Pages:
Author

Topic: La liga 2021-22 sezonu - page 10. (Read 1528 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
September 11, 2021, 09:14:45 AM
ligin doğal şampiyon adayı olan real madrid, ilk üç hafta sonunda yalnızca bir puan toplayabilmiş olan celta vigo ile bu hafta kendi evinde karşı karşıya geliyor. real'de toni kroos dışında önemli bir eksik yok. bir değerlendirme oluşturmak için henüz biraz erken olsa da real madrid ligin en çok gol atan takımı pozisyonunda bulunduğu için ve arada ciddi bir güç farkı bulunması sebebiyle bence bol gollü ya da farklı skorlara gebe olabilecek bir real madrid galibiyeti izleyebiliriz diye düşünüyorum.
full member
Activity: 854
Merit: 113
September 01, 2021, 04:05:32 PM
La Liga transfer dönemi sona erdi ve en karlı çıkan takımların başında bence Atletico Madrid geliyor. Kadrosuna Griezmann'ı da kiralık olsa bile katmayı başardı. Luis Suarez ile birlikte harika bir ikili olacaklarına inanıyorum. Atletico Madrid Griezmann'sız böyle ise onun da katılımıyla nasıl olacak kim bilir. Takıma adapte olmasının da uzun süreceğini sanmıyorum. Zaten eski takımına geri dönmüş oldu. Griezmann en verimli yıllarını da orada yaşamıştı.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 01, 2021, 12:46:26 PM
Barcelona'nın içine düştüğü mali durum gerçekten içler acısı durumda. O kadar büyük bir sıkıntıya düştüler ki, bu iş sadece Messi'yi alamamakla da kalmadı. Griezmann'ı kiralık olarak Atletico Madrid'e gönderdiler ve maaş bütçesinde önemli bir yer açmış oldular. Yaptıkları transferler, gönderdikleri oyuncuların üzerine gölgede kaldı. Bu sezon Barcelona için baya çetin geçebilir gibi duruyor. En önemli 2 oyuncularını kaybetmek onlara pahalıya mal olabilir.

Çok iyi bir hareket olmuş bence Griezmann Atletico Madridde Griezmann dı. Barcelona eski Griezmann yoktu bence. Bazı oyuncular patladıkları yerde kalmalılar çünkü diğer takımlara gittiklerinde istenilen performansı veremiyorlar örnek Griezmann.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 01, 2021, 12:01:25 PM
Bence transfer döneminin son saatlerinin en büyük transferi Antoine Griezmann idi. Daha doğrusu kiralandı diyeyim. Çünkü Barcelona maaşını ödeyebilecek bir durumda değildi. La Liga kurallarına aykırı düşeceği için de mecbur göndermek zorunda kaldılar 1 sezonluk da olsa. Barcelona bence bu transferden sonra La Liga'yı Atletico Madrid'e hediye etti diyebilirim. Real Madrid de var tabi ama hala geçen sezondan çok farklı oynamıyorlar. Eğer böyle devam ederlerse belki de bu sefer son haftaya kalmadan Atletico şampiyonluğunu ilan bile eder belli mi olur.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 01, 2021, 11:04:07 AM
Real Madrid Fransa’nın en genç milli oyuncularından Camavingayı transfer etti, 6 yıllık sözleşme imzalanan genç oyuncunun Real Madrid’e çok fayda sağlayacağı kesin, henüz 18 yaşında çok iyi bir transfer,

https://www.fanatik.com.tr/amp/real-madrid-camavingayi-resmen-transfer-etti-2239295
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
September 01, 2021, 10:52:46 AM
Barcelona'nın içine düştüğü mali durum gerçekten içler acısı durumda. O kadar büyük bir sıkıntıya düştüler ki, bu iş sadece Messi'yi alamamakla da kalmadı. Griezmann'ı kiralık olarak Atletico Madrid'e gönderdiler ve maaş bütçesinde önemli bir yer açmış oldular. Yaptıkları transferler, gönderdikleri oyuncuların üzerine gölgede kaldı. Bu sezon Barcelona için baya çetin geçebilir gibi duruyor. En önemli 2 oyuncularını kaybetmek onlara pahalıya mal olabilir.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
September 01, 2021, 10:34:02 AM
Transferin son gününde çok büyük değişimler oldu. Barcelona maaş dengesini kuramadığı için kulübün en yüksek maaşlı oyuncusu Griezmann'ı göndermek zorunda kaldı. Yıllık 35 milyon Euro maaş alan Griezmann eski takımı Atletico'ya kiralık olarak döndü. Geçen sene de Suarez'i alıp şampiyon olan Atletico bu sene yine en büyük favori konumunda bulunuyor.
Saul Niguez ise Atletico'dan Chelsea'ye kiralık gitti.
Mbappe'yi alamayan Real Madrid son gün Eduardo Camavinga'yı Rennes'den 31 milyon Euro bedelle transfer etti. Barcelona'da ise Agüero'nun listeye yazılması için bazı oyuncular maaşlarında indirime gitti. FFP en çok Barcelona'yı vurdu. Bu arada Barca Kayserispor'dan Emre Demir'i aldı, 17 yaşındaki oyuncu seneye takıma katılacak.
sr. member
August 22, 2021, 04:31:37 AM
Barcelona dün gece Athletic Bilbao karşısında oldukça fazla zorluk yaşayarak 1 puana razı oldu. A. Bilbao'nun oyun planını gerçekten çok beğendim. Barcelona'ya karşı çok etkili oldular ve fazlasıyla gol fırsatı elde ettiler. Beceriksizlik olmasaydı maçı koparıp kazanabilirlerdi bile. Ancak atamayana atarlar oldu ve Depay takımını kurtardı. Bilbao deplasmanları zordur ama Barcelona'dan R. Sociedad maçındaki aynı istek ve arzuyu burada göremedim açıkçası.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
August 21, 2021, 06:49:10 PM
Bilbao depslamanından bu eksikler ile 1 puan bence güzel, zaen geriye düşmüşlerdi 0 puan ilede ayrılabilirlerdi.
Bugünkü maçlardan tek karlı çıkan Mallorca oldu 3 puanı tek alabilen takım oldu diğerleri beraberlikle sonuçlandı.
Yarın Madrid, Levanteyi geçer bu fırsatı tepmez ilk maçlarda.
legendary
August 21, 2021, 06:37:22 PM
Bu hafta ilginç geçiyor, maçların neredeyse hepsi berabere bitti. En kârlı çıkan ekip Deportivo Alaves deplasmanından üç puan çıkaran Mallorca oldu. Yarınki maçların dördünde bir tarafın kazanacağını düşünüyorum, böylece hafta dengelenecektir.
Barcelona için üç puanı kaçırdı demek doğru olmaz, Bilbao deplasmanları her zaman zor geçer. Geriye düştükleri maçta Memphis'in güzel golüyle beraberliği yakaladılar, bu deplasmanda bir puan iyidir. Braithwaite bugün etkisizdi, ikinci yarıda yerini 18 yaşındaki Yusuf Demir'e bıraktı. Yusuf Messi'den sonra Barca'da oynayan en genç yabancı oyuncu oldu. Barcelona ilk 11'i fena değil ama yedek kulübesinde oyunu değiştirecek oyuncu eksikliği var.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
August 21, 2021, 08:33:53 AM
Bu gece 10'da Barcelona Athletic Bilbao'ya karşı deplasmanda oynayacak. Barcelona'da 5 oyuncunun sakatlığı sürüyor. Bunlar arasında Agüero, Ter Stegen gibi oyuncular da var. Ancak Barcelona Real Sociedad'ı 4-2 darmadağın ederek lige harika başladı. Messi olmasa da çok iyi oynayarak kazandılar.

Tabi Bilbao deplasmanı kolay değil onlar için. Geçen sezon 3-2 kazanabilmişlerdi ve Messi de oynuyordu. Bakalım bu sefer nasıl bir performans gösterecekler. Benim favorim yine de Barcelona. 1 farkla bile olsa kazanırlar diyorum.
sr. member
August 16, 2021, 01:34:34 PM
Bugün gördük ki Barcelona en zorlu rakiplerini dahi Messi olmadan rahatça yenebiliyormuş. Braithwaite'ın yıldızlaştığı maçta geçen sezonun flaş ekibi Real Sociedad'ı dört golle geçtiler. Tabi skor 3-0 olduktan sonra beş dakikada iki gol yiyerek kısa süreli bir şok yaşatsalar da uzatma dakikalarında Sergi Roberto işi tamamen bitirdi. Oyarzabal'ın frikik golü güzeldi ama golden önce faul yoktu. Bu hatanın sonuca etki etmemesi sevindirici.
Sevilla ve Atletico Madrid de rakiplerini yenerek lige galibiyetle başladılar. Sevilla'da Lamela, Atletico'da Correa iki gol atmış. Böylece La Liga'da beş büyükler ilk haftayı kayıpsız geçti.

Aynen hocam, Messi yok ama eksikliğini hissedecekler, Messi eksikliği hissedilmeyecek bir futbolcu değil, yine de Barcelona iyi bir kadro kurmuş, bunu maçta gördük, iki golü çok kısa sürede yememeleri lazım, Barcelona gibi bir takım çabuk gol yememeli çünkü ,
legendary
August 15, 2021, 09:21:40 PM
Bugün gördük ki Barcelona en zorlu rakiplerini dahi Messi olmadan rahatça yenebiliyormuş. Braithwaite'ın yıldızlaştığı maçta geçen sezonun flaş ekibi Real Sociedad'ı dört golle geçtiler. Tabi skor 3-0 olduktan sonra beş dakikada iki gol yiyerek kısa süreli bir şok yaşatsalar da uzatma dakikalarında Sergi Roberto işi tamamen bitirdi. Oyarzabal'ın frikik golü güzeldi ama golden önce faul yoktu. Bu hatanın sonuca etki etmemesi sevindirici.
Sevilla ve Atletico Madrid de rakiplerini yenerek lige galibiyetle başladılar. Sevilla'da Lamela, Atletico'da Correa iki gol atmış. Böylece La Liga'da beş büyükler ilk haftayı kayıpsız geçti.
sr. member
August 10, 2021, 07:10:25 PM
Bildiğimiz gibi La Liga'da normal şartlarda ilk 4 doğrudan Şampiyonlar Ligi gruplarına gidiyor. Bana göre bu sezon ilk 4'e girecek takımlar yine belli. İlk üç sırayı Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid işgal eder diyorum. 4. takım için de Sevilla'ya en yakın hissediyorum kendimi. Geçen sezon çok iyi bir performans göstererek ligi Barcelona'nın sadece 2 puan arkasında olmak üzere 4. tamamlamışlardı.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
August 10, 2021, 06:47:19 PM
Messi de gitti artık ve La liga'nın hiçbir esprisi kalmadı. Eğer Real Madrid ya da Barça mbappe gibi futbolcuları lige getiremez ise uzak doğuya kendilerini pazarlaması da zor olur. Olsa bile eskisi gibi olmaz.
Şimdi varsa yoksa lig1 ve Psg var.
Lig1 bu saatten itibaren Laliga'yı geride bıraktı bence.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
August 10, 2021, 05:26:34 PM
Agüero'nun tam da Messi başka takıma transfer olduktan sonra sakatlanması ne tesadüf değil mi? Üstelik birçok yerde, Messi takımdan ayrıldığı için kendisinin de ayrılmak istediğini yazmaları da ayrı tesadüf.  Grin  Bana biraz düzmece bir sakatlık gibi geliyor bu ama hayırlısı. Agüero'nun kronik sakat haline geldiğini de biliyorum aslında ama bu konuda bilemiyorum artık. Barcelona bu transfer döneminde La Liga'nın en çok başı ağrıyan takımı olabilir.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
August 10, 2021, 01:12:01 PM
Barcelona'nın yeni bir forvet arayışında olduğunu duydum. Çünkü Agüero sahalardan 10 hafta kadar uzak kalacakmış. Ayrıca Barcelona Agüero'nun sözleşmesine sakatlık nedeniyle sözleşme feshine izin veren bir madde eklemiş.

https://twitter.com/buzzspor/status/1424999248194674690?s=20

Agüero'nun tam istediği zemin oluşmuş durumda. Herhalde sakatlığını geçirirken bir yandan da kendine yeni bir kulüp aramaya başlar. Ama sakat bir oyuncuya hangi büyük kulüp teklif yapar, orası şüpheli işte. Belki de kimse istemeyecek ve buradan devam edecek.

Agüero yeni transfer olmadı mı? 10 hafta uzak kalacak ne demek ya. böyle başarısız transferleri kim yapıyor acaba. barcelona yönetimi yakında taraftarlar tarafından istifaya çağrılırsa kimse şaşırmasın. hem messiyi kaybet hem forvet diye aldığın oyuncu 10 hafta sakatlansın daha lig başlamadan.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
August 10, 2021, 09:43:30 AM
Barcelona'nın yeni bir forvet arayışında olduğunu duydum. Çünkü Agüero sahalardan 10 hafta kadar uzak kalacakmış. Ayrıca Barcelona Agüero'nun sözleşmesine sakatlık nedeniyle sözleşme feshine izin veren bir madde eklemiş.

https://twitter.com/buzzspor/status/1424999248194674690?s=20

Agüero'nun tam istediği zemin oluşmuş durumda. Herhalde sakatlığını geçirirken bir yandan da kendine yeni bir kulüp aramaya başlar. Ama sakat bir oyuncuya hangi büyük kulüp teklif yapar, orası şüpheli işte. Belki de kimse istemeyecek ve buradan devam edecek.
sr. member
August 10, 2021, 08:48:21 AM
Madrid ekipleri kazanır diyorum, Barcelona da kayıpsız bu haftayı atlatır, ilk hafta böylece sürer diye düşünüyorum, celta zor takım olsa da, atletico yenebilecek bir takım, la ligada büyük bir eksik olacak ve gözler messiyi arayacak olsa da, ronaldo gibi bir oyuncuyu da kaybettikleri için zamanla alışırlar,
sr. member
August 10, 2021, 08:15:50 AM
İlk hafta şampiyonluğun en büyük adayları olan takımların maçları şu şekilde:

Alaves - Real Madrid
Celta Vigo - Atletico Madrid
Barcelona - Real Sociedad

Maçlara şöyle bir baktığımızda Real Madrid'in oldukça kolay bir rakibe karşı oynayacağını görüyorum. Alaves geçen sezon ligi 16. sırada tamamlamıştı. Düşme hattının sadece 4 puan üstünde bitirerek lig düşmekten kılpayı kurtulmuştu. Real Madrid oyuncuları eğer kendini sezona hazır hissediyorlarsa bu maçı rahat alırlar. Hala bir forvet transferi yapmadıkları için yine Benzema'ya büyük iş düşecek.

Atletico Madrid daha zor bir deplasmana gidiyor. Celta Vigo ligin orta sınıf takımlarından birisi ve geçen sezon ligi 8. sırada bitirdiler. Bu yüzden biraz zorluk çıkarabileceklerini düşünüyorum ama bence yine de Atletico maçın galibi olur.

Barcelona'nın maçı ise aralarında en zoru. Real Sociedad çok dişli bir rakip ve geçen sezon ligi 5. bitirdiler. Barcelona'da artık Messi de yok. Ben her türlü sonuca açık bir maç olduğunu düşünüyorum.
Pages:
Jump to: