Pages:
Author

Topic: Novi rankup sistem foruma - page 4. (Read 1215 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 273
March 27, 2018, 04:17:51 PM
#31

Eto, moja 2 satoshija

Eto i od mene jedan merit samo zato što se slažem s većinom onoga što si napisao. Wink
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
March 27, 2018, 03:35:13 PM
#30
Dobra ideja (ni meni se kao ni većini ne čita hrpe when moon, when lambo shill bittconenct postova),
ali koma realizacija...kažem koma zato što sam granični slučaj...uveli su merit 1 dan prije nego sam trebao postati
senior member, i sad neko ko je napravio dan prije mene acc starta sa 250 merita, a ja startam sa 100 i ovim tempom
mi treba 3 (slovima: TRI) godine da stignem do 250.

kad sam predložio da se početni merit dodijeli proporcionalno koliko ti fali do slijedećeg levela (npr meni 240)
ovi što su imali dan više od mene su me dočekali na nož nekim spikama kao oni su tu da pomažu, level nije njima uopće važan,
dociranje s visoka kako se trebam truditi itd.

I eto ja naivac rekoh idem ja testirati kako to radi i podijelim svoj BIOS za RX560 kartice

https://bitcointalksearch.org/topic/radeon-rx-560-gaming-oc-4g-rev-10-163mhs-bios-3052745

Rezultat: 0 merita od 400 ljudi koji su skinuli BIOS

Još je jadnije da je doktor83 za svoj srbpolariseditor dobio 2 merita ukupno (1 od mene)
a tool je vjerojatno skinut 10 tisuća puta

https://bitcointalksearch.org/topic/srbpolaris-v35-bios-editor-for-amd-rx4xx-and-rx5xx-cards-1882656

Dok recimo ovakvi postovi koji su čisto farmanje/trejdanje merita donesu ljudima hrpu:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.28866078



Eto, moja 2 satoshija
Trud se treba nagraditi eto imaš od mene prvi merit. Primjetno je da ljudi Merite puno češće daju ljudima koji ih već imaju za bacanje a nama nižoj ljudskoj vrsti dosta rjeđe.
Piši više u lokalnoj sekciji možda će biti više sreće, ovdje su ljudi bolj i korektniji i neće ponjet merite sa sobom u grob  Wink

Je samo što sam ja skoro sve merite podjelio upravo ovdje u našoj lokalnoj zajednici, a nove merite nitko ne djeli pa sad opet nemate ni vi sa nižim rankom a ni mi sa višim. I meni je falilo do višeg ranka par postova a dobio sam samo 250 merita pa sam još uvijek Senior member. To su usrana posla. Kad su se nahvatali Bitcoina po raznim bounty signature kampanjama izbacili su hrpu moderatora (među njima i našeg Laudu) jer im nisu išli niz dlaku. Oni nekoga uče??? Uče nas kako nešto decentralizirano (poput ovog foruma) postaje centralizirano kada se razbahate i opare.
full member
Activity: 294
Merit: 103
March 27, 2018, 02:36:02 PM
#29
Dobra ideja (ni meni se kao ni većini ne čita hrpe when moon, when lambo shill bittconenct postova),
ali koma realizacija...kažem koma zato što sam granični slučaj...uveli su merit 1 dan prije nego sam trebao postati
senior member, i sad neko ko je napravio dan prije mene acc starta sa 250 merita, a ja startam sa 100 i ovim tempom
mi treba 3 (slovima: TRI) godine da stignem do 250.

kad sam predložio da se početni merit dodijeli proporcionalno koliko ti fali do slijedećeg levela (npr meni 240)
ovi što su imali dan više od mene su me dočekali na nož nekim spikama kao oni su tu da pomažu, level nije njima uopće važan,
dociranje s visoka kako se trebam truditi itd.

I eto ja naivac rekoh idem ja testirati kako to radi i podijelim svoj BIOS za RX560 kartice

https://bitcointalksearch.org/topic/radeon-rx-560-gaming-oc-4g-rev-10-163mhs-bios-3052745

Rezultat: 0 merita od 400 ljudi koji su skinuli BIOS

Još je jadnije da je doktor83 za svoj srbpolariseditor dobio 2 merita ukupno (1 od mene)
a tool je vjerojatno skinut 10 tisuća puta

https://bitcointalksearch.org/topic/srbpolaris-v35-bios-editor-for-amd-rx4xx-and-rx5xx-cards-1882656

Dok recimo ovakvi postovi koji su čisto farmanje/trejdanje merita donesu ljudima hrpu:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.28866078



Eto, moja 2 satoshija
Trud se treba nagraditi eto imaš od mene prvi merit. Primjetno je da ljudi Merite puno češće daju ljudima koji ih već imaju za bacanje a nama nižoj ljudskoj vrsti dosta rjeđe.
Piši više u lokalnoj sekciji možda će biti više sreće, ovdje su ljudi bolj i korektniji i neće ponjet merite sa sobom u grob  Wink
sr. member
Activity: 2464
Merit: 318
March 27, 2018, 12:25:22 PM
#28
Dobra ideja (ni meni se kao ni većini ne čita hrpe when moon, when lambo shill bittconenct postova),
ali koma realizacija...kažem koma zato što sam granični slučaj...uveli su merit 1 dan prije nego sam trebao postati
senior member, i sad neko ko je napravio dan prije mene acc starta sa 250 merita, a ja startam sa 100 i ovim tempom
mi treba 3 (slovima: TRI) godine da stignem do 250.

kad sam predložio da se početni merit dodijeli proporcionalno koliko ti fali do slijedećeg levela (npr meni 240)
ovi što su imali dan više od mene su me dočekali na nož nekim spikama kao oni su tu da pomažu, level nije njima uopće važan,
dociranje s visoka kako se trebam truditi itd.

I eto ja naivac rekoh idem ja testirati kako to radi i podijelim svoj BIOS za RX560 kartice

https://bitcointalksearch.org/topic/radeon-rx-560-gaming-oc-4g-rev-10-163mhs-bios-3052745

Rezultat: 0 merita od 400 ljudi koji su skinuli BIOS

Još je jadnije da je doktor83 za svoj srbpolariseditor dobio 2 merita ukupno (1 od mene)
a tool je vjerojatno skinut 10 tisuća puta

https://bitcointalksearch.org/topic/srbpolaris-v35-bios-editor-for-amd-rx4xx-and-rx5xx-cards-1882656

Dok recimo ovakvi postovi koji su čisto farmanje/trejdanje merita donesu ljudima hrpu:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.28866078



Eto, moja 2 satoshija
member
Activity: 62
Merit: 10
CEO @ cryptolandscout.com
March 21, 2018, 08:11:45 PM
#27
Doborovljno se javljam da svima koji ne znaju sta je Merit i da im ne smeta neka prebace na mene.
Hvala Smiley

Izgleda da svi znaju...
full member
Activity: 239
Merit: 107
March 15, 2018, 08:24:05 AM
#26
Meni je jedini problem što sudjelujem u temama gdje ocito ne sudjeluju korisnici kojima je po defaultu podjeljenj veci broj Merita u startu. Recimo trudim se pisati što objektivnije i pomoci eto kad netko nesto pita, isto tako kad sam vidio neki kvalitetni post, odmah sam ga nagradio svojim sMeritom. Tako sam ispucao svoje sMerite i sad dok mene netko ne nagradi s meritom necu ih ni ja moci slati dalje. Taj dio u raspodjeli mi samo nije jasan, ali generalno podrzavam cijeli sustav. Mozda da su pustili veci broj Merita u opticaj ili nesto.
Generalno, tu na forumu postoje Legendary clanovi koji su regani na forumu tamo jos od 2012, i imaju preko 1000 postova, i prema njima nije recimo fer da netko u godinu dana isto tako postane Legendary, samo radi postova tipa: When moon, when lambo itd...
jr. member
Activity: 39
Merit: 4
March 14, 2018, 05:10:06 PM
#25
Slazem se sa prethodna dva komentara, jer novajlije najčešće nešto zapitkuju, bar ja često imam pitanja, pa dok dođeš do stadijuma da možeš napisati kvalitetni post koji zaslužuje stvarno neki merit prođe dosta vremena, ali šta je, tu je.. Ko nam kriv što se ranije nismo uključili u sve ovo
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
March 04, 2018, 02:55:16 AM
#24
I ja sam uočio tu logičku dilemu da netko nov mora impresionirati nekog iskusnijeg ali .... može netko iskusniji dati Merit i ako pomogneš nekome drugome a ne direktno njemu. Da nižim rankovima daš sMerit bilo bi previše zloupotrebe.
full member
Activity: 588
Merit: 103
March 03, 2018, 06:29:55 PM
#23
Nisam hteo ranije komentarisati Merite jer sam bio nov na forumu, ali evo da podelim svoje razmisljanje sa vama.
Postujem zelju da se smanji spamovanje po forumu i siguran sam da su meriti tu vec odigrali svoju ulogu. Medjutim, sam princip merita je u suprotnosti sa osnovnim principima funcionisanja edukativnih forumu, a ovaj bi trebao biti takav. Logicno je da novi clanovi uce od iskusnijih i da vremenom i sami postaju takvi. U vecini slucajeva su iskusni clanovi sa visim rankovima ti koji imaju smerite za deljenje, pa dolazimo u apsurdnu situaciju da novi clanovi trebaju kroz postove na neki nacin impresionirati i edukovati iskusne clanove. Tesko da novajlija moze imati takvo znanje koje ce biti od velike koristi starim clanovima i da ovi to nisu vec sto puta procitali.
Naravno, desi se tu i tamo da se podeli korisna informacija, ali je put do skupljana potrebnog broja merita za visi rang prilicno mukotrpan.
Konkretno, ako nastavim ovim tempom trebace mi malo manje od godinu dana da stignem do Membera, sto nije bas ohrabrujuce.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
February 18, 2018, 08:45:48 AM
#22
Doborovljno se javljam da svima koji ne znaju sta je Merit i da im ne smeta neka prebace na mene.
Hvala Smiley

Bila zezancija ili ne, ovakvim postovima sigurno nećeš dobiti Merit bodove (barem ne bi trebao). Potrudi se pisati malo konstruktivnije postove i sigurno će ti netko udijeliti (ja prvi ako post bude konstruktivan).
full member
Activity: 294
Merit: 103
February 18, 2018, 08:01:39 AM
#21
Doborovljno se javljam da svima koji ne znaju sta je Merit i da im ne smeta neka prebace na mene.
Hvala Smiley
novce i zlato ako imaju mogu meni poslat Grin
newbie
Activity: 48
Merit: 0
February 18, 2018, 07:12:51 AM
#20
Doborovljno se javljam da svima koji ne znaju sta je Merit i da im ne smeta neka prebace na mene.
Hvala Smiley
full member
Activity: 322
Merit: 141
February 02, 2018, 09:02:10 AM
#19
To je dobra ideja, ali kako ćemo dobiti Merit sourcera kad nemamo niti moderatora?

Trebaju nam moderator, merit source, babica i egzorcist  Cheesy
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 31, 2018, 04:14:55 AM
#18

Koliko sam uspio shvatiti (neka me netko ispravi ako griješim), ti merit sourceri će dijeliti sMerit bodove (sMerit bodovi su oni koje možeš dati nekome) ostalima. Ali nije mi jasno na temelju čega će ih dijeliti. Kako će oni znati da sam ja ili netko drugi zaslužio da mi se pošalju sMerit bodovi?

Kada ti dobiješ nazovimo to bod od nekoga, taj bod za tebe je Merit, s dva Merita ti dobivaš jedan sMerit kojeg ti možeš nekom udijeliti po vlastitom nahođenju.
Merit sourcer bi trebao pročitati tvoj post i zaključiti da li je dovoljno vrijedan da ti za njega dobiješ Merit. Tako je barem to zamislio tvorac Merita. U prvom postu je naglašeno da bi trebalo imati merit sourcere u lokalnim podforumima koji mogu pročitati post i donijeti odluku da li je dobar za dodjelu merita. Zato je važno da na našem lokalnom podforumu dobijemo Merit sorcera. Ako netko misli da može postati merit sourcer neka se prijavi i ako uspije puno će pomoći lokalnoj zajednici.


To je dobra ideja, ali kako ćemo dobiti Merit sourcera kad nemamo niti moderatora?
member
Activity: 448
Merit: 12
January 30, 2018, 06:30:14 AM
#17
Cekaju kvalitetne odgovore i kvalitetne pitanje. Sad ce malo tezije da covek stigne do veceg ranga
.
member
Activity: 145
Merit: 16
January 30, 2018, 06:24:04 AM
#16
Videcemo sta ce vreme doneti merit sistemu. Bice tu i dobrih i losih strana toga. Bas me interesuje sta ce biti kraj.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
January 29, 2018, 04:42:18 PM
#15

Koliko sam uspio shvatiti (neka me netko ispravi ako griješim), ti merit sourceri će dijeliti sMerit bodove (sMerit bodovi su oni koje možeš dati nekome) ostalima. Ali nije mi jasno na temelju čega će ih dijeliti. Kako će oni znati da sam ja ili netko drugi zaslužio da mi se pošalju sMerit bodovi?

Kada ti dobiješ nazovimo to bod od nekoga, taj bod za tebe je Merit, s dva Merita ti dobivaš jedan sMerit kojeg ti možeš nekom udijeliti po vlastitom nahođenju.
Merit sourcer bi trebao pročitati tvoj post i zaključiti da li je dovoljno vrijedan da ti za njega dobiješ Merit. Tako je barem to zamislio tvorac Merita. U prvom postu je naglašeno da bi trebalo imati merit sourcere u lokalnim podforumima koji mogu pročitati post i donijeti odluku da li je dobar za dodjelu merita. Zato je važno da na našem lokalnom podforumu dobijemo Merit sorcera. Ako netko misli da može postati merit sourcer neka se prijavi i ako uspije puno će pomoći lokalnoj zajednici.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 29, 2018, 04:01:42 PM
#14
Ti sorsovi su prvi krenuli deliti merite kako bi uopšte i počelo to sa meritima a mislim da su ih delili po svom nahođenju, i onda se tako proširili dalje, a piše sve ovo a onom početnom postu na engleskom, i još je pisalo da se ne zna ko su sorsovi jer bi ih svi uznemirava i prosili za merite

Zar nisu svi korisnici foruma dobili Merit bodove na temelju svog ranga? Ja kao Full member sam krenuo sa 100 Merit bodova i mislim da je tako sa svim korisnicima koji imaju status Full member. S tim da treba razlikovati sMerit i Merit bodove - sMerit bodovi su oni koje možete dati nekome (i svaki korisnik iznad ranga Newbie ima par takvih bodova), a Merit bodovi su oni koje je korisnik dobio od drugih članova.
jr. member
Activity: 39
Merit: 4
January 29, 2018, 01:18:37 PM
#13
Ti sorsovi su prvi krenuli deliti merite kako bi uopšte i počelo to sa meritima a mislim da su ih delili po svom nahođenju, i onda se tako proširili dalje, a piše sve ovo a onom početnom postu na engleskom, i još je pisalo da se ne zna ko su sorsovi jer bi ih svi uznemirava i prosili za merite
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 29, 2018, 03:22:22 AM
#12
Ovo mi se nimalo ne sviđa, mislim da će to usporiti moje napredovanje, a mislim da će neki međusobno davati sebi merite i tako pumpati svoj ranking, a u posljednje vrijeme to svi pišu neke nove hrvatske threadove o tome.

Nisam baš siguran... U drugom threadu (zašto uopće imamo dva threada o meritu?) sam pročitao da se merit bodovi neće obnavljati svaki mjesec nego će 49 merit sourcera davati te bodove kako misle da je najbolje. Ja kao Full member recimo imam ukupno 4 merit bodova koje mogu poslati (jedan sam već poslao) i ne znam baš kako bi s tih 4 bodova mogao nekome pumpati renking...
Ne kontam merit sourcere, oni će dodjelljivati nekome još dodatno bodove.

Koliko sam uspio shvatiti (neka me netko ispravi ako griješim), ti merit sourceri će dijeliti sMerit bodove (sMerit bodovi su oni koje možeš dati nekome) ostalima. Ali nije mi jasno na temelju čega će ih dijeliti. Kako će oni znati da sam ja ili netko drugi zaslužio da mi se pošalju sMerit bodovi?
Pages:
Jump to: