Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 125. (Read 298702 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το kraken όντος δέχθηκε ddos και αρκετές φορές ήταν πεσμένο.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
γιαυτο δε προλαβα να πουλησω στα 500 Grin
"λογικα" το 400-450 θα ειναι η νεα "βαση" λογω προεξοφλησης του υποδιπλασιασμου σε μερικους μηνες.
οχι οτι δε μπορει να παει πανω ή κατω Wink
οσο για το Ddos, εχω την εντυπωση οτι τα ανταλλακτηρια μεταξυ τους "χτυπανε" το ενα το αλλο ωστε να κλεβουν πελατες σε ωρες κρισης Smiley
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
το θέμα είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις μεγάλης ανόδου, έχουμε αμέσως cyber attacks στα exchanges με αποτέλεσμα να μην μπορούν να γίνουν αρκετές συναλλαγές.

Διάβαζα ότι και το Kraken και το ΟΚcoin δέχθηκαν DOS attacks και σχεδόν κανείς δεν πούλησε όταν ήταν στο πικ.

Επίσης, προσοχή, κυκλοφορεί fake LocalBitcoins Android App

http://www.coindesk.com/fake-localbitcoins-android-app-is-phishing-for-your-bitcoins/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+CoinDesk+%28CoinDesk+-+The+Voice+of+Digital+Currency%29
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Γνώμη μου είναι ότι βλέπω να σταθεροποιείται γύρω από τα 400+. Και χθές το βράδυ είχαμε ξανά πτώση που είχε πάει στο 330 και βρέθηκε μέχρι τα 430 ξανά. Απλά κάποιοι βγάζουν τα σπασμένα και μην ξεχνάμε ότι σήμερα είναι και η δημοπρασία. Καθοριστική για την ισοτιμία.
Εγώ λέω να αγοράσω σε αυτή την ισοτιμία.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Προς το παρόν φαίνεται να δικαιώνεσαι  Smiley

Απότομη πτώση μέσα στο βράδυ.

Άβυσσος η ψυχή του bitcoin...
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μόλις έφτιαξα ένα poll στο twitter μου https://twitter.com/mPAtBit/status/661924854145425408
όσοι θέλετε ρίξτε μια ψήφο

Η ερώτηση είναι αν θα πιάσει τα $600 μέχρι το τέλος του μήνα.



εγώ πιστεύω πως όχι που το ψήφισα κιόλας αν και εδώ που τα λέμε ότι έχω πει έχω πέσει έξω Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τα ελαχιστα fee που βαζει το wallet αυτοματα.
ακομα τιποτα! ουτε ενα confirmation!
και μιλαμε για πανω απο 1BTC, οχι spam

μήπως έχεις πέσει θύμα του malleability attack? έχεις δει σε άλλους blockchain explorer αν σου βγάζει την συναλλαγή? To έπαθα με μια μεταφορά που είχα κάνει πριν λίγες μέρες από coinbase όχι μόνο δεν γινόταν confirm αλλά σε λίγη ώρα δεν την έβλεπα καν μέσω του blockchain.info αλλά σε αλλου explorer φαινόταν κανονικά και μετά από λίγο που καθαρίστηκε φάνηκαν και τα confirmation.
Το malleability attack έιναι απλά κάποια node αλλάζουν το νούμερο συναλλαγής που την μεταδίδουν και δεν την πιάνουν όλα blockchain explorer και μερικά wallet ενώ φυσικά η συναλλαγή δεν μπορεί να ακυρωθεί.
Μια άλλη περίπτωση είναι τα bitcoin σου να έχουν φύγει από συναλλαγή με πρόσφατα bitcoin που δεν έχουν πολλά confirmation. Τότε θα πρέπει να περιμένεις να εκκαθαριστεί η πρώτη συναλλαγή με 7 confirm τουλάχιστον και μετά να δεις ένα σε σένα και αυτό όπως καταλαβαίνεις θα πάρει ώρα.
Πάντως να ξέρετε ότι η ρουτίνα για τα confirm είναι (χρόνος αναμονής+fee +μέγεθος σε kb της συναλλαγής). Οσο μεγαλώνει ο χρόνος τόσο ποιο προτεραιότητα μπαίνεις στα miner να σε βάλουν στο block που θα βρούνε.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
γινεται αυτοματα αυτο. ελπιζω αυριο να ειναι done.
επρεπε να βαλω πιο πολλα fees!
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
τα ελαχιστα fee που βαζει το wallet αυτοματα.
ακομα τιποτα! ουτε ενα confirmation!
και μιλαμε για πανω απο 1BTC, οχι spam

Το ξερω το εχουν παθει πολλα ατομα δοκιμασε να κανεις broadcast
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
τα ελαχιστα fee που βαζει το wallet αυτοματα.
ακομα τιποτα! ουτε ενα confirmation!
και μιλαμε για πανω απο 1BTC, οχι spam
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
σωστο! ελπιζω να σταθεροποιηθει εδω που ειναι τωρα για αρκετες μερες.
το κακο ειναι οτι εχει πεσει κοσμος στο δικτυο και περιμενω πανω απο 2 ωρες τωρα γα το πρωτο confirmation
σε μια συναλλαγη! Huh
να σου πω δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο είχα τονίσει αρκετές φορές ότι χρειάζεται άμεσα μια αυξηση του μπλοκ
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
σωστο! ελπιζω να σταθεροποιηθει εδω που ειναι τωρα για αρκετες μερες.
το κακο ειναι οτι εχει πεσει κοσμος στο δικτυο και περιμενω πανω απο 2 ωρες τωρα γα το πρωτο confirmation
σε μια συναλλαγη! Huh
τι fee ??
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Μόλις έφτιαξα ένα poll στο twitter μου https://twitter.com/mPAtBit/status/661924854145425408
όσοι θέλετε ρίξτε μια ψήφο

Η ερώτηση είναι αν θα πιάσει τα $600 μέχρι το τέλος του μήνα.

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
πάντα έτσι δεν γίνεται? ειδικά τώρα που γίνεται χαμός από τις συναλλαγές
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
σωστο! ελπιζω να σταθεροποιηθει εδω που ειναι τωρα για αρκετες μερες.
το κακο ειναι οτι εχει πεσει κοσμος στο δικτυο και περιμενω πανω απο 2 ωρες τωρα γα το πρωτο confirmation
σε μια συναλλαγη! Huh
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το κακό είναι ότι αυτές οι απότομες αυξήσεις τις ισοτιμίας μπορεί να φέρουν και απότομες πτώσεις εκτός αν σταθεροποιηθεί σε κάποια τιμή για μέρες.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
θυμαμαι χαρακτηριστηκα το 2013 πριν το ραλλυ που ηταν να βγει και το PS4 τοτε τα χριστουγεννα!
ειχα πει σε φιλοους οτι θα παρουν το PS4 με ενα btc Tongue
 γελασαν μαζι μου. λοιπον γωνριζετε τι συνεβει, πηραν ps4 με 0.6 BTC Grin
τωρα μπορεις να το παρεις με 1 BTC. δε βαριεσαι, υγεια  Tongue
διορθωση, σε λιγο θα μπορεις να παρεις 2 ps4 με 1btc Shocked
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
Χα χα, εχθές βράδυ λέγαμε για «πτώση» και η μέρα έκλεισε με... +11,51% !  Shocked Και σήμερα ήδη στο +7,69 !  Shocked
Ρε σεις, θα κάνουμε Χριστούγεννα με χιλιάρικο!

Κάποτε θα κάνει και βουτιά, όχι σαν των αρχών του 2014, αλλά θα κάνει. Αλλά το πότε δεν μπορεί να τό προβλέψει κάποιος. Μπορεί να κάνει βουτιά από τα 1000 στα 700. Ή από τις 2000 στα 1500. (Και αργότερα να ξανανέβει.) Δεν μπορείς να πεις «έπιασε πολύ γρήγορα τα 500, άρα θα κάνει βουτιά τώρα και πρέπει να πουλήσω». Βεβαίως και να πουλήσεις πάλι κέρδος θα έχεις, ότι και να γίνει μετά (εφόσον αγόρασες χαμηλότερα), αλλά όποιος τά κρατήσει (τουλάχιστον ένα μέρος, διότι όλοι έχουμε και ανάγκες και επιθυμίες) δεν θα χάσει.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
όχι ρε σεις εγώ μόνο κάτι ψιλοgame αγοράζω από το G2A σίγα μην πουλήσω τώρα που πάει ράλι.

Κάποια στιγμή θα πουλήσουμε όλοι μας, απλά πρέπει να καταλάβουμε το πότε  Wink

προσωπικά πιστεύω ότι το Bitcoin είναι αποθεματικό και όχι τόσο σαν νόμισμα αν και στην κυριολεξία το χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα για μικροαγορές. Απλά τα αποθεματικά ποτέ δεν τα πουλάς η τουλάχιστον κάποτε πουλάς ένα μέρος τους.
Τα 400 δολάρια όπως βλέπω ήδη σπάσανε.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
μόλις έκανε μια μεγάλη πτώση από 380 σε 335 μέσα σε 10 λεπτά!

ήθελα να ήξερα τι παίζει! μάλλον πουλήσανε μαζικά
Jump to: