Pages:
Author

Topic: Minerfarm sanal madencilik oyunu - page 7. (Read 31150 times)

sr. member
Activity: 658
Merit: 252
April 18, 2016, 05:13:38 PM
bu mühendis tam olarak ne yapıyor. bilen açıklayabilir mi. 7000 ghsim var , pool um var. mühendis faydalı olur mu? şart mı?

Poolunuz olması ne gibi avantaj sağlıyor? Ek mining geliri elde edebiliyor musunuz mantığı nedir?
hero member
Activity: 784
Merit: 500
April 18, 2016, 02:29:59 PM
bu mühendis tam olarak ne yapıyor. bilen açıklayabilir mi. 7000 ghsim var , pool um var. mühendis faydalı olur mu? şart mı?
newbie
Activity: 20
Merit: 0
March 20, 2016, 07:42:19 AM
Mesela hocam ben küçük bir yatırımla buraya girsem gerçekten kazanacakmıyım yoksa bazı mining siteleri var hayali vur kaç yapıyorlar parayı havuz sistemi var bunda gördüm diğerlerinden baya farklı bana göre başarılı bir yapım olmuş gerçekten yatırdığım paraya mining yapılıyorsa cok iyi bence bunu öğrenmek istiyorum birde pool bölümüne sıfırdan bir kullanıcı adımı yazmam gerekecek öncelikle
hero member
Activity: 714
March 20, 2016, 07:15:26 AM
Hocam bu Sistem gerçek mining yapıyor mu yoksa diğer mining siteleri gibi mi yardımcı olursanız sevinirim.

Bu bir madencilik similasyonu. Eğer cihazların olsa idi nasıl olurdu nelerle karşılaşacağını simüle eden bir oyun. Yalnız burada kazandığın btc leri gerçek olarak cüzdanına alıp kullanabiliyorsun. Yada buradan btc ile cizhaz alıp madencilik yapabiliyorsun.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
March 20, 2016, 05:45:12 AM
Hocam bu Sistem gerçek mining yapıyor mu yoksa diğer mining siteleri gibi mi yardımcı olursanız sevinirim.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
March 19, 2016, 04:38:10 PM
Arkadaşlar bu recaptcha cep tlf unda sorun yaratıyor . bir türlü siteye giremiyoruz.Sizde de sorun var mı?

Ben denedim cepten çok rahat giriliyor. Ancak telefonun ekranına tam sığmıyor rakamlar eksik gözüküyor.

Ben de rahat girebiliyorum. Dikey ekranda rakamlar sığmıyor. Yatay kullandığımda neredeyse tam görülebiliyor. Ama düzenleme yapılması lazım sanırım.
hero member
March 19, 2016, 12:13:11 PM
Arkadaşlar bu recaptcha cep tlf unda sorun yaratıyor . bir türlü siteye giremiyoruz.Sizde de sorun var mı?

Ben denedim cepten çok rahat giriliyor. Ancak telefonun ekranına tam sığmıyor rakamlar eksik gözüküyor.
hero member
March 19, 2016, 12:04:41 PM
sr. member
Activity: 420
March 19, 2016, 08:26:00 AM
Altcoin madenciliğinin eklenmesi konusunda bir gelişme var mı? Başlarsa ciddi ses getireceğini düşünüyorum.

Fena olmaz altcoin madenciliği . Evet aliser bekliyoruz senden bu adımıda Cheesy
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
March 19, 2016, 08:20:37 AM
Altcoin madenciliğinin eklenmesi konusunda bir gelişme var mı? Başlarsa ciddi ses getireceğini düşünüyorum.
hero member
March 19, 2016, 07:45:18 AM
Cihazların 10-28 derece normal olarak belirtilmiş. benim sıcaklık 38 dereceye dayandı nasıl bir sıkıntı olur. Cihazlar patlarmı uzun süre çalışınca. Yoksa sadece verim kaybımı oluyor?
legendary
Activity: 952
Merit: 1000
March 05, 2016, 09:40:34 AM
Minerfirmda zorluk BTC ile paralel gitmiyormu acaba. Zorluk %3 düşmesine rağmen oyundaki zorluk giderek artıyor gibi. Ben mi yanlış algılıyorum.

Oyundaki kazım zorluğunu site sahibi aliser kendi ayarlıyor. Site gerçekte kazım yapmadığı, simülasyon olduğu için zorluk değişiklikleri manuel yapılıyor diye tahmin ediyorum.
hero member
March 05, 2016, 09:38:16 AM
Minerfirmda zorluk BTC ile paralel gitmiyormu acaba. Zorluk %3 düşmesine rağmen oyundaki zorluk giderek artıyor gibi. Ben mi yanlış algılıyorum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
March 04, 2016, 11:08:16 AM
Benim çocuklarda hesap açmak istiyorlar oyunda; aynı ip den 3 hesap olduğunda sıkıntı olur mu?

FAQ'da bununla ilgili bir şey yazmıyor. Manipüle etmediğiniz sürece birden çok hesap açabilirsiniz denmiş ama IP'den bahsedilmemiş. Aliser cevaplarsa daha net olur.
http://www.minerfarm.com/faq.html#faq
"Can I Create Multiple Accounts Using Different Emails?
Yes, you can create and activate multiple accounts with different emails. But we detect any abuse in the system, we keep right to suspend accounts."
Eğer 3 hesap da faucet claim yaparsa ban yer. Oyun içindeki faucet'i kullanmayacaksanız açmanızda bir sıkıntı yok.
sr. member
Activity: 448
March 04, 2016, 11:04:56 AM
Benim çocuklarda hesap açmak istiyorlar oyunda; aynı ip den 3 hesap olduğunda sıkıntı olur mu?

FAQ'da bununla ilgili bir şey yazmıyor. Manipüle etmediğiniz sürece birden çok hesap açabilirsiniz denmiş ama IP'den bahsedilmemiş. Aliser cevaplarsa daha net olur.
http://www.minerfarm.com/faq.html#faq
"Can I Create Multiple Accounts Using Different Emails?
Yes, you can create and activate multiple accounts with different emails. But we detect any abuse in the system, we keep right to suspend accounts."
hero member
March 04, 2016, 11:02:29 AM
hero member
March 03, 2016, 02:53:37 PM
Aliser dostum captcha ile ilgili teklifimize cevap bekliyoruz. diğer captchaların da kullanılabilmesi zahmetsiz dahil edilebilinirse daha iyi olur. recaptcha cepte de sorun çıkarmaya başladı.
Diğer bir konu mühendisin tam olarak nasıl fayda sağladığını bilen bir arkadaş anlatabilir mi?
hero member
March 03, 2016, 10:28:31 AM

[/quote]

Teşekkür ederim sende haklısın burda iş kullanıcılara düşüyor biraz deposit yapıp yüksek gh/s lik bi miner almak gerek onun dışında minerfarm ile ilgili bi sıkıntı yok Smiley teknisyen' ide cihazın sağlığı %60 olunca alırım
[/quote]

Cihazınız zaman geçtikçe verimliliği düşmekte. Teknisyen masrafı ne kadar zamanda çıkardığınız değere bakarak karar verin. cihaz %100 iken gelen gelir ile o anki gelen gelir arasındaki fark teknisyen ücretini ne kadar sürede karşıladığı ve sizin bunu ne kadarını kabullendiğinizle ilgilidir. Benim için gelirdeki düşüş farkı yarım günde karşılıyorsa  teknisyeni kiralarım. Bu herkes için değişken olabilir. En uygunu siz zaten zamanla bulacaksınız.
sr. member
Activity: 403
internet aktivist
March 03, 2016, 09:38:03 AM
Öncelikle geri bildirim için teşekkürler.

Minerfarm'daki fee düzenlemeleri sistemin sürekliliğini sağlamak için uzun hesaplamalar sonucu belirlendi. Penguen'in de dediği gibi GHs arttıkça fee ile gelir arasındaki denge oturuyor ve kazanç giderin çok üstüne çıkıyor. Burada en büyük sorun düşük güçteki kullanıcılara fee'nin yüksek gelmesi. Diğer taraftan diğer hiç bir alternatif cloud mining servisi minerfarm'ın bıraktığı karın yanından dahi geçemiyor, Sistemde açıldığından beri bulunan kullanıcılardan bazılarının ROI'si %100 'ü geçmiş durumda bu da net olarak diğer servislerle arasındaki farkı açıkça ortaya koyuyor.

Gönül isterdi ki hiç fee kesilmesin ancak böyle bir servisin ayakta durabilmesi için fee kesmek zorundayız.

Teşekkür ederim sende haklısın burda iş kullanıcılara düşüyor biraz deposit yapıp yüksek gh/s lik bi miner almak gerek onun dışında minerfarm ile ilgili bi sıkıntı yok Smiley teknisyen' ide cihazın sağlığı %60 olunca alırım
hero member
March 03, 2016, 04:26:45 AM
@aliser minerfarm da bir sıkıntım yok ama bu fee oranları biraz fazla değilmi Sad faucetten kazandığım direk fee olarak gidiyor bunu azaltma gibi bi şansımız varmı ? çok değil biraz Smiley
ayrıca minerimizin sağlığı % kaç olunca teknisyen almak mantıklı olur

Evet bence de fazla ama sistemin devamlılığı için ince hesaplamalar yapmışlardır. Sistem belki fee olarak yüksek alıyor ama kontrat yapmış olunan gerçek cihazlara göre daha yüksek kazanç veriyor. Daha düşük bedeller sistemin çökmesine sebebiyet verebilir. Gh/s değeriniz yükseldikçe fee değeri ile gelir arası açılıyor. Buda katlanılabilir diye düşünüyorum.
Pages:
Jump to: