Pages:
Author

Topic: iPhone 14'ün Türkiye fiyatları - page 3. (Read 1101 times)

hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 14, 2022, 02:39:55 AM
Evet beyler, kendim gittim geldim Gürcistandan aldım telefonu 3 Aralıkta 4599 Lariye - Iphone 14 Pro 256 GB Deep Blue -
Ben Tiflisten aldım, her şey dahil toplamda 32.000-33.000 TL arası bir fiyata geldi(IMEI,UÇAK), Türkiye'de aynı telefon 42.600 Lira ama şöyle bir sıkıntı da var stok yok, eğer buradan almak istiyorsanız her gün apple'ın sitesini sabah 6'da kontrol etmeniz gerekiyor, yakalayabilirseniz rezerve yapmanız gerekli.

Ayrıca benden 3-4 gün sonra telefonlara zam geldi, arkadaşım dün gitti aldı, bugün geldi ama zamlı fiyattan aldı.

Aldığım yer ve şuanki fiyatı;
https://zoommer.ge/apple-iphone-14-pro-256-gb-deep-purple

Tiflis havalimanında ilk tax free standında toplam 15-20 dk işlemim sürdü beklemede dahil, evraklar onaylandı sonra üst katta tax free'ye almak için sıraya girdim orasıda max 30dk sürdü, yani toplamda 1 saatim gitti veya gitmedi.

Telefon Japon modeli 2889 yani, Avrupa modeli olan yoktu yani model numarası 2890-2894 ama olsada bir şey fark etmiyor çünkü Türkiye Apple hiç bir türlü yurt dışından alınan telefonlara bakmıyor, ekranın mı kırıldı parasını ver yine Apple Store'da tamir ettiremezsin. DEVLET YASAKLAMIŞ - YASAK - DİREK DEVLET YASAĞI
Tamir için apple yetkili servislerinden destek alabiliyorsun tabi parasını verip (KVK Teknik Servis)

Hocam hayırlı uğurlu olsun. Piyasanın en iyi telefonunu 10 bin lira ucuza alıp uzun bir süre ihtiyacınızı kapatmışsınız.

Şu bakım olayı can sıkıyor ama orasını da kimse düşünmüyor. Bence de düşünmemeli zaten çoğu şeyde karşılanma oranı eskisi gibi değil. Zaten aldıktan sonra da düşürüp kırmadıktan sonra bir sıkıntı olmuyor. Tekrardan hayırlı olsun.

Bu mesajı iphone 7 ile yazıyorum saygılar 😄
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 13, 2022, 05:02:31 PM
Evet beyler, kendim gittim geldim Gürcistandan aldım telefonu 3 Aralıkta 4599 Lariye - Iphone 14 Pro 256 GB Deep Blue -
Ben Tiflisten aldım, her şey dahil toplamda 32.000-33.000 TL arası bir fiyata geldi(IMEI,UÇAK), Türkiye'de aynı telefon 42.600 Lira ama şöyle bir sıkıntı da var stok yok, eğer buradan almak istiyorsanız her gün apple'ın sitesini sabah 6'da kontrol etmeniz gerekiyor, yakalayabilirseniz rezerve yapmanız gerekli.

Ayrıca benden 3-4 gün sonra telefonlara zam geldi, arkadaşım dün gitti aldı, bugün geldi ama zamlı fiyattan aldı.

Aldığım yer ve şuanki fiyatı;
https://zoommer.ge/apple-iphone-14-pro-256-gb-deep-purple

Tiflis havalimanında ilk tax free standında toplam 15-20 dk işlemim sürdü beklemede dahil, evraklar onaylandı sonra üst katta tax free'ye almak için sıraya girdim orasıda max 30dk sürdü, yani toplamda 1 saatim gitti veya gitmedi.

Telefon Japon modeli 2889 yani, Avrupa modeli olan yoktu yani model numarası 2890-2894 ama olsada bir şey fark etmiyor çünkü Türkiye Apple hiç bir türlü yurt dışından alınan telefonlara bakmıyor, ekranın mı kırıldı parasını ver yine Apple Store'da tamir ettiremezsin. DEVLET YASAKLAMIŞ - YASAK - DİREK DEVLET YASAĞI
Tamir için apple yetkili servislerinden destek alabiliyorsun tabi parasını verip (KVK Teknik Servis)
hero member
December 13, 2022, 06:05:23 AM
Hocam 35k tl bir telefona vermeyi ben doğru bulmuyorum tamam alet premium ama telefona verecek böyle bir büyük bütçe ayıramam bunun yerine 35k tl lik eth alırım bir sonraki boğada o telefondan iki üç tane alırım Cheesy.

Haftanın üç günü stok giriş oluyormuş. Beni üzen bizimkilerin oraya gitmesi değil onların buraya gelip ne var ne yok yağmalayarak harcama yapmaları. Bundan 5-10 yıl önce bu gürcü vatandaşları türkiyeye gelip burada hammallık yapıyorlardı şimdi ortada gürcü vatandaşı bulunmuyor resmen tam tersi oldu 1'e 8 fark var.

Gürcistana yakın sayılırım. 4 saatlik bir yol.

Telefonun parasını ayırmıştım eth işi mantıklı geldi elimdeki idare eder o zamana kadar. Valla üzücü rolleri değişmişiz resmen orasıyla. Umarım nasip olur bir gün düşünmeden alabilmek o telefonları. Eyvallah hocam teşekkür ettim stok bilgisi ve eth fikri için.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
December 13, 2022, 05:58:37 AM
Hocam 35k tl bir telefona vermeyi ben doğru bulmuyorum tamam alet premium ama telefona verecek böyle bir büyük bütçe ayıramam bunun yerine 35k tl lik eth alırım bir sonraki boğada o telefondan iki üç tane alırım Cheesy.

Haftanın üç günü stok giriş oluyormuş. Beni üzen bizimkilerin oraya gitmesi değil onların buraya gelip ne var ne yok yağmalayarak harcama yapmaları. Bundan 5-10 yıl önce bu gürcü vatandaşları türkiyeye gelip burada hammallık yapıyorlardı şimdi ortada gürcü vatandaşı bulunmuyor resmen tam tersi oldu 1'e 8 fark var.

Gürcistana yakın sayılırım. 4 saatlik bir yol.
hero member
December 13, 2022, 05:52:26 AM
Bugün bir berber arkadaşımıza uğradım eleman önceki gece 12 gibi yola çıkıyor gürcistana varıyor 5000 lari ye iphone 14'ün bir serisini almış %11.5 gibi bir rakam vergi iadesini geri dönüşte almış 35 bin lira gibi bir paraya imei kaydı dahil, yolda içerisinde aleti ülkeye sokmuş 4 saat taxfree de beklemiş. aynı telefon bizde 45bin liranın üstünde 10k tl gibi kar var ve 2 yıl sonra ise istediği kişiye satabiliyormuş. 

Aleti kontrol ettiğimde premium bir cihaz hissi veriyor. Dehşet güzel bir oyuncak olmuş

Bir de gitmeden stokları sordurun da gidin diyorlar orada alamadan dönme riski de varmış. Yakın bir yerde otursaydın gözüm keserdi de yapamadık o işi bir türlü. Alana helal olsun ceplerinde para kalıyor mis gibi. Siz o taraflarda oturuyordunuz hatırladığım kadarıyla. Yeni yıla az bir süre kalmışken alırsanız haber edin sizi de kıskanalım Smiley
legendary
December 13, 2022, 05:46:14 AM
Bugün bir berber arkadaşımıza uğradım eleman önceki gece 12 gibi yola çıkıyor gürcistana varıyor 5000 lari ye iphone 14'ün bir serisini almış %11.5 gibi bir rakam vergi iadesini geri dönüşte almış 35 bin lira gibi bir paraya imei kaydı dahil, yolda içerisinde aleti ülkeye sokmuş 4 saat taxfree de beklemiş. aynı telefon bizde 45bin liranın üstünde 10k tl gibi kar var ve 2 yıl sonra ise istediği kişiye satabiliyormuş. 

Aleti kontrol ettiğimde premium bir cihaz hissi veriyor. Dehşet güzel bir oyuncak olmuş
hero member
December 13, 2022, 04:53:35 AM
Harç ve yeniden değerleme oranı %122,93 yapıldı. Yani artık yurtdışından bu telefonları daha ucuza getirmek isterken ödeyeceğimiz IMEI kayıt bedeli de sağlam bir şekilde katlanacak ve 6 bin lira gibi bir değeri bulacak. Millet son zamanlarda harıl harıl bir an önce yurtdışından getirip kaydettirmenin yollarını arıyordu. Sosyal medyada adım adım anlatan floodlar ya da videolar görüyordum hep.

İnsanlar gerçekten bu duruma düşecek ne günah işledi merak ediyorum. Hem kendi ülkemizde fahiş fiyatlara alabiliyoruz hem de dışardan getirmek istediğimizde önünü kesmek için engeller artırılıyor. Buna bir çözüm bulunmalı. Sonuçta bu oran artışı kadar maaş zammı almıyor herkes aynı anda.

Hocam ağzınıza sağlık yazmak istediğim şeyleri sırasıyla dile getirmişsiniz. Ben de düşünüyordum günübirlik gitgel yapıp telefon almayı ama bu bile insanı yoruyor. Üstüne bir de bu kayıt zammı haberlerini de duyunca ne günahımız var diyorum. İstediğimiz şeyi alamıyorum. Alsak da çok yüksek fiyat ödüyoruz. Önceden en azından bir yolu vardı gidip alabiliyorduk ama şimdi açık açık gidip de almayın bize mecbur oluna getirdiler olayı. Dediğiniz videolara baktım rota çizdim kendime sonra gözüm kesmedi gidip almaya. Dışardan getirtmeye kalksak zaten sürekli kapanma riskiyle uğraşmak da yoruyor insanı. Bir şey diyemiyorum artık.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 12, 2022, 04:22:56 PM
Harç ve yeniden değerleme oranı %122,93 yapıldı. Yani artık yurtdışından bu telefonları daha ucuza getirmek isterken ödeyeceğimiz IMEI kayıt bedeli de sağlam bir şekilde katlanacak ve 6 bin lira gibi bir değeri bulacak. Millet son zamanlarda harıl harıl bir an önce yurtdışından getirip kaydettirmenin yollarını arıyordu. Sosyal medyada adım adım anlatan floodlar ya da videolar görüyordum hep.

İnsanlar gerçekten bu duruma düşecek ne günah işledi merak ediyorum. Hem kendi ülkemizde fahiş fiyatlara alabiliyoruz hem de dışardan getirmek istediğimizde önünü kesmek için engeller artırılıyor. Buna bir çözüm bulunmalı. Sonuçta bu oran artışı kadar maaş zammı almıyor herkes aynı anda.
legendary
December 12, 2022, 04:11:58 PM
Gürcistanda iphone bırakmamışız millet deli gibi gürcistana gidiyor anlamamaya başladım burdan kalkıp gideceksin sadece kendine ait bir hatta kullanmana izinli bir alete dünya para vereceksin birkaç yıl sonra ürünü satamayacaksın verdiğin para resmen çöpe gidiyor. Birde bu ne çılgınlıktır abi nereye varmaya çalışıyor insanlar. Bana göre en değerli şey zaman günlerce uğraşanlar olduğunu youtube'den izledim manyak bu millet.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 05, 2022, 10:18:10 AM
Yıllardır aynı telefonu kullanıyorum yeni bir Iphone almak ister miydim sırf kamerası için almak isterdim sanırım. Çok iyi bir kameraya sahip, sosyal medyada inanılmaz çekimler, fotoğraflar gördüm. Özellikle akşam çekimleri çok iyi tamamen net renkler ve tonlamalar. Şuan için önceliğim bir telefona 50 bin lira vermek değil tabi ki de ne kadar güzel özellikleri olursa olsun ilerleyen zamanlarda bakılır Smiley

Aslında vereceğimiz para ÖTV saçmalığı olmasaydı 25 bin Türk lirası olacaktı ama o saçmalık yüzünden 2 tane telefon parasına 1 telefon ancak alabiliyoruz.Herkes gibi bende yeni model bir telefon almak isterdim ancak bu şartlarda, bu fiyatlarla bu imkansız diyebilirim.

Yani hocam bakıldığı zaman 25 bin bile çok fazla bir rakam yaklaşık 25 kat fazla ödüyoruz tabi vergiler ile 50 katıda geçiyor alım gücü gerçeğini daha net anlayabiliyorsunuz. 1000 doları Amerika'da belki 5-10 günde kazanırsınız ülkemize bakınca 25 bini nereyse asgari ücretli 5 ay çalışması gerekiyor (vergisiz hali için) En pahalı model vergiler dahil 10 ay çalışmak lazım hemde hiç harcamadan ve tam alacaksınız hoop bir zam daha olacak 60-65 bin vay be.

Tabii eğer alımgücümüz açısından bakarsak dediğinize katılıyorum.Ben alımgücü hesaplarını artık umut etmediğim için TL bazından bahsetmek istedim.Eğer TL bazında düşünürsek en azından 10 ay çalışacağına 5 ay çalışacak tabi asgari ücret ile iPhone 14 almak ne kadar mantıklı olur orası tartışma konusu da, madem hesabı oradan yaptık yapmaya devam edelim.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 05, 2022, 09:43:57 AM
Yıllardır aynı telefonu kullanıyorum yeni bir Iphone almak ister miydim sırf kamerası için almak isterdim sanırım. Çok iyi bir kameraya sahip, sosyal medyada inanılmaz çekimler, fotoğraflar gördüm. Özellikle akşam çekimleri çok iyi tamamen net renkler ve tonlamalar. Şuan için önceliğim bir telefona 50 bin lira vermek değil tabi ki de ne kadar güzel özellikleri olursa olsun ilerleyen zamanlarda bakılır Smiley

Aslında vereceğimiz para ÖTV saçmalığı olmasaydı 25 bin Türk lirası olacaktı ama o saçmalık yüzünden 2 tane telefon parasına 1 telefon ancak alabiliyoruz.Herkes gibi bende yeni model bir telefon almak isterdim ancak bu şartlarda, bu fiyatlarla bu imkansız diyebilirim.

Yani hocam bakıldığı zaman 25 bin bile çok fazla bir rakam yaklaşık 25 kat fazla ödüyoruz tabi vergiler ile 50 katıda geçiyor alım gücü gerçeğini daha net anlayabiliyorsunuz. 1000 doları Amerika'da belki 5-10 günde kazanırsınız ülkemize bakınca 25 bini nereyse asgari ücretli 5 ay çalışması gerekiyor (vergisiz hali için) En pahalı model vergiler dahil 10 ay çalışmak lazım hemde hiç harcamadan ve tam alacaksınız hoop bir zam daha olacak 60-65 bin vay be.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 05, 2022, 07:34:56 AM

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
October 05, 2022, 06:22:18 AM
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
October 05, 2022, 04:27:54 AM
Dün teknoloji zincir marketlerinden birisinde iphone modellerine bakayım dedim ve fiyatlar beni çok şaşırttı. iphone 11’e 16 bin diyorlar 12 23 bin gibi bir fiyattı giderek katlanıyordu fiyatlar. yani 14 almak benim için imkansız ama alan arkadaşlar sıraya girip alıyorlar yani hastasına para değil demek ki. hala bir telefonun bu fiyatlarda olmasına bir türlü anlam veremiyorum.
legendary
October 03, 2022, 02:17:15 AM
Hobim olan herhangi bir ürünü sipariş ettiğimde kargoda olması bile beni heyecanlandırır keyiflenirim İnsanları yadırgamanın anlamı yok. sırf merak ve zevki tatmak için bile sıraya girmiş olabilirler kimisi ilk alanlar içerisinde olmak istiyordur. Kimisi sırf macera için alıyordur eskiden amerikadaydı sanıırm eleman iphone almak için geceden sıraya giriyor sabah ilk eline telefonu alıyor kutusundan çıkartıp kırıyor düşün ilk satılan telefonu kuruyorsun Cheesy adam kendince fantazi yapmış hahaha

telefonlar bana göre inanılmaz pahallı ama geçtiğimiz yıl 100.000 doları olan birinin şuan 1.8 milyonu var bırakın da 50 binliralık bir oyuncak alsın.

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
October 02, 2022, 05:59:43 PM
Bu yüksek fiyatlara rağmen hala insanlar İphone 14'e ilk ulaşan olmak için kuyruğa giriyorlar bunun nedenini anlayamıyorum.İktidara yakın kesimler ise bunu hani ülkede açlık vs vardı bakın son model telefon için insanlar kuyrukta diye pazarlıyor.84 milyonluk ülkede tabii ki herkesin durumu kötü değil olması da beklenemez eleştirilen kısım orta sınıfın tamamen yok olması zaten.

https://onedio.com/haber/iphone-14-serisi-icin-turkiye-deki-apple-magazalarinin-onunde-kuyruklar-olustu-1096096

Bir de yıl olmuş 2022, 2023 e gireceğiz neredeyse. iPhone bayisine gidip sırada geceden beklemek nedir arkadaş. Ön sipariş oluştur bekle ayağına kadar geldim neyin rezilliğini yaşıyorsunuz. 1 hafta daha bekleseniz ölür müsünüz yani? Sonra aha kimin durumu kötü diye saçma sapan sözlere sebep oluyor bu beklemeler. Parayla rezillik böyle oluyor işte.
Gerçekten bu durumu ben de anlamıyorum. Benim de liseden bir arkadaşım gitmiş beklemiş. Adamın para durumu da öyle çok iyi değil. Teknoloji merakını anlıyorum. İnsanların hoşuna giden bir şey ve eğer maddi durumları iyiyse evet yapabilirler. Ayrıca normal bir batı ülkesinde olsaydık teknoloji meraklılığı da mantıklı olabilirdi fiyatlara göre. Arkadaşım sürekli akıllı saatini de değiştiriyor, adam hep piyasadaki en iyisini almak zorunda hissediyor. Ancak dediğiniz gibi sıraya girmek nedir yani. 2 gün sonra alsalar ne kaybedecekler akıl alır gibi değil.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
September 28, 2022, 12:23:58 AM
iphone 6 ya da 7 çıktığı zaman o paraya lada vaz ya da bizim bildiğimiz ismiyle ciguli alınıyordu. 2000 modelden biraz daha yeni modeller o para ediyordu. ulan dedim iphone alacağıma şu arabayı alıp parçalayayım. şimdi ciguli fiyatına baktım: 30-40 bin ruble o da yaklaşık olarak 700 dolar ediyor. iphone'nin son çıkan modeli ile 4-5 tane bu arabadan alabiliyoruz. ulan ne boktan döneme denk geldik. 50 bin liraya telefon mu satılır lan allahsızlar!!!

edit: fiyatlara auto.ru'dan bakmak lazım.

Lada vaz diye bir model olduğunu bile bilmiyordum abi boşluğuma geldi de sahibindenden baktım bildiğin serçeye benziyor bu araba bordo rengi yakışmış Türkiye’de 100 bin lira bandında satılan hatta bu fiyatı geçen fiyatlar bile var iphone 14 en pahalı modeli 57 bin bazı modelleriyle aynı paraya satılıyor araba fiyatına telefon şaka gibi
copper member
Activity: 644
Merit: 269
September 27, 2022, 12:46:48 PM
Bu yüksek fiyatlara rağmen hala insanlar İphone 14'e ilk ulaşan olmak için kuyruğa giriyorlar bunun nedenini anlayamıyorum.İktidara yakın kesimler ise bunu hani ülkede açlık vs vardı bakın son model telefon için insanlar kuyrukta diye pazarlıyor.84 milyonluk ülkede tabii ki herkesin durumu kötü değil olması da beklenemez eleştirilen kısım orta sınıfın tamamen yok olması zaten.

https://onedio.com/haber/iphone-14-serisi-icin-turkiye-deki-apple-magazalarinin-onunde-kuyruklar-olustu-1096096

Bir de yıl olmuş 2022, 2023 e gireceğiz neredeyse. iPhone bayisine gidip sırada geceden beklemek nedir arkadaş. Ön sipariş oluştur bekle ayağına kadar geldim neyin rezilliğini yaşıyorsunuz. 1 hafta daha bekleseniz ölür müsünüz yani? Sonra aha kimin durumu kötü diye saçma sapan sözlere sebep oluyor bu beklemeler. Parayla rezillik böyle oluyor işte.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 26, 2022, 12:46:19 PM
iphone 6 ya da 7 çıktığı zaman o paraya lada vaz ya da bizim bildiğimiz ismiyle ciguli alınıyordu. 2000 modelden biraz daha yeni modeller o para ediyordu. ulan dedim iphone alacağıma şu arabayı alıp parçalayayım. şimdi ciguli fiyatına baktım: 30-40 bin ruble o da yaklaşık olarak 700 dolar ediyor. iphone'nin son çıkan modeli ile 4-5 tane bu arabadan alabiliyoruz. ulan ne boktan döneme denk geldik. 50 bin liraya telefon mu satılır lan allahsızlar!!!

edit: fiyatlara auto.ru'dan bakmak lazım.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
September 25, 2022, 03:31:42 PM
Yurtdışındaki ortalama bir beyaz yakalı için çok normal bir para ve azıcık durumu iyiyse çok rahat alabilir. Bizim için ise çoğu şirkette müdür olanların bile rahat alamayacağı, ortalama bir beyaz yaka çalışanın ise en az 2-3 maaşı tutarında bir para. Yazıklar olsun gerçekten yazıklar olsun. Hadi hükümet soydu soğana çevirdi de hala onları savunan insanlar nasıl olabilir? Hala %30-40 oy nasıl alabilir. Gerçekten akıl almaz bir ülkeyiz. 2018 yılındaydı galiba, dolar bozdurma kampanyası olmuştu. Ünlüler, şirketler vs şov yapmıştı. Noldu onlar TL'de kaldıysa şu telefonu bile alamayacak hale gelmişlerdir. TL'nin anasını şey ettiler yani bu kadar açık.

Aylık 50 bin lira maaşın olsa yine alırken düşünürsün yani böyle fiyatlandırma mı olur? Hem kur yüksek hem vergiler hayvan gibi. Bir de bu kadar vergi ödeyip hiç geri dönüşü olmaması insanı daha az harcamaya itiyor. Bu sırf iPhone için geçerli değil benim kullandığım telefonun sıfırı şu anda 16 bin lira ben alırken 7'ye mi ne almıştım yani şimdi 16 bin çıkarıp aynı kalite bir telefona hayatta veremem.
İnsanlar 5-6 yıl kullanırım diye düşünüp alabiliyor ama uzun vadeli taksit yapmadan bu paraları vermek mümkün değil. Hangi ekonomik sınıftan olursa olsun parayı ağaçtan toplamadığı sürece birkaç kere uzun uzun düşünüp alınabilir ancak.
Hocam dediğinizi anlıyorum ve doğru diyorsunuz ama insanlar 25-30k lira kirada da oturuyor. Ona göre de maaş alıyorlar demek ki. O zaman iPhone'a bu parayı da verebilirler. En ucuz, teneke dediğimiz arabalar 300-500k lira oldu, kredi imkanları rezalet. İnsanlar nasıl araba alıyor benim aklım almıyor. Ortalama bir SUV(iyi bile değil) 800k - 1m lira. Önceden evi arsası olup, onu satıp da alabilir insanlar gibi geliyor bana. Önceden parası ve malı olan insanlar parayı döndürebilir ve alabilir, anlıyorum. Ama benim demek istediğim üniversiteyi son 5-10 sene içinde bitirmiş ve normal maaşla çalışan biri sadece maaşıyla nasıl alabilir, aklım almıyor. Yani normalde ev araba alması gereken insanlar anca bu iphone'u alabilir...
Pages:
Jump to: