ako ništa, uvijek možete prodati uređaj nekome tko ga hoće. Ima ekipe koja naručuje dosta komada. Što se zarade tiče, da dosta je pala. Pogotovo od jučer kad je bio halving. Ali gle, čak i da platim $1000 za uređaj, trenutno zarađujem nešto preko 1 HNT dnevno. To je 30 HNT ($400) mjesečno. Po meni je to i dalje jako dobra investicija jer se radi passive income koji isplati uređaj za 3 mjeseca (ako cijena ne naraste) - gdje uređaj uključiš i to je to. Nemaš nikakvog posla oko toga.

Jedini potencijalni problem kojeg vidim je spoofanje lokacija uređaja. Ako to ne riješe, projekt je sigurno osuđen na propast. Jer ako ekipi oko projekta nije bitno što ekipa u Kini ima po nekoliko desetaka uređaja u jednoj sobi i spoofaju im lokaciju, onda se niti projektu ne piše dobro.

Osobno sam prilično zaradio na Heliumu tako da mi kupnja jednog uređaja ne predstavlja neki rizik. Ako ne uspije, nema veze. A ako uspije, super.
Pages:
Jump to: