Pages:
Author

Topic: Nano Ledger S iskustva - page 2. (Read 20341 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
June 02, 2021, 09:59:02 AM
Meni ledger live radi sasvim dobro. Jedino sto sam koristio metamask u kombi sa ledgerom je da swapam eth za usdc.
S mog walleta ravno na moj wallet, najsiurniji nacin. A ako se to vise nemoze, jbg, ima opcija

A da, to je uvijek tako. Svatko ima svoja iskustva. Netko pozitivna, netko negativna. Aplikacija općenito lijepo izgleda i sučelje je jednostavno. Ali moje iskustvo je takvo da tada nije bilo MetaMaska, ne bi mogao do svog ETH-a dok su oni stalno mailom odgovarali da rade na rješavanju problema. Na kraju je ispalo da je problem bio samo kod korisnika koji su na Ledgeru držali određene Erc20 tokene (sjećam se da sam ja imao SNX koji je bio među "problematičnima"). Ne znam samo kako MetaMask onda nije imao isti problem.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
June 02, 2021, 08:47:51 AM
Meni ledger live radi sasvim dobro. Jedino sto sam koristio metamask u kombi sa ledgerom je da swapam eth za usdc.
S mog walleta ravno na moj wallet, najsiurniji nacin. A ako se to vise nemoze, jbg, ima opcija
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
June 02, 2021, 08:08:28 AM
Najnovija Chrome browser verzija 91 i Brave browser više ne podržavaju Metamask sa Ledger hardverskim novčanikom, tj. njihov API više nema podršku za hardverske novčanike.
Jedna opcija je da se koristi Firefox browser koji radi normalno, a druga je sa njihovom Ledger live aplikacijom u Metamask settings > Advanced > Use Ledger Live.

Zanimljivo... Je li to neki trenutni problem koji će biti riješen u nekim budućim verzijama MetaMaska ili...? Jer ako im je to plan, onda će možda isto napraviti i za Firefox. Napravit ću sve samo da ne koristim njihovu Live aplikaciju gdje mi je Ethereum account bio blokiran valjda dva mjeseca (nije se htio syncati). Tu sam prešao na MetaMask, a Live koristim samo za ažuriranje uređaja.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
June 02, 2021, 06:56:38 AM
Najnovija Chrome browser verzija 91 i Brave browser više ne podržavaju Metamask sa Ledger hardverskim novčanikom, tj. njihov API više nema podršku za hardverske novčanike.
Jedna opcija je da se koristi Firefox browser koji radi normalno, a druga je sa njihovom Ledger live aplikacijom u Metamask settings > Advanced > Use Ledger Live.

legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
April 30, 2021, 10:19:41 AM
Moze, hvala na infu..u meduvremenu iz Ledger supporta su me trazili invoice gdje sam kupio Ledger..
Links je Ledgerov sluzbeni zastupnik tako da ne bi tu trebalo biti problema.
Da se bar iskupe s jednim Ledgerom X, bilo bi lijepo, haha Wink

Ako si kupio u Linksu i imaš njihov račun,  mogao si kontaktirati njihovu korisničku službu.
Vjerojatno bi sve brže riješio.
Teško da će ti se "iskupiti " sa Ledger X ali nikad se ne zna  Grin
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 30, 2021, 03:41:16 AM
Moze, hvala na infu..u meduvremenu iz Ledger supporta su me trazili invoice gdje sam kupio Ledger..
Links je Ledgerov sluzbeni zastupnik tako da ne bi tu trebalo biti problema.
Da se bar iskupe s jednim Ledgerom X, bilo bi lijepo, haha Wink

Ledger X ima bluetooth, pa mozes i bezicno.
Samo moras pazit da ne narucujes zrak iz kine, jer su kroz zrak svasta cuje. Jos gore nego kroz zicu jer se broadcasta  Grin
jr. member
Activity: 43
Merit: 2
April 29, 2021, 10:29:14 AM
Moze, hvala na infu..u meduvremenu iz Ledger supporta su me trazili invoice gdje sam kupio Ledger..
Links je Ledgerov sluzbeni zastupnik tako da ne bi tu trebalo biti problema.
Da se bar iskupe s jednim Ledgerom X, bilo bi lijepo, haha Wink
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 29, 2021, 02:06:06 AM
Trazio sam danas kabel Usbc micro usb, ali ga nema po ducanima, mozda ga narucim online pa probam preko mobitela na Ledger app mada sve smrdi da je sam Ledger stick neispravan  Cry
Hvala svima na odgovorima i pomoci.

Sad ću možda zvučati paranoično ali pazi se tih USB kablova koje naručuješ online. Ima ih koji izgledaju normalno, a zapravo u sebi imaju integrirane uređaje poput snimača glasa, GPS trackera, SIM kartica i slično, a sve u cilju da ti hakiraju računalo. Ja sa svojim Ledgerom uvijek koristim isključivo njegov originalni USB kabel. Vjerujem da su kablovi koje kupiš u informatičkim dućanima OK, ali pazi se ovih koji se prodaju po Aliexpressu.
jr. member
Activity: 43
Merit: 2
April 28, 2021, 02:16:08 PM
Vjerojatno je neispravan, jos cu se malo natezati sa supportom, tj. odradit cu sta traze od mene step by step.
Nisam ga vracao u Links, donio mi Ledgera kolega iz HR, ja cu nazad u HR ko zna kada tako da..bi bilo bolje da sam ga narucio online pa bi ga bilo lakse resendati nazad, a jebi ga prvo nemam srece s Binance karticom, nikad je necu dobiti izgleda. Proslo je vec vise od 3 mijeseca. Onda za Bobcat Helium miner njihova banka vratila novce kao neispravan racun, sad jos i Ledger lagano zeza, Haha jos samo fali Bearmarket da krene sutra Wink kakav ulazak u krypto..a joj ..
Trazio sam danas kabel Usbc micro usb, ali ga nema po ducanima, mozda ga narucim online pa probam preko mobitela na Ledger app mada sve smrdi da je sam Ledger stick neispravan  Cry
Hvala svima na odgovorima i pomoci.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
April 28, 2021, 07:57:55 AM
Evo sta imam..tj nemam taj Manager Tab..deinstalirao sam Aplikaciju i ponovno instalirao..instal file je 2.25.1

Prati ovaj video sa ledger youtube kanala za konfiguraciju novog uredjaja i ako nakon toga opet ne radi onda ti je ledger wallet neispravan.
Genuine Check je zadnji korak i nakon toga se upisuje password za ledger live aplikaciju:


https://www.youtube.com/watch?v=lQkhvGNhvAM

Sretno!
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 28, 2021, 07:10:59 AM
Evo sta imam..tj nemam taj Manager Tab..deinstalirao sam Aplikaciju i ponovno instalirao..instal file je 2.25.1




Mislim da se taj izbornik kojeg je dkbit98 pokazao pojavi tek nakon što uspješno spojiš Nano S s programom. Znači nakon druge slike koju si poslao kad spojiš uređaj, onda ti program prikaže poruku da nije "genuine"? A jesi probao vratiti uređaj u Links i tražiti novi?
jr. member
Activity: 43
Merit: 2
April 27, 2021, 02:32:29 PM
Evo sta imam..tj nemam taj Manager Tab..deinstalirao sam Aplikaciju i ponovno instalirao..instal file je 2.25.1


legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
April 27, 2021, 01:35:06 PM
I Run Ledger Live as Administrator, but i dont have Manager Tab in Ledger Live, check screen shoot pls.
So i can not complete these steps.

Kako to da nemaš Manager tab?
Pogledaj da li ti je ažurirana Ledger live aplikacija na najnoviju 2.25.1 (uskoro treba izaći i verzija 2.26).
Može probati i njihov ledger Uninstaller software i ponovo uraditi fresh instalaciju nakon toga.

A covjek bi ocekivao da ce nesto sto platis 450KN raditi ko Svicarski sat.
Nemam mogucnost pristupa drugom racunalu trenutno. Ima neki i pad na poslu..sutra cu pogledat mogu li se spojit s Ledgerom.
Ledger ti je potpuno suprotno od toga, više kao neki kinesko-francuski sat Smiley

Manager tab je skroz na kraju nakon Lend, a ako ništa ne upali onda idi u Links na reklamaciju.

jr. member
Activity: 43
Merit: 2
April 27, 2021, 12:56:09 PM
Hvala na odgovorima  Smiley u Linksa sam nabavio uredaj.
Probao sam iskljuciti antivirus, nije pomoglo.
Probao sam tamo u device manager, usb portovi rade provijerio sam s bezicnim misem i tipkovnicom. Nema nis zuto za eventualni update.
Probao sam i s kabelima, njih 3, nista.
Poslao sam upit na support, dobio sam odgovor 1..

1.Open Ledger Live.
2.Windows : Right-click on Ledger Live and run as an Administrator.
Connect your Ledger Nano S.
3.Go to the Manager tab in Ledger Live on your computer and click on Continue.
4.If the loader is at 100% and the device stays stuck on Bootloader
Odgovorio sam..
Thx for quick response.
I Run Ledger Live as Administrator, but i dont have Manager Tab in Ledger Live, check screen shoot pls.
So i can not complete these steps.
Dobio sam odgovor 2.

Hello,
Thank you for reaching out to Ledger Support. I apologize for any inconvenience caused by the problem you've encountered. My name is Tiago and I will gladly assist you.
You need to finish the configuration of Ledger Live before being able to access the "Manager" Tab, please, click on get started and follow the steps asked in Ledger Live.
https://support.ledger.com/hc/en-us/articles/360006395233-Take-your-first-steps
Please don’t hesitate to let me know if you need further assistance.

Odgovorio sam s snimkom desktopa sta se dogada s Ledger live desktop aplikacijom pa ce valjda bolje skuzit i predlozit nesto  Huh
Uf koliki post, sry. Pogledat cu reddit..
A covjek bi ocekivao da ce nesto sto platis 450KN raditi ko Svicarski sat.
Nemam mogucnost pristupa drugom racunalu trenutno. Ima neki i pad na poslu..sutra cu pogledat mogu li se spojit s Ledgerom.



hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 27, 2021, 04:55:37 AM
Ili posalji email, moje iskustvo je da odgovore unutar 24 sata, pogotovo nakon ovih leakova koje su imali.

Ali da, dobro pitanje, gdje si kupio ledger?
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
April 27, 2021, 04:46:49 AM
@Heehoo
Ako ne uspiješ ovo rješiti ovako kako ti je dkbit98 objasnio, imaš opciju da kontakiraš Ledger support ali je patnja doć do njih. Prvo dobiješ automatski odgovor da je tvoj zahtjev u obradi pa kroz dan-dva dobiješ još jedan automatski odgovor da ocjeniš njihovu korisničku podršku. Meni je to ocjenjivanje došlo prije nego sam dobio odgovor na svoja pitanja. Roll Eyes

Zatrpani su pitanjima i žalbama korisnika zbog svega lošeg što su uradili u prošlosti. Za svaki slučaj, javi im se, možda je situacija nešto bolja sad. Ja bi ti preporučio da otvoriš novu temu i postaviš pitanje na njihovom redditu. Imaju tamo svoh admina i dosta korisnika koji će ponuditi svoju pomoć.   
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
April 26, 2021, 02:25:29 PM
Novi Nano S sam dobio, nece prode genuine confirmation.
Firmware je najnoviji, Ledger Live je takoder najnoviji.
Win 10 je, probao sam osnovni troubleshooting. Drugi usb port, firewall disabled, restart comp i  nista. Na Ledgeru imam settings i install app, a na Ledger Live nista novo.
Ako je netko imao slicno iskustvo pls advice me  Smiley

Kako si kupio ledger novčanik, direktno sa njihove web stranice, sa neke druge ili lokalno?

Probaj popraviti probleme sa vezom i moguće da je problem tvoj antivirus, pa možeš pokušati da ga isključiš ili probaj neki drugi comp ili laptop ako imaš.

Isto možeš pogledati u Device Manager iz Control Panel da li USB device ima neki žuti znak upozorenja, i ako ima onda uradi ažuriranje, desni klik pa Update driver, a ako ništa ne upali, onda moraš direkno kontakirati ledger support za pomoć.
jr. member
Activity: 43
Merit: 2
April 26, 2021, 01:24:46 PM
Novi Nano S sam dobio, nece prode genuine confirmation.
Firmware je najnoviji, Ledger Live je takoder najnoviji.
Win 10 je, probao sam osnovni troubleshooting. Drugi usb port, firewall disabled, restart comp i  nista. Na Ledgeru imam settings i install app, a na Ledger Live nista novo.
Ako je netko imao slicno iskustvo pls advice me  Smiley
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 14, 2021, 03:24:24 PM
[...] ako ikad budem opet uzimao njihov wallet [...]

Ali meni zaista nikad nije bilo jasno zasto bi neko uopste kupovao tako nesto (HW wallet)? Jednostavno ne kuzim korist...

Ako zelis holdati: zasto ne koristiti paper wallet i to je to.

Ako zelis trejdati: i tako i onako si ovisan od exchange.

Ako zelis korisiti crypto: najprakticnije je koristiti app.

Koji "use case" ima HW wallet...?
Novi gadget po kojem mogu drkat. Eto. Na paper wallet sam se porezao pa sam odlucio da je to preopasno za moju delikatnu kožu.
Ledger ima onako fino obrađene rubove, i onu malu špagicu. Taman je oblika da si ga gurnem u prkno, da samo špagica visi, pa kad mi treba, samo ga ko tampon izvucem.
Koji "use case" ima HW wallet...?
Recimo ako se svakodnevno kladiš s iznosima koji su preveliki da stoje na kladioni, preveliki da budu na mobilnom walletu budući da mobitel ide svugdje sa mnom, imaš instalaciju windowsa staru 10 godina pa ne vjeruješ u potpunsti kompjuteru iako je valjda siguran a radiš transfere iz novčanika i u njega svaki drugi dan.

HW jedino praktično rješenje.

Valid. I jedan i drugi...  Cheesy

Meni ne pase, ali svako ima "svoje zadovoljstvo"...  Grin
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
January 14, 2021, 02:26:31 PM
[...] ako ikad budem opet uzimao njihov wallet [...]

Ali meni zaista nikad nije bilo jasno zasto bi neko uopste kupovao tako nesto (HW wallet)? Jednostavno ne kuzim korist...

Ako zelis holdati: zasto ne koristiti paper wallet i to je to.

Ako zelis trejdati: i tako i onako si ovisan od exchange.

Ako zelis korisiti crypto: najprakticnije je koristiti app.

Koji "use case" ima HW wallet...?

Novi gadget po kojem mogu drkat. Eto. Na paper wallet sam se porezao pa sam odlucio da je to preopasno za moju delikatnu kožu.
Ledger ima onako fino obrađene rubove, i onu malu špagicu. Taman je oblika da si ga gurnem u prkno, da samo špagica visi, pa kad mi treba, samo ga ko tampon izvucem.
Pages:
Jump to: