Pages:
Author

Topic: Merit Tartışmaları - page 3. (Read 436 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
December 30, 2019, 12:30:25 PM
Yok adillikten değil bakıyorum merit aldığı başlıkları da göremedim yada mesajlari böyle bir yer varmı forumda  veya nasıl görürüm..

Yoksa tabiki doğru sorular doğru tartışmalar hatta sorulan sorulara verilen cevaplar  tabiki hakkıdır

Ama dediğim gibi ne zaman ve hangi cevaba istinaden alınmış inceleyeceğim bir yer
Profilde merit diye bir alan var ordan gönderileni alınanı kontrol edebilirsiniz hocam. Örneğin sizinki https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;u=2151701
full member
Activity: 294
Merit: 193
December 30, 2019, 12:25:40 PM
Yok adillikten değil bakıyorum merit aldığı başlıkları da göremedim yada mesajlari böyle bir yer varmı forumda  veya nasıl görürüm..

Yoksa tabiki doğru sorular doğru tartışmalar hatta sorulan sorulara verilen cevaplar  tabiki hakkıdır

Ama dediğim gibi ne zaman ve hangi cevaba istinaden alınmış inceleyeceğim bir yer
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
December 30, 2019, 11:39:29 AM
Şimdi biraz önce birinin açtığı konuları cevaplarına baktım dedim bu arkadaş geçmişte neler yapmış nasıl merit almış filan bakıyorum koca bir hiç görüyorum.  Huh açılan başlıklar hep sorular ile ilgili ama aldığı merite bakıyorum çok fazla. Bu konuda Merit tutanların daha adil ve topluluğa yarar sağlayanları daha çok kayırması gerektiğine inanıyorum. Daha çok teşvik ve daha fazla imtiyaz...

Bu terazi sizin ellerinizde hocalar !! ve ben adaletli dağıtıcağınız dan şüphe duymuyorum...

Soyut tartışmalar yerine, somut tartışmalar daha iyi olur. Merit kaynakları yetkili değiller, adil olmadıklarını düşünüyorsanız açık bir şekilde bunu tartışabilirsiniz.
legendary
Be A Hope
December 30, 2019, 11:24:46 AM
açılan başlıklar hep sorular ile ilgili ama aldığı merite bakıyorum çok fazla

Bazen faydalı olan, doğru soruları sormaktır.

---
Şahsen ben sadece saf bilgi paylaşan mesajların yanı sıra, doğru soruları soran mesajlara da değer veriyorum. Çünkü doğru sorular, doğru tartışmaları beraberinde getirir.
full member
Activity: 294
Merit: 193
December 30, 2019, 11:21:43 AM
Şimdi biraz önce birinin açtığı konuları cevaplarına baktım dedim bu arkadaş geçmişte neler yapmış nasıl merit almış filan bakıyorum koca bir hiç görüyorum.  Huh açılan başlıklar hep sorular ile ilgili ama aldığı merite bakıyorum çok fazla. Bu konuda Merit tutanların daha adil ve topluluğa yarar sağlayanları daha çok kayırması gerektiğine inanıyorum. Daha çok teşvik ve daha fazla imtiyaz...

Bu terazi sizin ellerinizde hocalar !! ve ben adaletli dağıtıcağınız dan şüphe duymuyorum...
full member
Activity: 156
Merit: 170
December 30, 2019, 07:18:27 AM
Güzel bir konu olmuş eğer tek konu altından merit dağıtımı devam edecekse bu başlığın sabitlenmesinde ve daha düzgün başlık atılmasında yarar var. yine merit kaynakları farklı konulardan devam edecekse eğer konu dışı bölümüne bütün merit kaynaklarının konuları lütfen sabitlenmesinde fayda var.
legendary
Be A Hope
December 30, 2019, 05:54:50 AM
Hem Blacknavy'ye hem Kalemder'e katılıyorum. Bir düzene girmesi açısından merit alması gereken konuları mesajları tek bir başlık altında toplasak sanırım daha iyi olacak. Belki benim bahsettiğim teramit'in konusu başkalarının mesajlarının gözden kaçırılmaması için kalabilir ama merit kaynaklarının açtıkları konular tek bir başlıkta toplanabilir.
mhanbostanci da destek vermiş ve konusunu kapatmış. Düzen şimdiden oluşmaya başladı bile sanırım Smiley

Konu konsept ve başlık itibari ile azıcık düzenlense ortak merit konusu olmaya uygun bence de. Tek mesajda sürekli toparlama konusunu anlayamadım sadece, ileride mesajı düzenlediğimizi nasıl anlayacak insanlar. Yeni mesaj atmanın anlamı odur zaten "benim yeni bir içeriğim var" anlamına gelir. Her konuda bir tane mesaj atalım, ordan düzenleyip duralım. Globalde de buna takıntılı üyeler görmüştüm, garip geliyor bu arzu bana. Her halükarda moderatörün açtığı ortak bir merit konusu ihtiyacı olduğu kesin. İçerik ve konsept tartışılabilir.

Bu arada bu ortak merit konusu ile ilgili görüşlerimi daha önce ifade etmiştim:

Doğrusu her kaynağın ayrı bir konu açması pek anlamlı değil. Her biri kendi kriterlerini açık ve şeffaf olarak paylaşsa belki anlamlı olabilir. Yani hangi yazılara kaç merit verdiklerini neye göre puanlandırma yaptıklarını, 1-2-3-4-5-10 verdikleri çalışmaları maddelere ayırabilirler. Ben olsam öyle yapardım Cheesy Bu hem konuları birbirinden açıkça ayıracak hem de arzu edilen şeffaflığı, tarafsızlığı ortaya koyacaktır.

Birde ikinci bir alternatif olarak: Global bölümde kaynakların ortak bir başlıktan yararlandığı şöyle bir başlık var.
https://bitcointalksearch.org/topic/self-moderated-report-unmerited-good-posts-to-merit-source-5093271

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
December 30, 2019, 04:02:13 AM
Harika bir başlık ama bunu geliştirelim. Her merit kaynağının kendi başlığı olmasını her zaman saçma bulmuştum. Bunun için multi-signature bir cüzdan oluşturup, yeni bir hesabın şifresini tüm merit kaynaklarına vermek gibi bir niyetim bile vardı. Şimdi, moderator tarafsız olduğu için bu konudan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Blacknavy’nin merit otağı adlı konuyu kapatıyorum.

Teşekkürler @Efs.

Ortak bir konu olarak bence burası uygun görünüyor artık. Her konuya aynı mesajları kopyalamaya gerek yok bence. Nitelik olarak aynı zaten konular. Tek farkı konuyu açan kaynak arkadaşlar kendi konusunda paylaşım yapamıyordu. Bu yüzden Efs nin konusunu ortak konu belirlemek daha uygun olur. Efs zaten yazmıyor pek. @PHI 'ın dediği konu nitelik olarak biraz daha farklı o kalabilir sürebilir.

Belki ileride @Efs konu başlığını daha standart bir şey yapabilir. Kendi mesajını paylaşan biri için "nasıl merit almaz!" tepki gibi olur Cheesy
Birde tek mesaj kuralını anlayamadım, sonradan yazdıklarımızı eklersek gözden kaçmaz mı hocam? Bu konu yılbaşı özel konusu gibi belirli bir zaman için mi geçerli?

@Blacknavy de aynı anda yazmış Smiley

Hem Blacknavy'ye hem Kalemder'e katılıyorum. Bir düzene girmesi açısından merit alması gereken konuları mesajları tek bir başlık altında toplasak sanırım daha iyi olacak. Belki benim bahsettiğim teramit'in konusu başkalarının mesajlarının gözden kaçırılmaması için kalabilir ama merit kaynaklarının açtıkları konular tek bir başlıkta toplanabilir.
mhanbostanci da destek vermiş ve konusunu kapatmış. Düzen şimdiden oluşmaya başladı bile sanırım Smiley

Bilgilendirme:
"Ben bu konuyu ne zaman açtım?" diye kendi kendime düşünürken konunun içeriğine girip aynı mesajları burada görünce "nooluyor?" demekten kendimi alamadım. Cheesy
Diğer Konu'dan sapılınca Efs mesajları başka bir konu haline getirmiş resmen, güzel özellikmiş sevdim Cheesy

Bu konuyu ben açmadım. Efs'nin https://bitcointalksearch.org/topic/m.53465771 konusundan ayıklanarak konu haline gelmiş Smiley
Pages:
Jump to: