Pages:
Author

Topic: KYC (Know Your Customer/Müşterini Tanı) Taleplerinde dikkat edilmesi gerekenler - page 2. (Read 557 times)

newbie
Activity: 155
Merit: 0
Projelerin bilerek isteyerek bu tip mağduriyetlere sebep olacaklarını düşünmemekle birlikte güvenli sakladıklarından şüpheliyim, her yere kimliğimi sunmak hoşuma gitmese de bazen mecburen kimlik vermek gerekiyor.

Evet bende böyle düşünüyorum. Airdrop için zaten saçma ama bounty ve ico için bir nebze arkadaşın dediği gibi en azından kimliğin ortasına for kyc falan yazılabilir. Güzel açıklamış emek var. Sakınan göze çöp batar diyeyim bende Smiley Tedbirli olun ama öyle öldük bittik keşke yollamasaydım diye de evhamlanıp diken üstünde oturmayın.
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
Projelerin bilerek isteyerek bu tip mağduriyetlere sebep olacaklarını düşünmemekle birlikte güvenli sakladıklarından şüpheliyim, her yere kimliğimi sunmak hoşuma gitmese de bazen mecburen kimlik vermek gerekiyor.
full member
Activity: 392
Merit: 101
benim de hiç hoşuma gitmiyor ama maalasef başka seçeneğimiz de yok şu an için. yani bu alanda yatırım yapmaya devam etmek istiyorsak maalasef bundan kaçınma şansımız yok.  icosundan tut da borsaya kadar bu alanda yatırım yapabilmek için mecbur gönderiyoruz. bountylerde bile kyc isteyenler var.
newbie
Activity: 84
Bence KYC kimlik doğrulama uygulaması konusunda bu kadar endişelenmeye gerek yok.Sonuçta binlerce insanın kilik bilgilerine ulaşıyorlar.Yapacakları en ufak bir istismarda büyük cezalar alıcaklarının onlarda farkındadır.
newbie
Activity: 196
şahsen ben de hiç bilgilerimi verme taraftarı değilim ama bazı projelerde vermek zorunda kalıyoruz hatta öyle doğrulama aşamaları koyuyorlar ki ben yaparken zorlanıyorum
full member
Activity: 938
Merit: 115
Borsalar için kyc neredeyse zorunlu. İco lar içinde aslında muhtemelen hepsi istemeye başlayacak. Yani ister istemez bu riski göze alacağız yoksa bu piyasada bountylerden ekmek çıkmayacak.
full member
Activity: 434
Merit: 100
Her önüne gelen siteye kyc kesinlikle vermemek gerek sonuçta artık kimlik numarası ile dahil neler yapılabiliyor biliyoruz. Bazende insan mecbur kalıyor malesef bounty'e katılıyorsun ödül alımı için site istiyor mecbur veriyorsun.
full member
Activity: 560
Merit: 113
Ne kyc sı ya projelerin çoğunluğu para kaldırmak için yapılıyor birçoğu da zorlama token modeli oluşturuyor para toplamak için adamların kendisi sakat ben niye kyc ile uğraşacam?
full member
Activity: 462
Merit: 100
Kyc yapmak zorundayız gibi laflar ediliyor da kimse zorunda değil isterseniz projelerin bounty sine de kyc isteyen borsalara da katılmasınız olur biter evet riskli bir iş ben de güvendiğim bir kaç yere verdim ama sırf bu konu yüzünden katılmaktan vazgeçtiğim bir çok ico da oldu bazı borsalara bile sırf bu yüzden kayıt bile yaptırmadım.
member
Activity: 546
Merit: 10
zorunlu değilseniz kyc yapmayın. önünüzde harika ico mu var borsaya gelince alın veya kyc yapan güvenilir bir arkadaşınız ile ortak girişimde bulunun. bountyden sonradan kyc mi ister oldular kafanızı kurcalıyor ise yapmayın olsun bitsin.
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
Hocam açıkcası çekiniyordum bu kyc olayına kimlik vermekten ama şimdi sizin yazdıklarınız tüylerimi ürpertti. Şimdi biz kyc olayını yurtdışı ile alakalı icolarda borsalarda ve bountylerde yapıyoruz benım tc kımlıgımle yurtdışında bu yazdıklarınızın yapılma ihtimali nedir acaba. Adamlar Türkiyeye gelip herhalde bu yazılanları yapmazlar

Hocam yazıda da belirttiğim gibi bankalarda devlet dairelerinde yani kısacası içeride adamları olmadığı sürece avukatların ön gördüğü gibi hiç bir işlem yapamazlar gönderdiğiniz KYC ler ile ama neler dönüyor dünyada sadece biraz daha tedbirli olmak lazım
member
Activity: 378
Merit: 11
Hocam açıkcası çekiniyordum bu kyc olayına kimlik vermekten ama şimdi sizin yazdıklarınız tüylerimi ürpertti. Şimdi biz kyc olayını yurtdışı ile alakalı icolarda borsalarda ve bountylerde yapıyoruz benım tc kımlıgımle yurtdışında bu yazdıklarınızın yapılma ihtimali nedir acaba. Adamlar Türkiyeye gelip herhalde bu yazılanları yapmazlar
member
Activity: 574
Merit: 14
11 bin tane borsa var kyc istemeyeni bulmak biraz uğraştırır ama yine bulursunuz da o istediğiniz coin orada var mı önemli olan bu. binance kyc olmadan limitli işlem yapmaya izin veriyor diye hatırlıyorum. ya düşünün. 100 milyon insan mı kriptolarla iç içe 20-30 milyonu kyc mi yaptırıyor bu kimlik bilgileri patlama yapacak bomba gibi valla.  Cheesy
member
Activity: 378
Merit: 20
Şu koşullar altında ne dersek diyelim birçok ico da bounty de kimlik bilgilerinin gönderilmesini kesinlikle istiyor. Aksi durumda kazanç sağlamak mümkün değil. Sadece başımıza kötü bir şey gelmemesi için dua etmek lazım
newbie
Activity: 112
İnsanın tedirgin ediyor zaten kyc olayları vs. Bizim ülkede daha çok oluyor. Kimlik fotokopilerine dikkat etmek lazım
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Kimlik bilgilerimiz her yerde açıkcası ico ve borsalara vermek zorundayız, son zamanlarda bounty fursayıda kyc istiyor. Hatta artık kyc yapılmayanı bulmak zor gibi
member
Activity: 560
Merit: 11
sırf multileri önlemek için doğrulama yapmanız için kimlik, pasaport, güncel fatura bilgisi falan göndermeniz gerekiyor. arka planda pis işler dönüyor bence ama şu kadar icoya katılan kişinin kimlik bilgileri sızdırıldı, satışı yapıldı gibi haberler duyana kadar bu curcuna daha kopmayacak bence.
full member
Activity: 602
Merit: 118
Şimdiye kadar hiçbir ico ya katılmadim. Katilsaydim bile kyc vermezdim. Ama borsalar kimlik isteyince mecburen vermek zorunda kalıyoruz. Geçenlerde aitheon airdrop yaptı 100 aitheon vereceğini belirtmişti. Sylon bountysini yönettiği aitheon. Her şeyi yaptım ama o da tuttu en sonunda kimlik bilhilerimi istedi. O şekilde kaldı. Kalkıp ta 50-100 dolar yapacak bir şey için kimlik verilmez borsalara mecburen verebiliyoruz. Kimliği bu tarz yerlere yüklemek bence de sıkıntılı olma durumu var. Ne olur ne olmaz. Dünyanın binbir türlü halı var
full member
Activity: 366
Merit: 101
KYC toplanmasının bir amacıda bu büyük ihtimal, Nucleus projenin ponzi olmadığına dair bi sözleşme onaylatmıştı kyc aşamasında. İleri aşamada uluslararası yargıda nucleus böyle böyle yaptı bu ponzi, dolandırıcı vb diye başvurduğumuzda belgelerle kendilerini sağlama almak asıl amaç. Fakat dediğiniz gibi kötü amaçla da kullanılabilir, 2012 yılında 60m insanın bilgileri zaten internete düştü, bu saatten sonra düşse ne olur bizimkiler diyorum ben Tongue
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
bu forumdaki çoğu kişi gibi bende kyc için kimlik bilgilerini verdim. Kimliğini üzerine şeffaf olarak yazı yazılması önerilmiş.

şöyle örnek vereyim, öneriyi atonomi ico su için uygulayarak gönderdiğim kimliğin üzerine FOR ATONOMI yazdım. Ancak KYC kabul edilmedi, projeye rağbet çok olduğu için de KYC bilgileri düzeltme fırsatı bile verilmedi. Yani anlayacağınız sırf kimliğin üzerine yazı yazdığım için Atonomi de whitelist olamadım. Umarım borsaya ico fiyatının çok üzerinde girmez de ben de yaptığıma pişman olmam.

Dostum yaşadığın probleme üzüldüm ama burada yazdıklarım global olarak olabilecek ihtimaller ve hukukla uğraşan kişilerin yorumları üzerine bir bilgilendirme yazısı. KYC lerin üzerine yazı yazma ise şu ana kadar kaç tane KYC gönderdiysem bu şekilde gönderdim ve bir problem yaşamadım bu sebepten kaynaklı bir tavsiyedir.
ICO'suna katıldığın firma sana böyle bir zorluk çıkartıyorsa vardır altında bir sebep...
Amaçları ve dertleri sadece senin multi hesap açmaya çalışan birisi olmadığını doğrulamak yani tamam bu gerçek bir kişi spam yada bot değil demek veya ;
Faaliyette bulunduğu devlette yaptığı işten dolayı vergi ödemek gerçek şahıslara fatura kesmek olsaydı herhangi bir problem çıkartmazlardı...
Pages:
Jump to: