Pages:
Author

Topic: Panik Satışlar - page 10. (Read 1503 times)

member
Activity: 429
Merit: 11
January 30, 2018, 02:24:03 PM
Btc düşüş trendine devam ediyor. Belki 8k civarına yaklaşır haliyle panik satışlar da devam ediyor bakalım artık hayırlısı. Yatırım fırsatı demekte çok zor.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
January 30, 2018, 01:57:05 PM
Bazı arkadaşlar 300 TL'lik Coin alıp , aldığı coin 280'i görünce batıyoruz korkusuyla satış yapıyor.. Yahu bu kadar panik isen yada girdiğin para senin için bu kadar hayati derecede ise ne işin var coinle ?
Şuan terste olduğum coinlerdeki zararımı ekran görüntüsü atsam kalpten gidecek adamlar demekki Smiley
member
Activity: 336
Merit: 10
January 30, 2018, 12:41:56 PM
elinizde btc varsa bunu kesinlikle kısa vadeli bir yatırım aracı olarak düşünmeyin.çünkü bu yeni bir enstrüman dolayısıyla fatın oturması 2 günde oluşacak birşey değil.önce kriptonun ne olduğunu yatırımcının öğrenmesi gerekiyor.lütfen sakin olun öğrenin vede bekleyin...
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
January 30, 2018, 10:11:20 AM
Panik satışlar fiyatlar açısından ün büyük tehlikeyi oluşturuyor. piyasadaki tüm kullanıcıların aynı yönde hareket etmesi beklenmez. Ama para kaybetme korkusu olanında borsada işi olmaz.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
January 30, 2018, 09:51:25 AM
Daglanmalarin küçük oranlara düşmesinin ardından panik satislar da büyük oranda azaldı ki alım satimlarda aceleci davranmak zarar etmemize neden oluyor
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
January 30, 2018, 06:03:06 AM
Panik satışlar sadece dip fiyatlardan alım yapanların işine yarar parasını değerlendirmek isteyen panik satış yapmayıp sabırla bekler. Kazançlı çıkar.
sr. member
Activity: 364
Merit: 250
January 24, 2018, 06:57:33 PM
Hiçbir şeyi öğrenemediyseniz en azından panik halinde satış yapmamayı öğrenmelisiniz. İnsanın öyle durumlarda basiretli davranması gerekiyor yoksa sonradan acısı fena çıkıyor. En basit haliyle ben düşerken alıp, çıkışta son nokta olduğunu düşündüğüm yerden satmaya gayret ediyorum. Sonra da arkama bakmıyorum. Şans da çok önemli bir faktör tabi.
full member
Activity: 224
Merit: 100
January 29, 2018, 04:14:36 PM
Arkadaşlar bu konuyu açmak istedim, çünkü etrafımda bitcoin alıp panikleyip satanlar oldu.

Ben elimden geldiğince etrafımdaki insanları konuyla ilgili bilgilendiriyorum. Bilinçsiz hareket ediyorlar.

Ve bence hepimiz etrafmızda ki insanlara durumu anlatmalıyız.
Aşağıda linki olan sert düşüş ile ilgili konuda yorum olarak yaptım.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.28283430

Aynı yorumumu burada tekrarlamak istiyorum.
Arkadaşlar Düşüşün nedeni Çin Halk Bankasının başındaki adam bitcoin ve türevlerinin yasaklanmasını ve hatta dışarıya para akışı olur diye yurt dışı ile bağlantısının koparılmasını istemiş.
Ve bitcoin ve altcoinlerle alışverişe izin veren müesseselere de yaptırım uygulansın demiş.

Blok zinciri gibi mükemmel bir teknolojiye sahibiz artık. Bu teknoloji daha nerelere gidicek. Hiç kusura bakmasın ama ne bitcoinin ne de alt coinlerin önünde duramazlar.

Birde güzel bir gelecek var bitcoinde.
Bitcoin de lightning işlemi yapılacak (İNŞALLAH bu güncelleme gelir). Bitcoin şuan yatırım amaçlı, altın gibi ama gerçek bir para birimi olarak kullanılabilecek.
Çünkü işlem ücreti neredeyse yok gibi olacakmış, hızıda saniyeler içinde gerçekleşicekmiş.

Yanlış anlamadıysam beta testi olumluymuş. Geliştirmeye çalışan yazılımcı ekip için buradan inceleyebilirsiniz.
https://twitter.com/theonevortex

Akıllı bir Alman kripto paralar için uluslar arası yönetmelik kurulmalı demiş. Bu olursa etkilenmeler daha az olur diye düşünüyorum.
Haberi okuduğum yer: https://cointelegraph.com/news/german-central-bank-director-crypto-regulations-must-be-international

Güzel bir konu eklemem de şu şekilde olabilir, LN devreye girecek er yada geç ve sonuç olarak da bitcoine oldukça oumlu bir etkisi olacak şüphesiz ancak bunun gelişimi zaman alacak gibi görünüyor, ve bu gerçekleşene kadar da öyle düşünüyorum ki fazlaca bir alım fırsatları oluşacak.
member
Activity: 294
January 29, 2018, 03:53:39 PM
Hala forumda karşılaşmaya devam ettiğim bitcoin değer kaybediyor daha fazla zarar etmemek için elimdekileri sattım, zararı kurtarmak için parayı çektim gibi cevaplar. Büyüklerin sözü vardır zararın neresinden donersen kârdir diye ama bu konuda bu söze çok dikkate almayın. Bu düşüşler ile ileriki zamanda daha fazla kâr elde edeceksiniz ama tüm varinizi buraya atarsanız en küçük zarar sizi batirabilir. Elinizdeki fazla parayı burada kullanmaya dikkat edin ve satışlar konusunda biraz daha sakin davranmaya çalışın
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
January 24, 2018, 06:18:55 PM
Milletin Hodle ne demek piyasa artışı piyasa düşüşü ne demek iyi öğrenmesi lazım başka çare yok. Cool
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
January 24, 2018, 05:46:52 PM
Panikle satan zararla kalkar, bu piyasada paramızın olduğu her an olası kötü senaryolara karşı bir sonraki adımımızın kafamızda planlanmış ve önceden netleşmiş olması lazım.
newbie
Activity: 182
January 24, 2018, 04:49:31 PM
Yeterli bilgisi olmayan kesim üzerinde yapılan algı operasyonlari sonucu daha fazla zarar yapmak istemeyen kesim parasını çekemeye başladı ki bu durum bitcoin değerinde düşüşe neden oldu
newbie
Activity: 5
January 24, 2018, 10:34:40 AM
“Bitcoin 2017’de altı kez %30 oranında ‘düştü’. Her bir ‘düşüşün’ ardından %76, %237, %183, %165, %152 oranlarında artış geldi. Bitcoin yedi adım ileri, iki adım geri, yedi adım ileri, iki adım geri ilerliyor. Atılan her iki adım geride de Bitcoin’in sonu geldi deniyor. Rahatlayın!”

Başka söze gerek yok...
full member
Activity: 201
January 24, 2018, 10:15:55 AM
Panik satışlar zararı artırır. Bekleyen yatırımcı düşen fiyatın eski haline döndüğünü görür. Piyasa büyük oyuncuları küçük ve sabırsız yatırımcıları fiyatları aşağı çekerek korkutur ve satış yaptırır. Bu oyun sürekli tekrar eder.
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
January 24, 2018, 10:02:56 AM
Bu tur satislara gerek yok diye dusunuyorum madem bu ise girdiniz risk alacaksiniz. Baska turlu kazanilmaz
newbie
Activity: 224
January 24, 2018, 05:30:31 AM
ben kimseye karışmıyorum.herkes kendisi araştırsın kararını versin.sonra günah keçisi ben oluyorum Cool Cool
member
Activity: 336
January 24, 2018, 04:52:24 AM
düşüş trendinde satış yapmak piyasaya borç para ile girenlerin veyahut başkasının parasını idare ederek alım satım yapan kişilerin aldığı pozisyondur.çünkü fazla kayıp yapmaktan korkarlar.bizler panik yapmayanlar kendi parası ile alım satım yapan düşüşten korkmayan girişimcileriz.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
January 24, 2018, 04:38:25 AM
Panik satışı yapanlar sayesinde 10 dolardan Stratis satın aldım Nisan ayına kadar en az 5'e katlayacağıma inaniyorum, hayırlı olsun birileri kaybederken birileri kazanmak zorunda yapacak pek bir şey yok.

Daha 2 hafta önce 19-20 usd yi gördü işte her halukarda belli zaman sonra 20 usd ye gene görür kısaca doğru adım atmışsın bırak 5 katını 20 usd yi görse satsan parayı 2 ye katlamış olacaksın.

Evet hocam bende o mantıkla satın aldım zaten 31 Ocak'ta kendi alt yapısını kullanan iki adet farklı kriptoparanın satışını yapmaya hazırlanıyorlar. Ben düşüşü gördüğünde anında 10 dolardan alım emri girdim ve bunu yaptığım için hiç mi hiç pişman değilim. Stratis bundan önce 23 dolar olmuş bir kriptopara aynı seviyeye dönse bile 2.3x kâr yapmış olurum.
full member
Activity: 264
January 24, 2018, 02:58:39 AM
Bu tarz sert düşüşlere aldırış etmemek lazım düştükçe alınması gerektiğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
January 24, 2018, 01:10:20 AM
Bu satışlar her zaman olacaktır ne yazık ki, bunu çok iyi bilen piyasa psikolojisini çok iyi analiz eden balinalar da bu durumdan faydalanıyorlar maalesef.
Pages:
Jump to: