Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 4. (Read 10772 times)

sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Arkadaşlar bu arada eğer ilk 3 sezonu izlemiş olan varsa haberi olsun. Drive to Survive'ın 4. sezonu da daha birkaç gün önce falan Netflix'te yayınlandı. Hiç izlememiş olanlara da kesinlikle tavsiye ederim tabi Formula 1'e ilginiz varsa.  Grin  2 bölüm izledim bile ve o heyecanlı anları yeniden yaşamak çok güzel hissettirdi bana. Ayrıca hem pilotların hem de takımların sezon sırasında yaşadığı çeşitli durumları da ele aldığı için dikkat çekici bir yanı var. 18 Mart itibariyle yeni Formula 1 sezonu başlayacağı için öncesinde dizinin yeni sezonunu bitirmeyi hedefliyorum.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Snowpiercer ikinci sezon başlamıştı arkadaşlar buraya yazan oldu mu bilmiyorum ama kar küreyicide heyecan tam gaz devam ediyor. bu dizi iyi bir şekilde sürükleyici devam ediyor. benim hoşuma giden bir dizi oldu. netflixte daha önce mini diziler de vardı. bunları da keyifle izlemiştim. netflixin şimdi beklediğim dizisi squid game 2 olacak. eğer ikinci sezon çabuk gelirse sevinirim. izleyecek fazla film bulamıyoruz tekrara sarıyoruz artık. varsa bir bilim kurgu önerisi alabilirim.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Birkaç gün önce yayına giren adam project filmi gayet olmuş. Ryan Reynolds yine efsane esprileriyle sırıttırıyor tabiri caizse Cheesy İzlemenizi tavsiye ederim.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Netflix'i ilk aldığım zamanlar izleyip de ilginç bulduğum bir yarı bilimkurgu vardı Russian Doll isminde. Onun ikinci sezonu geliyormuş Nisan ayında. İzleyecek bir şey bulamayıp da arayanlara tavsiye ederim hazır ikinci sezonu gelmeden bir çırpıda bitirebilirsiniz.
Çıtır çerezlik eğlenceli bir alternatif timeline konulu dizidir: https://www.beyazperde.com/haberler/diziler/haberler-101502/ (Konuya ilgisi olmayan pas geçsin)
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
Mel Gibson ve Vince Vaughn'un oynadığı Dragged Across Concrete "beton boyunca sürüklendi" anlamına gelen ama Adaletsiz diye çevrilen 2018 yapımı filmi ikinci kez izliyorum. Niye beğeniyorum bu filmi çünkü insanda adaletsizlik duygularını uyandıran, ince esprilerle döşeli, iki usta oyuncunun dingin sohbetiyle keyif alacağınız bir yapım...gerçek hayatla uyumlu ve paralel seyreden, sırıtmayan bir ana konu etrafında dönen hoş bir hikayesi var.. tavsiye ederim, yatırımlık olmasa da Wink gerçi burda da zaman yatırımı var

https://www.imdb.com/title/tt6491178/
hero member

Benim önerim Netflix'e geleli üzerinden uzun bir zaman geçmiş olsa da, The Spy mini dizisi. 1 sezonluk 6 bölümden oluşan bir dizi ve bölümler ortalama 45-60 dk aralığında değişiyor. Tarihte yaşanmış gerçek bir olaydan alıntı olması, dikkatleri üzerine çekmeye yeten bir etken. Konusunu kısaca özetlemem gerekirse; İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı olan Mossad, Suriye'ye bir casus ajan sokmaya çalışıyor. Bu sırada Mısır doğumlu Eli'ı işe alıyor ve sonrasında olaylar gelişmeye başlıyor. Bana göre oldukça etkileyici bulduğum bir dizi ve bir şans verebilirsiniz.

Nedense gerçek hikayeden alıntı olan yapımlara bir ayrı zaafım var özellikle Hintliler bu tarz filmleri çok güzel işleyebiliyorlar Cheesy Olay örgüsü azıcık Arabistanlı Lawrence'ı andırıyor gibi duruyor. İzleme listeme ekliyorum ilk fırsatta izleyeceğim.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350

Benim önerim Netflix'e geleli üzerinden uzun bir zaman geçmiş olsa da, The Spy mini dizisi. 1 sezonluk 6 bölümden oluşan bir dizi ve bölümler ortalama 45-60 dk aralığında değişiyor. Tarihte yaşanmış gerçek bir olaydan alıntı olması, dikkatleri üzerine çekmeye yeten bir etken. Konusunu kısaca özetlemem gerekirse; İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı olan Mossad, Suriye'ye bir casus ajan sokmaya çalışıyor. Bu sırada Mısır doğumlu Eli'ı işe alıyor ve sonrasında olaylar gelişmeye başlıyor. Bana göre oldukça etkileyici bulduğum bir dizi ve bir şans verebilirsiniz.
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
Konusu ve içeriği hakkında fazla bilgi vermeden önerebileceğim bir belgesel film. Son dönemde izlediğim en etkileyici içerik diyebilirim. Süresi biraz uzun ama heyecanlı Smiley

Tinder Avcısı

Netflix üzerinden izlemek için : https://www.netflix.com/title/81254340

Netflix harici başka sitelerde var izlemek isteyenlerin dizipal ve benzeri sitelerden kolaylıkla bulabileceğini düşünüyorum.
member
Activity: 560
Merit: 57
Bu arada Netflix'te Don't Look Up filmini izlemeyen varsa tavsiye ederim açıkçası. Ben öyle "filme hayran kaldım, mükemmel olmuş" vb. diyenlerden değilim ama beğendiğimi söyleyebilirim. Kadrosu için bile izlenebilecek bir film açıkçası. Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Jonah Hill ve daha nicesi her zaman aynı filmde buluşmuyorlar sonuçta.  Grin  Oyunculuklar çok başarılı. Özetle, dünyanın sonunun gelmekte olduğu bir ortamda insanların ve siyasilerin bu duruma nasıl tepki verdiklerini anlatan güzel bir film.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
Cem Yılmaz çıtayı baya bi yükselttiği için bekleneni karşılamaması çok normal. Eski gösterileri kadar iyi olmasa da izlerken sıkılmadım. Zaten eski gösterilerinin performansını yakalaması artık çok zor. Bunu bilerek izlerseniz zevk alabilirsiniz.
member
Activity: 560
Merit: 57
Cem Yılmaz'ın Diamond Elite Platinum Plus adlı gösterisini Netflix'te yayınlandıktan 1 gün sonra izledim ben de. Öncelikle şu dikkatimi çekti ki çok fazla kesilmiş yerleri var asıl gösteriden. Artık siyasi göndermeler falan vardı ondan mı kestiler ya da başka bir nedeni mi var bilmiyorum. Ancak yayınlanan bu 1 buçuk saatlik versiyona da bayıldım açıkçası. Cem Yılmaz her zamanki zekice ve ince göndermelerinden de hiçbir şey kaybetmemiş. Her dönem saygı duyduğum bir kişidir kendisi.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Cem Yılmaz ismi denilince bize vaat edilen şov çok büyük olduğu için insanların bir kısmı bu gösteriyi beğenmemiş ancak ben başarılı buldum.Sonuçta eski Cem Yılmaz performansını beklemek doğru olmaz 50 yaşına gelmiş bir isimden bahsediyoruz.Hayatta işini hep aynı yüksek standartta yapan insan sayısı kaç tane  Huh
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Çok kötü değildi bu gösterisi ama genelde hareketleriyle popüler olan kişileri taklit ederek bir şey elde edemezsiniz. Tamam insana başta komik geliyor ama mizah bu olmamalı. Sen gelip nusret gibi kapiçinooooo veya cznburak gibi kıtıkıtıkıtı takliti yaparsan pek komik gelmeyebilir. Adam böyle ünlü oldu bunu taklit ederek neyin mizahı yapılıyor. Aşırı komik bi olay değil bana kalırsa. Ama ata demireri birebir filmdeki gibi taklit etmesi bunlara göre daha komikti.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Cem Yılmazın gösterisini seyrettim çok küfürlü geldi. Eski tadını bulamadım açıkçası sanki espriyi küfürlerin arasına serpiştirmiş gibi geldi. Kilo almış olması normal onlarda pandemi ortamında  kapalı kaldılar istedikleri gibi yapamadılar pek çok şeyi. Güldürme konusunda yine sorun yok. Dediğim gibi küfür küfür esti sahnede.

BluTv de Yılmaz Erdoğan'ın da bir gösterisi var onu da seyredebilirsiniz. Fena değiller. Ellerinden geleni yapıyorlar. Toplum olarak gülme konusunda sıkıntı yaşamaya başladık. Bakar olduk espri yapana. Şu pandemi bitse de yeniden tiyatro sahnelerine kavuşsak.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Ben Cem Yılmaz'ın gösterisine 5 dakika dayanabilmiştim yılbaşı akşamı ama şans verip izleyeceğim. Cem Yılmaz için eskiden halkın arasında olabildiği için daha çok kişiye hitap eden espriler yapabiliyordu ama şimdi çok koptuğu için eskisi gibi iyi değil diye eleştiri gördüm. Yapıldığı zamanlar için Bir tat bir doku ve 2008'deki CMYLMZ kadar güldüren film de dahil bir yapım olduğunu sanmıyorum. Zamanı için çok çok komikti ve arkadaş muhabbetlerinde yıllarca esprileri kullanılan yapımlardı. Tabi Cem Yılmaz da 1973 doğumlu, neredeyse 50 olacak. Bir yerde de normal. İzleme fırsatı bulunca beğenecek miyim meraklıyım.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Sanırım bir ben sevemedim bana göre tamamen leş bir gösteri olmuş hoş çok sevdiğim biri değil ancak eskiden çok daha kaliteli işler yapıyordu bu adamın bu gösterilerinden ziyade filmlerini seviyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Cem yılmazın yeni standup gösterisi diamond elite platinum plusu izleme fırsatım oldu. Fena değil klasik cem Yılmaz. Az çok güldürüyor. Ama eski zevki yok tabiki herşeyin zaman geçtikçe belki de çok şey değişiyor ve artık o şeyler komik ve gülünç gelmemeye başlıyor. Bilemiyorum.

Netflix'e uzun zamandır girmiyordum. Dün gece netflix'e girdiğimde direk ana sayfada Cem yılmazın standup gösterisini gördüm, hemen tıkladım ve izlemeye başladım, her zaman ki Cem yılmaz bu gösterisinde daha çok güncel olayları irdelemiş. Mesela sosyal medya üzerinde çok durmuş biraz fazla uzatınca orda sıkıldım, aslında mesaj ve fikir çok net anı yaşayın amk s2rm hikayenizi fotoğrafınızı diyor. Genel olarak keyifliydi güzeldi bazı yerlerde de iyi güldüm Cheesy

Bu arada baya kilo almış Cem yılmaz biraz da yaşlanmış.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Cem yılmazın yeni standup gösterisi diamond elite platinum plusu izleme fırsatım oldu. Fena değil klasik cem Yılmaz. Az çok güldürüyor. Ama eski zevki yok tabiki herşeyin zaman geçtikçe belki de çok şey değişiyor ve artık o şeyler komik ve gülünç gelmemeye başlıyor. Bilemiyorum.
hero member
Cobra Kai'nin 4.sezonu netflixte yayınlandı. Gerçektende çok güzel bir sezon bitişiydi bu dizi bi 2 sezon daha gider yani. Gerçekten hiç beklenmedik olaylara sahne olan bir final bölümü vardı bu sezonun.
Karate Kid'i 90'larda televizyonda izlemiştim ama genel kültür olarak dizilerdeki geyiklerinden falan biraz biliyorum. O seriden bu kadar dizi çıkarmaları çok ilginç. Önce Karate Kid filmlerini bir izleyip sonra da diziyi izlemeyi düşünüyorum. How I Met Your Mother'da o kadar Karate Kid geyiği vardı ki torrentten filmleri indirmiştim zaten. Bakalım bu diziyi çok merak ediyorum.

O seri'nin ardından böylesine uzun süreli bir dizi çıkarmaları bana da çok ilginç geldi hocam. Ama gerçekten de çok güzel işlemişler ne tamamen orjinal kadroya ne de yeni kadroyu ön plana çıkarmalar var. Filmlerini izledikten sonra diziyi izlediğinde birçok nokta çok güzel dokunuyor sana vay anasını diyorsun Cheesy
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Cobra Kai'nin 4.sezonu netflixte yayınlandı. Gerçektende çok güzel bir sezon bitişiydi bu dizi bi 2 sezon daha gider yani. Gerçekten hiç beklenmedik olaylara sahne olan bir final bölümü vardı bu sezonun.
Karate Kid'i 90'larda televizyonda izlemiştim ama genel kültür olarak dizilerdeki geyiklerinden falan biraz biliyorum. O seriden bu kadar dizi çıkarmaları çok ilginç. Önce Karate Kid filmlerini bir izleyip sonra da diziyi izlemeyi düşünüyorum. How I Met Your Mother'da o kadar Karate Kid geyiği vardı ki torrentten filmleri indirmiştim zaten. Bakalım bu diziyi çok merak ediyorum.
Pages:
Jump to: