Pages:
Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 4. (Read 11166 times)

hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Yobit, cryptotalk, okaaeeyyyy, αστο.
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
~ Να σου δώσω ένα παράδειγμα, το 2017 έδωσα στο καλό το pump κάτι deeponion που τα πήρα τσάμπα για κοντά 1.5 bitcoin! Και τα περισσότερα από trades προσωπικά τα έχω βγάλει. Και πέραν αυτού, υπάρχουν και ορισμένα alt coins με πραγματικό use case, π.χ. το BAT.

Συμφωνοι, αλλα η ενσταση μου ηταν στο: τα alt να ανεβουν, ... κ μετα το BTC. Παρτο αλλιως.
Οσον αφορα use case, δεν τσιμπαω, sorry, δλδ που ειναι η χρησιμοτητα να ποσταρεις σκουπιδια, για να βγαλεις BAT?
Τα alt να παν να δουν αν ερχομαι. Απο το 2018 που αναφερεις κ μετα, η πτωση ολων των alt, ειναι ανευ προηγουμενου.

Εμπιστοσυνη σε κατι που το 99% ειναι απατες, το BTC ειναι ο αναμφισβητητος νικητης.
sr. member
Activity: 914
Merit: 299
Και μετά ας ανέβει και το btc όσο θέλει  Cool
Quote


Βρε ποιος τα γαμαει τα alt? Ημαρτων!

Γιατί τόσο κάθετος; Τα λεφτά τα καλά εκεί είναι. Να σου δώσω ένα παράδειγμα, το 2017 έδωσα στο καλό το pump κάτι deeponion που τα πήρα τσάμπα για κοντά 1.5 bitcoin! Και τα περισσότερα από trades προσωπικά τα έχω βγάλει. Και πέραν αυτού, υπάρχουν και ορισμένα alt coins με πραγματικό use case, π.χ. το BAT.
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
πιστεύω ότι τα 9k πλέον θα σπάσουν γιατί υπάρχει και ανοδική τάση και έχουν μειωθεί οι αντιστάσεις σε αυτά τα επίπεδα. Πάντως αν σπάσουν θα κρατήσουν γιατί δεν έχουμε πλέον αυτό το ξέφρενο αχαλίνωτο spike αλλά ανεβαίνει η ισοτιμία πολύ ποιο ομαλά με διορθώσεις για τους σορτάκιδες να βγάζουν τα κέρδη τους και με ξανά άνοδο.

Τα αλτ να ανεβουν ειναι το θέμα, έχουμε μαζέψει σακούλια και σακούλια από δαύτα και έχει αρχίσει να με πονάει η πλάτη μου  Cheesy Cheesy Cheesy

Και μετά ας ανέβει και το btc όσο θέλει  Cool


Βρε ποιος τα γαμαει τα alt? Ημαρτων!
sr. member
Activity: 914
Merit: 299
πιστεύω ότι τα 9k πλέον θα σπάσουν γιατί υπάρχει και ανοδική τάση και έχουν μειωθεί οι αντιστάσεις σε αυτά τα επίπεδα. Πάντως αν σπάσουν θα κρατήσουν γιατί δεν έχουμε πλέον αυτό το ξέφρενο αχαλίνωτο spike αλλά ανεβαίνει η ισοτιμία πολύ ποιο ομαλά με διορθώσεις για τους σορτάκιδες να βγάζουν τα κέρδη τους και με ξανά άνοδο.

Τα αλτ να ανεβουν ειναι το θέμα, έχουμε μαζέψει σακούλια και σακούλια από δαύτα και έχει αρχίσει να με πονάει η πλάτη μου  Cheesy Cheesy Cheesy

Και μετά ας ανέβει και το btc όσο θέλει  Cool
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πιστεύω ότι τα 9k πλέον θα σπάσουν γιατί υπάρχει και ανοδική τάση και έχουν μειωθεί οι αντιστάσεις σε αυτά τα επίπεδα. Πάντως αν σπάσουν θα κρατήσουν γιατί δεν έχουμε πλέον αυτό το ξέφρενο αχαλίνωτο spike αλλά ανεβαίνει η ισοτιμία πολύ ποιο ομαλά με διορθώσεις για τους σορτάκιδες να βγάζουν τα κέρδη τους και με ξανά άνοδο.
legendary
Activity: 1750
Merit: 1363
www.btcgosu.com
με αυτό το μπάχαλο που έγινε χθες με το Iran είχαμε και ένα spike που οδήγησε το bitcoin κοντά στα 9k αν και πλέον διορθώνει ξανά κάτω από τα 8k αφού ο Trump δεν το συνέχισε.

Οπότε ελπίζουμε για τρίτο παγκόσμιο πόλεμο αν θέλουμε να δούμε ath?  Grin


χαχαχαχα καλοοοο... τα προβληματακια μας με τους γείτονες παντως μαλλον δεν εχουνε σημασια  Cheesy
sr. member
Activity: 914
Merit: 299
με αυτό το μπάχαλο που έγινε χθες με το Iran είχαμε και ένα spike που οδήγησε το bitcoin κοντά στα 9k αν και πλέον διορθώνει ξανά κάτω από τα 8k αφού ο Trump δεν το συνέχισε.

Οπότε ελπίζουμε για τρίτο παγκόσμιο πόλεμο αν θέλουμε να δούμε ath?  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
με αυτό το μπάχαλο που έγινε χθες με το Iran είχαμε και ένα spike που οδήγησε το bitcoin κοντά στα 9k αν και πλέον διορθώνει ξανά κάτω από τα 8k αφού ο Trump δεν το συνέχισε.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μια υπενθύμιση για την σπανιότητα του Bitcoin. O αριθμός των bitcoin που θα δημιουργηθεί από το 2020 μέχρι το 2024 θα είναι ο ίδιος που θα δημιουργηθεί από το 2024 μέχρι το 2140 Tongue

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/e51z1g/the_same_amount_of_btc_will_be_mined_in_the_4/#oo
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Σήμερα είχαμε το δεύτερο μεγαλύτερο 24αωρο trading volume καθώς έχει ξεπεράσει τα 124 δις δολάρια ενώ μόνο για το bitcoin αν και οριακά είχαμε νέο ath καθώς ξεπέρασε τα 44 δις δολάρια στο trading.

Και το bakkt έχει πάρει φωτιά καθώς και σήμερα είχαμε 2300 συμβόλαια
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφί για το αν  το bitcoin κάνει dump η pump αυτή την περίοδο.
Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι πλεον αυτό εδώ Smiley....

https://pbs.twimg.com/media/EKF_uB5XYAEj_PO?format=jpg&name=medium
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
από πτώση σε πτώση, θα σταματήσει άραγε, μάλλον ναι αλλά στα πόσα;


κανείς δεν ξέρει πάντως το μόνο που ξέρω είναι ότι έχουμε halving σε λίγους μήνες. Για μένα πάντα είναι καλοδεχούμενα τα φτηνά bitcoin. Το bakkt σήμερα με αυτή την μεγάλη πτώση έκανε νέο ath με 2469 συμβόλαια

https://www.theice.com/products/72035464/Bakkt-Bitcoin-USD-Monthly-Futures-Contract/data?marketId=6137543
newbie
Activity: 50
Merit: 0
από πτώση σε πτώση, θα σταματήσει άραγε, μάλλον ναι αλλά στα πόσα;
full member
Activity: 840
Merit: 128
Δεν είμαι trader και όσες φορές το προσπάθησα απέτυχα με μεγάλες απώλειες.
Αντιπαραθέτω όμως εδώ το γνωστό διάγραμμα από την σελίδα του @hcburger1 στο οποίο φαίνεται καθαρά πως στα δυο τελευταία halving (κάθετες μαύρες γραμμές) η τιμή του BTC ήταν κοντά στην γραμμή στήριξης (κόκκινη γραμμή).

Πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν το διάγραμμα σε έξι μήνες επαληθευθεί ξανά και η τιμή θα κινηθεί και πάλι εκεί κοντά (6-7Κ USD)



Τώρα κάτι άλλο που θέλω να γράψω αν και δεν μου αρέσει να κάνω προβλέψεις της ισοτιμίας αλλά πλέον έχουμε  ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με μικρές αποκλίσεις όπως και το προηγούμενο halving έχουμε δλδ μια μείωση μετά το σκάσιμο του bubble στο 20-30% της ισοτιμίας του ATH και σταθεροποίηση όπως έγινε και πριν στο μισό του ATH.
Δλδ όπως και τώρα βλέπουμε μια σταθεροποίηση γύρω από τα 10k με 1k πάνω κάτω, σταδιακά μπορεί και περισσότερο λιγότερο αλλά κατά μέσο όρο σε αυτά τα επίπεδα κινούμαστε.
Λογικά θα κινηθούμε έτσι για τους επόμενους μήνες ενώ 2 με τρεις μήνες πριν το halving θα δούμε άνοδο καθώς θα χτίζονται προσδοκίες για το halving και αμέσως μετά το halving μια διόρθωση ενώ από τον Αύγουστο θα αρχίσει να χτίζεται το νέο bubble που όπως και πριν θα συμβεί ένα χρόνο μετά δλδ το 2021 προς τις γιορτές.
Τώρα δεν έχω έρθει από το μέλλον αλλά έτσι έχει γίνει σε όλα τα προηγούμενα halving του Bitcoin Tongue
Φυσικά bitcoin είναι μπορεί να γίνει ότι νάναι γιαυτό δεν είναι επενδυτική συμβουλή με τπτ
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Τώρα κάτι άλλο που θέλω να γράψω αν και δεν μου αρέσει να κάνω προβλέψεις της ισοτιμίας αλλά πλέον έχουμε  ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με μικρές αποκλίσεις όπως και το προηγούμενο halving έχουμε δλδ μια μείωση μετά το σκάσιμο του bubble στο 20-30% της ισοτιμίας του ATH και σταθεροποίηση όπως έγινε και πριν στο μισό του ATH.
Δλδ όπως και τώρα βλέπουμε μια σταθεροποίηση γύρω από τα 10k με 1k πάνω κάτω, σταδιακά μπορεί και περισσότερο λιγότερο αλλά κατά μέσο όρο σε αυτά τα επίπεδα κινούμαστε.
Λογικά θα κινηθούμε έτσι για τους επόμενους μήνες ενώ 2 με τρεις μήνες πριν το halving θα δούμε άνοδο καθώς θα χτίζονται προσδοκίες για το halving και αμέσως μετά το halving μια διόρθωση ενώ από τον Αύγουστο θα αρχίσει να χτίζεται το νέο bubble που όπως και πριν θα συμβεί ένα χρόνο μετά δλδ το 2021 προς τις γιορτές.
Τώρα δεν έχω έρθει από το μέλλον αλλά έτσι έχει γίνει σε όλα τα προηγούμενα halving του Bitcoin Tongue
Φυσικά bitcoin είναι μπορεί να γίνει ότι νάναι γιαυτό δεν είναι επενδυτική συμβουλή με τπτ
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Εντυπωσιακό spike τις τελευταίες 12 ώρες το bitcoin κέρδισε 44% και είναι η τέταρτη μεγαλύτερη άνοδος στην ιστορία του. Από τα 7400 δολάρια βρέθηκε μέσα σε λίγες ώρες πάνω από 10.000 και φυσιολογικά τώρα διορθώνει στα 9100 αυτή την στιγμή

https://www.zerohedge.com/crypto/bitcoin-tags-105k-4th-largest-gain-history

η άνοδος αυτή μπορεί να έχει να κάνει με τις δηλώσεις του προέδρου της Κϊνας ότι θα εισέλθουν δυναμικά στον χώρο των Blockchain συστημάτων. Οπως και να έχει το Bitcoin κερδίζει και θα κερδίσει μελλοντικά αν οι χώρες αρχίσουν να δημιουργούν fiat money σε blockchain συστήματα.

https://www.coindesk.com/president-xi-says-china-should-seize-opportunity-to-adopt-blockchain?utm_source=twitter&utm_medium=coindesk&utm_term=&utm_content=&utm_campaign=Organic%20

Ο ρόλος τους ως ένα εναλλακτικό νόμισμα δεν ανακόπτεται και νομίζω ότι ήταν ιστορική στιγμή το 2017 που οι miner με τις μεγάλες εταιρείες του χώρου δεν μπόρεσαν να κάνουν fork το Bitcoin. Η αποκέντρωση του είναι το κλειδί για την επιβίωση του.
Την ίδια ώρα για να καταλάβουμε οι κρατικές εφημερίδες της Κίνας έγραφαν για το libra και πόσο επικίνδυνο είναι ως σύστημα πληρωμών.
Και ξανά την ίδια μέρα κάποιοι στον χώρο να μην πω ονόματα θέλουν να γίνουν wannabe κεντρικοί τραπεζίτες σε ένα ψηφιακό κόσμο

https://twitter.com/VitalikButerin/status/1187854232398917632
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και φυσικά έχει προσελκύσει τους καρχαρίες. Το bakkt σήμερα έκλεισε με το εντυπωσιακό πλέον 1156 συμβόλαια δλδ κοντά στα 10 εκατομμύρια volume. Μιλάμε για τριπλασιασμό του volume του 

https://www.theice.com/products/72035464/Bakkt-Bitcoin-USD-Monthly-Futures-Contract/data?marketId=6137542
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το bitcoin πάντως που όλοι αγαπάμε είναι ακόμα εδώ Cheesy

https://pbs.twimg.com/media/EHvDfmFX4AI0Xzd?format=jpg&name=4096x4096

φοβερό spike
full member
Activity: 253
Merit: 114
Ισως ειναι η 1η φορα που το BTC αντιδρα οπως η κλασσικες αγορες. Εδω και καιρο ο Μ.Ο 200 ημερων ηταν πανω απο αυτον του 50 . Ολοι οι χρηματιστηριακοι ειχαν αναμενομενο αυτο το crash.
Αυτο τωρα δε ξερω αν ειναι καλο η κακο....
Pages:
Jump to: