Author

Topic: Novosti - page 184. (Read 83253 times)

legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
February 21, 2020, 05:43:12 AM
Predlažem svima da jednostavno prestanu raspravljati s ovim likom i ostave ga samog, da raspravlja sam sa sobom.

Slazem se 100% i molim sve ostale da ga prijave moderatorima za Ban evasion.
Svaka buduca anti-reinkarnacija novog anti-mesije se takodje treba ignorisati. 
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
February 21, 2020, 05:23:51 AM
Oprez!
Pacijent Antikvark u poslednjem stadiju ludila.
Potrebna hitna psihijatrijska intervencija i maksimalna doza antidepresiva.

Mole se svi da ga hitno prijave moderatorima.


Bojim se da ni to neće pomoći.
Radi se o osobi s više osobnosti ili ako hoćete s više različitih accounata na ovom forumu, ranije je bio fxsurfer,  sada je antikvark a iduće godine će biti nešto treće,  recimo "svijetlo istine " 😁😁
Njemu uopće nisu važni vaši argumenti pa ni to što kaže naša porezna,  HNB,  HANFA, sud EU. ..
Svima  koji se ne slažu s njim uključujući vrlo ozbiljne institucije i stručnjake naziva "aparatcicima" glupima i neznalicama a on je jedini koji sve  "zna i razumije ".
S njim nije moguće racionalno raspravljati i to vam je čisti gubitak vremena i energije.
Očito uživa u tome da vrijeđa i omalovažava druge,  smatrajući da je "pobjedio" u raspravi i da je bolji i pametniji od svih ostalih u raspravi.
Čini se da mu je forum postao smisao života.
Vjerojatno ima neki stručni naziv za ovo stanje ali ja ga ne znam.
Takve osobe "žive " dok imaju interakciju s drugima i takve rasprave "hrane " njihov veliki ego i dokazuju im kako su dobri i pametni.
Predlažem svima da jednostavno prestanu raspravljati s ovim likom i ostave ga samog, da raspravlja sam sa sobom.
Brzo će mu to dosaditi pa će naći neki drugi forum i nove "žrtve" s kojima će dalje moći hraniti svoj ogromni ego.
Samo blokiranje njegovog accounta neće nam puno pomoći.
Čovjek će jednostavno otvoriti novi account i vratiti se nazad na forum.  

legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
February 21, 2020, 04:22:44 AM
Oprez!
Pacijent Antikvark u poslednjem stadiju ludila.
Potrebna hitna psihijatrijska intervencija i maksimalna doza antidepresiva.

Mole se svi da ga hitno prijave moderatorima.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 20, 2020, 03:03:58 AM
https://www.coindesk.com/crypto-exchange-binance-suspends-trading-over-systems-messaging-error

binance je danas bio u down-u skoro sest sati, ne znam da li je nekoga pogodilo, ali nisam primetio vesti da su odredjeni account-i osteceni zbog ovoga

Tko zna, više ništa ne možeš vjerovati kad burza (pa čak i Binance) tako iznenada zaustavi rad. Ali sumnjam da se radilo o hacku jer je Binance u prošlosti priznao kad je bio hack. Mislim da je ovdje stvarno nastao neki problem, a u kriptu se puše i na hladno pa svi odmah krenu vikati "hack".
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
February 19, 2020, 03:52:34 PM
https://www.coindesk.com/crypto-exchange-binance-suspends-trading-over-systems-messaging-error

binance je danas bio u down-u skoro sest sati, ne znam da li je nekoga pogodilo, ali nisam primetio vesti da su odredjeni account-i osteceni zbog ovoga
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 19, 2020, 03:28:37 AM
Budući da je ovo postala rasprava o Ethereum projektu, moj prijedlog je da razgovor nastavimo ovdje, a ovaj topic ostavimo za novosti.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 04:22:23 PM
Laganje je to što oni tvrde da su decentralizirani a nisu.
Tvrde da je Fulcrum decentraliziran: https://fulcrum.trade/
Quote
...Fulcrum it's a decentralized margin trading platform...
I onda ovo:
https://twitter.com/bzxHQ/status/1228555300971655168

Ja nemam ništa protiv miksanja decentraliziranih i centraliziranih platformi, nemam ništa protiv kreiranja centraliziranih platformi na temelju decentraliziranih, nemam ništa niti protiv čisto centraliziranih platformi. Apsolutno ništa. I sam ih koristim u svoj svakodnevnom životu i koristit ću ih dok sam živ. Ono gdje imam problem je kad prodaju muda pod bubrege.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 18, 2020, 10:27:05 AM
DeFi = Decentralized Finance

Sa 1 userom ili sa 100 trilijuna usera, ako DeFi ima: "admin key" onda nije "decentralized". Ne znam kakve veze to ima sa internetom, trenutnim ili onim u samom početku.

Zar nije ovdje više nego jasno o čemu pričam? Pričam o "ako defi ima admin key". Znači projekt...ne može ništa drugo imati admin key.

DeFi projekti prolaze kroz istu fazu kao i tokeni. "Ovaj token će riješiti svjetsku glad", "ovaj token će riješiti medicinu", "ovaj token...bla bla bla". Niti jedan nije riješio ništa, ne zato jer nije htio, nego zato jer ne može. Tokeni su najobičnije uzimanje para i financiranje ljudi koji su ih stvorili.

Jasno mi je da tvorci lažu, no nije mi jasno koliko su ljudi spremni ići daleko kako bi obranili takve projekte i pridodali im što više čudotvornih svojstava.

Pa daj obrazloži malo to laganje. Nikoga ja ne branim. Nisam dovoljno upućen u DeFi tehnologiju niti pojedine projekte da bi ih branio. Samo me zanima tko laže i na koji način?

Primjerice ta flashloan usluga koju je bZx pokrenuo. Gdje je točno laž? Oni su pokrenuli uslugu gdje možeš u jednoj transakciji posuditi i vratiti ETH bez kolaterala, a na tebi je što ćeš napraviti s njim dok je kod tebe. Konkretno, u primjeru onih hackova to isto je netko mogao napraviti sa svojim ETH-om (jedino što bi morao imati ogromnu količinu ETH-a pa je lakše posuditi ga nego imati). Nije morao posuditi preko bZx platforme. Tako sam barem ja shvatio...
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 09:59:39 AM
DeFi = Decentralized Finance

Sa 1 userom ili sa 100 trilijuna usera, ako DeFi ima: "admin key" onda nije "decentralized". Ne znam kakve veze to ima sa internetom, trenutnim ili onim u samom početku.

Zar nije ovdje više nego jasno o čemu pričam? Pričam o "ako defi ima admin key". Znači projekt...ne može ništa drugo imati admin key.

DeFi projekti prolaze kroz istu fazu kao i tokeni. "Ovaj token će riješiti svjetsku glad", "ovaj token će riješiti medicinu", "ovaj token...bla bla bla". Niti jedan nije riješio ništa, ne zato jer nije htio, nego zato jer ne može. Tokeni su najobičnije uzimanje para i financiranje ljudi koji su ih stvorili.

Jasno mi je da tvorci lažu, no nije mi jasno koliko su ljudi spremni ići daleko kako bi obranili takve projekte i pridodali im što više čudotvornih svojstava.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 18, 2020, 09:42:42 AM
Sigurno si nisu konkurencija.

Ja pricam o DeFi proizvodima koji se hvale da su decentralizirani a imaju admin key-eve. Onak....ista prica po tko zna koji puta. Nabacujemo se sa zgodnim rijecima, ljudi ih puse i ulazu pare. Kak je moguce da itko stavi svoju vrijednost u takav proizvod?

Meni svi tvoji dosadašnji postovi izgledaju kao da pričaš o tome kako je DeFi tehnologija loša, a ne projekti zasnovani na njoj.

Ovdje pričaš o DeFi platformi, ne o nekom određenom DeFi projektu (istina, počeo si pričati u bZx projektu ali si odmah zaključio da je cijeli DeFi loš):
No po meni sve to samo pokazuje koliko je cijeli sistem loše postavljen od samog početka. Kakav je to "Decentralized Finance" ako je sve toliko centralizirano?

Ovdje isto tako:
DeFi = Decentralized Finance

Sa 1 userom ili sa 100 trilijuna usera, ako DeFi ima: "admin key" onda nije "decentralized". Ne znam kakve veze to ima sa internetom, trenutnim ili onim u samom početku.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
February 18, 2020, 09:36:06 AM
Svi oni imaju 'smart contract' a on lako može da ima bug ili propust, naročito ako nije uradjen audit.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 09:24:04 AM
Sigurno si nisu konkurencija.

Ja pricam o DeFi proizvodima koji se hvale da su decentralizirani a imaju admin key-eve. Onak....ista prica po tko zna koji puta. Nabacujemo se sa zgodnim rijecima, ljudi ih puse i ulazu pare. Kak je moguce da itko stavi svoju vrijednost u takav proizvod?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
February 18, 2020, 08:50:11 AM
DeFi = Decentralized Finance

Sa 1 userom ili sa 100 trilijuna usera, ako DeFi ima: "admin key" onda nije "decentralized". Ne znam kakve veze to ima sa internetom, trenutnim ili onim u samom početku.

DeFi je tehnologija i nema "admin key", to bi bilo kao kad bi rekao da blockchain ima "admin key"

s druge strane, kompanije kao sto je bZx imaju "admin key", ali je to zato sto ustvari kompanija na decentralizovanoj mrezi (ETH) nudi uslugu kroz svoj smart contract
nisam detaljno citao o prevari, a s obzirom na clanak i zakljucak da bi trebalo koristiti osiguranje Opyn (koje pokriva i gubitak "admin key" za smart contract), a ne Nexus mutual, moze se naslutiti ko je najveci dobitnik iza ove vesti, i sta je zapravo motiv napadaca, obzirom da je jedini bZx na gubitku...

kao sto je BTC na tehnologiji blockchain-a izbacio revolucionarni digitalni novac, tako je ETH na istoj tehnologiji omogucio smart contract, za mene to su dve potpuno razlicite stvari, i cak ne bi rekao ni konkurentne, nego da su u sinergiji

legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 07:31:05 AM
DeFi = Decentralized Finance

Sa 1 userom ili sa 100 trilijuna usera, ako DeFi ima: "admin key" onda nije "decentralized". Ne znam kakve veze to ima sa internetom, trenutnim ili onim u samom početku.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 18, 2020, 07:17:35 AM
Pa no....il si jaaaaaaako jaaaaaako glup, il si zlonamjeran.

No po meni sve to samo pokazuje koliko je cijeli sistem loše postavljen od samog početka. Kakav je to "Decentralized Finance" ako je sve toliko centralizirano?

Malo prije sam pročitao dobru usporedbu DeFi-a sa Internetom kakav je bio dok ga je koristilo 100.000 ljudi (autor je htio reći da se DeFi trenutno nalazi u fazi u kojoj je Internet bio dok ga je koristilo malo ljudi). Ako je tehnologija u povojima, normalno je da postoje ranjivosti koje će netko iskoristiti. Uostalom, koliko je ukradeno love zbog raznih sigurnosnih propusta na Internetu pa nitko ne govori kako je Internet loša tehnologija.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 06:14:30 AM
Pa no....il si jaaaaaaako jaaaaaako glup, il si zlonamjeran.

No po meni sve to samo pokazuje koliko je cijeli sistem loše postavljen od samog početka. Kakav je to "Decentralized Finance" ako je sve toliko centralizirano?
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 18, 2020, 06:06:51 AM
Nakon prvog napada su rekli da će si "dati neko vrijeme da poslože stvar"...
Sad, il su ekstremno glupi pa nisu mogli pretpostaviti da će se to desiti i drugi puta, ili su zlonamjerni.

Logično je da su si dali neko vrijeme da poslože stvari. Ali za to vrijeme su trebali pauzirati flashloan dok se ne uvjere da takav potez više nije moguće napraviti.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 06:00:34 AM
Nakon prvog napada su rekli da će si "dati neko vrijeme da poslože stvar"...
Sad, il su ekstremno glupi pa nisu mogli pretpostaviti da će se to desiti i drugi puta, ili su zlonamjerni.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 18, 2020, 05:55:08 AM
Zanimljivo, ali izgleda da je drugi flashloan "napad" napravljen na sličan način. Da ne prevodim opet, ovdje je link na tweet u kojem je čovjek analizirao kako je izvedena operacija.

https://twitter.com/DegenSpartan/status/1229646531717820416

Mogu (donekle) razumjeti da netko iskoristi propust jednom. Ali dva puta iskoristiti isti propust i to na sličan način, to je već ozbiljan problem. Baš me zanima kako će se riješiti ovaj problem jer, kako sam već napisao, nije riječ o pravom hakiranju nego samo iskorištavanju nečega što je normalno dostupno.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
February 18, 2020, 05:38:47 AM
Da ovo niti nije bio napad na sistem iz vana već je netko je samo iskoristio loše izprogramiranu logiku koju mu sistem nudi.

Mene daleko više brine "master key" ili "admin key" i sl. pizdarije....ispada da niti to nije decentralizirano već da se i time može direktno upravljati.
Jump to: