Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 145. (Read 466906 times)

sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
April 22, 2017, 06:10:13 AM
Şimdi size yıllar süren analizlerin, takiplerin, araştırmaların neticesinde vardığım noktalardan kaynaklanan öngörülerimi iletmeyeceğim. ileteceklerim tamamen saçma sapan tahminlere dayanıyor o yüzden sallamamanızda fayda var.

Xrp yükselecek diye 2500den almıştım (fena çuvalladım) sonra 2300lere düştüğünde yılmayıp yine aldım. bu sayede ortalamamı 2400 civarına getirdim. 2720 de koydum çocuğu gitti. %12 gibi bir artış yakaladım bir haftada. Sonra baktım ki parayı koyacak yer bulamıyorum. Dedim neden daha fazla saçmalamıyorsun Talisker?
Parayı böldüm 5'e.
Biriyle 10k dan bela aldım. Belacam projesis açıklandığında 17k civarına çıkmıştı. Sonra kademeli olarak düştü. Düşerken birileri toplamıştır diye umuyorum. Toplayanlar da milletin kafasına çakarlar yakında.
ikincisiyle 965sat tan Gridcoin aldım. İşlem hacmi düşük. 1 btc alım olursa %10 fiyat artışı olacak. Yani bi dengesizin çıkıp 1 btc grid almasını umuyorum. %10 yakaladığım gibi satarım.
Üçüncüsüyle Nexium aldım 9k dan. Şu an cup yaptığını düşünüyorum. Şu an 9230 civarı. Bunda da 1 btc alım olursa fiyat 9500e yükseliyor. Arada böyle hareketlerin olduğu bir coin Nexium. Bunda da %5 yakalayıp fiyat 9500e çıktığı gibi salarım kobrayı.
Dördüncü parçayla 8300den vcash aldım. Fiyatının oldukça düştüğünü gördüm. iki ay içinde 12k civarlarında pump görmüş. Ama o kadar beklemeye niyetim yok. Bunda da %20 koyarsam arkama bile bakmam.
Kalan son parçayı btc olarak saklıyorum. bu 4 coinden biri aniden düşüşe geçerse maliyeti azaltıcam. çok çakalım. Ama ikisi düşüşe geçerse bi planım yok. üçü düşüşe geçerse başbakanlıktan istifa ederim.
Dediğim gibi hiç bir bilimsel dayanağı olmayan hareketlerim bunlar. ciddiye alıp para yatırmayın. muhtemelen batarsınız.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
April 22, 2017, 05:57:34 AM

bu haberden sonra %35 düştü potco fiyatı. Smiley
cok guzel oyunlar oynanıyor.biz garibanlarda abilerle şans eseri aynı trene binersek kazanıyouz işte.
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
April 22, 2017, 05:53:06 AM
Ltc daha guzel yerlere gelecek galiba,4$ seviyelerinden almadik simdie yuksekmi acaba diyoruz,belki 1 ay icinde 20$ olacak

Merhaba,

neden 20 dolar olacağını düşünüyorsunuz?
tahmını soyledım,coinbase soylentısı mevcut bılındıgı gıbı coınbase kapısını açarsa 20$ rahat olur dıye dusunuyorum
sr. member
Activity: 364
Merit: 253
April 22, 2017, 02:37:48 AM
Ltc daha guzel yerlere gelecek galiba,4$ seviyelerinden almadik simdie yuksekmi acaba diyoruz,belki 1 ay icinde 20$ olacak

Merhaba,

neden 20 dolar olacağını düşünüyorsunuz?
sr. member
April 22, 2017, 02:06:31 AM
sr. member
Activity: 686
April 21, 2017, 05:31:11 PM
Aynı ltcde yapılan etc dede yapılıyor 10 dolara foğru devam
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
April 21, 2017, 01:41:19 PM
Selam Segwit tam olarak nedir Huh konuyla ilgili bilgi alabileceğim türkçe bir kaynak varmı?
sr. member
Activity: 371
April 21, 2017, 01:29:10 PM
nedir bu segwig ?

kısaca acıklayabılecek var mı.

bu konuda bir yazı yazmıştım, oraya bakabilirsiniz.

https://bitcointalksearch.org/topic/segwitin-faydalar-1845034

segwit bir extension block oluşturularak, imza bilgilerinin normal 1mb'lık asıl block'lar yerine bu extension blocklara kaydırılmasıyla alakalı bir proje temelinde. böylece 1mb'lık block hacmini hard fork ile arttırmaya gerek kalmadan extension block kullanarak arttırmış oluyorsunuz. ikinci önemli faydası malleability sorununu çözmesi ve böylece lightning gibi off-chain çalışan projelerinin kullanılabilir hale gelmesi.

lightning ile network üzerinden bir saniyede milyonlarca işlem yapmak mümkün olacak deniliyor. gerçekten öylemi olacak göreceğiz. ayrıca segwit ile smart-contracts tarzı özelliklerin eklenebilmesini sağlayan projelerin daha kolay uygulanabileceği söyleniyor.

Teşekkürler paylaşım için ben de inceleyeceğim. Tam hakim değildim çünkü. En azından Segwit, bitcoin unlimited'daki şerefsizler gibi değil. Gerçekten bir sorunu çözmeye çalışan bir method.
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
April 21, 2017, 01:13:38 PM
nedir bu segwig ?

segwit bir extension block oluşturularak, imza bilgilerinin normal 1mb'lık asıl block'lar yerine bu extension blocklara kaydırılmasıyla alakalı bir proje temelinde. böylece 1mb'lık block hacmini hard fork ile arttırmaya gerek kalmadan extension block kullanarak arttırmış oluyorsunuz. ikinci önemli faydası malleability sorununu çözmesi ve böylece lightning gibi off-chain çalışan projelerinin kullanılabilir hale gelmesi.

lightning ile network üzerinden bir saniyede milyonlarca işlem yapmak mümkün olacak deniliyor. gerçekten öylemi olacak göreceğiz. ayrıca segwit ile smart-contracts tarzı özelliklerin eklenebilmesini sağlayan projelerin daha kolay uygulanabileceği söyleniyor.

eywallah sagolasın cok yardımcı oldu
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
April 21, 2017, 01:08:36 PM
nedir bu segwig ?

newbie
Activity: 56
Merit: 0
April 20, 2017, 06:07:58 PM
Segwet e giren coinleri nereden takip edebiliriz yada tam bilemedigimden segwet etkisi ile pumpa girebilecek coinler hangileridir ? Bir liste sıralama  varmıdır ? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Digibyte yakında segwite geçiyor. Buradan takip edebilirsin https://segwit.digiexplorer.info/
digibyte ın üç dört gün önce başlayan yükselişi segwitte %70i yakalamasının arkasından başladı. şu an %92 civarında. tahminim 36 saat içerisinde segwit gerçekleşmiş olacak.

Teşekkürler ama ana sayfası veya eklenecekler yokmu yani önceden takip edebilecegimiz .
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
April 20, 2017, 05:22:47 PM
nedir bu segwig ?

sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
April 20, 2017, 02:03:41 PM
Segwet e giren coinleri nereden takip edebiliriz yada tam bilemedigimden segwet etkisi ile pumpa girebilecek coinler hangileridir ? Bir liste sıralama  varmıdır ? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Digibyte yakında segwite geçiyor. Buradan takip edebilirsin https://segwit.digiexplorer.info/
digibyte ın üç dört gün önce başlayan yükselişi segwitte %70i yakalamasının arkasından başladı. şu an %92 civarında. tahminim 36 saat içerisinde segwit gerçekleşmiş olacak.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
April 20, 2017, 01:26:28 PM
hero member
April 20, 2017, 12:12:56 PM
XRP'nin ve diğer altcoinlerin düşmesi tamamen BTC'nin yükselmesiyle alakalı. Eğer BTC bundan çok sert bir yükseliş yaparsa, bu bahsettiğiniz altcoinler daha da düşecektir.

ETH çok fazla düşmedi. Çünkü Coinbase Ethereum altyapısı kullanan "Token" adında bir uygulama piyasaya süreceğini açıkladı. Ayrıca bir çok insan ICO'lara katılmak için Ether almak zorunda.

Token almak icin ether lazim degil.
Mobilego token satislarinda, ether,btc,waves,game hepsini kabul edecek.
Hatta game ile alanlara ekstradan bir %7 indirim yapacak.

Evet hepsi için gerekli değil, ama bazıları sadece ether kabul ediyor.
full member
Activity: 126
Merit: 100
April 20, 2017, 12:08:48 PM
XRP'nin ve diğer altcoinlerin düşmesi tamamen BTC'nin yükselmesiyle alakalı. Eğer BTC bundan çok sert bir yükseliş yaparsa, bu bahsettiğiniz altcoinler daha da düşecektir.

ETH çok fazla düşmedi. Çünkü Coinbase Ethereum altyapısı kullanan "Token" adında bir uygulama piyasaya süreceğini açıkladı. Ayrıca bir çok insan ICO'lara katılmak için Ether almak zorunda.

Token almak icin ether lazim degil.
Mobilego token satislarinda, ether,btc,waves,game hepsini kabul edecek.
Hatta game ile alanlara ekstradan bir %7 indirim yapacak.
hero member
April 20, 2017, 11:50:32 AM
Olcaytu'nun söylediği gibi haberler en az teknik analiz kadar önemli. Bu da ciddi bir uğraşı gerektiriyor haliyle. Bence bazılarının benim bunları analiz edecek zamanım yok söylemiyle bu bilgileri sürekli başkalarından beklemesi doğru değil.

Hiç kimse altcoin pazarın tamamını takip edemez, ama iki ya da üç altcoini detaylı bir şekilde takip edip burada düşüncelerini ve analizlerini paylaşmak zor olmamalı. Eğer böyle olursa burada herkesin birbirine faydası olmuş olur.
hero member
April 20, 2017, 11:47:01 AM

sr. member
April 20, 2017, 11:40:19 AM
IMF xrp gorusmesinden bir sonuc cikmadi tahminim 1800 e geri donus baslar
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
April 20, 2017, 11:15:01 AM
Ethereumda MACD günlükte satıs pozisyonundan cıkmak üzere gibi duruyor
Jump to: