Pages:
Author

Topic: La liga 2021-22 sezonu - page 6. (Read 1527 times)

legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
January 30, 2022, 05:20:18 PM
Barcelona İngiltere Premier Lig'de Wolverhampton forması giyen Adama Traoré ile anlaştı.Bana göre dünyanın en iyi açık alan oyuncusu ancak diğer özellikleri çok zayıf Barcelona'da istenilen katkıyı verebilir mi çok emin değilim yine de izlemesi keyifli bir oyuncuyu böylesine büyük bir takımda görmek güzel olacak.

Adama zaten La Masia'dan çıkmıştı yani yetiştiği kulübe geri döndü diyebiliriz. Kiralık olarak takıma katıldı ama satın alma opsiyonu var, beğenilmezse satın almazlar olur biter. Barca bu sezon kanatta oynatacak adam bulamadığı için bekleri ileride oynatıyordu, kesinlikle böyle bir transfere ihtiyaçları vardı. Skora daha fazla katkı vermesi gerekiyor, Xavi bu yönünü geliştirmesi için ona yardım edecektir. Takım genel olarak genç oyunculardan kuruldu, beraber oynama alışkanlıkları arttıkça daha iyi performans gösterebilirler.
sr. member
Activity: 1596
Merit: 268
January 30, 2022, 04:32:03 PM
Barcelona İngiltere Premier Lig'de Wolverhampton forması giyen Adama Traoré ile anlaştı.Bana göre dünyanın en iyi açık alan oyuncusu ancak diğer özellikleri çok zayıf Barcelona'da istenilen katkıyı verebilir mi çok emin değilim yine de izlemesi keyifli bir oyuncuyu böylesine büyük bir takımda görmek güzel olacak.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
January 26, 2022, 03:31:59 PM
Barcelona ve Atletico Madrid son zamanlarda toparlanma sinyalleri vermeye başladılar. Barcelona deplasmanda Alaves'i 1-0 ile geçti. Hala gol yollarında fazla etkili değiller ama bir şekilde kazanmayı başarabiliyorlar şimdilik. Ancak bu böyle gitmez. Bence kesinlikle sağlam bir forvete ihtiyaçları var. Bu finansal sıkıntıda nasıl öyle birini alabilecekler o da ayrı bir problem. Atletico Madrid ise Valencia karşısında çok zor anlar yaşadı. Evindeki maçta 2-0 geriye düştükten sonra yenileceklerini düşünmeye başladım direkt olarak. Ancak mükemmel bir geri dönüş ile maçı 3-2 kazandılar. Uzatma dakikalarında 2 dakikada 2 gol buldular ve muhteşemdi.
sr. member
Activity: 1596
Merit: 268
January 26, 2022, 11:48:55 AM
Amerika kıtasında oynanacak Dünya Kupası elemeleri nedeniyle liglere ara verilmesi en çok Sevilla'nın işine yarayacaktır.Son iki haftada kaybettikleri 4 puan olmasa şuan lider Real Madrid ile aynı puanda olabilirlerdi.Barcelona ve Atletico Madrid 4.lük koltuğu için kıyasıya bir rekabet içerisindeler bakalım bu iki devden biri gelecek sezon şampıyonlar liginin dışında mı kalacak yoksa 3.sırada bulunan Real Betis formunu sürdüremeyip potanın dışına mı çıkacak  Huh Huh
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 26, 2022, 11:41:12 AM
Gündüz oynanan maçta Getafe lider Real Madrid'i mağlup ederken maçtaki galibiyet golünü Enes Ünal attı. Milli takım performansıyla eleştirilen Enes bu sezon La Liga'da 6. golünü atmış oldu. Bir gol daha atarsa La Liga'daki en golcü sezonunu geçirmiş olacak.
Real Madrid ligi hala büyük farkla önde götürüyor gibi görünse de iki maçı eksik olan Sevilla bu maçları alırsa puan farkı ikiye düşüyor. Biraz heyecan oluşması için Sevilla'nın kayıpsız devam etmesi lazım. Atletico Madrid ve Barcelona ise çok geride kaldı.

Real madrid - Elche ile oynanan son maçında beraber kaldı, iki hafta öncede Getafe karşısında üç puan kaybı yaşamıştılar. Bu durumda en yakın takipcisi Sevilla ile aralarında dört puan kaldı. Son haftalarda Barcenola ve Atletico Madrid takımlarıda iyi sonuçlar aldılar. La ligada rekabet bu haftalarda iyice artacak gibi görünüyor. Barcelona'nın bu sezon ligi en azından dördüncü olarak bitirmesini istiyorum sene şampiyonlar liginde olmasını isterim, şuan gidişatlarını istikrara bağlarlarsa bunu kolaylıkla yapabilirler.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
January 26, 2022, 08:52:57 AM
Celta Vigo'da bu sezon fazla şans bulamayan Okay Yokuşlu La Liga'nın bir diğer orta alt sıra takımı Getafe'ye sezon sonuna kadar kiralanmış. Getafe'de Enes Ünal varken uyum sorunu çekmeyecektir. Getafe sezona çok kötü başlamıştı ama toparladılar. Enes de İspanya'daki en iyi sezonunu geçiriyor, şimdiden yedi gole ulaştı. Ayrıca kiralık aldıkları Borja Mayoral ile hücum hattını güçlendiren Getafe bu sezon ligde kalabilir.

Türk oyuncular yavaş yavaş Avrupa'nın beş büyük liginde tutunmaya başladı.Enes Ünal'ın attığı gollerde beleş diye nitelendirilebilecek goller değil.Yırtıcı forvet olarak çok iyi iş çıkarıyor özellikle Real Madrid karşısında takımına zaferi getiren golü hala aklımda.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
January 26, 2022, 08:34:57 AM
Celta Vigo'da bu sezon fazla şans bulamayan Okay Yokuşlu La Liga'nın bir diğer orta alt sıra takımı Getafe'ye sezon sonuna kadar kiralanmış. Getafe'de Enes Ünal varken uyum sorunu çekmeyecektir. Getafe sezona çok kötü başlamıştı ama toparladılar. Enes de İspanya'daki en iyi sezonunu geçiriyor, şimdiden yedi gole ulaştı. Ayrıca kiralık aldıkları Borja Mayoral ile hücum hattını güçlendiren Getafe bu sezon ligde kalabilir.
legendary
January 02, 2022, 01:43:25 PM
Gündüz oynanan maçta Getafe lider Real Madrid'i mağlup ederken maçtaki galibiyet golünü Enes Ünal attı. Milli takım performansıyla eleştirilen Enes bu sezon La Liga'da 6. golünü atmış oldu. Bir gol daha atarsa La Liga'daki en golcü sezonunu geçirmiş olacak.
Real Madrid ligi hala büyük farkla önde götürüyor gibi görünse de iki maçı eksik olan Sevilla bu maçları alırsa puan farkı ikiye düşüyor. Biraz heyecan oluşması için Sevilla'nın kayıpsız devam etmesi lazım. Atletico Madrid ve Barcelona ise çok geride kaldı.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 28, 2021, 10:11:05 PM
Manchester City'de fazla şans bulamayan Ferran Torres yeniden İspanya'ya döndü ve bence çok doğru bir kararla Barcelona'ya imzayı attı. Anlaşmanın 55 milyon Euro ve bonuslarla 65 milyon Euro olduğu konuşuluyor. Süper bir fırsat transferi diyebiliriz, değeri 3 haneli olan bir oyuncu için. Valencia'da o yıldız ışığını vermişti ve hem Euro 2020 hem de Dünya Kupası eleme maçlarındaki milli takım performansıyla herkesi etkilemişti. Manchester City onu pek verimli kullanamasa da aldığı fiyatın neredeyse iki katına satarak kâr etmiş oldu. Tabi gelecek sezonki Barca performansını izledikleri zaman pişman olabilirler. Geleceğin kadrosunu kuran Barcelona'da Xavi ile önemli işlere imza atacaklarına eminim.
member
Activity: 588
Merit: 10
$CYBERCASH METAVERSE
December 12, 2021, 06:22:10 PM
Real Madrid bugünü de yine harika bir galibiyetle kapadı. Halihazırda ciddi bir galibiyet serileri vardı ama bu Madrid derbisinde neler olacağı hiç belli olmaz diye düşünüyordum. Tabi her halükarda Real Madrid bir adım öndeydi. Maç da tam da ona göre sonuçlandı diyebilirim. Real Madrid maçı tam istediği gibi götürmeyi başardı ve 2-0 kazandı. Benzema 1 gol de Atletico Madrid'e attı ve gerçekten harika bir sezon geçiriyor şu an.
legendary
December 12, 2021, 05:56:29 PM
Barcelona yine puan kaybı yaşayarak hüsrana uğradı. Çok da zor olmayan Osasuna deplasmanında 2-1 önde götürüyorlardı maçı ama son dakikalarda Ezequiel Avila'nın golüyle Osasuna beraberliği kurtardı. Barcelona genç bir kadroyla sahaya çıkıyor, bu tarz kayıpları tolere edebilecekleri bir sezon geçiriyorlar. Şampiyonluk yarışından uzak kalmışlardı zaten bu sene.
Real Betis yakın rakibi Real Sociedad'ı evinde dört golle geçti. Real Madrid ise az önce biten maçta Atletico Madrid'i 2-0 mağlup etti ve bu sene kimseyi yanına yaklaştırmadan şampiyon olacağını bir kez daha göstermiş oldu. La Liga bu sefer erken koptu.
member
Activity: 518
Merit: 13
December 06, 2021, 10:34:43 PM
Barcelona, yeni teknik direktör Xavi olduğundan beri bir değişim sürecine girmiş durumda. Oyun anlayışı ve disiplininde önemli değişiklikler oluyor. Ayrıca ligde üst üste Espanyol ve Villarreal galibiyetleri de büyük umut vermişti. Fakat evinde Betis'e karşı şok bir mağlubiyet aldı. Betis bu sezonun güçlü takımlarından birisi olsa da bu kadarını beklemiyordum. Ancak inanıyorum ki Barcelona toparlayacaktır.
legendary
December 06, 2021, 05:34:27 AM
Barcelona bu hafta da yenildi, tam işler düzeliyor derken yine olmadık bir darbe alıyorlar. Real Betis bu sezon çıkış yapan ekiplerden biriydi ama Barcelona evinde büyük favori görünüyordu. Golü bulamayınca son dakikalarda atamayana atarlar durumu oldu ve maçtan puansız ayrıldılar, belki de rotasyonun kurbanı oldular. Abdessamad Ezzalzouli gibi altyapıdan gelip ilk 11 başlayan oyuncular vardı. Real Madrid ise yine kazanarak puan farkını iyice açtı. Son yılların en rahat şampiyonluğunu alacak gibi önde götürüyorlar.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
November 21, 2021, 11:52:59 PM
Barcelona Xavi yönetiminde ilk maçını 1-0 kazandı. Bu galibiyetle birlikte Xavi Barcelona teknik direktörü olarak ilk galibiyetini aldı. Öte yandan Real Madrid, Granada’yı 1-4 yendi.
legendary
November 21, 2021, 04:46:59 PM
Şimdi puan durumuna bakayım dedim Ligde 1.sırada Real Sociedad bulunuyor, küçüklüğümüzün rüya takımı Barcelona 9.sırada bulunuyor ve 13.haftadayız inanılır gibi değil Cheesy

Ligin henüz üçte biri oynanmışken puan durumuna bakmak yanıltıcı olabilir çünkü takımların puanları birbirine çok yakın ve bir maçla büyük değişimler olabiliyor. Dün Barcelona kazandı ve altıncı sıraya yükseldi. Real Madrid de bugün kazandı ve liderliğe oturdu, Barcelona ile puan farkı on. Real Sociedad şu an oynanan maçta Valencia ile berabere durumda, maç böyle biterse Real liderlikte kalıyor. Son dönem çok fazla beraberlik alan Atletico Madrid biraz geride kaldı, bu sene Real Madrid önde götürüyor ama lig sonuna kadar ne olur bilinmez.
member
Activity: 103
Merit: 19
November 13, 2021, 02:25:16 AM
O eski çocukluğumuzdaki Real Madrid Barcelona maçlarının heyecanı kalmadı artık, iki kulüpte en çok izlenen sevilen oyuncularını gönderdi,
hal böyle olunca bu ligin izleyici sayısı bir hayli azaldı. Eskiden La Liga'yı her ülkeden milyonlarca kişi izlerken şuan eminim bu sayı çok
azalmıştır, ana izleyici kitlesi sadece İspanya kalmıştır. Açıkcası ben çok uzun zamandır aaa noldu şu La Liga'daki maçlar diyip araştırmıyorum, ilgilenmiyorum.

Şimdi puan durumuna bakayım dedim Ligde 1.sırada Real Sociedad bulunuyor, küçüklüğümüzün rüya takımı Barcelona 9.sırada bulunuyor ve 13.haftadayız inanılır gibi değil Cheesy
legendary
November 12, 2021, 01:58:15 PM
Xavi Barcelona'ya hoca olduktan sonra eski takım arkadaşı Dani Alves'in transferine onay vermiş. Dani Alves 38 yaşında olmasına rağmen hala aktif olarak oynuyor. En son Olimpiyat oyunlarında Brezilya milli takımı formasıyla izlemiştik, São Paulo ile olan sözleşmesi bittikten sonra yeni bir kulüple anlaşmamıştı ama emekliliğini de açıklamamıştı. Mali sıkıntılarla boğuşan Barcelona için uygun bir hedef gibi görünen Dani Alves Xavi'nin ilk transferi olabilir.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
November 10, 2021, 10:01:43 AM
Xavi Arap yarımadasında başarılı oldu ancak elinde de iyi bi takım vardı bence ilk gerçek teknik direktörlük deneyimini yetiştiği Barcelona'da gösterecek, La Liga'nın son zamanlarda düşen reytingi açısından da iyi bir haber oldu keşke Real Madrid'in başına da Raul geçse  Cheesy

Ooo bir de Raul'u görsek cidden efsane olur. Bildiğim kadarıyla zaten Real Madrid'in genç oyuncularını yetiştiren takımın başında görevliydi, bir de asıl takıma geçse çok keyif alırdım Cheesy
Xavi'nin ben de başarılı olacağını düşünüyorum. Alışma süreci elbette olacaktır, Barcelona gibi bir efsaneyi ligin orta sıralarından yukarılara taşımak kolay olmayacaktır. Çok kötü giden performansın ardından iyi bir silkelenme süreci geleceğine eminim. Ama birkaç aya iyi bir performans izleyebiliriz Smiley

Raul mükemmel bir forvetti ya hatırlıyorum da Football Manager de Real Madrid dışında bir takımda oynamıyordu editörden girip ayar değişikliği yaptığımızda alabiliyorduk. Xavi Barcelona’da bence başarılı olacak ben öyle düşünüyorum al sadd da tiki taka futbol oynatmaya çalışıyordu ve başarıyordu da şimdi elinde genç dinamik bir kadro var bir de istediklerini alabilirse Barcelona’ya büyük katkılar sağlayabilecek bir teknik adam olacak zidane ile beraber eski futbolcu başarılı teknik direktör ilişkisini sürdürebilir
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
November 09, 2021, 11:34:48 AM
Xavi Arap yarımadasında başarılı oldu ancak elinde de iyi bi takım vardı bence ilk gerçek teknik direktörlük deneyimini yetiştiği Barcelona'da gösterecek, La Liga'nın son zamanlarda düşen reytingi açısından da iyi bir haber oldu keşke Real Madrid'in başına da Raul geçse  Cheesy

Ooo bir de Raul'u görsek cidden efsane olur. Bildiğim kadarıyla zaten Real Madrid'in genç oyuncularını yetiştiren takımın başında görevliydi, bir de asıl takıma geçse çok keyif alırdım Cheesy
Xavi'nin ben de başarılı olacağını düşünüyorum. Alışma süreci elbette olacaktır, Barcelona gibi bir efsaneyi ligin orta sıralarından yukarılara taşımak kolay olmayacaktır. Çok kötü giden performansın ardından iyi bir silkelenme süreci geleceğine eminim. Ama birkaç aya iyi bir performans izleyebiliriz Smiley

member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
November 09, 2021, 06:37:26 AM
Pages:
Jump to: