Pages:
Author

Topic: Kretanje cijene - page 4. (Read 42675 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 20, 2017, 05:11:21 AM
Evo zapoceo je pad lagano.. neki cak predvidjaju jos cijenu od cca 320$, al budemo vidjeli jos.

Uvijek krene pad kad BTC krene u nebo. Jučer je prešao 8000 dolara i bilo je za očekivati da će ETH pasti malo.
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
November 20, 2017, 02:14:12 AM
Ethereum bugovi i bitcoin bugovi nisu u istom loncu.
Na ethereumu se konstantno radi i ulaze izuzetno puno truda i novca u njegov razvoj.
Dok kod bitkoina malte ne nema napredka, sem ako se misli na forkove koji ga u neku ruku i ruse.
I velika je razlika sto su temelji od ethereuma vrlo zdravi, a btc je samo prvi experiment koji ima bezbroj mana
koje je i sa bezbroj forkova malte ne nemoguce ispeglati.
Al nekim ljudima treba vremena da se upoznaju sa realnoscu, ili ih jednostavno ne interesuje sustina materije nego
im je lakse da pricaju o necemu u sta se uopste ne razumeju.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 19, 2017, 08:25:27 PM
Evo zapoceo je pad lagano.. neki cak predvidjaju jos cijenu od cca 320$, al budemo vidjeli jos.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 19, 2017, 03:13:27 PM
Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Zato što konstantno ima problema i hrpetinu bugova i sigurnosnih propusta.
Nov sam u ovome stoga se ne razumem u potpunosti.
Ali moram da te pitam zato je ETH-u cena 350$ ako je prepun bugova?

Upravo zato što je prepun bugova inaće bi bila preko 1000$ već.

U svakom slučaju, priča oko Ethereuma se još uvijek zahuktava i biti će ju zanimljivo pratiti. Osobno mislim da Ethereum čeka svijetla budućnost. Na njemu će se vrtiti puno korisnih aplikacija i vjerojatno ćemo ga svi jednog dana koristiti u nekom obliku.


Slažem se. A i nadam se da ga čeka svijetla budućnost jer svu zaradu koju napravim na airdropovima prebacujem u ETH  Grin
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
November 19, 2017, 02:52:36 PM
Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Zato što konstantno ima problema i hrpetinu bugova i sigurnosnih propusta.
Nov sam u ovome stoga se ne razumem u potpunosti.
Ali moram da te pitam zato je ETH-u cena 350$ ako je prepun bugova?

Upravo zato što je prepun bugova inaće bi bila preko 1000$ već.

U svakom slučaju, priča oko Ethereuma se još uvijek zahuktava i biti će ju zanimljivo pratiti. Osobno mislim da Ethereum čeka svijetla budućnost. Na njemu će se vrtiti puno korisnih aplikacija i vjerojatno ćemo ga svi jednog dana koristiti u nekom obliku.
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
November 19, 2017, 11:45:16 AM
Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Zato što konstantno ima problema i hrpetinu bugova i sigurnosnih propusta.
Nov sam u ovome stoga se ne razumem u potpunosti.
Ali moram da te pitam zato je ETH-u cena 350$ ako je prepun bugova?

Upravo zato što je prepun bugova inaće bi bila preko 1000$ već.
jr. member
Activity: 67
Merit: 3
November 19, 2017, 11:33:15 AM
Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Zato što konstantno ima problema i hrpetinu bugova i sigurnosnih propusta.
Nov sam u ovome stoga se ne razumem u potpunosti.
Ali moram da te pitam zato je ETH-u cena 350$ ako je prepun bugova?
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
November 19, 2017, 10:09:28 AM
Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Zato što konstantno ima problema i hrpetinu bugova i sigurnosnih propusta.
member
Activity: 210
Merit: 10
November 19, 2017, 07:41:55 AM
Ja kad sam prije nekoliko mjeseci krenuo u mining, naravno da mi je BTC bio prvi na pameti. Tada sam jedino za njega bio čuo. Ali sad kad sam se malo informirao, puno mi je draži Ethereum. Znam da ga Vitalik nije zamislio kao valutu nego kao sredstvo za plaćanje GAS-a, ali dobar je i kao valuta - vrlo mala cijena transakcije (pogotovo u odnosu na BTC) i brze transakcije... Uglavnom, mislim da je puno bolja opcija za male ulagače od BTC-a. Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.

Mislim da se BTC ni ne isplati majnati više
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 19, 2017, 03:26:59 AM
Ja kad sam prije nekoliko mjeseci krenuo u mining, naravno da mi je BTC bio prvi na pameti. Tada sam jedino za njega bio čuo. Ali sad kad sam se malo informirao, puno mi je draži Ethereum. Znam da ga Vitalik nije zamislio kao valutu nego kao sredstvo za plaćanje GAS-a, ali dobar je i kao valuta - vrlo mala cijena transakcije (pogotovo u odnosu na BTC) i brze transakcije... Uglavnom, mislim da je puno bolja opcija za male ulagače od BTC-a. Jedino ne razumijem zašto trgovci ne prepoznaju Ethereum i prihvate ga kao sredstvo plaćanja. Pogotovo oni koji primaju BTC jer takvi se očito razumiju barem malo u kripto valute.
member
Activity: 120
Merit: 10
November 18, 2017, 05:30:13 PM

... Dugoročno mi deluje da će primat na kripto tržišnu preuzeti neka nova, modernija kriptovaluta, koja će imati veću realnu upotrebljivost ...

... E sad ko se ne razume i gleda samo berzu taj vrlo lako može da bude u zabludi i ostane na titaniku dok muzika svira...
Kripto koini su svet tehnike, a kod sveta tehnike ljudi kada nesto ne radi predju na bolji i savremeniji proizvod.
Probaj prebaciti koine sa jedne lokacije na drugu, čak i sa većim fee zna da zaglavi, u prevodu i sad je upotrebljivost veoma upitna.

Zbog toga ja i verujem da će dugoročno primat preuzeti kriptovaluta koja bude imala veću realnu upotrebljivost.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
November 18, 2017, 11:22:46 AM
...I tako je taj fee kod nekih (cryptopia, yobit) cak 0.002 bitcoina sto je po trenutnom kursku oko 14 dolara i neprihvatljivo za manje transakcije.
Na primer hoces da kupis igru preko neta za btc od 20 dolara, a sam fee je 14 dolara, ukupno je to oko 34 dolara sto je previse.

Bitkoin ima jako zastareo i los kod i polako i sigurno ide u svoje samounistenje.
Nadam se da ce odraditi neki fork i da mu malo produze zivot jer nagli lom nikome ne odgovara.

Uglavnom se slažem, ali mislim da je razlog za previsoki fee koji pominješ napad na Bitcoin mrežu od strane Jihana i njegove ekipe ...
Ako se uzme u obzir da je BTC danas dostigao $7300 ovi napadi deluju kao napad komarca na slona  Grin

Međutim, verovatno to nije poslednji napad, tako da u narednom periodu svašta može da se dešava.
Dugoročno mi deluje da će primat na kripto tržišnu preuzeti neka nova, modernija kriptovaluta, koja će imati veću realnu upotrebljivost ...

BTC neće preskočit u vrijednosti ni jedna valuta slobodno da kažem nikada.
Želje su jedno, stvarnost je drugo. Rast će se nastaviti i dalje, sjeti se ovog što sam ti napisao za par mjeseci kad bude otprilike duplo vrijednosti nego sada.
Nema tu mnogo logike u teh. analizama više, previše ima fazana, jako, jako mnogo novca se slijeva u market. Uz fizičko zlato, BTC će biti digitalno zlato

Na žalost budućnost nije na strani bitcoina i to iz mnogo razloga.
Polako su se stekli uslovi da bitcoin sam sebe uništi i to je neizbežno.
Možda da se radilo na njegovom kodu i unapređenju to se moglo izbeći, al sad je kasno za akcije.
Čak i prelazak na btc cash nece zaustaviti sigurno samouništenje btc skupa sa svojim pow forkovima.
Na primer trenutna potrošnja struje da bi radila btc mreža se kreće kao cela Slovačka država sa tendencijom sve većeg rasta.
E tu je caka. Da bi se to promenilo mora se menjati u na primer pos algoritam, a za to treba da pridobiju većinu rudara,
što naravno nije moguće jer bi oni sami sebi oduzeli posao...
Al to je samo vrh ledenog brega, problema ima tolko da bi morao napisati roman da bi sve obuhvatio.
Ko prati ovo par godina i ušao je u tematiku zna da je ovakav btc na duže staze i veću primenu neodrživ, zato se i odustalo od ozbiljnog forka.
E sad ko se ne razume i gleda samo berzu taj vrlo lako može da bude u zabludi i ostane na titaniku dok muzika svira...
Kripto koini su svet tehnike, a kod sveta tehnike ljdudi kada nesto ne radi predju na boji i savremeniji proizvod.
Probaj prebaciti koine sa jedne lokacije na drugu, čak i sa većim fee zna da zaglavi, u prevodu i sad je upotrebljivost veoma upitna.

Ja ne mislim da je baš sve tako crno za budućnost BTCa. Ako ostane ovakav kakav je sad nije dobar za masovnu svakodnevnu upotrebu i veliki broj transakcija. Rastom network feea otpast će male transakcije i ostat će one velike na kojima 10, 20, 30$ u postotku nije velika naknada. Tako da bi BTC stvarno mogao postati nekom vrstom digitalnog zlata gdje se radi s velikim transakcijama ali ne tako često.

Što se tiče troška struje i težine rudarenja .... ispravite me ako griješim ali tu se radi o natjecanju računala, što veći H/s po watu. U jednom trenutku to će postati neisplativo nekim rudarima  i oni će početi odustajati od rudarenja BTCa. U najboljem slučaju bi ostalo jedno računalo, jedan Asci (znam da to nije dobro, ali zamislimo za raspravu) kojemu ne bi trebao biti problem iz rudariti jedan blok ako nema konkurencije. Hoću reći tržište će uravnotežiti broj rudara ovisno o profitu, dok vi imate u rudarenju zaradu koja je iznad prosječna rasti će broj rudara. Kad to više ne bude tako padat će broj dok se ne uspostavi neka ravnoteža.

sr. member
Activity: 378
Merit: 258
November 18, 2017, 09:09:51 AM
...I tako je taj fee kod nekih (cryptopia, yobit) cak 0.002 bitcoina sto je po trenutnom kursku oko 14 dolara i neprihvatljivo za manje transakcije.
Na primer hoces da kupis igru preko neta za btc od 20 dolara, a sam fee je 14 dolara, ukupno je to oko 34 dolara sto je previse.

Bitkoin ima jako zastareo i los kod i polako i sigurno ide u svoje samounistenje.
Nadam se da ce odraditi neki fork i da mu malo produze zivot jer nagli lom nikome ne odgovara.

Uglavnom se slažem, ali mislim da je razlog za previsoki fee koji pominješ napad na Bitcoin mrežu od strane Jihana i njegove ekipe ...
Ako se uzme u obzir da je BTC danas dostigao $7300 ovi napadi deluju kao napad komarca na slona  Grin

Međutim, verovatno to nije poslednji napad, tako da u narednom periodu svašta može da se dešava.
Dugoročno mi deluje da će primat na kripto tržišnu preuzeti neka nova, modernija kriptovaluta, koja će imati veću realnu upotrebljivost ...

BTC neće preskočit u vrijednosti ni jedna valuta slobodno da kažem nikada.
Želje su jedno, stvarnost je drugo. Rast će se nastaviti i dalje, sjeti se ovog što sam ti napisao za par mjeseci kad bude otprilike duplo vrijednosti nego sada.
Nema tu mnogo logike u teh. analizama više, previše ima fazana, jako, jako mnogo novca se slijeva u market. Uz fizičko zlato, BTC će biti digitalno zlato

Na žalost budućnost nije na strani bitcoina i to iz mnogo razloga.
Polako su se stekli uslovi da bitcoin sam sebe uništi i to je neizbežno.
Možda da se radilo na njegovom kodu i unapređenju to se moglo izbeći, al sad je kasno za akcije.
Čak i prelazak na btc cash nece zaustaviti sigurno samouništenje btc skupa sa svojim pow forkovima.
Na primer trenutna potrošnja struje da bi radila btc mreža se kreće kao cela Slovačka država sa tendencijom sve većeg rasta.
E tu je caka. Da bi se to promenilo mora se menjati u na primer pos algoritam, a za to treba da pridobiju većinu rudara,
što naravno nije moguće jer bi oni sami sebi oduzeli posao...
Al to je samo vrh ledenog brega, problema ima tolko da bi morao napisati roman da bi sve obuhvatio.
Ko prati ovo par godina i ušao je u tematiku zna da je ovakav btc na duže staze i veću primenu neodrživ, zato se i odustalo od ozbiljnog forka.
E sad ko se ne razume i gleda samo berzu taj vrlo lako može da bude u zabludi i ostane na titaniku dok muzika svira...
Kripto koini su svet tehnike, a kod sveta tehnike ljdudi kada nesto ne radi predju na boji i savremeniji proizvod.
Probaj prebaciti koine sa jedne lokacije na drugu, čak i sa većim fee zna da zaglavi, u prevodu i sad je upotrebljivost veoma upitna.
member
Activity: 120
Merit: 10
November 16, 2017, 06:24:22 PM
BTC neće preskočit u vrijednosti ni jedna valuta slobodno da kažem nikada.
Želje su jedno, stvarnost je drugo. Rast će se nastaviti i dalje, sjeti se ovog što sam ti napisao za par mjeseci kad bude otprilike duplo vrijednosti nego sada.

Evo ga podebljano pa da vidimo  Grin
Ne verujem ni ja da će ga neko preskočiti za par meseci, ali za koju godinu  Roll Eyes
member
Activity: 164
Merit: 13
November 16, 2017, 12:40:49 PM
imaš li link nekakav da baciš ovdje?
member
Activity: 210
Merit: 10
November 16, 2017, 11:11:01 AM
Čini se da je najavljen novi BTC fork za 12. mjesec  Undecided
member
Activity: 164
Merit: 13
November 16, 2017, 11:00:08 AM
isto to što ti pričaš ja mislim, btc je prvi i ne vjerujem da će ga išta ikad prestići, bitcoin može ić u nebesa čak mislim da bi mogo u narednih 30 godina dostić i milion dolara vrijednosti, čekajte da nove generacije dođu a stare odu
newbie
Activity: 67
Merit: 0
November 15, 2017, 05:38:41 PM
...I tako je taj fee kod nekih (cryptopia, yobit) cak 0.002 bitcoina sto je po trenutnom kursku oko 14 dolara i neprihvatljivo za manje transakcije.
Na primer hoces da kupis igru preko neta za btc od 20 dolara, a sam fee je 14 dolara, ukupno je to oko 34 dolara sto je previse.

Bitkoin ima jako zastareo i los kod i polako i sigurno ide u svoje samounistenje.
Nadam se da ce odraditi neki fork i da mu malo produze zivot jer nagli lom nikome ne odgovara.

Uglavnom se slažem, ali mislim da je razlog za previsoki fee koji pominješ napad na Bitcoin mrežu od strane Jihana i njegove ekipe ...
Ako se uzme u obzir da je BTC danas dostigao $7300 ovi napadi deluju kao napad komarca na slona  Grin

Međutim, verovatno to nije poslednji napad, tako da u narednom periodu svašta može da se dešava.
Dugoročno mi deluje da će primat na kripto tržišnu preuzeti neka nova, modernija kriptovaluta, koja će imati veću realnu upotrebljivost ...

BTC neće preskočit u vrijednosti ni jedna valuta slobodno da kažem nikada.
Želje su jedno, stvarnost je drugo. Rast će se nastaviti i dalje, sjeti se ovog što sam ti napisao za par mjeseci kad bude otprilike duplo vrijednosti nego sada.
Nema tu mnogo logike u teh. analizama više, previše ima fazana, jako, jako mnogo novca se slijeva u market. Uz fizičko zlato, BTC će biti digitalno zlato
member
Activity: 120
Merit: 10
November 15, 2017, 04:15:46 PM
...I tako je taj fee kod nekih (cryptopia, yobit) cak 0.002 bitcoina sto je po trenutnom kursku oko 14 dolara i neprihvatljivo za manje transakcije.
Na primer hoces da kupis igru preko neta za btc od 20 dolara, a sam fee je 14 dolara, ukupno je to oko 34 dolara sto je previse.

Bitkoin ima jako zastareo i los kod i polako i sigurno ide u svoje samounistenje.
Nadam se da ce odraditi neki fork i da mu malo produze zivot jer nagli lom nikome ne odgovara.

Uglavnom se slažem, ali mislim da je razlog za previsoki fee koji pominješ napad na Bitcoin mrežu od strane Jihana i njegove ekipe ...
Ako se uzme u obzir da je BTC danas dostigao $7300 ovi napadi deluju kao napad komarca na slona  Grin

Međutim, verovatno to nije poslednji napad, tako da u narednom periodu svašta može da se dešava.
Dugoročno mi deluje da će primat na kripto tržišnu preuzeti neka nova, modernija kriptovaluta, koja će imati veću realnu upotrebljivost ...
member
Activity: 210
Merit: 10
November 15, 2017, 10:48:31 AM
Pitam se kad će se konačno BTC stabilizirati na mjesec/dva, da malo altovi prodišu.
Pages:
Jump to: