Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 146. (Read 466906 times)

BKT
newbie
Activity: 23
Merit: 0
April 20, 2017, 11:09:41 AM
Ripple ile ilgili herkes bişey yazmış bende söyliyim dedim, ayı pozisyonuna geçmiş duruyor. 2250 sat destek noktasını kırarsa yokuş aşağı gider bence. Yatırım tavsiyesi değil tabiki. 1000 sat alım yapabilirim.  Grin
full member
Activity: 126
Merit: 100
April 20, 2017, 10:06:35 AM
etc den saglam bir dump gelmeli.40 günde 5 kata yakın arttı gayet anormal.
eski seviyelere inmesini beklemiyorum ama bi yarı yarıya yakın düşüş olucak bence.

Etc 5 kat artida bizmi görmedik? Etc 5 kat filan artmadi.
Eth demek istiyorsunuz sanirim. Onunda düsmesini beklemek hayal olur.
Raiden'e gecildigi zaman 150-200$ alirsin artik Smiley
newbie
Activity: 56
April 20, 2017, 09:52:41 AM
ETH hakkında ne düşünüyorsunuz? alınır mı?
Hocam olmuş 51 dolar 1 hafta önce 42 dolardı, kaç yüzbin doların varda 51 dolardan eth alacan.. Mantklı olun 1000 dolar paran olsa alacağın 19 eth...

abi su mantikda gozunuzu seveyim yorum yapmayin, insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz. 1000 ne ki? 1 btc bile degil.

kriptopara'da market hareketleri uc sekilde takip edilir:
- haber
- akumulasyon, hacim
- genel grafik

ucu bir arada olmadan yapilan her alim fazlasiyla risk tasir. ucu bir arada olsa da risk yine buyuktur. ama zincirleme sekilde bunlar baglidir. akumulasyon haber oncesi coin toplamayi, grafik boga marketini, haber de pumpi yapacak grubun bahanesini gosterir.

burayi okuyan acemi arkadaslar, buradan oneri alan arkadaslar, kendi degerlendirmelerinizi buna gore yapin. cunku burada 5min 2 gunluk chartlar ve market depthe gore yorum yapan tipler var.

Olcaytu hocam bize takip edebilcegimiz video link yada daha farklı ne varsa argüman olarak nelerden başlamamız gerek varmı öyle başlıyacagğımız bir nokta?

Ne demek istedigini tam anlamadim, ancak tecrubeyle ogrenilenlerin yani sira onerebilecegim seyler sunlar:

- coinlerin websitelerini, bloglarini, forumdaki konularini, slack kanallarini siki takibe alin. burada haberler, cikacak guncellemeler ilk kez duyurulacaktir.
- alacaginiz coinlerin market hareketlerini izleyin, mesela birileri belli bir fiyata kadar aliyor ve sonrasinda ufak dupmlarla fiyat eskisine donuyor, satimlar birikince birileri tekrar alip saliyorsa ve bu hareket hatiri sayilir bir sure devam ediyorsa, onda akumulasyon var diyebiliriz. yani pump oncesi dusuk maliyetli coin toplaniyordur.
- tradingview.com'da grafiklerinizi bilinen grafik yontemleriyle anlamlandirabilirsiniz. ancak ta (grafik analiz) dusuk hacimli coinlerde pek saglikli degil.

ta'ya olumlu ornek olarak, mesela xrp ucgen ile consolidate oluyordu. uclar birlesiyordu. burada hem uste hem de alta fibo kademeleri vardi, belli bir fiboyu gecip destek orada kalsa alinirdi, belli bir fiboyu kirip orada direnc olustursa shortlanirdi. bunlarin hepsini hem polo grafiklerinde hem de tradingview.com'da gorebilirsiniz.

grafik ile daha once yaptigim bir yoruma ornek vereyim:

btc'nin all time grafiginde bariz bir cup & handle var. bir kac sayfa once gostermistim. daha handle'a gelmedik, ama coooook yaklastik.

ben bunu yazdigimda breakout olmamisti, nitekim oldu.

cup & handle grafigi soyledir:

http://i.investopedia.com/inv/dictionary/terms/Cup_and_Handle.gif

dikkat ederseniz btc grafiyle hemen hemen bire bir.

Hocam dediginiz şeyler zaman ve tecrübeli arkadaşlar ile takılmakla mümkün benim ise hiç öyle bir imkanım yok ancak bireysel araştırmalar oda başlangıçta bana çok karmaşık geliyor. https://www.tradingview.com sitesine üye oldum ama grafik yapmadığım için bakıyorum bunu anlatması zor ama biryerlerden başlıyacak benim gibi acemiler ve hiç bir yol haritamız yok sıfırdan kastediyorum Smiley mesela grafik derslerini almak başlı başına bir mevzu ve coin borsalarına yönelik grafik vs veriler yok gibi dağınık birbirinden bağımsız şeyler var. Sizin dediginiz birçok terim bile zor bizim içiin ama başladık artık bi şekilde bu dünyanın içine girmeye çalışacağız inşallah.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
April 20, 2017, 09:06:04 AM
Hocam olmuş 51 dolar 1 hafta önce 42 dolardı, kaç yüzbin doların varda 51 dolardan eth alacan.. Mantklı olun 1000 dolar paran olsa alacağın 19 eth...

abi su mantikda gozunuzu seveyim yorum yapmayin, insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz. 1000 ne ki? 1 btc bile degil.

- haber
- akumulasyon, hacim
- genel grafik

ucu bir arada olmadan yapilan her alim fazlasiyla risk tasir. ucu bir arada olsa da risk yine buyuktur. ama zincirleme sekilde bunlar baglidir. akumulasyon haber oncesi coin toplamayi, grafik boga marketini, haber de pumpi yapacak grubun bahanesini gosterir.

burayi okuyan acemi arkadaslar, buradan oneri alan arkadaslar, kendi degerlendirmelerinizi buna gore yapin. cunku burada 5min 2 gunluk chartlar ve market depthe gore yorum yapan tipler var.

Olcaytu hocam bize takip edebilcegimiz video link yada daha farklı ne varsa argüman olarak nelerden başlamamız gerek varmı öyle başlıyacagğımız bir nokta?

Ne demek istedigini tam anlamadim, ancak tecrubeyle ogrenilenlerin yani sira onerebilecegim seyler sunlar:

- coinlerin websitelerini, bloglarini, forumdaki konularini, slack kanallarini siki takibe alin. burada haberler, cikacak guncellemeler ilk kez duyurulacaktir.
- alacaginiz coinlerin market hareketlerini izleyin, mesela birileri belli bir fiyata kadar aliyor ve sonrasinda ufak dupmlarla fiyat eskisine donuyor, satimlar birikince birileri tekrar alip saliyorsa ve bu hareket hatiri sayilir bir sure devam ediyorsa, onda akumulasyon var diyebiliriz. yani pump oncesi dusuk maliyetli coin toplaniyordur.
- tradingview.com'da grafiklerinizi bilinen grafik yontemleriyle anlamlandirabilirsiniz. ancak ta (grafik analiz) dusuk hacimli coinlerde pek saglikli degil.

ta'ya olumlu ornek olarak, mesela xrp ucgen ile consolidate oluyordu. uclar birlesiyordu. burada hem uste hem de alta fibo kademeleri vardi, belli bir fiboyu gecip destek orada kalsa alinirdi, belli bir fiboyu kirip orada direnc olustursa shortlanirdi. bunlarin hepsini hem polo grafiklerinde hem de tradingview.com'da gorebilirsiniz.

grafik ile daha once yaptigim bir yoruma ornek vereyim:

btc'nin all time grafiginde bariz bir cup & handle var. bir kac sayfa once gostermistim. daha handle'a gelmedik, ama coooook yaklastik.

ben bunu yazdigimda breakout olmamisti, nitekim oldu.

cup & handle grafigi soyledir:

dikkat ederseniz btc grafiyle hemen hemen bire bir.
newbie
Activity: 29
April 20, 2017, 09:00:25 AM
Bugün 20 Nisan pot niye hareketlenmedi arkadaşlar?
newbie
April 20, 2017, 08:52:38 AM

- haber
- akumulasyon, hacim
- genel grafik

newbie
Activity: 6
April 20, 2017, 08:51:53 AM
ripple'i harcadılar resmen, hacim grafiğinden çıkardığım sonuç ile olanlar birbirini tutmuyor
sr. member
Activity: 364
Merit: 253
April 20, 2017, 08:49:02 AM
XRP yani ripple hakkında ne düşünüyorsunuz?

2500 satoshi di dün, bugün 2277 satoshi olmuş.
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
April 20, 2017, 08:47:26 AM
xrp nin 3k sevıyelerındeyken alınmasını tavsıye eden bazı arkadaşlar vardı uçacak kaçacak dıye,1800 e gelmeden alınmayacagını dusunuyorum dıyordum kı hala 1800 sevıyelerıne ınecegını dusunuyorum
legendary
April 20, 2017, 08:30:58 AM

- haber
- akumulasyon, hacim
- genel grafik

newbie
April 20, 2017, 08:30:03 AM
Ltc çakıldı ve çakılmaya devam ediyor XEM çakıldı bu ikisinde de pump bekleniyordu ikiside aniden inişe geçtiler neden olabilir bir bilgi sahibi olan varmı ?

XEM çakılmadı hala %+20 de sabaha karşı 3400 görmesi 1 saniye sürdü geri 2.800 e geldi gerçek yeride buraydı zaten buy normalde 200 btc idi şuan 650 btc buyda bekliyor daha güçlü geliyor rahat olun marketcap ı da baya bi yükseldi 2 günde herşey ondan yana sakin olun bekleyin Smiley

Xem çıkmadı ve aldığımız fiyatların altına bile iniyor amacı ne bu xem in Smiley
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
April 20, 2017, 07:47:26 AM
litecoine 11 dolar seviyelerinden yüklü bir yatırım yapmıştım. Ne bekliyorsunuz arkadaşlar, analiz yapan oldu mu ltc ile ilgili?
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
April 20, 2017, 07:27:41 AM
sr. member
Activity: 448
Merit: 264
April 20, 2017, 07:25:06 AM
RIPPLE'de olagan disi seyle oluyor, durmadan satis emirleri geliyor, gunde -10.52% dusus ne demek yahu, baska terste kalan varmi ?

Ben de xrp den tersteyim ama satmıyorum. Yakında bir pump gelir diye düşünüyorum.

xrp çatır çatır boşaltılıyor ama  diğer yandan'da çatır çatır toplanıyor, bende yükseliş bekliyorum az miktar tersteyim, şimdi satsam 300 - 350 dolar kadar zararım olur...
Kısa vade de belki bi şey olmaz ama sabır eder beklersen bişeyler olur 4 katına sat emri koydum allah nasip ederse.
sr. member
Activity: 364
Merit: 253
April 20, 2017, 07:06:01 AM
newbie
April 20, 2017, 05:52:46 AM
Bu son iki gündür ters hareketler çoğaldı ummadık aşağı sarkılmalar var ilginç bir durum
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
April 20, 2017, 05:22:28 AM
RIPPLE'de olagan disi seyle oluyor, durmadan satis emirleri geliyor, gunde -10.52% dusus ne demek yahu, baska terste kalan varmi ?

Ben de xrp den tersteyim ama satmıyorum. Yakında bir pump gelir diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
April 20, 2017, 05:05:00 AM
etc den saglam bir dump gelmeli.40 günde 5 kata yakın arttı gayet anormal.
eski seviyelere inmesini beklemiyorum ama bi yarı yarıya yakın düşüş olucak bence.
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
April 20, 2017, 05:02:44 AM
legendary
April 19, 2017, 06:56:50 PM
DCR almak için doğru zaman olabilir

Decred alıp beklemelik, 25 Nisan'da 1.0 sürümü çıkıyor, grafikler de boğa marketi gösteriyor.
Jump to: