Pages:
Author

Topic: Nichehashden Karlı Awesome Miner Ve MiningPoolHub İle Mining(YENİ VİDEOLAR EKL) - page 2. (Read 1254 times)

full member
Activity: 405
Merit: 104
Awesome / MPH kullanıyorum. Bench yaptım.

Günlük profit ehash 12$ / Equihash 9$ gösterdiği halde gidip equi kazıyor !!

Ben sadece ethash kazmasını istiyorum, bunu nasıl sağlarım?
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
Awesome Miner ı bende kullanmayı düşünüyorum, bence denenmesi gerekir videolarını izlediğim kadarı ile çok başarılı bir uygulama
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
https://www.youtube.com/watch?v=gG8OqZxfaPc   Buradaki adamın yaptığı gibi Zclassic kazayım diyorum... 12 saat geçiyor bakıyorum.. % 70 Zclassic kazmış ancak yanında bitcoin gold , Zencash , Zcash  kazımıda yapmış..  nasıl olabilir böyle birşey ?

Awesome miner ve türevleri auto switch profit pool sitelerindeki coin borsalarını kontrol ederek o an hangi coin karlı ise kazmaya başlar.Eeğer siz tek bir coin kazmak istersenız sadece profit switch kullanmayacaksınız
newbie
Activity: 156
Merit: 0
https://www.youtube.com/watch?v=gG8OqZxfaPc   Buradaki adamın yaptığı gibi Zclassic kazayım diyorum... 12 saat geçiyor bakıyorum.. % 70 Zclassic kazmış ancak yanında bitcoin gold , Zencash , Zcash  kazımıda yapmış..  nasıl olabilir böyle birşey ?
jr. member
Evet dediğin doğru o yüzden başka bir program deniyorum 2-3 post ustte bahsettım.
1-2 gün deneyerek sonuçları söyleyeceğim

Merhaba,
Deneyebildiniz mi?

Evet iki günlük test süresinden sonra kullanmış olduğum MultiPoolMiner programı daha kullanışlı ve kararlı görünüyor
Fakat şöyle bir durum var.....
MiningPoolHub sitesini kullanarak profit switch yapıldığında şu şekilde bir durum çıkıyor
Sitenin istatistiklerine göre hareket ederek kazdığı altcoinleri belli bir kotaya ulaşmadan auto exchance kısmına yollamıyor geçtiğinde ise (benim anladığım kadarı ile) site yani MPH o coinleri geçerli olduğu borsaya yollayıp sizin adınıza satıyor yada exchance yapıyor yada her ne ise Smiley iş böyle olunca süreç uzuyor ve gelir düşüyor çünkü kazıpta kotaya giremeyen altcoinler olabiliyor yada borsada işlem yavaş ilerliyor olabiliyor...
Lakin benim fark ettiğim başka bir durum ise NiceHash bu şekilde değil yukarıda bahsettiğim bekleme süreleri yok nasıl bir sistem kullanıyor o kadarını bilemiyeceğim ama görünürde NiceHash daha karlı gibi geldi
Şimdi ise MultiPoolMiner programını NiceHash için deniyorum bakalım sonuç ne olacak
Gelişmeleri size aktarırım
newbie
Bu Awesome Miner'ı gerçekten anlamadım, o kadar çok ayarı var ki nereyi kapatıp açtığımı unutuyorum karlılık sağlamak adına.
Mesela Equihash kazıyor, tanımsız bir coin kazarken en yüksek karlılığı olanı seçmesi gerekirken, Define Pool Coin dediğim zaman her defasında daha karlı bir coin buluyorum ve onu kazdırmaya çalışıyorum.
Ama kaç dolar olduğunu söylemesi yerine, kazarken denk geldiği BTC değerini gösterse daha mantıklı olur, 1-2 gün açık tutup denedim ama miningpoolhub da o değerleri göremedim.
Bu programı stabil halde kullanana tebrikler diyorum, ben vaz geçiyorum. Stabil halde kullanıcam diye kaybettiğim zamanla çok daha fazla kazardım diğer programlarla.

Yazınızı okuduktan sonra Define pool olayına baktım.. Zclassic hepsinden karlı gozukuyor Equihash için.. Zclassic i sectim.. aradan 1 saat sonra baktım..Ekranda Zclassic kazıyor gözüküyor.. Zclassic - zcash - zencash ne varsa kazmış.. seçtiğim şeyi bile kazmıyor şaka gibi Smiley
member
Activity: 633
Merit: 15
Awesome Miner kullanırken, yalnız miningpoolhub havuzuna bağımlı kalmamak gerekiyor. En iyi profit Switch tercihi için programın desteklediği Nicehash, Zpool, HashRefinery pool bilgilerini girip o an hangi havuzdaki mining karlı ise onu kazmasını sağlayabilirsiniz.
newbie
Activity: 7
Evet dediğin doğru o yüzden başka bir program deniyorum 2-3 post ustte bahsettım.

Merhaba,
Deneyebildiniz mi?
jr. member
newbie
Karlılık git gide düşüyor..  Last 24 Hours 6.97 USD   ...   Zcash te 1700 sol alabildiğim kartlarla  6.97 dolar nedirki..  Ya MiningPoolHub ta sıkıntı var ya da bu awesomeminer programında..
newbie
Activity: 7
Bu Awesome Miner'ı gerçekten anlamadım, o kadar çok ayarı var ki nereyi kapatıp açtığımı unutuyorum karlılık sağlamak adına.
Mesela Equihash kazıyor, tanımsız bir coin kazarken en yüksek karlılığı olanı seçmesi gerekirken, Define Pool Coin dediğim zaman her defasında daha karlı bir coin buluyorum ve onu kazdırmaya çalışıyorum.
Ama kaç dolar olduğunu söylemesi yerine, kazarken denk geldiği BTC değerini gösterse daha mantıklı olur, 1-2 gün açık tutup denedim ama miningpoolhub da o değerleri göremedim.
Bu programı stabil halde kullanana tebrikler diyorum, ben vaz geçiyorum. Stabil halde kullanıcam diye kaybettiğim zamanla çok daha fazla kazardım diğer programlarla.
jr. member
sayfanın yukarısındaki post ta belirttiğim gibi bir gariplik var normal bir pool da tek kazı yaparkenki getirinin yarısını alıyorum awesomeminer ile

şimdi başka bir Auto Switch miner programı denıyorum bakalım ne olacak

Denediğim programın adı MultiMinerPool programa aşağıdan ulaşabilirsiniz

https://github.com/MultiPoolMiner/MultiPoolMiner/releases
newbie
Profit miner i kapatıp , sadece zcoin kazıp ne kadar kazandığımı görmek için deneme yaptım 2 ekran kartıyla..  Whattomine dan hesaplarıma göre 12 saatte 0,046585 zcoin kazmam gerekirken.. 12 saatte 0,02869843 zcoin kazdı..  neredeyse 0.02 zcoin eksik kazdı.. programda mı sıkıntı var net şekilde awesomeminer da gösterilenle kazılan bir değil. tek sıkıntı yaşayan ben miyim ? Ne zaman ekrana baksam 10.5 - 11.5 - 12 civarı kazım yapması gerekirken  son 24 saat ortalaması 8.42 USD
jr. member
Merhabalar elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Awasome miner da kazacağı coini bizmi seçiyoruz yoksa otomatik olarak kendisimi seçiyor nicehashdeki gibi. awesome miner sanırım ltc olarak yatırıyor parayı bunda seçim yapma hakkına sahipmiyiz? mesela ben btc olarak yatsın istiyorum gibi?

Awesome Miner yatırma gönderme gibi bir işlevi yok sadece madencilik programlarının kullanılmasını saglıyor. İstediğiniz yatırma olayını Video da detaylıca anlatılan Mining Pool Hub sitesinden yapabilirsiniz
newbie
Activity: 17
Merhabalar elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Awasome miner da kazacağı coini bizmi seçiyoruz yoksa otomatik olarak kendisimi seçiyor nicehashdeki gibi. awesome miner sanırım ltc olarak yatırıyor parayı bunda seçim yapma hakkına sahipmiyiz? mesela ben btc olarak yatsın istiyorum gibi?
jr. member
Awesome Miner güzel bir program fakat düzgün ayarları yapmak çok  zor olsa gerek
Dün sırf denemek amaçlı elimdeki  3 rig i awesome minerda Mining Pool Hub a ayarladım
Normalde ZCash kazıyordu makıneler ve günlük getirisi toplam olarak 0.06 zec idi. Buda 0.1299 Litecoin e karşılık gelir

İşin garip tarafı şu
Bütün makinelere Awesome miner ı kurup  siteden atadığım hub worker ları profit switch kısmından makınelere tek tek atayıp start dedim ve bu böyle gitti günün sonunda günlük litecoin getirisi 0.07269023 olarak yazdı kı bu normalın yarısı ya ben bir yerler de hata yaptım yada sıstem de bir gariplik var

İşin inceliklerini bilen arkadaşlardan görüşlerini almak isterim
member
Activity: 633
Merit: 15
Anlık olarak test ettiğimde nicehash 287 usd değerindeyken, awasome-miningpool 325 usd değer alıyorum. Zaman zaman test ettiğimde ortalama %10 awesome daha karlı değerler veriyor.
newbie
Valla bende emin olamadım bu programdan açıkçası..  sırf emin olmak için auto exchange i kapatıp coinleri 24 saat wallet ta tutup değeri kaç olacak diye baktım  Last 24 Hours  : 7.64 USD     yazıyor..   zcash te 1700 sol alıyor kartlarım normalde... 11-12 dolar olması gerekiyor..ki sürekli hangi coin karlıysa ona geçiyor. 11-12 nin de aşağısına düştüğünü görmedim.. hadi diyelim coinlerin değeri düştü..  11 dolardan 7.64 dolara  düşecek kadar fark olacağını sanmıyorum..  %43 lük mü düşüş olacak 1 günde.. ayrıca zec dün 486 dı - suan 450 diyelim.. %8  fark var..  Zcoin 70 tı 65 suan onda da %8  civarı düşüş var..  kısacası ortalama % 10 düştü diyelim.. 11 dolar yerine  9.9 dolar versin..  7.64 nedir.
newbie
Activity: 112
Bu programın neresi mantıklı anlamadım 2 dolar kasan tek kartlı makinede denedim 0,79 usd günlük gösteriyor bu değişiyormu sonradan yoksa ilk verdiği rakammı doğru ? 10 15dk da bi coin değiştiriyor kazıdığı coinler balancede gözükmüyor
full member
Activity: 405
Merit: 104
Awesome miner da karlılığa göre kazı yapılırken otomatik madenciliği yapılan koinlerin Mining Pool Hub da wallet adresi olması şart mı?..bunu sormamın nedeni zaten belirlediğimiz bir koin e exchance olacak olması belirlediğimiz koin için wallet adresi yazılması yeterli mi ?

Ben aoutoexchange den litecoin tanımlayıp ltc adresimi verdim. Makine ne kazarsa kazsın aldıklarım ltcye çevriliyor. Başka başka adresler girmenize gerek yok.
Pages:
Jump to: