Pages:
Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 3. (Read 11166 times)

legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
9500 euro το bitcoin. Άντε να κάνουμε ενα ATH#2.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το θέμα είνια να δούμε αν θα τα κρατήσει η αν για άλλη μια φορά κυριαρχήσουν αυτοί που θέλουν να βγάλουν το κέρδος τους.
legendary
Activity: 1750
Merit: 1363
www.btcgosu.com
Όλα καλά, όλα ωραία, όλα εντάξει! Cool
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
έχουμε καμία πληροφόρηση για το νέο spike ??


τίποτα εκτός από τα νέα των τελευταίων ημερών για τις τράπεζες και το bitcoin η απλά μπορεί αυτό το free money που κυκλοφορεί εδώ και κάτι μηνες στην αμερική να φεύγει σταδιακά από τα χρηματιστήρια και να μπαίνει μέρος του στο bitcoin
newbie
Activity: 50
Merit: 0
έχουμε καμία πληροφόρηση για το νέο spike ??
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
το νέο spike της ισοτιμίας λογικά πρέπει να το ώθησε η είδηση για το bitcoin και την paypal για απευθείας πωλήσεις ψηφιακών νομισμάτων

https://www.coindesk.com/paypal-venmo-to-roll-out-crypto-buying-and-selling



Δηλαδή θα στέλνουμε τα χρήματα μας και θα μας δίνουν bitcoins στα addresses μας έτσι; Όχι όπως κάποια online wallets που απλά σου δίνουν ένα address χωρίς το private key και για να τα ξοδέψεις πρέπει να μπεις στο σάιτ.

Τέσπα, βλέπω να «καταρρέει» η φήμη τους μιας και ήταν εχθροί το bitcoin και η paypal...
Bitcoin FTW  Cheesy
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το νέο spike της ισοτιμίας λογικά πρέπει να το ώθησε η είδηση για το bitcoin και την paypal για απευθείας πωλήσεις ψηφιακών νομισμάτων

https://www.coindesk.com/paypal-venmo-to-roll-out-crypto-buying-and-selling

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πάντως το Bitcoin αντιστέκεται μια χαρά σε αυτή την παγκόσμια οικονομική καταστροφή που έχει φέρει η πανδημία και που είναι πλέον βέβαιο ότι πάμε σε μια νέα μεγάλη ύφεση. Μεγάλη αναταραχή σε όλο το παραδοσιακό χρηματοπιστωτικό σύστημα και ενδεικτικό της κατάστασης είναι και πριν λίγων ημερών διαπραγμάτευση των συμβολαίων του αμερικανικού αργού που στην κυριολεξία πλήρωναν για να το ξεφορτωθούν και για πρώτη φορά στην ιστορία του είχε μπει σε αρνητικό έδαφος.
Aυτή είναι η ακριβώς η χρησιμότητα του Bitcoin ως οικονομικό μέσο εκτός παραδοσιακού συστήματος.
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Χρονια πολλα Ελληνες!

Ειμαι σιγουρος οτι οι προγονοι μας θα ηταν υπερηφανοι. Roll Eyes
legendary
Activity: 1750
Merit: 1363
www.btcgosu.com
το έχουμε περάσει άπειρες φορές αυτό στο bitcoin Cheesy

Ε οχι κ απειρες, τετοια πτωση φιλαρακι.

Οπως κ να χει, το point μου ηταν οτι ειναι στιγμη για αγορες.

Agreed παιδες, δεν μασαμε, προχωραμε! Cool
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
το έχουμε περάσει άπειρες φορές αυτό στο bitcoin Cheesy

Ε οχι κ απειρες, τετοια πτωση φιλαρακι.

Οπως κ να χει, το point μου ηταν οτι ειναι στιγμη για αγορες.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μανουλα μου, πιαστειτε παλουκαρια.
Ηρθε η στιγμη να ξεχωρισουν οι αντρες απ τα παιδακια.

το έχουμε περάσει άπειρες φορές αυτό στο bitcoin Cheesy
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Μανουλα μου, πιαστειτε παλουκαρια.
Ηρθε η στιγμη να ξεχωρισουν οι αντρες απ τα παιδακια.
sr. member
Activity: 577
Merit: 314
Λόγω καραντίνας και των άμεσων οικονομικών επιπτώσεων αυτή τη στιγμή παρατηρείται ταυτόχρονο μαζικό ξεπούλημα σε μετοχές και Bitcoin που φτάνουν έως και το -30%.


legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και up again  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και crash στο καπάκι 600 δολαρίων Tongue από τι διαβάζω αποφάσισε η Κίνα να διαθέσει μεγάλη ρευστότητα στην αγορά για να στηρίξει την οικονομία της που πλήττεται από τον κοροναιο
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
για άλλη μια φορά... Cheesy

hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Αυτό πληρώνει καλύτερα τώρα αυτό βάζω. Δεν θα πω όχι σε δωρεάν Btc για να κάνω κάτι που έκανα ότι σου άλλως (να ποστάρω εδώ).

Την καλημέρα μου

Σεβαστο.

Και ναι, ειμαι λιγο προκατελειμενος με τα signature & avatar campaigns χρηστων.
That said, εσυ φαινεσαι πιο προσγειωμενος.

Καλημερα, καλημερα.
sr. member
Activity: 914
Merit: 299
~ Να σου δώσω ένα παράδειγμα, το 2017 έδωσα στο καλό το pump κάτι deeponion που τα πήρα τσάμπα για κοντά 1.5 bitcoin! Και τα περισσότερα από trades προσωπικά τα έχω βγάλει. Και πέραν αυτού, υπάρχουν και ορισμένα alt coins με πραγματικό use case, π.χ. το BAT.

Συμφωνοι, αλλα η ενσταση μου ηταν στο: τα alt να ανεβουν, ... κ μετα το BTC. Παρτο αλλιως.
Οσον αφορα use case, δεν τσιμπαω, sorry, δλδ που ειναι η χρησιμοτητα να ποσταρεις σκουπιδια, για να βγαλεις BAT?


Εμπιστοσυνη σε κατι που το 99% ειναι απατες, το BTC ειναι ο αναμφισβητητος νικητης.


Εντάξει αν εχεις πρόβλημα με τη σειρά, οκ να  ανέβει το btc Και μετά τα alts  Cheesy

Τώρα για το BAT, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς να ποστάρεις σκουπίδια. Έχει δικό του product (το brave browser) το οποίο πρόσφατα ξεπέρασε τις 10 εκατομμύρια εγκαταστάσεις και σιγά σιγά ανεβαίνει. Μπορείς άμα θες και να το δοκιμάσεις. Αν έχεις chrome η firefox με ad-blocker τότε η out of the box εμπειρία του brave θα σε αρέσει. Γενικά είναι στα πάντα πιο γρήγορος, το μόνο μειονέκτημα έιναι μερικά λίγα compatibility issues. Προσωπικά, μόνο πρόβληγμα με το hootsuite έχω. Ούτε ποστάρεις ούτε τπτ. Έχει και άλλα καλά αλλά φαίνεσαι εξαρχής τελείως αρνητικός σε οτιδήποτε δεν εχει σχέση με btc.

Quote
Eμπιστοσυνη σε κατι που το 99% ειναι απατες,

Εγώ είπα ότι υπάρχουν και μερικά με πραγματικό use case. Δεν θα διαφωνήσω ότι τα περισσότερα είναι απλά αρπαχτές. Αλλά υπάρχουν ευκαιρίες για κέρδος και σε άλλα νομίσματα, ειδικά τώρα που όλα έχουν πιάσει πάτο.

Quote
Yobit, cryptotalk, okaaeeyyyy, αστο.

Αυτό πληρώνει καλύτερα τώρα αυτό βάζω. Δεν θα πω όχι σε δωρεάν Btc για να κάνω κάτι που έκανα ότι σου άλλως (να ποστάρω εδώ).

Την καλημέρα μου
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Γιατί τόσο κάθετος; Τα λεφτά τα καλά εκεί είναι.

Αμ δε, επιφανειακα ισως, καθετος, καθετος λεμε!
Pages:
Jump to: