Pages:
Author

Topic: Minerfarm sanal madencilik oyunu - page 4. (Read 31150 times)

sr. member
Activity: 420
Merit: 250
August 27, 2016, 10:56:50 AM
Güncelleme

Bildiğiniz gibi bundan bir kaç ay önce bir açık nedeniyle Minerfarm sisteminde kayıtlı bazı kullanıcı hesaplarına sızılarak yüksek miktarda Bitcoin çalınmıştı, bu dönemde istemeden de olsa ödemeleri tamamen kapatmak zorunda kalmış ve suistimalleri önlemek için kontrollü ödemeler yapmaya başlamıştık. Yakın zamanda içerideki ödemeleri yapabilmek için Kredi çekerek bitcoin alımı yaptık ve beklemede olan ödemelerin büyük çoğunlunu tamamladık şu anda da belli ölçüde ödemeler açık ve sistem çalışır durumda ve yavaş yavaş toparlanmaya başladı.

Minerfarm bildiğiniz gibi bu sektörde hizmet vermeye başlayan ilk Bitcoin yatırım sistemlerinden birisi ve bu sistemi daha uzun süreler devam ettirmek amacındayız, bu süreçte bazı kullanıcıları üzdüğümüzün farkındayız ancak Bitcoin gibi güvenlik konusunda büyük risklere açık bir sistemle çalışmanın getirdiği bazı sorunlarla da boğuşmak zorunda kalıyoruz. Bunun yanında Türkiye'deki en büyük Bitcoin borsasının da hizmetlerine son vermesi dolaylı olarak bizi de etkilemiş durumda, yine de elimizden geldiğince durumu düzeltmeye ve sorunsuz şekilde çalışmaya gayret ediyoruz.

Bu arada haklı olarak bazı kullanıcıların şahsımı sahtekar ve dolandırıcı olarak anmasını anlayışla karşılıyorum muhtemelen ben de olsam aynı tepkiyi verirdim. Dediğim gibi Minerfarm aynı şekilde çalışmaya devam edecek ve yeni güvenlik önlemleri ile de olası yeni saldırıların önü kapatılmış olacak.

Google Adsense hesabımızın banlanması sonrasında büyük sıkıntılar çeksek de alternatif yollarla sistemin çalışmasını devam ettirebiliyoruz, bu süreçte bizi destekleyerek güvenlerini kaybetmeyen herkese teşekkür ederim. Bitcoin ekosisteminin gelişmesi konusunda bir çok projeyi hayata geçirmeye çalıştık ancak imkanlar doğrultusunda başarabildiklerimiz ve başaramadıklarımız oldu elbette ve ileride başka projelerimiz de olacak ve Minerfarm bu süreçte bizim ilk projemiz olarak hep devam edecek.

Saygılarımla

Evet beklenen açıklama geldi geçmiş olsun hocam en kısa kayıpla bu süreci atlatırsınız inşallah . Dediğiniz gibi bazı arkadaşlar sahtekar yakıştırmasında bulunmalarını anlayışla karşılamışsın ama ortada bir sorun vardı bir cevap yazsaydın bu sıkıntılı süreç içerisinde hem senin hemde onlar için en hayırlısı o olurdu Smiley
full member
Activity: 238
Merit: 100
August 05, 2016, 05:11:22 PM
En azından ödeme gayreti içerisinde diyebiliriz. Zamanla netleşecek sanırım.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
August 05, 2016, 04:31:24 PM
Minerfirm küçük ödemeleri yapmaya başlamış yaklaşık 2.5 BTC lik bir ödeme yapmış. Ama hala bir açıklama gelmedi. Doğrusu anlamış değilim.
sr. member
Activity: 574
Merit: 253
July 31, 2016, 04:59:30 PM
Duygusal yaklaşıyoruz belki, aliser e toz konduramıyoruz ama, gerçekten kötü ihtimallerden biri gerçekleşmiş ve biz boşa konuşuyor olabiliriz. Ya da adamın başına gerçekten kötü bir şey geldi ki; foruma girip açıklama bile yapma fırsatı yok.

Neden toz konduramazsınız ki böyle bir insana anlamış değilim. Aramızda 2015 yılında geçen ufak bir dialog:

Belki de bu yüzden kılım ben buna.

Ha bir de madem bu "minerfarm" vur-kaç değil, neden sahte bilgilerle kaydedilmiş bu domain, bunu da anlamış değilim.
sr. member
Activity: 448
July 31, 2016, 04:51:00 PM
Benim aklıma 3 ihtimal geliyor.

1. Vurgun yapılma aşamasında. Yeterli gördüğü btc miktarı oluşunca "hacklendik", "günlerce cebimden ödedim" gibi klasik bir savunma gelecek.
2. Arkadaş fetöcüydü ve tutuklandı.
3. Vurgun zaten çoktan yapıldı.

Neden insanın aklına hep kötü ihtimaller gelir ki ? gerçi bu durumda iyi ihtimal yok ki Cheesy

Duygusal yaklaşıyoruz belki, aliser e toz konduramıyoruz ama, gerçekten kötü ihtimallerden biri gerçekleşmiş ve biz boşa konuşuyor olabiliriz. Ya da adamın başına gerçekten kötü bir şey geldi ki; foruma girip açıklama bile yapma fırsatı yok.
sr. member
Activity: 420
July 31, 2016, 04:42:43 PM

1. Vurgun yapılma aşamasında. Yeterli gördüğü btc miktarı oluşunca "hacklendik", "günlerce cebimden ödedim" gibi klasik bir savunma gelecek.

Neden insanın aklına hep kötü ihtimaller gelir ki ? gerçi bu durumda iyi ihtimal yok ki Cheesy
sr. member
July 31, 2016, 04:15:38 PM

legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
July 31, 2016, 03:37:27 PM
Bu adam vurgun yapmaya niyeti olsa zaten çok iyi coder en kralını yapar burada üç beş ile uğraşmaz üstüne gelip açıklama yapmaz bi anda kapatır giderdi.
Bu yüzden bu savunmalar çalıyor ama yol yaptı olayı değil.
full member
Activity: 238
Merit: 100
July 31, 2016, 03:15:43 PM
Gergin bir bekleyiş var anlaşılan. Umarım irtibatı olanlar aliser e bir an önce ulaşıp durumu aydınlatmasını sağlarlar.
hero member
Activity: 784
July 31, 2016, 12:05:30 PM
ben güvenmeye devam ediyorum. aceleci olmaya gerek yok
hero member
Activity: 714
July 31, 2016, 03:42:40 AM
Ben aceleci olmayı sevmiyorum. Belki özel işleri vardır ilgilenecek vakti yoktur. Bir süre daha bekleyip ondan sonra negatif trust vereceğim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
July 30, 2016, 11:51:23 AM
 ben kimsenin avukatıda değilim kimseye kefilde değilim, kimseyi tehtitde etmiyorum, yan hesaplardan bok atan ötleklere haddini bildiriyorum. bu forumda hesap farmlayım 5-10 hesaptan farklı kişiymiş gibi yazan yavşaklar var, negatif trustu bile kendi hesabından veremeyen ötleklerler var, giweavaylerden 3-5 mbtc daha fazla alıcam diye 3-5 hesaptan btc adresi gönderen açgözlüler var. yazdıklarım onlara, yazdıklarımın  sonuna kadar arkasındayım.negatif trusttan korksaydık, yan hesaptan yazardık sizler gibi.
beni bilen biliyor zaten, bilmiyenlede işim olmaz.
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
July 30, 2016, 10:39:53 AM
sen  önce yan hesabı bırakıp orjinalden negatif trustu ver , sonra alisere bok at.

bu forumda uğraşıp proje üreten, kripto dünyasına katkı sunan nadir insanlardan biri, kimsenin parasının kaldığını görmedim, projenin sıkıntıları herkesin malumu , her proje tutacak diye birşey yok, aliserin mağdur olan arkadaşların ödemelerini geçte olsa yapacağını düşünüyorum.

Ya sen ne kendini bilmez bir insansın. Az bir sey yüreğin varsa çıkıp asıl üyeliğinle millete negatif trust versene bak o zaman ne oluyor. Böyle yeni saçma sapan hesaplarla insanların adını lekelemek kolay tabi aliserin sen yaşının en az 10 katı kadar bu sektöre yaptığı hizmet var. Hem senin içerde paran kaldımı kardeşim sen neyin laga lugasını yapıyorsun yada kaçtığını nereden biliyorsun. Yarın öbür gün gelir yerinde bir açıklama yapınca ne olacak hesabı kapatıp kaçacaksın değil mi. Bu forumda en çok tanına üyelerden biridir aliser biraz kendine gel aklını başına topla.

Bu tehdit mesajlarını alıntılayalım, sonra lazım olur. Hırsızı savunanlar hırsızlığa ortaktır. Aliser kaçmış gitmiş şakşakçıları hala burada cirit atıyor. Sizin ne kazancınız vardı bu ponziden? Yoksa bu dolandırıcının gizli ortakları mısınız?
Benim orada dediğim olayı sen nasıl okuyup anlıyorsun anlamış değilim ben orada adama diyorum azcık yürek varsa bu adamı kendi üyeliğinden trusla he aliser konusuna gelince daha kaç gün olmuş siz adama hemen laf giydiriyorsunuz ülke zor bir dönemden geçiyor belki bu olaylarla yada başka bir şeylerle alakalı sorun yaşıyor bilemeyiz diyorum adam dönmezse 2 hafta daha tamam bende negatif yapıştırayım ama bi durun bu forum da aliseri tanıyan çok kişi var bir ulaşsınlar bir baksınlar sorun neymiş kaçmışsa eğer ki ben hala kaçmadığını füşünüyorum işte o zaman topluca negatifi çakalım diyorum. Böyle okuduğunu anlamadan dinlemeden hemen avukatlık yapıyor deme ben herkese bu şekilde yaklaşıyorum. beni dolandıran adama bile zamanında 1 ay süre tanıdım ben. Sonunda dolandırıldım çaktım negatifi ama bekledim. Sen beni şimdi alisseri ortağı olarak görüyorsun. Bak bakayım benim aliserin konusundaki yorumlarıma eğer beni ortaklıkla suçluyorsan elinde kanıt olmadan işte o zaman bende seni suçlayabilirim senin aliserin ortağı olmadığın ne malum. onuçta burada ismini temizee çıkarmak adına gelip alisere sallamak kolay demem o ki biraz düşünerek yazın şuraya yazılarınızı kimi ne ile suçladığınıza dikkat edin.
sr. member
Activity: 406
Follow me to the Profitland.
July 30, 2016, 10:29:03 AM
sen  önce yan hesabı bırakıp orjinalden negatif trustu ver , sonra alisere bok at.

bu forumda uğraşıp proje üreten, kripto dünyasına katkı sunan nadir insanlardan biri, kimsenin parasının kaldığını görmedim, projenin sıkıntıları herkesin malumu , her proje tutacak diye birşey yok, aliserin mağdur olan arkadaşların ödemelerini geçte olsa yapacağını düşünüyorum.

Ya sen ne kendini bilmez bir insansın. Az bir sey yüreğin varsa çıkıp asıl üyeliğinle millete negatif trust versene bak o zaman ne oluyor. Böyle yeni saçma sapan hesaplarla insanların adını lekelemek kolay tabi aliserin sen yaşının en az 10 katı kadar bu sektöre yaptığı hizmet var. Hem senin içerde paran kaldımı kardeşim sen neyin laga lugasını yapıyorsun yada kaçtığını nereden biliyorsun. Yarın öbür gün gelir yerinde bir açıklama yapınca ne olacak hesabı kapatıp kaçacaksın değil mi. Bu forumda en çok tanına üyelerden biridir aliser biraz kendine gel aklını başına topla.

Bu tehdit mesajlarını alıntılayalım, sonra lazım olur. Hırsızı savunanlar hırsızlığa ortaktır. Aliser kaçmış gitmiş şakşakçıları hala burada cirit atıyor. Sizin ne kazancınız vardı bu ponziden? Yoksa bu dolandırıcının gizli ortakları mısınız?
hero member
Activity: 698
Free Speech is the most important thing.
July 30, 2016, 10:16:40 AM
"Çalıyor ama yol yaptı" ya dönecek gibi.

Bu aliser denen dingilin mesaj atmaya aciz ve utanmaz bir herif olduğunu düşünen tek ben miyim?

Yalnız değilsin. Burada dolandırıcının avukatlığını yapanlar da negative trust hak ediyor aslında. Hırsızlığın aklanması ülkemizde moda oldu. Doğru söyleyeni kovarlar misali, buradaki belli bir kitlenin akitlerden farkı yok. Forumu da ülke gibi bok çukuruna dönüştürmeye çalışıyorlar.
sr. member
July 30, 2016, 10:15:03 AM
"Çalıyor ama yol yaptı" ya dönecek gibi.

Bu aliser denen dingilin mesaj atmaya aciz ve utanmaz bir herif olduğunu düşünen tek ben miyim?
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
July 30, 2016, 09:31:43 AM
Ponzi işlettiği ve kaçtığı için aliser'e negatif trust verildi.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
July 30, 2016, 09:03:18 AM

legendary
Activity: 1862
Merit: 1019
July 30, 2016, 06:11:10 AM
Aliser'in adını bu şekilde lekelemesini beklemezdim. En azından artık zarar ediyoruz siteyi kapatmak zorundayız şeklinde bir açıklama yapıp bıraksaydı iyi olurdu.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
July 30, 2016, 06:04:17 AM
Pages:
Jump to: