Pages:
Author

Topic: Kazakistan da trafik cezası bitcoin ile ödenecek! - page 2. (Read 557 times)

newbie
Activity: 40
Merit: 0
Güney Afrika'dan sonra Kazakistan hükümetide sürücülerin trafik cezalarını kripto para ile ödeyebileceğini açıkladı. Ayrıca Ethereum ve Monero'u da ödeme yöntemi olarak kabul edilecek.

Çok mantıklı.. Dolardan ya da diğer para birimlerinden bile yüksekken yapmamaları saçma devlet kendini düşünmeli Smiley)
member
Activity: 196
Merit: 10
Geçtiğimiz yılın sonunda, Güney Afrika'da, trafik cezaları için Bitcoin almaya benzer bir girişimde bulunuldu. Trafik, 500 işletme ve 8.000 hizmet veren Alberton, Fines4U şehri için yöneticiyi BTC'de ödemeleri kabul etmişti, Kazakistan’da Güney Afrika’dan örnek aldı.
jr. member
Activity: 157
Merit: 2
enteresan hükümet gerçekten dikkat çekici bir uygulama yapmış tebrikler
newbie
Activity: 36
Az az da olsa böyle haberler değer katacaktır, la casa de papel örneği de var.
newbie
Activity: 168
alan razı, satan razı. nakit sıkıntısı olup kriptodan kazanan bugün trafik cezasını öder yarın Kazakistan'da günlük alışverişini de yapar. bu örnekler artsın ve dünya ekonomisindeki ana dişlileri çeviren ülkelere sıçrasın nasıl önünü açmış olacaklar.
member
Activity: 302
Merit: 12
Devletler öyle ya da böyle blokchain teknolojisini kabul edecekler.Özellikle gelişmemiş ,gelişmekte olan ülkeler paralarının aşırı değer kaybetmesi sonucu bitcoine yöneldiklerini duydum.Bu şekilde paralarını değerinde tutmaya çalışıyorlar.
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Kazakistani tebrik etmek lazim. Dunyanin bircok ulkesinde kripto paralara karsi hukumetler onlem almaya kullanimini engellemeye calisirken diger yanda boyle uygulamalar olmasi gercekten sevindirici bir durum. Aslinda bu olay kripto paralarin gelecekte mutlaka kullanilacaginin bir gostergesi. Bunun farkina varan bazi ulkeler simdiden duruma uygun cozumler gelistirmeye basladi. Trafik cezalarinin yani sira elektrik, telefon gibi diger faturalarda gelecekte bu sekilde odenecek.
Ufak ufak bunlarin orneklerini ilerleyen gunlerde gorecegimizden eminim. Bence artik bankalarda bu gercegi kabullenip blockchain tabanli bir sistem kurmaya baslamalilar.
member
Activity: 490
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Bu çok iyi bir haber. Bence artık ülkelerden bu tarz beklentilerimiz olması normal ve bazı ülkeler öncü olarak bu piyasaya destek verecek. Bence bu öncü ülkeler çok daha kazançlı olacak gelecek dönem için. Kazakistan gibi, henüz gelişmemiş bir ülkenin bu tarz bir atılım yapması çok güzel. Bitcoin bu şekilde güven kazanabilir ve geleceğe hızlı be büyük adımlar atmaya başlayabilir. Ülkemizden de benzer bir atılım bekliyorum ben. Önümüzdeki kritik süreçten sonra bu konularla ilgilenebileceklerini tahmin ediyorum. Yine de olumsuz haberlere hazırlıklı olmak lazım.
newbie
Activity: 195
5 senedir Kazakistandayim trafik cezalari genelde rusvetle cozuldugu icin pek inandirici gelmedi.
newbie
Activity: 154
ya bu haber yayınladılar ama ben ingizlizce olarak bir tane kesilmiş ceza göremedim kazakistan yönetimine ait
member
Activity: 182
Merit: 11
Günlük hayata ne kadar müdahale ederse o kadar güzel bir şey bizler için. Kazakistanın sadece trafik cezası tüm hayatında kullanabileceği günleri de görürüz inşallah Cheesy
member
Activity: 182
Devlet dairelerine de zamanla geçeceğini düşünüyorum ve bu konu sadece bir ülkeyle sınırlandırılamaz diğer ülkelerden de girişimler bekliyorum
member
Activity: 504
Merit: 11
Kim ne derse ne yaparsa yapsın, kripto paranın önüne kimse geçemez artık. Bazı ülkelerin kendi kripto paralarını çıkarması ya da çıkarmayı planlaması da bunun en büyük işareti zaten. Çıkan olumsuz haberler de sadece bu piyasaya alışkın olmayanları etkiler.
member
Activity: 588
Merit: 18
Her şey adım adım ilerleyecek. Önce basit şeyleri kabul etmeye başlayacaklar. Özellikle büyük ülkelerin hegemonyasından kurtulmaya çalışan ülkeler ve teknolojik gelişimi politika edinen ülkeler kabul edecek. Sonrasında çığ gibi büyüyerek yayılacak. Tıpkı önceki büyük gelişmelerde oluşan kronolojik sıralama bana göre burada da işleyecek.
jr. member
Activity: 240
Merit: 7
btc haberleri coğaldı yeni bir yükseliş trendine mi yaklaştık yoksa
member
Activity: 680
Yavas yavas ulkeler kriptoparanin varligini kabul etmeye gucunu gormeye basladilar bundan 10 yil belki 20 yil sonra tum dunyada kriptopara kullanimi yayginlasacak belki de daha kisa bir surede hic belli olmaz ama merakla beklemeden edemiyorum bu haberler beni cok heyecanlandiriyor  Smiley
jr. member
Activity: 392
Merit: 4
Hep derim geleceğin teknolojisi blockchaindir diye.
newbie
Activity: 98
teknoloji gelişiyor ve para birimleri değişiyor zamanla okuduğum kadarıyla Türkiye de bile bitcoin ile ödeme kabul etmek istiyorum diyenler var ve ödemeyi kabul eden siteler varmış, yaygınlaşıp insanlar bilinçlendikçe daha da artacak sanırım kulağa hoş geliyor Smiley bakalım zamanla neler olacak.
newbie
Activity: 30
rusça veya kazakça bir haber var mı? ben duymadım hiç sizden duyunca şaşırdım gelişmiyor mu orası ya Cheesy
newbie
Activity: 126
Kazakistan ın bitcoin deki etkisi nedir? Yada şöyle söyleyeyim kazakistanın trafik cezalarının bitcoin ile ödenmesinin bitcoin fiyatına veya bitcoine bakış açısında ne gibi bir etkisi olabilir. Koca bir hiç...
Pages:
Jump to: