Pages:
Author

Topic: La liga 2021-22 sezonu - page 8. (Read 1527 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
September 28, 2021, 04:34:50 AM
Bu sezonki favorim ağır bir şekilde Atletico Madrid diyebilirim. Ancak Real Madrid faktörünü de gözardı etmek istemiyorum tabi ki. Her ne kadar geçtiğimiz yaz transfer döneminde istedikleri transferleri tam olarak yapamasalar da Real Madrid yine de rakiplerini sağlam skorlarla bile alt etmeyi iyi biliyor. Benzema'nın da bu noktada katkısı o kadar büyük ki. Belki de bu aralar en sevilen futbolculardan birisidir. Ancak Atletico Madrid'in özellikle ileri uçtaki ikilisi, Griezmann ve Suarez, rakipleri için büyük tehdit oluşturuyor. Belki de yine son haftaya kadar bir şampiyonluk mücadelesi görürüz. Ancak Barcelona'nın bu akşamki ŞL performansını gördükten sonra onların bu mücadelede çok etkin olamayacağını az çok tahmin edebildim.

Hocam vallaha real falan hikaye bu sene de atletico götürecek ligi barcelona zaten beşiktaşın Fikret orman zamanındaki gibi feda yılının benzerini messiyi göndererek yapmaya başladı Bayern Münih’ten de 3 tane kendi evinde yiyince bu sene şampiyonlar liginde veda bile etse şaşırtmayacak duruma geldi benim düşüncemle açık ara Atletico yine götürür

Biz böyle dedik ama bu sezon sanki Real Madrid şampiyonluğu söke söke alacak gibi durmaya başladı.  Cheesy  Son zamanlarda aldıkları sonuçlar ve Atletico Madrid'in formsuzluğu nedeniyle Real Madrid çok daha iyi bir performans gösteriyor. Tabi son maçlarında Villarreal ile evlerinde golsüz berabere kaldılar. Ancak Atletico Madrid de ilk haftada evinde Villarreal'e karşı zar zor 1 puanı koparmıştı. İşin özeti, bana bu sezon çok iyi bir çekişme olacak gibi gelmeye başladı. İnsanın 2 haftada fikrini değiştirmeyi başarabiliyor bu takımlar.  Grin
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
September 28, 2021, 02:31:23 AM
7. Maçlar tamamlanmış ve Real Madrid puan tablosunda birinci sırada yer alıyor Real Sociedad 2. Sevilla bir maç eksiğiyle 3. Sırada devam ediyor. Real bu sene biraz daha kendini toparlamış gibi 7 maçta 5 galibiyet 2 beraberlik almış Barcelona ise bekleneni veremedi 6 maçta 3 galibiyet 3 beraberlik yine de mağlubiyet yaşamadılar her iki takım da şimdiye kadar
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 26, 2021, 05:21:06 PM
Real Madrid dün Villarreal ile berabere kaldı fırsatı değerlendirmedi puan farkını açabilirdi.
Bu akşam Barcelona net bir skorlar Levante'yi 3-0 ile geçti ve lider Real Madrid ile olan puan farkını 5'e düşürdü, bu hafta tamamen Barcelonaya yarardı ve fırsatı kullanıp maçı kazandılar.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
September 26, 2021, 03:26:42 PM
Ligde 2 maçtır üst üste beraberlik alarak galibiyete hasret kalan Barcelona, bugün Levante'ye karşı bu açıdan önemli bir maç oynadı. Camp Nou'daki maçta Barcelona'nın mutlak galibiyet almasını umuyordum. Önemli birtakım eksiklerine rağmen bu maçı baştan sona domine ederek 3-0 gibi temiz bir skorla kazanmayı başardılar. Goller Depay (penaltı), L. de Jong ve Barcelona'nın yeni 10 numarası Fati'den geldi. İşte görmek istediğim Barcelona tam olarak bu. Ama şunun da gayet farkındayım ki, köklü bir değişiklik geçiriyorlar. Yepyeni bir kadroya sahipler ve takımın öncelikle iyice oturması gerekiyor. Yeni jenerasyon ile birlikte Barcelona'nın bu sezon olmasa da önümüzdeki sezon itibariyle güzel işler yapmaya başlayabileceğine inanıyorum. Sadece klasik Barcelona'yı izleyebilmek için zaman gerekli.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
September 26, 2021, 03:12:41 PM
Altyapıya mecburen de olsa dönen Barcelona'da Gonzalez ve Gaviria gibi gençler ciddi süreler almaya başladı. Levante'yi rahat geçen maçta üç golle yendiler ve yeni 10 numara Ansu Fati müthiş bir geri dönüş yaptı. Son on dakika oyuna girip golünü attı, sanki hiç sakatlanmamış gibi korkusuzca mücadelelere girdi. Normalde uzun sakatlıklardan sonra oyuncular ilk birkaç maçta kendilerini çok riske etmezler ama Fati öyle değildi. Mental olarak kendini çok iyi hazırlamış. Messi'den sonra 10 numarayı taşımak kolay değildir ama Fati yönetimin yüzünü kara çıkartmıyor. Ligde yedi haftada galibiyetle tanışamayan Levante karşılaşması tam bir ölçüt olmasa da Barcelona oyun anlamında iyiye gidiyor diyebiliriz. Şimdi önlerinde altı maçlık çok zor bir fikstür var, burayı ne kadar hasarla geçeceklerini merak ediyorum.
full member
Activity: 854
Merit: 113
September 25, 2021, 12:52:58 PM
Atletico Madrid'e bu aralar neler oluyor anlam veremiyorum. Son zamanlarda aldıkları galibiyeti bile 1 farkla aldılar ki o da Getafe'ye karşı zoru zorunaydı. 1-0'dan çevirip 2-1 kazanmışlardı. Bugün ise Alaves'e karşı aslında basit bir maç oynayacaklardı. Ancak Alaves'in daha 4. dakikada golü bulması beklenmiyordu. Yine de Atletico Madrid bu kadar berbat oynayan bir rakibe karşı kazanır diye düşünüyordum. İlginç bir şekilde 1 gol bile atamadılar ve maç aynı skorla bitti. Böylece ligdeki ilk yenilgilerini de almış oldular. İlk yenilgilerini lig sonuncusu ve 5 maçtır kaybeden bir takıma karşı almaları çok utanç verici olmalı. Atletico Madrid 13 şut / 1 isabet gibi bir istatistikle bu maçı pek de hak etmedi zaten.
legendary
September 25, 2021, 12:33:34 PM
Real Madrid bugün Villarreal ile karşılaşacaklar saat 22:00 da, Real Madrid'in çok zorlanacağını düşünmüyorum, şuana dek çok güzel gidiyorlar 5G 1B leri var ligde.
Yarında kazanırlarsa güzel olur Madrid için.

Şu an ligde lider durumda olan Real Madrid, 12. sırada olan Villarreal’i ağırlıyor.Konuşmak için biraz erken olsa da Villarreal’in Real Madrid’i zorlayacağını düşünüyorum.Atletico Madrid ise TSİ ile 15.00’de Alaves ile mücadele edecek.Barcelona, 2 gün önce Cadiz’e çok önemli 2 puan bıraktı.Rakiplerinin aradaki farkı açması gerekiyor.

Bugünkü Atletico Madrid'in puan kaybetmesinden sonra Real Madrid'in bu maçtan tam puan alacağı çok çok  yüksek ihtimal artık.
Atletico Madrid 1-0 yenildi Alaves'e, beklenmeyen bir sonuçtu şimdi Real Madrid bu maçı alır ve puan farkını 8'e çıkartır.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
September 25, 2021, 04:13:11 AM
madrid'de bale ve marcelo gibi önemli sayılabilecek oyuncuların sakatlıkları devam ediyor ama ben de forumda oluşan genel kanı gibi maçın mutlak favorisi olarak real madrid'i görüyorum. en kötü ihtimalle de yenilmezlik serilerini devam ettireceklerini düşünüyorum. kendi evlerinde villareal'e kaybederlerse herkes için sürpriz olur. ayrıca, bir diğer yenilmez olan villareal de ligde 4 galibiyet ve 1 beraberlikle çok ilginç bir istatistiğe sahip durumda bulunuyor. :) ilk mağlubiyetlerini real karşısında almaları normal sayılır. :)
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 25, 2021, 02:43:04 AM
Real Madrid bugün Villarreal ile karşılaşacaklar saat 22:00 da, Real Madrid'in çok zorlanacağını düşünmüyorum, şuana dek çok güzel gidiyorlar 5G 1B leri var ligde.

Şu an ligde lider durumda olan Real Madrid, 12. sırada olan Villarreal’i ağırlıyor.Konuşmak için biraz erken olsa da Villarreal’in Real Madrid’i zorlayacağını düşünüyorum.Atletico Madrid ise TSİ ile 15.00’de Alaves ile mücadele edecek.Barcelona, 2 gün önce Cadiz’e çok önemli 2 puan bıraktı.Rakiplerinin aradaki farkı açması gerekiyor.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
September 24, 2021, 07:21:09 PM
Yarın oldukça güzel bir maç izleyeceğiz gibi duruyor. Yarın gece 22.00'da Real Madrid, Bernabeu'da Villarreal'i konuk edecek. Real Madrid ligde son zamanların en formda takımı. Ligdeki son 4 maçlarını kazandıklarını görüyorum ve son galibiyetleri Mallorca'ya karşı 6-1 gibi bir skorla gerçekleşmiş. Morallerin tavan olduğuna dair en ufak şüphem yok. Şampiyonlar Ligi maçı öncesi bu maçı da galibiyetle kapatmak isteyeceklerdir. Öte yandan Villarreal geçen sezon uzak bir performans sergiliyor. 4 beraberlikle başlamak pek de hoş değil. Bu maçta da ilk yenilgilerini alacaklar gibi gözüküyor. Bence Real Madrid bu maçı en az 1 farkla kazanmayı başarır.
legendary
September 24, 2021, 06:56:19 PM
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
September 24, 2021, 03:15:49 PM
La Liga'da son zamanlarda dikkatimi en fazla çeken takımın kesinlikle Real Madrid olduğunu söyleyebilirim. Son zamanlarda aldıkları harika sonuçlarla ve performanslarıyla göz doldurmayı başarıyorlar. Son 5 resmi maçlarını kazandılar. Celta Vigo'yu 5-2, Mallorca'yı 6-1 gibi uçuk skorlarla yendiler. Bu skorları gördükten sonra kafa direkt olarak eski Real Madrid'e gitti benim. Ronaldolu zamanlar... Ne günlerdi be.  Grin  Şu sıralarda aldıkları sonuçlarla o zamanları aratmıyorlar aslında. Bu sezon ligde 6 maça çıktılar. 5'ini kazanıp 1'inde berabere kaldılar. 6 maçta 21 gol attılar ve şu an açık ara farkla ligin en çok gol atan takımı konumundalar (en yakın rakibi => 11 gol ile Valencia). 16 puan ile liderliklerini sürdürüyorlar ve şampiyonluk şanslarının oldukça yüksek olduğunu da düşünüyorum bu sezon. Zaten geçen sezon ufak bir farkla şampiyonluğu Atletico Madrid'e kaptırdılar. Şu ana kadar performansını en beğendiğim oyuncuları ise Karim Benzema. Şu ana kadar ligde çıktığı 6 maçta 8 gol ve 7 asist ile oynadı ve 33 yaşında olduğunun da altını çizmek isterim.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 24, 2021, 03:01:28 PM
Barcelona tabiki messinin gitmesinden büyük etkilenmiştir ama hala değerli ve yetenekli oyunculara sahip messinin olmaması onlar için büyük bir dezavantaj olsa da barcelona yani Cheesy

bu sezon şimdilik biraz çekişmeli gececek gibi bakalım henüz bir takıma öne çıkıyor diyemeyiz sonuçlar ve puanlar birbirine çok yakın tabiki.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
September 22, 2021, 11:45:56 AM
Atletico Madrid dünkü maçında Getafe'ye karşı nihayet bir galibiyet almayı başardı. Bundan önce La Liga'da Athletic Bilbao ile sahasında 0-0 berabere kalmıştı ve hatta maçı da 10 kişi tamamlamıştı. Daha sonrasında Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile de yenişemeyerek aynı skorla berabere kaldı ve kötü formunu sürdürdü. Bu sırada durumdan faydalanan Real Madrid de liderlikteki yerini korumaya devam etti. Bu maç Atletico Madrid açısından tam bir toparlanma maçıydı. Çünkü rakibi Getafe lige 5 mağlubiyet ile kabus gibi bir başlangıç yaptı.

Maçta ilginç bir şekilde ilk yarıda oldukça kafa kafaya bir oyun izledik ve ilk yarının son dakikalarında Getafe golü de bularak yarıyı 1-0 önde kapattı. Simeone'nin acil müdahelesi gerekiyordu ve bunda gecikmedi de. İkinci yarıda oyuna aldığı Hermoso ve Vrsaljko'nun ikisi de birer asist yaparak maçın çevrilmesinde galibiyette büyük bir rol oynadılar. 2-1 kazandıkları maçta Luis Suarez 2 gollük harika bir performans ile maçın da adamı oldu bana göre. Joao Felix'in kırmızı kart cezası sürerken Griezmann için Suarez'in yanında oynama şansı doğdu. Fakat bu maçta da malesef etkisizdi.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 22, 2021, 10:33:06 AM
Galatasaray'daki iki sezonluk macerası hayal kırıklığı ile sona eren ve İspanya'nın Rayo Vallecano takımına transfer olan Radamel Falcao, ikinci maçında da gol attı.
https://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2021/09/22/son-dakika-spor-haberi-ispanyada-gundem-radamel-falcao-galatasarayla-dalga-geciyorlar

doğrusu, dünyanın parasını kazanan adamlar için yapılan uyum sorunu geyiğini yapmayacağım ama alışkın olduğu, tanıdığı ve bildiği bir ligde oynuyor olması muhakkak performansına katkı sağlamıştır. fizik performans seviyesi yerinde bir falcao, bitiriciliğiyle her türlü iş yapar, iyi beslensin (kanat ortaları, orta saha bağlantısı) yeter.

Bence falcao Türkiye’de oynamak istemedi, eğer oynamak isteseydi türkiyeye damga vuran golcülerden birisini izler olurduk, şu an buna aday batshuayi ve pijanic olarak düşünüyorum ben, türkiyeye gelen en kaliteli golcülerden birisi michy, Beşiktaşa çok katkı verecek,
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 22, 2021, 10:25:01 AM
İspanya liginde artık Barça devri kapandı. Atletico uzun süre ligi forse edebilir. Bu yıl real ile atletico arasında geçecek şampiyonluk mücadelesi. Artık İspanya ligi Fransa ve İtalyanin gerisine bile düşebilir. Zaten ligde 3 takim var gerisi hikaye masal.
legendary
September 22, 2021, 10:09:03 AM
...

Oynadığı takım ve takım arkadaşları önemli elbet ama yeteneği olan her yerde oynayabilir diye düşünüyorum. Biraz alakasız olacak ama şoför dediğin hemen hemen kendisi sınıfındaki her aracı kullanabilir ama acemi olan sadece kendi aracını yada benzer aracı kullanır.

Galatasaray'a geldiği günden beri zaten doğru düzgün oynadığını görmedim ki sürekli sakatlık geçirdi. Galatasaray'a gelip oynamayanlar bizden gidince süper oynuyor nedense 2005 yılında gelen ve bizden giden Franck Ribéry gibi :)

haklısınız hocam, gs'yi yeterince izleyemediğim için falcao hakkında sağlıklı bir yorum yapamamış olabilirim. ayrıca, ribery gelecek vaat eden genç bir futbolcuydu, maaş ödemelerinde yaşanan gecikmelerden/aksaklıklardan sonra sözleşmesini feshederek avrupa'nın büyük takımlarına gitmişti. falcao ise sağlık ve bir takım uyum(!?) ve performans problemleri nedeniyle takımdan ayrıldı; ancak bir değerlendirme yapmak için henüz erken olsa da rayo vallecano şuanda ligde 4. sırada bulunuyor. bunda hiç şüphe yok ki, falcao'nun takımına olan katkısının payı çok büyük...

ispanya'da günün dikkat çeken mücadelesi sevilla ve valencia arasında bugün saat 20:30'da oynanacak. başaltının şekillenmesi açısından önemli bir maç olabilir. valencia, geçen hafta 1-0 önde götürdüğü real madrid karşılaşmasında son dakikalarda yediği iki gole maç kaybetti. moral ve motivasyon kayıpları sevilla karşısında büyük bir dezavantaja dönüşebilir.
hero member
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 22, 2021, 08:36:14 AM
Galatasaray'daki iki sezonluk macerası hayal kırıklığı ile sona eren ve İspanya'nın Rayo Vallecano takımına transfer olan Radamel Falcao, ikinci maçında da gol attı.
https://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2021/09/22/son-dakika-spor-haberi-ispanyada-gundem-radamel-falcao-galatasarayla-dalga-geciyorlar

doğrusu, dünyanın parasını kazanan adamlar için yapılan uyum sorunu geyiğini yapmayacağım ama alışkın olduğu, tanıdığı ve bildiği bir ligde oynuyor olması muhakkak performansına katkı sağlamıştır. fizik performans seviyesi yerinde bir falcao, bitiriciliğiyle her türlü iş yapar, iyi beslensin (kanat ortaları, orta saha bağlantısı) yeter.

Oynadığı takım ve takım arkadaşları önemli elbet ama yeteneği olan her yerde oynayabilir diye düşünüyorum. Biraz alakasız olacak ama şoför dediğin hemen hemen kendisi sınıfındaki her aracı kullanabilir ama acemi olan sadece kendi aracını yada benzer aracı kullanır.

Galatasaray'a geldiği günden beri zaten doğru düzgün oynadığını görmedim ki sürekli sakatlık geçirdi. Galatasaray'a gelip oynamayanlar bizden gidince süper oynuyor nedense 2005 yılında gelen ve bizden giden Franck Ribéry gibi Smiley
legendary
September 22, 2021, 06:50:52 AM

full member
Activity: 854
Merit: 113
September 17, 2021, 05:24:46 PM
Atletico Madrid yarın Athletic Bilbao'ya karşı evinde zorlu bir maç oynayacak. Atletico Madrid sezona 3 galibiyet ve 1 beraberlik ile başladı. A. Bilbao ise 2 galibiyet ve 2 beraberlik ile başladı. İkili arasındaki geçmiş karşılaşmalara baktığımızda, A. Bilbao'nun deplasmanda Atletico Madrid'e karşı 2011 yılından beri kazanamadığı görülüyor. Atletico Madrid çok büyük bir psikolojik üstünlüğü de elinde bulundurarak bence bu maçın galibi olmayı başarır. Fakat yakın bir skor bekliyorum. 2-1 gibi bir sonuç beni şaşırtmaz.
Pages:
Jump to: