Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 6. (Read 10771 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
BİR LEAGUE OF LEGENDS ANİMESİ : ARCANE

Her zaman söylerdim.League of Legends, bir dizi formatında yayınlansa insanları ekrana kilitler diye.2019 yılında duyurulan  League Of Legends temalı dizi “Arcane” pandeminin başlaması yüzünden ertelenmişti.Nihayet buluşuyoruz.6 Kasım’da Netflix üzerinde diziyi izleme imkanı bulabilirsiniz.

Seslendirme kadrosu ise şöyle olacakmış :

VI (Hailee Steinfeld)
Jinx (Ella Purnell)
Jayce (Kevin Alejandro)
Caitlyn (Katie Leung)
Silco (Jason Spisak)
Mel (Toks Olagundoye)
Vander (JB Blanc)
Viktor (Harry Lloyd)

Mekan olarak Piltover ve Zaun’da geçecek anime dizimiz.Buyrun fragmanımıza :

https://youtu.be/3_vElxw8a-o

Kaynak :
https://www.donanimhaber.com/amp/arcane-den-ilk-fragman-geldi--139481
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329

Son zamanlarda Netflix üzerinde bana bir belgesel önerin deseniz, önerim kesinlikle Michael Schumacher'in hayatı ve kariyerini ele alan "Schumacher" olurdu. Dün izlemeye vakit buldum ve gerçekten çok beğendim. Michael Schumacher'i Formula 1 ile yakından ya da uzaktan alakası olan hatta olmayan bile illa ki bilir. Harika bir kariyerin sonrasında geçirdiği bir kayak kazası sonrasında komaya girmişti. Bir Formula 1 efsanesinin belgeselini izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
copper member
@torrentco zevk ile ilgili hiç bir konuda bir iddiam olamaz.Benim hoşuma gittiği için paylaşmak istedim, sizin 6 puanınıza göre sizin için ortalama bir diziden başka bir şey değilmiş. Smiley

Yine de benim gerçekten sürüklendiğim, keyif aldığım bir dizi oldu.İlk defa bir Kore dizisini heyecanla takip ettim.Dizinin sonunun anlamsız olduğunu bende düşünüyorum ancak öyle bitmezse 2. sezonu izleyemezdik.Muhtemelen 2. sezon içinde onay alınmıştır.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
Netflix’te ilk sezonu yayınlanan yeni bir Kore dizisi Squid Game incelemesidir.

Netflix’te yer alan yeni bir dizi gördüm : Squid game.Dizi fragmandan itibaren vurdu beni.Spoiler vermeden anlatmak ne kadar olur bilmiyorum ama basitçe üstün körü bir şekilde anlatmak ve diziyi sizlere de önermek istedim.

Öncelikle bu dizi tarzını sevenler genellikle Alice in Borderland’e benzetiyorlar.Dizide çok büyük borcu olan kişilere bir oyuna katılmak için şans veriliyor ve karşılığında yüksek miktarda ödüllerden bahsediliyor.Oyunların ne olduğu konusunda kimsenin fikri ilk oyuna kadar bilinmiyor.

İnsanoğlunun zorda kalınca nasıl olduğunu en güzel gösteren dizilerden birisi olmuş.Kendi adıma zevkle tavsiye edebilirim.

ben cok begenmedim.
konusu cok aksiyonik gibi olmasına ragmen cok agır ilerliyor dizi.
yani bu senaryo nasıl surukleyici olmaz insan şaşırıyor.
oyunculuklar her zamnaki gibi kore oldugu için inanılmaz.
finali ise tam bir fiyasko.

notum 6/10
copper member
SQUID GAME:

Netflix’te ilk sezonu yayınlanan yeni bir Kore dizisi Squid Game incelemesidir.

Netflix’te yer alan yeni bir dizi gördüm : Squid game.Dizi fragmandan itibaren vurdu beni.Spoiler vermeden anlatmak ne kadar olur bilmiyorum ama basitçe üstün körü bir şekilde anlatmak ve diziyi sizlere de önermek istedim.

Öncelikle bu dizi tarzını sevenler genellikle Alice in Borderland’e benzetiyorlar.Dizide çok büyük borcu olan kişilere bir oyuna katılmak için şans veriliyor ve karşılığında yüksek miktarda ödüllerden bahsediliyor.Oyunların ne olduğu konusunda kimsenin fikri ilk oyuna kadar bilinmiyor.

İnsanoğlunun zorda kalınca nasıl olduğunu en güzel gösteren dizilerden birisi olmuş.Kendi adıma zevkle tavsiye edebilirim.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
Cem Yılmaz’ın dizisi olan Erşan Kunerinin çekimleri bitmiş, ne zaman vizyona girer bilmiyorum, ben o karakteri goradan hatırlıyorum, çok beğendiğim bir karakterdi dizisini merakla bekliyorum Smiley

Cem Yılmaz'ın bir dizisi ve bu karakter Erşan Kuneri ise netflix aldırır net Smiley Arif v 216'da 1960'larda görmüştük kendisini o yıllarda geçerse ayrı bir nostaljik olur ama arif işin içine karışmış olup günümüze getirdiyse apayrı bir komedi olur Cheesy

Karakomik Filmler bir süre sonra Netflix'e gelmişti. Fakat şu an bulamadığım bir paylaşımına dayanarak, bu seferki dizi/film direkt olarak Netflix'e gelebilir diyorum. Zaten insanların önemli bir kısmı pandemi nedeniyle sinemaya gitmeye çekiniyor. Erşan Kuneri'nin ismi de, eğer doğruysa, Sean Connery'den esinlenmeymiş. Ben Karakomik Filmler'i iyi bulduğum için bundan sonraki işlerinin de iyi olacağına inanıyorum. Erşan Kuneri'yi ayrı merak ediyorum.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Cem Yılmaz’ın dizisi olan Erşan Kunerinin çekimleri bitmiş, ne zaman vizyona girer bilmiyorum, ben o karakteri goradan hatırlıyorum, çok beğendiğim bir karakterdi dizisini merakla bekliyorum Smiley

Cem Yılmaz'ın bir dizisi ve bu karakter Erşan Kuneri ise netflix aldırır net Smiley Arif v 216'da 1960'larda görmüştük kendisini o yıllarda geçerse ayrı bir nostaljik olur ama arif işin içine karışmış olup günümüze getirdiyse apayrı bir komedi olur Cheesy
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Netflix'te Lucifer'ın son sezonu olan 6. sezon 10 bölümden oluşuyor ve geçtiğimiz günlerde tüm bölümleri eklendi. Son sezonun ilk bölümünü izledim ve fena başlamadı diyebilirim. Boş bir vaktimde geri kalanını da izleyip değerlendireceğim. Sözde bu dizi çizgi romandan uyarlama ama şu an çizgi romana göre gittiğini hiç sanmıyorum.  Grin  Bu kadar sezon çekmelerine gerek de var mıydı onu da bilmiyorum. Öncelikle çizgi romanının uzunluğuna bakmak lazım.

Ayrıca bugün Schumacher belgeseli de nihayet Netflix'te yerini aldı. Adeta bir sinema filmi tadında, 1 saat 52 dakikalık bir belgesel karşılıyor bizi. Uzun zamandır beklediğim bir belgeseldi ve bir an önce izlemek için can atıyorum. Formula 1'e ilgisi olan-olmayan çoğu kişi izleyecektir diye düşünüyorum.

hero member
Luciferin son sezonu yayınlanmış arkadaşlar hatta üstünden birazcık zamanda geçmiş geç farketmişim Smiley

Bir alt satırdaki alıntının içinde spoiler bilgileri yer almaktadır basılı tutarak seçtiğinizde spoilerlanırsınız bunun tüm sorumluluğu size aittir Smiley

Chloe'nin karakter değişimi biraz garip kaçmış arkadaş yakıştıramadım. Ayrıca Rory karakteri gerçekten sönük bir karakter ile yıldız bir karakter arasında sık sık gidiyor hele mazeleri kandırdığı sahne efsaneydi. Ayrıca Dan'in hayalet sahneleri çok güzeldi be. Dan'le Lucinin kankalığı diyim gerçekten hoş olmuş. Ayrıca Ella'nın Amenadiel'i kanatlı gördüğü sahne en güzel öğrenme sahnesi olmuş. Ve tanrılığına dair birkaç sahne görseydik fena olmazdı Luci'nin ama hakettiği gibi Amenadiel'e de güzel oturdu ki bu noktadan sonra bir bölüm daha gidebilirdi ama iyice batıracakları için böyle güzel olmuş. Lucinin yeni işi de cuk oturmuş.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
La casa de papel 5. sezonuyla yarin Netflix'de olacak, meraklilarina duyulur sahsen ben yarin izlemis olacagim, 5 sezon 10 bolumden olusuyormus, yari yariya bolerek 2 parca halinde netflix'e sunacaklarmis, bu durumda ilk 5 bolum yarin, geri kalan 5 ne zaman bilmedigim bir tarihte yayinlanacak.
Heyyo, profesoru cok ozledim acikcasi.

La Casa De Papel'in ilk sezonu başta olmak üzere ilk 2 sezonunu çok beğenmiştim. Başarılı bir iş yaparak adlarından çokça söz ettirdiler ve en popüler dizilerden birisi haline geldiler. Fakat 3. sezondan itibaren dizinin kalitesinin ciddi şekilde düşmeye başladığını düşünüyorum. Bence 2 sezondan sonra tadında bırakılmalıydı ki iyi bir şekilde hatırlansın. Biraz popülizm kurbanı oldu yapım.  Grin

Tabi ben yine de 4 sezonu da izledim yalan yok ama 2. sezondan sonrasında çok bayılarak izlemedim. 5. sezonu da büyük ihtimalle izlerim sırf nasıl bitireceklerini merak ettiğim için.
member
Activity: 125
Merit: 16
SEO, BLOG, DOMAIN, CONTENT
Explained, muhteşem bir belgesel dizisi. 20 dakikada bir olayın bütün önemli kısımlarını aktarıyor.
Şekerden dinlere kadar genel alanda özel yayınları bulunuyor. Daha önce yazılıp yazılmadığını bilmiyorum. Ancak, yemek yerken izlenebilecek en güzel belgesellerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Kripto para üzerine de bir kısmı bulunuyor. Zenginlikten kredi kartlarına, kumardan emekliliğe kadar yeni bölümleri geliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. En azından bir aratıp bakmanızı dilerim Smiley
copper member
Activity: 644
Merit: 269
La casa de papel 5. sezonuyla yarin Netflix'de olacak, meraklilarina duyulur sahsen ben yarin izlemis olacagim, 5 sezon 10 bolumden olusuyormus, yari yariya bolerek 2 parca halinde netflix'e sunacaklarmis, bu durumda ilk 5 bolum yarin, geri kalan 5 ne zaman bilmedigim bir tarihte yayinlanacak.

Bu diziyi izlemeyen bir tek galiba ben kaldım. Dizinin ilk sezonundan bir kaç bölüm izledim ama beni sarmadı biraz zevkler ve renkler meselesi olarak özetleyebiliriz belki de. Size iyi seyirler hocam final yapmadığını bilmiyordum ben  bitmiş bir dizi zannediyordum.
hero member
Merit: 536
full member
Activity: 854
Merit: 113
Efsane bir sonla sezon finali yapan Lucifer'in final sezonuna dair fragman yayınlanmış. Geçen sezonun fragmanına nazaran sönük bir hava sezdim inşallah bu final sezonunda sıçıp batırmazlar diyiyim.

https://www.youtube.com/watch?v=3YZ47hbt1kI&ab_channel=NetflixT%C3%BCrkiye

Paylaştığınız için sağolun. Son sezonu ben de izlemiştim ve özellikle sezon finali bence de en iyi kısmıydı. Spoiler da vermek istemeyerek son gelişmeleri gördükten sonra yeni sezonda Lucifer ve Chloe'nin aksiyonu bol bir zaman geçireceğini düşünüyordum. Fakat bu fragman biraz beklentiminn altında kaldı. Tabi bu fragman sezonun tamamını anlatmadığı için yine de bekleyip görelim diyorum. Şunun şurasında 10 Eylül'e çok kalmamış.  Grin
hero member
Efsane bir sonla sezon finali yapan Lucifer'in final sezonuna dair fragman yayınlanmış. Geçen sezonun fragmanına nazaran sönük bir hava sezdim inşallah bu final sezonunda sıçıp batırmazlar diyiyim.

https://www.youtube.com/watch?v=3YZ47hbt1kI&ab_channel=NetflixT%C3%BCrkiye
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
The Witcher dizisinin 2. sezonunun ne zaman Netflix'e geleceği nihayet belli oldu. 1 ay kadar önce yayınlanan teaserda tarihi 17 Aralık olarak açıkladılar.

~snip~

Trailerına bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=2aMVzFlApa0

İlk sezonu soluksuz bir şekilde izlemiştim. İlk sezonu neredeyse 1 günde bitirdim diyebilirim. Tabi bu kadar hızlı tükettikten sonra insan boşluğa düşüyor. The Witcher 3 oynadıysanız eğer bu diziyi izlemenizi daha da çok tavsiye ederim. Çünkü oradaki karakterlerin önemli bir kısmı, hatta sanırım hepsiydi, burada da mevcut. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

The Witcher dizisinin ilk sezonunu ben de büyük beğeniyle izledim. The Witcher 3'ü oynayıp bitirmiştim. Hatta o kadar çok beğendim ki, yan görevleriyle birlikte %100 bitirmiştim. Hikayesine bayıldığım bir oyun olduğu için dizinin çıkacağı haberini ilk aldığımda çok heyecanlanmıştım. Beklentilerimi neyse ki karşıladı şimdiye kadar. Henry Cavill, Geralt karakteri için iyi bir seçim olmuş bence.

Darısı 2. sezonun da başına diyerek beklemeye geçtim.  Grin
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
hit&run

daha önce fauda dizisini izleyenlerin yakından tanıdığı lior raz reyizin yeni dizis. henüz 2 bölüm izledim ama üzmeyecek gibi duruyor. tek kötü tarafı dizinin belli ki ilerleyen bölümleri amerika'da geçecek ve heriflerin ingilizce konuşacak olması. yapılan roller anında yapmacık bir duruma dönüyor. israilli herifler bu tür aksiyon/dram yapımlarını güzel yapıyor: https://www.imdb.com/title/tt9073940/

2 gün peşpeşe izledim galiba yarın falan bitiririm diziyi. Dizi güzel fena sardı @gospodin'in dediği gibi Amerika'da devam ettirecekler galiba diziyi, aslında arada İsrail de olması ve ibranice konuşmaları güzel. Umarım 1 sezon komple o taraflarda geçerde sıkıldık artık sürekli Amerika sokakları.
full member
Merit: 161
The Witcher dizisinin 2. sezonunun ne zaman Netflix'e geleceği nihayet belli oldu. 1 ay kadar önce yayınlanan teaserda tarihi 17 Aralık olarak açıkladılar.

Trailerına bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=2aMVzFlApa0

İlk sezonu soluksuz bir şekilde izlemiştim. İlk sezonu neredeyse 1 günde bitirdim diyebilirim. Tabi bu kadar hızlı tükettikten sonra insan boşluğa düşüyor. The Witcher 3 oynadıysanız eğer bu diziyi izlemenizi daha da çok tavsiye ederim. Çünkü oradaki karakterlerin önemli bir kısmı, hatta sanırım hepsiydi, burada da mevcut. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

hit&run

daha önce fauda dizisini izleyenlerin yakından tanıdığı lior raz reyizin yeni dizis. henüz 2 bölüm izledim ama üzmeyecek gibi duruyor. tek kötü tarafı dizinin belli ki ilerleyen bölümleri amerika'da geçecek ve heriflerin ingilizce konuşacak olması. yapılan roller anında yapmacık bir duruma dönüyor. israilli herifler bu tür aksiyon/dram yapımlarını güzel yapıyor: https://www.imdb.com/title/tt9073940/
sırf fauda'nın ilk sezon hatrına izledim ve inanın şu an çok pişmanım. eski paralı asker israil'den kalkıp new york'un altını üstüne getiriyor. kopuk saçma sapan bir konu üzerine bir dizi. bir de ilk postumda belirttiğim gibi işin içine ingilizce girince iş iyice boka sarmış. hele oyunculuk tam anlamıyla fiyasko. umarım 2. sezon çekmek gibi bir hataya düşmezler. yoksa onu da izlemek zorunda kalırım.
Pages:
Jump to: