Pages:
Author

Topic: KYC (Know Your Customer/Müşterini Tanı) Taleplerinde dikkat edilmesi gerekenler - page 3. (Read 560 times)

member
Activity: 429
Merit: 11
Aslında TC numaralarımız ortalıkta da dolaşıyor bir ara bir yerin veritabanı piyasaya düşmüş binlerce tc ortalıkta dolanıyordu. KYC belli durumlarda yapıyoruz biz istemesekte mecbur kılınıyoruz bu durum da bitcointalk güvenilir bir sistem ile bunun önüne  geçebilir ve kendini referans gösterebilirse bu duru ortadan belki kalkabilir ama diğer türlü ico süreci, imza veya airdrop için kyc istendiği zaman başka alternatif yok ise olan olacak gibi ama inşaAllah bu tür durumlarla karşılaşmayız.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler. Son zamanlarda gördüğüm en yararlı konulardan biri

bence de şeffaflaştırılarak yazı yazılabilir örnektir gibisinden.
member
Activity: 539
Merit: 20
Bugüne kadar KYC yapmadım yapmaya da niyetim yok. Hem kriptonun mantığına ters hem de çok riskli.  Hele airdroplar için istenen KYC ler tam bir saçmalık.
member
Activity: 714
Merit: 82
Yakın zamanda kimlik sistemleri değişiyor. biyometrik veriler damar izi yüz tanıma kimlik kartı pin şifresi gibi önlemler geliyor. 2020 yılına kadar herkesin kimliği çipli olacak.

Teknolojinin bu kadar ileri olduğu bir dönemde şu kyc işlemleri çok ilkel geliyor bana, bir an önce güvenli hale getirilmesi gerekir.
newbie
Activity: 78
Merit: 0
bu forumdaki çoğu kişi gibi bende kyc için kimlik bilgilerini verdim. Kimliğini üzerine şeffaf olarak yazı yazılması önerilmiş.

şöyle örnek vereyim, öneriyi atonomi ico su için uygulayarak gönderdiğim kimliğin üzerine FOR ATONOMI yazdım. Ancak KYC kabul edilmedi, projeye rağbet çok olduğu için de KYC bilgileri düzeltme fırsatı bile verilmedi. Yani anlayacağınız sırf kimliğin üzerine yazı yazdığım için Atonomi de whitelist olamadım. Umarım borsaya ico fiyatının çok üzerinde girmez de ben de yaptığıma pişman olmam.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
Örnek ve açıklamalar gerçekten güzel olmuş, kyc konusunda insanın içine bin türlü kurt düşüyor hadi atıyorum x sitesine verdim x sitesi sağlam art niyeti yok ama ya içerde bir çürük elma varsa ve birşekilde bilgileri kötü niyet için çıkarırsa yada bir şekilde x sitesinin sunucuları hacklenir ve bilgilere erişilirse. İnsanın aklına bin türlü şey geliyor ama resimdeki gibi örnekle belki bir nebze korunma sağlanabilir .
member
Activity: 406
Merit: 10
Borsalardan çekim yapmak içinde ICO lara katılmak içinde ne yazık ki kyc yapıyoruz. Başka seçenek yok şimdilik.
member
Activity: 322
Merit: 23
Bounty için airdrop için kimlik bilgilerini vermek bana göre değil. Sağlıklı bir davranışta olmaz. Risk almayı değmez sonuçta.
Kimliklerini paylaşanların iyi düşünmesini tavsiye ederim. Amannnnnnn ha!
jr. member
Activity: 308
Merit: 1
Faydalı bir başlık olmuş, bi düşünecek olursak milyonlarca borsa kullancısı ve airdrop bounty whitelist katılımcıları da eklenecek olursa on milyondan fazla kimlik bilgisi olabilir internet üzerinde bizim ülkemizde zaten internette vardı adresinize kadar çok sorun etmeyin. Smiley
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Ödül kampanyalarına girmek için bir kere KYC bilgilerimi verdiğim olmuştu. Bu konuyu görünce soğuk terler aktı şimdi..
Bu durum bu kadar riskli olabilir keşke bunu düşünseydim bundan böyle ölsem kimlik bilgilerimi vermem bir yere  Undecided
full member
Activity: 728
Merit: 151
bounty için kyc istenmesi tamamen art niyet kimse kusura bakmasın..bi kere olayın doğasına aykırı..
şimdi bu icolar bireysel sınır koyuyor...1 pasaport veya kimlikle fazla para kazanma şansın yok...ödül (bounty) programlarında kyc istenmeye başlaması birilerine tam bu noktada ilaç oldu....üç kuruş için kyc yapın siz koçum hadi hayırlı işler Grin Grin

sr. member
Activity: 883
Merit: 262
gerçekten faydalı bir yazı olmuş. teşekkürler bu bilgileri paylaştığınız için.
full member
Activity: 742
Merit: 112
emin olun bu KYC doğrulama yüzünden birilerinin başı fena ağrıyacak. deebweb de kesinlikle satışı yapıldığına eminim. bu forumda 100'lerce KYC'ye katılanlar vardır. icosu, bountysi derken. karşıdaki kişinin %100 dürüst olduğundan o bilgileri geri dönüşü olmayacak şekilde sildiğinden kesinlikle emin olamazsınız. sırf TC kimlik numarası ile bu ülkede neler yapılıyor neler. upload yaptığınız o siteye saldırı yapsalar bence tüm bilgileri alırlar.
full member
Activity: 616
Merit: 100
En güzeli KYC olayına hiç girmemek  Grin Merkezsiz bir sistem adı altında coin çıkarılıyor ama kimlik bilgilerimizi topluyorlar...

Aynen dediklerinize katılıyoruz merkezi olmayan bir platformda bountye giriyoruz. Tokenları alacağımız zaman KYC istiyorlar ne anlamı var. Kyc göndermesek alamayacağız iki üç ay uğraştığımız emeğe yazık. Mecbur gönderiyoruz ama inşaallah sonra başımız agrımaz
copper member
Activity: 94
Merit: 6
NakitCoins.com ⭐ Instant Exchanger
Konuyla ilgili kısaca yorum yapmak istedim...

KYC ve Merkezi olmayan bir sistem bir cümlede tuhaf durduğunun farkındayız fakat yatırım yapanlar unutmasın ki merkezi olmayan bir şeye merkezi sistemden giriş yapıyor. Söz konusu para olduğu için bunun takibini her türlü yapma hakkına sahip ve finans sektörüne değindiği için herkes bu sektörün yasa ve kurallarına uymalı.
Kimlik verme/ fotokopi alma konusunda açık rıza/ satış sözleşmesi (açık rıza paragrafı olma şartıyla) gibi evraklar imzanlanmalı ki sizin elinizde bir evrak bulunsun.

Herkese iyi tradeler ve kimlik bilgilerinizi iyi koruyun!
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Bir ara kimlik bilgilerimiz çalındı diye ortalık karışmıştı. Şimdi kendi ellerimizle veriyoruz kimlik bilgilerimizi. Bir kaç yere kyc yaptım ama yinede içim rahat değil. Konuda bahsedilen şekilde yapsak daha iyi olur sanırım.
full member
Activity: 367
Merit: 100
Sadece ICO yatırımı yaparsam veririm bounty'ye katıldığımda isterseler ne kazanacak olursam olayım vermiyorum. Ne olacağını başıma ne geleceğini bilmiyorum o yüzden en iyisi hiç bulaşmamak
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
ICO'da yatırım yapmak için KYC isteyen projelerin elinde de binlerce kimlik bilgisi var. Bounty kampanyalarına katılmak için de kimlik bilgisi gerekmeye başladığını düşününce şu an sadece kripto varlıklar ile ilgilenen milyonlarca kişinin kimlik bilgisi internet üzerinde birilerinin elinde mevcut.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
ico için ben de KYC bilgisi verdim. umarım başımıza hoş olmayan şeyler gelmez
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Amazix artık bütün bounty'lerde kyc istiyor sanırım. Ellerinde devasa bir kimlik bilgisi arşivi oluşuyor böylelikle. Art niyet oluşması durumunda neler olacak tahmin bile edemiyorum...
Pages:
Jump to: