Pages:
Author

Topic: HoDL Etmesi sağlam olduğunu düşündüğünüz ALTCOİNler - page 4. (Read 907 times)

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Burada yazılabilecek tek coin ETH gibi gözüküyor ama "elimde olmadığı halde" Uniswap kullanılan bir proje olduğu için belki bu boğa dönemi gelirse yıldız o olabilir diye düşünüyorum. İlla hold edilecekse top 20 coinler de düşünülebilir bunlardan da batan olur ama bu piyasa zaten hiç takip etmeden para kazanayım yeri pek değil.
Şahsi düşüncem odur ki Eth artık bir altcoin değildir.
Çatısı altında binlerce token barındıran (kaldı ki bazıları cidden çok iyi işler), piyasanın Bitcoin'den sonraki en önemli coin'i halinde olan, hakkındaki küçük haberler bile piyasayı etkileyen bir coin artık alt mıdır? Alternatif midir?
Belki de alternatiftir, en iyi alternatif... Wink

Eth altcoin olmadığını ispatlamak için öncelikle bitcoin bağımlılığından kurtulması gerekir. Belki de bu önümüzdeki boğa döneminde bitcoin düştüğü halde, ethereum çıktığını görürsek işte o zaman Eth artık bu piyasanın lokomotifi diyebileceğiz.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Burada yazılabilecek tek coin ETH gibi gözüküyor ama "elimde olmadığı halde" Uniswap kullanılan bir proje olduğu için belki bu boğa dönemi gelirse yıldız o olabilir diye düşünüyorum. İlla hold edilecekse top 20 coinler de düşünülebilir bunlardan da batan olur ama bu piyasa zaten hiç takip etmeden para kazanayım yeri pek değil.
Şahsi düşüncem odur ki Eth artık bir altcoin değildir.
Çatısı altında binlerce token barındıran (kaldı ki bazıları cidden çok iyi işler), piyasanın Bitcoin'den sonraki en önemli coin'i halinde olan, hakkındaki küçük haberler bile piyasayı etkileyen bir coin artık alt mıdır? Alternatif midir?
Belki de alternatiftir, en iyi alternatif... Wink
full member
Activity: 1016
Merit: 146
eth'yi altcoin olarak göremiyorum bu piyasanın alt yapısıdır eth gerekliliği tartışılamaz şuan.bunu baz aldığımızda trx'de ek bir seçenek olarak değerlendirilebilir. bnb, ftt ve sevgili xem ve dot olarak 4 altcoin söyleyebilirim.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Bana göre hodl yapılacak tek coin bitcoindir, gerisini boşver gitsin, bir coini en fazla tutacağım süre 1 yıldır o da trende ve coinin durumuna bağlı, bir yıldan fazla sürede uçarsa da uçsun umrumda değil, hodl mantığından uzaklaşalı çok zaman oldu.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Şu an çok ucuz olan, gelecekte farklılık yaratabilecek birkaç proje belki. Ben idena hold ediyorum, umarım onlardan biri olur.

Benim de elimde bir miktar idena var 1 dolara çıkabileceğini düşünüyorum eğer beklediğim gibi idena 1 dolara yükselirse elimdekileri hiç düşünmeden satarım ama. Grin
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Bu soruyu kendi kendime soracak olsaydım eğer öncelikle bazı şeyleri netleştirirdim.

1)Ne kadar param var hold etmek için?
2)Ne kadar süre bu paraya ihtiyacım olmayacak?
3)Ne kadarlık değer kaybına göz yumabilirim?
4)Elimdeki paranın ne kadar değer kazanması için hold edeceğim?

Coinmarketcapta yer alan altcoinlerin grafiklerinden anladıklarımla yukardaki verdiğim sorulara cevap vereceğim.

1) Öncelikle borç harç kredi gibi benzeri olmayan elimde dişimden tırnağımdan artırdığım ama yastık altında enflasyona karşı değer kaybetmesini istemediğim miktardan söz ediyorum. Borç harçla krediyle hold edecek olursam yanlış aksiyonlarda bulunabilirim. 10 birimden 8 birime düştüğünde ulan bu borçtu krediydi şuydu buydu deyip akılla değil korkuyla hareket edebilirim ki bundan ötürü hold edeceğim miktarı dikkatli belirlerdim.

2)Yukarıda dediğim gibi yaklaşan önemli durumlar olabilir. Örneğin seneye üniversitem bitecek ve askerliği direk aradan çıkartmak isteyeceğim ve hemen hemen hold için kullanacağım maksimum tarih 1,5 yıl sonrası. Bu sizin için farklıdır bu evlilik olabilir, çocuk olabilir efendime söyleyeyim yeni bir ev araba olabilir. Kısacası önümde karşıma çıkabilecek nakite ihtiyaç hali olabilecek etkenleri hesaplardım buna göre bir kısmı normal olarak köşede tutabilirdim. Bu şey gibidir siftah parasını masanın üstünde camın altında tutan esnaf şeysi gibi gibi.

3)10 birime aldığın ama güvendiğin bir altcoinin sen 6 birime düşmesine göz yumarsın ben 7. Erkekliğin 10'da 9 u kaçmaktır derler ya hah traderliğinde 10'da 9'u gerekli gördüğün yerde kaçmaktır abi. Çıkış dip fiyatını iyi belirlemek lazım körü körüne 5-4-3-2-1 deyip patlamaya değmez.

4) 10'da 9'u gerekli gördüğün yerde kaçmak olduğu gibi 10'da 1'ide gerekli gördüğün yerde kazancı kabullenip çıkmaktır.

Şahsen bu adımlarla size göre çok az olsa da birkaç altcoini 2 haftadır hold ediyorum yeni yıla kadar bir roadmap çizdim. Bir tanesinde erkenden çıkacak gibi duruyorum. Bir tanesi gerek dolar kuruyla gerekte coinin şahlanmasıyla çıkışa yakınım.

Ne demiş atalarımız " Başkasının tüyosuyla coin holdlama, bulursun kendini dumplukta" Cheesy Tamam tamam vurmayın çok soğuk oldu Cheesy
member
Activity: 854
Merit: 50
Eskiler yükselmiyor yenileri takip edemiyoruz.. Ödüllerden gelenler swap yaptımı yapmadı mı diye bilemiyoruz..Paramız pul olacak bu gidişle.Bu senenin para ederleri Defi tokenleri.Araştırıp  defi projelerine para atmak daha mantıklı. ( Gidipde 0.25 dolardan XRP alıp 10 doları bekleyenlerden olmayalım)
member
Activity: 215
Merit: 13
Şu an çok ucuz olan, gelecekte farklılık yaratabilecek birkaç proje belki. Ben idena hold ediyorum, umarım onlardan biri olur.
full member
Activity: 980
Merit: 207
eskiden bu tür başlıklarda insanlar elinde patlamış olam shitcoinleri yazardı. hatta aynı kullanıcıya ait 4-5 hesaptan da o shitcoini destekleyen postlar atarak ortalığı şenlendirirdi. şu an bakıyorum da yan hesaplar fazla yok bir de biraz akıllandık sanırım. klasik olarak eth ve bnb gibi isimler geçiyor.
@bobita'nın altcoin ve hodl (sağlamlık) fikrine tam olarak katılmıyorum. mesela zamanında link alan birisi projenin pek de dandik olmadığını anlamıştır ama ne var link gibi örnekler elimizde çok değil. bundan birkaç sene önce bu durum daha fazlaydı.
bu yüzden günü birlik parlayan ya da en fazla 3-5 ay popüler olacak altcoinlere saldırmamak gerekiyor yoksa sonucu yine 2018 yılı gibi olur. ben de her zaman dediğim gibi ether'den yanayım. biraz bnb ve trx de eklenebilir listeye. tezos'un götü başı ayrı oynadığı için ona kişisel olarak gıcığım. "neden tezos'a atar yaptın?" demeyin sadece kişisel:)
Gospodin ben altlardan sağlam çıkmaz anlamında yazmadım ama, arkadaşın kullandığı ifadenin bendeki çağrışımı şu: "alayım, kenara atayım, unutayım gitsin"
Bu anlamda diyorum ki, altlarda öyle bir rahatlık olamaz, sürekli kontrol etmelisin, sadece postumda yazdığım nedenlerden dolayı da değil üstelik, mesela ekip bir swap yapar, değişim için de 6 ay süre verir, kaçırırsın, sonra elindekileri değerinin üçte birine swaplamaya uğraşır durursun, veya 3 kuruşluk heriflere dil dökersin.
O nedenle bana göre Btc ve Eth dışında koy kasaya keyfine bak denilecek emtia yok, çoğu kişinin güvendiği Bnb dahil, hatta en çok dikkat edilmesi gerekenlerden birisi Bnb.

John McAfee'nin switch tokeni buna ne güzel örnek. Bir arkadaş başlık açmıştı hatta. Bu switch swap yapmış ama o takip etmeden etherdelta da satmak için oraya transfer etmiş. Sonra swapi kaçırmış ve aylar sonra aldığı tokenin ederi 70-80 ethereum ederken o takip etmediği için çöp olmuş
 Altcoinlerde böyle riskler de ne yazık ki her zaman var.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
eskiden bu tür başlıklarda insanlar elinde patlamış olam shitcoinleri yazardı. hatta aynı kullanıcıya ait 4-5 hesaptan da o shitcoini destekleyen postlar atarak ortalığı şenlendirirdi. şu an bakıyorum da yan hesaplar fazla yok bir de biraz akıllandık sanırım. klasik olarak eth ve bnb gibi isimler geçiyor.
@bobita'nın altcoin ve hodl (sağlamlık) fikrine tam olarak katılmıyorum. mesela zamanında link alan birisi projenin pek de dandik olmadığını anlamıştır ama ne var link gibi örnekler elimizde çok değil. bundan birkaç sene önce bu durum daha fazlaydı.
bu yüzden günü birlik parlayan ya da en fazla 3-5 ay popüler olacak altcoinlere saldırmamak gerekiyor yoksa sonucu yine 2018 yılı gibi olur. ben de her zaman dediğim gibi ether'den yanayım. biraz bnb ve trx de eklenebilir listeye. tezos'un götü başı ayrı oynadığı için ona kişisel olarak gıcığım. "neden tezos'a atar yaptın?" demeyin sadece kişisel:)
Gospodin ben altlardan sağlam çıkmaz anlamında yazmadım ama, arkadaşın kullandığı ifadenin bendeki çağrışımı şu: "alayım, kenara atayım, unutayım gitsin"
Bu anlamda diyorum ki, altlarda öyle bir rahatlık olamaz, sürekli kontrol etmelisin, sadece postumda yazdığım nedenlerden dolayı da değil üstelik, mesela ekip bir swap yapar, değişim için de 6 ay süre verir, kaçırırsın, sonra elindekileri değerinin üçte birine swaplamaya uğraşır durursun, veya 3 kuruşluk heriflere dil dökersin.
O nedenle bana göre Btc ve Eth dışında koy kasaya keyfine bak denilecek emtia yok, çoğu kişinin güvendiği Bnb dahil, hatta en çok dikkat edilmesi gerekenlerden birisi Bnb.
member
Activity: 1254
Merit: 43
2018 başı gibi bunun aynısı bir konu açılmıştı ve yanlış hatırlamıyorsam o konuda en çok şillenen coin NEO idi ve o zamanlar fiyatı 80 dolar civarlarıydı. O konudan 15-20 gün sonra NEO 180 dolarları gördü ama herkes "HODL'a devamke" tarzı mesajlar attı. Sonuç? 1 yıl boyunca durmadan düşerek 6 dolarları gördü ve şuanda bile 13-16 dolar arası geziyor. HODL, pişmanlıktır.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1002
Aslında bu altcoinler hakkında söylenecek çok basit bir tavsiye verecek olursam. Sağlam projelerden oluşan bir kaç sepet yapıp uzun vadeli beklemek gerekiyor tabiki bu bir yatırım tavsiyesi değil şahsi görüşümdür. Sürekli bir alt sat durumunun riskli oldugunu düşünüyorum alt coinlerde.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
HoDL Etmesi sağlam olduğunu düşündüğünüz ALTCOİNler...
Daha en baştan mantık yanlış bana göre, "Altcoin-Hodl-Sağlam" bir araya gelebilecek kavramlar değil, asla böyle bir rahatlık yok, olmamalı. Projenin niyetini bilemezsin, niyeti düzgün olsa da izlenecek yol kırk kere değişir, güvenemezsin, yine niyeti düzgün olsa da genel durum ve piyasa şartları emtiayı nereye götürür bilemezsin ve yazdıklarım istisnai şeyler değil.
O nedenle Bitcoin ve (artık) Ethereum hariç hiçbir şey elinde tutmak anlamında sağlam falan kabul edilemez.
full member
Activity: 980
Merit: 207
Eskiden 600-700 coin vardı kime el atsan x5-10 yapardı en az. Şimdi tam manasıyla şans işi . Herkes elinde olanı söyler ama asıl mantıklı olan eth ve bnb bence. Eth zaten çoğu tokenin olmazsa olmazı. Bnb de zaten söylenecek bir şey yok
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Aklımda çok var büyüklerden çok küçüklere bakıyorum ben geleceği parlak olanlar zengin ediyor genelde. Mesela dün Bitshares başlığını açtım yine kafama yatan olursa basliklarini acmaya devam edeceğim YTD.
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
Hocam binance'ye giren yeni coinlerden uzak durun kazanmak kadar kaybetmemek de önemli sonuçta ayrıca yeni güncelleme olacak olan birkaç coin var onları elinizde tutabilirsiniz. Ayrıca eth 2.0 güncellemesi ile 600-800 bandına gidebilir bakalım
member
Activity: 518
Merit: 15
Mainnet haberi var diye $STX'in önümüzdeki 1 ayda piyasaya göre ayrışacağını düşünüyorum. Ayrıca Haziran 2021'e kadar da $SAND tutmayı planlıyorum.
member
Activity: 756
Merit: 17
Eth ve bnb dışında gerisi riskli geliyor bana. Bi sepet oluşturacaksanız ve fazla risk almak istemiyorsanız eth BTC ve bnb dışına fazla çıkmayın bence.
Pages:
Jump to: