Pages:
Author

Topic: Hrvatski (Croatian) - page 23. (Read 356094 times)

newbie
Activity: 1
Merit: 0
August 14, 2014, 01:24:29 PM
Bok za pocetak!

Vec dulje vrijeme pratim scenu sa kriptovalutama.
Skupio sam dosta novaca koje bi uložio u kopovinu prvnestveno BTC, i među ostalim i druge alcoinove.
Nisam se odlučio za miniranje vec za drugu opciju, kupim bitcoinove i cekam dok narastu, pa ih prodam, a u međuvremenu polako pratim razvoj ostalih altcoinova

No neide sve tako lako.

Naime imam acc na Bitstamp i btce no nikako nemogu napraviti depozit tj. kreditirati svoj acc na burzama sa dolarima ili eurima.

Prosli tjedan sam uplatio u banki 2050 dolara sa detaljima uplate sa stranice btce.
Danas sam dobio obavjest da je banka u češkoj odbila primiti uplatu iz nepoznatih razloga te sam refundiran.

premda u hrvatskoj ne postoji sepa transakciju su mi obradili kao običnu deviznu doznaku.
meni se čini da ljudi u banki neznaju baš najbolje svoj posao.

zanimaju me nekoliko stvari za početak pa bi molio neka vaša iskustva.

1) ako je netko uspješno napravio uplatu/isplatu dolara ili eura na neku od trading platformi zanima me sa koje banke i na koju burzu je raen transkakcija
2) da skratim muke, da li ima netko na forumu zainteresiran za prdaju BTC ( zanima me kupovina BTC u vrijednosti do 5k€ )
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
Super Smash Bros. Ultimate Available Now!
August 14, 2014, 12:09:24 PM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.

Što je vruće dole? Jutros se nad Zagrebom prolilo kao da je netko odvrnuo pipu tako da je sada svježe.

Vruce da cujes cvrcke kao cvrce kroz dupla stakla ni dvi klime me nemogu oladit... a mala je skupila neku virozu i sve zarazila...

Evo meni je dan spao na to da sam sad morao obući majicu dugih rukava nakon što sam zatvorio prozor Sad

Jos je juzina i puni glavu i sutra praznik pa su svi danas po gradu... spremanje nocas pjeske u Sinj, u Međugorje kako ko kako di...

Ajde baš lijepo, bar će biti veselja kod vas. Evo mi planiramo neke pive utopiti navečer, ali svi su nekako truli danas...
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 14, 2014, 11:58:17 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.

Što je vruće dole? Jutros se nad Zagrebom prolilo kao da je netko odvrnuo pipu tako da je sada svježe.

Vruce da cujes cvrcke kao cvrce kroz dupla stakla ni dvi klime me nemogu oladit... a mala je skupila neku virozu i sve zarazila...

Evo meni je dan spao na to da sam sad morao obući majicu dugih rukava nakon što sam zatvorio prozor Sad

Jos je juzina i puni glavu i sutra praznik pa su svi danas po gradu... spremanje nocas pjeske u Sinj, u Međugorje kako ko kako di...
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
Super Smash Bros. Ultimate Available Now!
August 14, 2014, 10:12:11 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.

Što je vruće dole? Jutros se nad Zagrebom prolilo kao da je netko odvrnuo pipu tako da je sada svježe.

Vruce da cujes cvrcke kao cvrce kroz dupla stakla ni dvi klime me nemogu oladit... a mala je skupila neku virozu i sve zarazila...

Evo meni je dan spao na to da sam sad morao obući majicu dugih rukava nakon što sam zatvorio prozor Sad
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 14, 2014, 08:43:46 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.

Što je vruće dole? Jutros se nad Zagrebom prolilo kao da je netko odvrnuo pipu tako da je sada svježe.

Vruce da cujes cvrcke kao cvrce kroz dupla stakla ni dvi klime me nemogu oladit... a mala je skupila neku virozu i sve zarazila...
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
Super Smash Bros. Ultimate Available Now!
August 14, 2014, 08:37:19 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.

Što je vruće dole? Jutros se nad Zagrebom prolilo kao da je netko odvrnuo pipu tako da je sada svježe.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 14, 2014, 08:18:54 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
Dosadno je po ovoj vrućini nemoš klince vodit na more po ovom zvizdanu ili ujutro rano od 8 do 10 ili popodne kasno od 6 do 8.
hero member
Activity: 602
Merit: 500
August 14, 2014, 07:42:50 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

Trololololol  Grin
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 14, 2014, 07:11:08 AM
Ja sam se odlucio na kupovinu novog riga koji nece imati ikakve mogucnosti majnanja ikakvih crypto valuta... za kuciste sam pripremio slijedeci model Obodin hladnjaka
 (na slici)

hero member
Activity: 602
Merit: 500
August 14, 2014, 06:54:38 AM
Odlucio sam se za rasprodaju svoja dva mining riga, specifikacije su:

Rig #1
6 x Sapphire 270x Toxic (tvornicki clock 1150)
Asrock H81 PRO BTC ploca (6 slotova, 2 x molex na ploci tako da ne trebaju biti powered riseri)
2 x Corsair PSU po 850W
Intel Celeron CPU G1620
4 GB RAM
Case za 6 GPUova (OpenRigs - dovukao iz Juzne Afrike Cheesy)

Rig#2
4 x Sapphire 270x Toxic (tvornicki clock 1150)
Asrock H61 PRO BTC ploca (6 slotova, 2 x molex na ploci tako da ne trebaju biti powered riseri)
1 x Seasonic PSU od 1250W
Intel Celeron CPU G1620
4 GB RAM
Case za 5 GPUova (Kupljen od neke slovenske firme preko neta)

Inace kartice kopaju otprilike ovako (svaka):
Scrypt - 490-500 khash/s
x11 - 2840-2860 khash/s
x13 - 2180 khash/s
x15 - 1902 khash/s

Znam da nije trenutno toliko popularno trenutno kupovati ovakve rigove, ali radije bi ako netko hoce prodao ovako u komadu nego po komponentama. Ako nekog zanima, neka baci ponudu na PM u BTC , kunama, eurima, za cijele rigove ili za pojedine dijelove...Sve je u ZG. Neke stvari imaju jos garanciju u domacim trgovinama, dok neke imaju u inozemstvu (neke kartice i jedno napajanje). Ako koga zanima, neka javi sto prije, jer inace moram to sve stavljat na Njuskalo...pa po dijelovima...
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
Super Smash Bros. Ultimate Available Now!
August 13, 2014, 06:35:46 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.

Koji video... ne klikam na nikakve linkove... paranoid je snazan veceras...

Pa da, linkovi na YouTube su opasni, pazi se tamo ima svasta!  Grin
Da smo znas kaki sam sranja se tamo nagledo... frajer skace sa zgrade na zgradu onako bez icega na madrac 30 40 metara leti i niki mu đava...

Hahahhaha ovo je valjda najbolji odgovor koji sam ikad vidio za izbjegavanje gledanja Yutube videa.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 13, 2014, 05:29:54 PM
Istina je da se substrata uspio nakesat shitcoina i sad je dosao reklamirat ko i svaki drugi shitcoin shill svoj shitcoin... u nadi da cemo mi sjest poslusat savjet o brzoj i sigurnoj zaradi i od njega pokupovati taj izvjesni shitcoin i normalno on ce zaradit ko nebi zaradio neka posteno prizna... samo ne buyam shitcoine danas.

Ti si glup ili se zezas? Koja brza i sigurna zarada? Daj malo odvrti unazad koji post pa procitaj o cemu sam pisao.
Glup. Nego sta je sa petahashima jel ko zna.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
August 13, 2014, 04:56:10 PM
Istina je da se substrata uspio nakesat shitcoina i sad je dosao reklamirat ko i svaki drugi shitcoin shill svoj shitcoin... u nadi da cemo mi sjest poslusat savjet o brzoj i sigurnoj zaradi i od njega pokupovati taj izvjesni shitcoin i normalno on ce zaradit ko nebi zaradio neka posteno prizna... samo ne buyam shitcoine danas.

Ti si glup ili se zezas? Koja brza i sigurna zarada? Daj malo odvrti unazad koji post pa procitaj o cemu sam pisao.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 13, 2014, 04:49:57 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.

Koji video... ne klikam na nikakve linkove... paranoid je snazan veceras...

Pa da, linkovi na YouTube su opasni, pazi se tamo ima svasta!  Grin
Da smo znas kaki sam sranja se tamo nagledo... frajer skace sa zgrade na zgradu onako bez icega na madrac 30 40 metara leti i niki mu đava...
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 13, 2014, 04:47:18 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.
Koji video... ne klikam na nikakve linkove... paranoid je snazan veceras...
Istina je da se substrata uspio nakesat shitcoina i sad je dosao reklamirat ko i svaki drugi shitcoin shill svoj shitcoin... u nadi da cemo mi sjest poslusat savjet o brzoj i sigurnoj zaradi i od njega pokupovati taj izvjesni shitcoin i normalno on ce zaradit ko nebi zaradio neka posteno prizna... samo ne buyam shitcoine danas.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
August 13, 2014, 04:42:56 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.

Koji video... ne klikam na nikakve linkove... paranoid je snazan veceras...

Pa da, linkovi na YouTube su opasni, pazi se tamo ima svasta!  Grin
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 13, 2014, 04:41:09 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.
Koji video... ne klikam na nikakve linkove... paranoid je snazan veceras...
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
August 13, 2014, 04:24:09 PM
1.8 BTC? Ne kontas ti situaciju uopce, jebiga sta da kucam vise, nema smisla. Ti si cini se tu negdje sa ekipom iz gore linkanog videa koja misli da kanadski Maple Leaf vrijedi
vise u Kanadi, tipovi koji nisu sigurni da li bi ostvarili profit ako kupe 1oz zlatni coin za 25 USD i prodaju ga (za 1,500 USD) u shopu koji je samo 50 metara dalje i tako to.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
August 13, 2014, 04:20:27 PM
Oko 125,000 PXC (to je 0.7% od svih do sada iskopanih coina) kupljeno po prosjecnoj cijeni od 150 Satoshija = 0.1875 BTC eto pa cemo vidjeti koliko BTC to sve vrijedi za koji
mjesec ili godinu. Kupujem jos uvijek po malo i stavio sam nekoliko vecih buy ordera ispod 100 Satoshija da uhvatim panic dump ako ga bude. Sve u svemu, apsolutno si mogu
priustiti gubitak od 0.1875 BTC tako da ne vidim neki veliki problem ili dramu u toj PXC investiciji.

U BTC kontekstu, 0.7% od svih do sada iskopanih coina je 91,959 BTC iliti 50,577,450 USD  Grin

Zasto sam uopce poceo kupovati PXC? Coin je dovoljno star da se moze okarakterizirati kao stabilan (u smislu bugova i tako to), trenutni developer odradjuje posao odlicno a
cijena se vec dugo vremena (nekoliko mjeseci) vrti oko par stotina Satoshija - to znaci da su ponuda i potraznja podosta ujednaceni. Inicijalni razlog zasto bas Phoenixcoin je
u biti video od Mark Dice-a evo vidi na https://www.youtube.com/watch?v=Tl6NxH65mGU tip mi je odlican i generalno zna sta prica za razliku od vecine koja ce se jednoga
dana probuditi, nista vise nece biti kao prije a 1 PXC bi mogla biti dobra godinja placa ili mnogo vise. PXC je investicija "just in case" sto bi rekli englezi ...

Evo ti jos jedan zanimljiv video od Dice-a https://www.youtube.com/watch?v=ndshbH3qZ6Y
Tolka prica oko 1.8 btc i to pod uvjetom da cjena ode ten fold gore... pa to iskopam za mjesec dana...  tu da se hvatam nekih shitcoina jao glavobolja, jao boli... nema nista od shitcoina od nijednog... nego sad sam se sjetio di su otisli silni petahashi iz btc networka ili je bio lak?
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
August 13, 2014, 03:30:10 PM
Oko 125,000 PXC (to je 0.7% od svih do sada iskopanih coina) kupljeno po prosjecnoj cijeni od 150 Satoshija = 0.1875 BTC eto pa cemo vidjeti koliko BTC to sve vrijedi za koji
mjesec ili godinu. Kupujem jos uvijek po malo i stavio sam nekoliko vecih buy ordera ispod 100 Satoshija da uhvatim panic dump ako ga bude. Sve u svemu, apsolutno si mogu
priustiti gubitak od 0.1875 BTC tako da ne vidim neki veliki problem ili dramu u toj PXC investiciji.

U BTC kontekstu, 0.7% od svih do sada iskopanih coina je 91,959 BTC iliti 50,577,450 USD  Grin

Zasto sam uopce poceo kupovati PXC? Coin je dovoljno star da se moze okarakterizirati kao stabilan (u smislu bugova i tako to), trenutni developer odradjuje posao odlicno a
cijena se vec dugo vremena (nekoliko mjeseci) vrti oko par stotina Satoshija - to znaci da su ponuda i potraznja podosta ujednaceni. Inicijalni razlog zasto bas Phoenixcoin je
u biti video od Mark Dice-a evo vidi na https://www.youtube.com/watch?v=Tl6NxH65mGU tip mi je odlican i generalno zna sta prica za razliku od vecine koja ce se jednoga
dana probuditi, nista vise nece biti kao prije a 1 PXC bi mogla biti dobra godinja placa ili mnogo vise. PXC je investicija "just in case" sto bi rekli englezi ...

Evo ti jos jedan zanimljiv video od Dice-a https://www.youtube.com/watch?v=ndshbH3qZ6Y
Pages:
Jump to: