Pages:
Author

Topic: Hrvatski forum polako nestaje, zašto? - page 7. (Read 1501 times)

legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
January 25, 2018, 07:01:07 AM
#12
Moje je osobno mišljenje da je za kvalitetu potrebno imati aktivno moderiranje. Bez toga možemo biti i u Telegram grupi sa 1000+ drugih članova i spamati gluposti. Kvaliteta je od prilike jednaka.
Kad imaš veliku količinu novih korisnika, potrebno je i te kako imati kvalitetnu kategorizaiju, moderiranje i lako dohvatljive osnovne podatke. U Crypto svijetu je to izraženije nego u nekim drugim kategorijama. Jako puno novih korisnika, a jako malo znanja.
Zato sam ja i počeo sa sajtom kao blogom sa osnovnim informacijama a ne "news portalom" te forumom. Baš kako bi smanjio količinu neznanja. "A što je to majning", "A tko je taj Satoshi", "Bitcoinu će pasti cijena ako difficulty prilikom mininga postane pre velik" itd. Ono standardan set neznanja i krivog shvaćanja odmah ubiti na samom ulazu u sajt i lagano ga nadograđivati, a onda imati community iza toga gdje možemo razgovarati o bitnim stvarima, ala SegWit ili Lightning Network.

Recimo, manjak razgovora o Lightning Networku na ovom dijelu podforuma je kriminalan. LN je promjena veličine Bitcoina a ljudi se tu ponašaju kao da ne postoji. Koliko je Bitcoin bio novitet i bitan za sve prije svog postojanja, toliko je LN bitan za Bitcoin. Diže ga ne za stepenicu, nego za cijeli neboder. Al ovdje se samo spominju altovi, dropovi i pizdarije iako imamo Altcoin podforum itd.

Jbg. tako je, kako je, dok se ne uvede red, biti će nered. I upravo zato sam ja poduzeo ono što sam mogao, u suradnji sa drugima pokrenuli smo forum gdje se takve stvari neće dešavati.
newbie
Activity: 31
Merit: 0
January 25, 2018, 05:39:00 AM
#11
Da, u pravu si i sve si tocno rekao.

Sjecam se vremena prije 5 godina kad smo pocimali i diskutirali o problemima, kako sto rijesiti, kako jedan drugome pomoci. Sada su mozda neka druga vremena, puno je doslo novih koji, bez uvrede, znaju postavljati glupa i preglupa pitanja, bas zbog toga jer su lijeni malo procitati, prouciti po Internetu...u ovom poslu nema nista na gotovo. Ljudi minig i trgovanje shvacaju previse jednostavno, kupis kartice, upalis i lova sama dolazi.

Fali konkretnih pitanja, konstruktivnih odgovora, korisnih savjeta, analiziranje nekih problema, kako i zasto....ozbiljnosti.

Vidim da uopce nema nekih ljudi koji godinama rudare, s nekima se cujem, isto kao i ja tu i tamo bace pogled, ali zapravo nema se sto procitati. Steta.

pozz
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
January 25, 2018, 03:57:13 AM
#10
Jedna stvar je dobiti info o nekom događaju (tu su FB i sl. platofrme super) a druga stvar je voditi kvalitetnu raspravu o nekoj temi. Tu fail-a i FB i Telegram i praktički svi ostali oblici IM-a, jer su upravo to...."instant". Za kvalitetnu raspravu potkrepljenu činjenicama i bez spama, treba moderator, treba kategorizacija, treba delay u komunikaciji kako bi se omogučilo dovoljno vremena za napisati kvalitetan i smislen tekst.
To je nešto kao razlika između SMS-a i mail-a. Nije SMS bolji od Mail-a niti je Mail bolji od SMS-a. Ne bave se istom vrstom komunikacije baš kao što se ne bave ni forumi i Telegram i Facebook. Niti je Telegram "konkurent" Facebook-u, niti je konkurent forumu, baš kao što nije ni obrnuto.
full member
Activity: 602
Merit: 100
January 24, 2018, 08:38:39 PM
#9
Ne znam šta se događa sa hr forumom u poslednje vreme ali je jedno sigurno sve je manje postova svakim danom, možda je to zbog tenisa ili rukometa, ili jednostavno ljude više ne zanimaju crypto priče :-D

forum je prespora komunikacija i svaki drugi post je reklama necega, preuzeo fb i telegram

U pravu si! Ceo Fejsbuk je pun crypto događajima. Već ne mogu nigde da kliknete da ne vidim neku reklamu. Smiley I Google zna šta tražimo.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
January 24, 2018, 07:27:00 PM
#8
Forum je dobar ako se držimo pravila. ...

I u tome je ključ dobrog foruma. Držanje pravila i moderiranje ako se netko ne drži pravila. Kad nema aktivnih moderatora, forum postane gori od telegrama i facebook grupa. Još kad forum ima moderan software, koji je mobile friendly, kad omogućava upload datoteka itd. nema mu boljeg za delayed komunikaciju. Čak štoviše, forumi kao ovaj koji mi koristimo na bitcoin-hrvatska imaju i live chat, 1on1 i grupno.

FAcebook grupe su ok, ali im fali kvalitetna kategroizacija tema. Telegram je super za instant komunikaciju, ali niti jedan niti drugi ne podržavaju visoko kvalitetnu komunikaciju koju omogućava forum čisto zbog nedostatka delayed komunikacije.
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
January 24, 2018, 05:25:18 PM
#7
Forum je dobar ako se držimo pravila. Da, neke teme imaju puno stranica i ponekad su off topic, ali puno bolje je nego grupni chatovi na slacku ili telegramu. Najbolje su Facebook grupe gdje se lako može postaviti tema i u komentarima svatko može pitati što želi i dobiti odgovor, a jednostavnije je dijeliti slike i dokumente. Telegram je posebno frustrirajući pogotovo kad ima par tisuća ljudi na nekom kanalu i kad se postavljaju stalno ista pitanja na koja je već 100 puta odgovoreno. Dobio sam od Coinomija službenu ponudu za posao ali sam odbio jer kolega koji daje podršku na Telegramu spava na rate kad stigne. Full time job podrazumjeva 24 sata, a to ne dolazi u obzir ni za koje novce. U zadnjih mjesec i pol dana prešli smo milijun korisnika.
member
Activity: 485
Merit: 12
$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/
January 24, 2018, 04:32:15 PM
#6
Sve više novi ICO imaju svoje forume.
Često se dešavalo da poneke threadove obrišu bez nekih razloga.
Verovatno se mnogima to postao smirni.
member
Activity: 154
Merit: 12
January 24, 2018, 01:54:01 PM
#5
Forum je zastario, to je jednostavno zbog bržih oblika komunikacije poput telegrama i twittera. Ja sam se registrirao prije tri mjeseca i zasad ne vidim veliku aktivnost na forumu, mozda je prije bilo tako. Mora se uraditi bolja moderiranje tema, postavljanje novih tema i preglednost i aktualnost zadanih tema.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
January 24, 2018, 12:01:40 PM
#4
Jeste pogledali kako izgleda ovaj forum u zadnje vrijeme? Gdje je moderacija? Gdje je uređenje? Gdje je kategorizacija?

Ja sam odustao upravo zbog tih stvari. O forumima se netko mora brinuti. FB i telegram su ok za instant komunikaciju, ali za kvalitetnu komunikaciju koja mora iza sebe ostaviti neki trag, neki način da se dođe do podataka, tu je forum i dalje broj jedan. Samo....mora imati aktivno vodstvo i moderiranje.

Upravo sam zbog toga što se dešava ovdje i na forum.hr topicu o bitcoinu i altovima i pokrenuo svoj forum.

Moderan software, aktivno moderiranje i bez bullshitiranja. Iako je adresa "hrvatska" primamo sve koji su spremni voditi kvalitetnu raspravu na kojoj god razini znanja bili). www.bitcoin-hrvatska.com/forum
newbie
Activity: 7
Merit: 0
January 24, 2018, 11:48:59 AM
#3
Ne znam šta se događa sa hr forumom u poslednje vreme ali je jedno sigurno sve je manje postova svakim danom, možda je to zbog tenisa ili rukometa, ili jednostavno ljude više ne zanimaju crypto priče :-D

baš to. dugo već pratim ovaj forum, konačno se odlučim registrirati, pokrenem čak i temu koja me zanima i nitko ni da odgovori nešto.

očito je da se ekipa prebacila negdje drugdje.

ili više nitko ne želi dijeliti znanje ovdje  Grin
newbie
Activity: 56
Merit: 0
January 24, 2018, 11:41:12 AM
#2
Ne znam šta se događa sa hr forumom u poslednje vreme ali je jedno sigurno sve je manje postova svakim danom, možda je to zbog tenisa ili rukometa, ili jednostavno ljude više ne zanimaju crypto priče :-D

forum je prespora komunikacija i svaki drugi post je reklama necega, preuzeo fb i telegram
full member
Activity: 238
Merit: 106
January 24, 2018, 11:39:36 AM
#1
Ne znam šta se događa sa hr forumom u poslednje vreme ali je jedno sigurno sve je manje postova svakim danom, možda je to zbog tenisa ili rukometa, ili jednostavno ljude više ne zanimaju crypto priče :-D
Pages:
Jump to: